.::HarryWorld::.

Εδώ ο Ήλιος της Φαντασίας δεν δύει ποτέ...

Μην το μετακινείτε γιατί δεν φαίνεται η πρώτη είδηση!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ενδιαφέρεστε να γίνετε δημοσιογράφοι?
Αν υπάρχουν θέματα και απουσιάζουμε, στείλτε μήνυμα στο Φατσοβιβλίο

+14
Tom Marvolo Riddle
Romilda Vane
Merlin Longstaff
takinio
FoNikos21
multi
Samantha
Witch-King
Este
Nathaniel
Cassandra Black
Albus_The_Wise
Novaenir
Narcissa
18 απαντήσεις

    Φοιτητική Ζωή

    multi
    multi
    Δημοσιογράφος
    Δημοσιογράφος


    Αριθμός μηνυμάτων : 2186
    Ηλικία : 35
    Location : Στο γραφείο πίσω από την κυκλική σκάλα
    Ημερομηνία εγγραφής : 07/04/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status:
    Today's thought:

    Φοιτητική Ζωή - Σελίδα 2 Empty Απ: Φοιτητική Ζωή

    Δημοσίευση από multi Δευ Ιαν 26, 2009 4:50 pm

    Ρε πάντως γυρνώντας στο καθ'αυτό θέμα του τόπικ, η φοιτητική ζωή είναι γεμάτη μόνο στην επαρχία...όλα τα άλλα είναι μπούρδες.Τι λέτε?



    Φοιτητική Ζωή - Σελίδα 2 Ravenclaw_Signature_Banners_3_by_LostLove14

    "Wit beyond measure is a man's greatest treasure."


    Φοιτητική Ζωή - Σελίδα 2 Ravenclaw_Stamp_by_Biohazard_Soul
    FoNikos21
    FoNikos21
    Θεραπευτής/ρια
    Θεραπευτής/ρια


    Αριθμός μηνυμάτων : 39937
    Ηλικία : 33
    Location : In the land of the morning star. Please, send me an angel...
    Ημερομηνία εγγραφής : 06/02/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: If you like me, raise your hands. If you don't, raise your standards! B)

    Φοιτητική Ζωή - Σελίδα 2 Empty Απ: Φοιτητική Ζωή

    Δημοσίευση από FoNikos21 Σαβ Ιουν 13, 2009 9:58 am

    Εγώ ουσιαστικά δεν ζω φοιτιτική ζωή... μόνο τα Σαββατοκύριακα παίρνω μια μικροσκοπική γεύση. Δεν είμαι σε θέση να εκφέρω γνώμη, επομένως...



    Φοιτητική Ζωή - Σελίδα 2 29l0fma
    takinio
    takinio
    Τεταρτοετής στην Σχολή
    Τεταρτοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 116
    Ηλικία : 33
    Ημερομηνία εγγραφής : 05/11/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status:
    Today's thought:

    Φοιτητική Ζωή - Σελίδα 2 Empty Απ: Φοιτητική Ζωή

    Δημοσίευση από takinio Παρ Νοε 06, 2009 10:26 am

    Εγώ μένω μόνος μου...είμαι στο τει πειραιά λογιστική...λοιπόν σχεδόν κάθε μέρα για καφέ με τα φιλαράκια,2-3 φορες την εβδομαδα σε σπιτια φιλων ή στο δικό μου για pro,ποτά κτλ. ,μπάλα σε 5χ5 και μια φόρα τον μήνα αν υπάρχει χρήμα στα μπουζούκια...απλά φοιτητική ζωή...
    Merlin Longstaff
    Merlin Longstaff
    Θανατοφάγος
    Θανατοφάγος


    Αριθμός μηνυμάτων : 1091
    Ηλικία : 37
    Location : Camelot College for Young Wizards
    Ημερομηνία εγγραφής : 24/06/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status:
    Today's thought:

    Φοιτητική Ζωή - Σελίδα 2 Empty Απ: Φοιτητική Ζωή

    Δημοσίευση από Merlin Longstaff Τρι Νοε 10, 2009 12:20 am

    Μένω μόνος μου και αδιαφορώ παντελώς για συμφοιτητές ( μάλλον δεν θέλω να τους βλέπω καν ), καφέδες, ποτά, μπουζούκια κτλ. Έχω πνευματικά ενδιαφέροντα.
    snob



    Look, don't I manage to look completely innocent and meek? Just U wait and see...
    Φοιτητική Ζωή - Σελίδα 2 1119w
    Romilda Vane
    Romilda Vane
    Δασοφύλακας
    Δασοφύλακας


    Αριθμός μηνυμάτων : 12879
    Ηλικία : 29
    Location : Neverland
    Ημερομηνία εγγραφής : 17/08/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Μάγεψαν και σένανε τα ξωτικά;

    Φοιτητική Ζωή - Σελίδα 2 Empty Απ: Φοιτητική Ζωή

    Δημοσίευση από Romilda Vane Δευ Σεπ 27, 2010 10:21 pm

    Narcissa έγραψε:εχουμε οντως παρα πολυ χρονο...εκτος αν πιάσεις καποια δουλεια οπου εκει τα πραγματα ειναι λιγο δυσκολα...Δεν ειναι καποια δραστηριοτητα που την ακολουθουμε ολοι επειδη ειμαστε φοιτητες.Ειναι το τι αρεσει στον καθενα και τι τον γεμιζει.Μπορεις να κανεις μια γλώσσα η να ασχοληθεις με το θεατρο η οτιδηποτε σ αρεσει.Εγω προσωπικα εχω αφιερωθεί πραγματικά στη διηγηματογραφία και νιώθω οτι η ζωη μου εχει αποκτησει νεο ενδιαφερον...:)

    οταν λες ασχολεισαι εννοεις σαν χομπι?? ή κάτι παραπάνω πχ να ππαρακολουθεις σεμιναρια η κατι τετοιο? ρωτάω γιατι με ενδιαφερει και μένα και ασχολούμαι κι εγω.. Happy είναι το μόνο πράγμα που νιώθω ορτι μου ταιριάζει πραγματικα και μακάρι και να υπηρχε και αναλογη σχολη... αλλα στην ελλάδα ζούμε τι περμενεις! sweatdrop smiley



    ghgh
    hhg
    hy
    Φοιτητική Ζωή - Σελίδα 2 2yv6ngk
    Reveal your secrets:
    Tom Marvolo Riddle
    Tom Marvolo Riddle
    Member of Order Of Merlin 1st
    Member of Order Of Merlin 1st


    Αριθμός μηνυμάτων : 30733
    Ηλικία : 30
    Ημερομηνία εγγραφής : 11/09/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: Και τότε κατάλαβες γιατί οι απελπισμένοι γίνονται οι πιο καλοί επαναστάτες.

    Φοιτητική Ζωή - Σελίδα 2 Empty Απ: Φοιτητική Ζωή

    Δημοσίευση από Tom Marvolo Riddle Πεμ Νοε 24, 2011 1:56 am

    Nathaniel έγραψε:Εμείς παίδες προτιμούμε να παίζουμε μουσική σε κανένα ήσυχο μέρος. Όταν ήταν ο καιρός πιο ζεστός πηγαίναμε σε κάποιο ήρεμο παρκάκι με τα όργανα είχαμε διάφορα ποτέ και παίζαμε εκεί ή μαζευόμαστε σε κάποιο σπίτι. Τώρα ή θα πάμε στο μπιτ παζαρ ή σε κάποια ταβερνούλα/ουζερί. Ροκομπαρα... χαχ... είναι ένα στην αγίου δημητρίου... δεν παίζεται... Αν πας σύμφωνα με το ρεύμα στην αγίου δημητρίου στο δεξί σου χέρι είναι προς το τέλος...


    Μανιφέστο; Αν ναι μ' αρέσει κι εμένα αλλά υπάρχουν και καλύτερα hehe
    Το τόπικ το χει ψιλοχάσει το νόημά του, μήπως να κλειδωθεί; awesome




    Statler
    Madame Maxime
    Madame Maxime
    Αστρονόμος
    Αστρονόμος


    Αριθμός μηνυμάτων : 55431
    Ηλικία : 29
    Location : Deep in my soul..
    Ημερομηνία εγγραφής : 30/05/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: Somebody mixed my medicine. :S

    Φοιτητική Ζωή - Σελίδα 2 Empty Απ: Φοιτητική Ζωή

    Δημοσίευση από Madame Maxime Σαβ Οκτ 13, 2012 10:06 am

    Μέχρι στιγμής, όλα καλά είναι. Razz
    Μ' αρέσει να 'μαι μέσα στο σπίτι μου αλλά τις τελευταίες μέρες ερχόμουν μόνο για φαϊ, ύπνο και μπάνιο. :P
    Η Σπάρτη δεν έχει τίποτα τρελό. 3-4 καφετέριες από τις οποίες η μία τραβάει πολλή νεολαία, 2-3 κλαμπ με μία να τραβάει τους περισσότερους και ένας κινηματογράφος. 'ντάξει, για τα παιδιά από την Αθήνα η διαφορά είναι λίγο... μεγάλη αλλά το 'χουμε συνηθίσει. Εγώ, πάντως, δεν έχω κανένα πρόβλημα. :P

    Μεγάλη αγάπη, όμως, έχουμε για το στάδιο της πόλης το οποίο είναι τεράστιο και σου επιτρέπει να ασχοληθείς με ό,τι θέλεις, καθημερινά μέχρι τις δέκα και μισή το βράδυ. Πηγαίνουμε κάθε βράδυ εκεί πέρα και χτυπιόμαστε. :P

    Το πρόγραμμα είναι περίπου έτσι: Από τις εννιά το πρωί ( cross ) μέχρι τη 1 ή 2 έχουμε μάθημα, μετά γυρίζουμε στα σπίτια μας όσοι ξέρουμε να μαγειρεύουμε και παίρνουμε μαζί μας όσους δεν ξέρουν :P , ελεύθερη ώρα μέχρι της πεντέμιση - έξι και μετά... στάδιοοοοο! :P Έξι με οχτώ περπάτημα/τρέξιμο ή μπάσκετ, μέχρι να πιάσουν τα αγόρια το γήπεδο του μπιτς βόλευ και να ξεσκιστούμε μέχρι τέλους. :P
    Έτσι προχωράνε οι μέρες.. περίπου. :P





    Φοιτητική Ζωή - Σελίδα 2 2w13
    C. Addicts for the win.
    Maria Lovegood
    Maria Lovegood
    Member of Order of Merlin 3rd
    Member of Order of Merlin 3rd


    Αριθμός μηνυμάτων : 19672
    Ηλικία : 30
    Location : Forgotten Fairytales
    Ημερομηνία εγγραφής : 02/06/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Touching the starlight....

    Φοιτητική Ζωή - Σελίδα 2 Empty Απ: Φοιτητική Ζωή

    Δημοσίευση από Maria Lovegood Δευ Οκτ 15, 2012 5:14 pm

    Λατρεύω τη φοιτητική μου ζωή εδώ πέρα. oh! Eδώ πέρα =Θεσ/κη για όσους δεν το ξέρουν Razz
    Είναι τόσο όμορφη η πόλη...Περνάω πολύ καλά και συνέχεια εκπλήσσομαι που πάντα υπέαρχει κόσμος έξω ανεξάρτητα την ώρα...Στην Άρτα δεν ήταν έτσι τα πράγματα :P
    Έχω γνωρίσει πολλά άτομα από διάφορες σχολές (Νομική, Οικονομικό, Φυσικό,Μαθηματικό, Γερμανικό, Ιταλικό, Γαλλικό, Φιλολογικό, Παιδαγωγικό θαρρώ :P ). Πιο πολύ βγαίνω με μία κοπελιά από τη σχολή μου όμως ^_^ Περνάω ήσυχα γενικά... Πάω σχολή Δευτέρες 8-12.30 (για την ώρα), Τετάρτης 8-18 και Πέμπτες 14.00-15.00... Τις υπόλοιπες ώρες συνήθως είμαι έξω γιατί βαριέμαι απίστευτα να κάθομαι σπίτι :P Τώρ αθ δείξει πώς θα συνεχίσει το πρόγραμμά μου γιατί θέλω να γραφτώ στο θεατρικό εργαστήρι του αγγλικού και θα πάω και γυμναστήριο :P We'll see how it'll go. ^_^



    you were there for me on the days I rained nothing but pain yet when you left I became a hurricane and you are no where to be found





    something hidden...:
    FLEUR258
    FLEUR258
    Κατασκευαστής/στρια ραβδιών
    Κατασκευαστής/στρια ραβδιών


    Αριθμός μηνυμάτων : 30341
    Ηλικία : 31
    Location : Καλαμάκι Κορινθίας <3
    Ημερομηνία εγγραφής : 12/10/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Δεν υπάρχει ευτυχισμένη ζωή.Μόνο ευτυχισμένες στιγμές.

    Φοιτητική Ζωή - Σελίδα 2 Empty Απ: Φοιτητική Ζωή

    Δημοσίευση από FLEUR258 Τρι Ιουν 30, 2015 1:55 pm

    Την αγαπώ την φοιτητική ζωή. oh!

    Δεν συγκρίνεται με τα μαθητικά χρόνια.
    Εννοείται πως συνήθως διαβάζω 2 εβδομάδες πριν την εξεταστική. whistling Εκτός αν είναι κανένα δύσκολο μάθημα με το οποίο ασχολούμαι πιο πολύ καιρό. Όμως αγαπώ να πηγαίνω στην σχολή. Μου αρέσουν οι παραδόσεις. ( αν δεν είναι βαρετός ο καθηγητής Razz ). Με σώζει γενικά τ'ότι παρακολουθώ και κρατάω σημειώσεις.
    Εκεί που δεν πατάω ποτέ είναι στα μαθήματα των 9. Αδυνατώ να ξυπνήσω νωρίς. giveup
    Επίσης δεν πάω τόσο συχνά για καφέ. mouble mouble Τις περισσότερες φορές γυρνάω πτώμα σπίτι, Όμως μου αρέσει που όποτε μου την βαρέσει μπορώ να βγω χωρίς να με νοιάζει. Στο 1ο έτος θα έλεγα πως είχα λιώσει περισσότερο στις βόλτες και στα ξενύχτια. Τώρα δεν ξενυχτάω τόσο,προτιμώ τα φοιτητικά πάρτι σε σπίτια που δόξα το Θεό πάντα κάποιος κάνει κατά καιρούς και περνάμε χάρμα. music
    Ή και τα φοιτητικά πάρτι σχολών μου αρέσουν.

    Συχνάζω κυρίως στο κέντρο. Είτε σε σπίτια φίλων που μαζευόμαστε όλοι μαζί. Razz
    Γενικά αγαπώ τα απογεύματα. Είναι κάτι φίλες μου που δεν μπορούμε να συντονιστούμε γτ κανονίζουμ πάντα 12+. Αλλά εγώ εδώ στην άκρη του Θεού που μένω δεν γίνεται να ακολουθήσω σ'αυτό...ειδικά αν την επόμενη έχω σχολη.

    Ωστόσο αυτό που μου αρέσει είναι η ανεξαρτησία. Και φυσικά που παρακολουθώ πράγματα που μου αρέσουν. Που μπορώ να επιλέξω μαθήματα που θέλω. Που δουλεύω κάποιες μέρες ώστε όταν βγαίνω να στηρίζομαι σ'εμένα κ όχι στους γονείς μου.
    Γενικά είναι μια ωραία ανεξαρτησία. Razz
    Έχει τύχει να φεύγω και από το σπίτι κατά της 10 το βράδυ και να λέω στην μαμά θα γυρίσω το πρωί και τελικά να γυρνάω την επόμενη το απόγευμα. Αυτά δεν τα έκανα στο σχολείο γιατί είχα ένα προκαθορισμένο πρόγραμμα με σχολείο-φροντηστήριο-διάβασμα...
    Γενικά τα απρόοπτα που έχει η φοιτητική ζωή. Γνωρίζεις πολλές παρέες, πολλά άτομα, πολλές προσκλήσεις για εξόδους, η σχολή και τα μαθήματα είναι πλέον δική σου ευθύνη.
    Είναι όμορφο! Το αγαπώ! :P



    Φοιτητική Ζωή - Σελίδα 2 Tumblr_m6tdjvSrz61rzb9bro1_500
    <3:
    Aurora Sinistra
    Aurora Sinistra
    Μαγικός Ζωολόγος
    Μαγικός Ζωολόγος


    Αριθμός μηνυμάτων : 8719
    Ηλικία : 224
    Location : neverland
    Ημερομηνία εγγραφής : 29/02/2012

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought:

    Φοιτητική Ζωή - Σελίδα 2 Empty Απ: Φοιτητική Ζωή

    Δημοσίευση από Aurora Sinistra Δευ Ιουν 26, 2017 12:16 am

    4 χρόνια φοιτήτρια μια φορά δεν ήρθα να περιγράψω την φοιτητική ζωή Laughing .
    Καταρχάς να πω πως σπουδάζω στην πόλη μου οπότε δεν νιώθω ιδιαίτερα την " φοιτητική ζωή¨. Εντάξει σίγουρα παρατηρώ διαφορές σε σχέση με τα μαθητικά χρόνια, απο την άποψη πως ε μπορεί μια φορά στις τόσες να βγώ έξω να ξενυχτίσω κτλ. Θα έλεγα πως αναλόγως την περίοδο, μπορεί να βγαίνω από κάποιες φορές τη βδομάδα, μια φορά τη βδομάδα (πιο σύνηθες) ως μια φορά το μήνα ( και όχι μόνο σε περίοδο εξεταστικής. Να το τελευταίο εξάμηνο κάπου τόσο βγαίνω Laughing ).
    Τα πιο συχνά στέκια μου είναι το αρχαιολογικό σπουδαστήριο, τελευταία και το κλασικό( έχει γουάι φάι), και σε περιόδους εξεταστικής συχνάζω και στην ιπποκράτους και στη βιβλιοθήκη ιατρικής. Νομίζω πως από ένα σημείο και μετά απλά ζω στην σχολή και συναντάω φίλους εκεί. (Το σοσιαλαιζινγκ είναι τύπου, σε ποιό σπουδαστήριο είσαι; α ωραία έρχομαι να τα πούμε Laughing ). Τις περισσότερες μέρες τρώω το φαγητό της λέσχης μας αν και έχω και πολύ ωραίο σπιτικό φαγητό για σκ και βράδυ.
    Αν σε κάποιο εξάμηνο δεν έχω πολλά μαθήματα βρίσκω δημιουργικούς τρόπους να γεμίσω το πρόγραμμά μου. Στο πρώτο έτος, ξεκίνησα ισπανικά και επειδή πάλι έμενε κενός χρόνος άρχισα και ιαπωνικά αλλά σταμάτησα. Ανα περιόδους κάνω και ταεκβοντό. Τα ισπανικά κράτησαν και τα τέσσερα χρόνια και τώρα που τελείωσα είπα να αρχίσω γερμανικά. Εναλλακτικά κάποια εξάμηνα έπαιρνα έξτρα μαθήματα. Γενικά ζω τη φοιτητική ζωή στα άκρα Laughing



    Φοιτητική Ζωή - Σελίδα 2 Untitl10

      Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Πεμ Ιουλ 04, 2024 5:49 pm