.::HarryWorld::.

Εδώ ο Ήλιος της Φαντασίας δεν δύει ποτέ...

Μην το μετακινείτε γιατί δεν φαίνεται η πρώτη είδηση!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ενδιαφέρεστε να γίνετε δημοσιογράφοι?
Αν υπάρχουν θέματα και απουσιάζουμε, στείλτε μήνυμα στο Φατσοβιβλίο

+89
Severus.Snape
Katherine Black
Sheldon Cooper
Nethiel
Milady D' Hiver
Con Black
Neville Longbottom
Ignotus Peverell
Morgan le Fay
Lena Duchannes
xaroula-sp1999
Μia Melanie Hawkins
Aurora Sinistra
Druella Black
didaki
Αstοria Greengrass
Rachel Rivera
mjhp4ever
Harry Potter Black
tsiamitas
Marcy Ann Dunkelheit
Hermione Black
Arcturus Regulus Black
Maria Granger
Phineas Nigellus Black
Cassiopeia Black
Eleanna Lovegood
Ariana Lestrange
Isabelle Lightwood
Imperio
_LadyGrace_
Mysterious Wizard
Alicia Spinnet
HalfBloodPrince<3
The Sorting Hat
Andros the Invincible
radiopalmos
Leanan Sidhe
Clary Fray
Lily Luna Potter
Maria-Mia Granger
anthian9
-Moony
Jace Wayland
Amelia Blackfoot
Sylvie Lovegood
agnostos
Phyllida Spore
Evan Rosier
Lady Gramm
Laverne de Montmorency
Hecate
Nearly Headless Nick
DraCo BaM MaLfoY
Leonie Vernier
Cassandra Black
mariza27
Lord Voldemort
snape4-ever
Godric
Isabella Ermioni Cullen
Anastasia Black
anaStaCia13
Necro-Chriss
AliceCullen
FLEUR258
BaGGoS
SaD_AnGeL
FoNikos21
Poisonous_touch
Scorpion
Berenice
Dragonic
SiMoS
Albus_The_Wise
Ms Skellington
Rose Black
s0fia
Novaenir
EL.J girl
Lilith
@RtVaVa
Madame Maxime
Tom Marvolo Riddle
Este
Darkness
Christy
RemousLoupin
Ms Padfoot
93 απαντήσεις

    Καθηγητές

    Madame Maxime
    Madame Maxime
    Αστρονόμος
    Αστρονόμος


    Αριθμός μηνυμάτων : 55431
    Ηλικία : 29
    Location : Deep in my soul..
    Ημερομηνία εγγραφής : 30/05/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: Somebody mixed my medicine. :S

    Καθηγητές - Σελίδα 7 Empty Απ: Καθηγητές

    Δημοσίευση από Madame Maxime Τρι Δεκ 06, 2011 1:55 pm

    Θα μιλήσω μόνο για τους καθηγητές της κατεύθυνσης.

    Στα μαθηματικά, πήρε σύνταξη φέτος ο καλύτερος μαθηματικός του σχολείου αλλά και της περιοχής. Έχω όμως τον διευθυντή ο οποίος είναι επίσης καλός και ενδιαφέρεται πάρα πολύ για την επίδοσή μας. Μας δίνει έξτρα φυλλάδια με διάφορες κουλές ασκήσεις μόνο και μόνο για εξάσκηση και δίνει βάση στη θεωρία. Κάνουμε επιπλέον μαθήματα δύο Κυριακές κάθε μήνα με επαναληπτικές ασκήσεις και θα μας ετοιμάσει και δύο-τρία τρίωρα διαγωνίσματα. Είμαι υπερευχαριστημένη μαζί του, πραγματικά.

    Στη Βιολογία, με ένα μήνα καθυστέρησης, μας ήρθε η καθηγήτρια που θέλαμε και είχαμε και πέρσυ στη Βιολογία γενικής. Είναι απλά καταπληκτική. Από πέρσυ μας έκανε τις ασκήσεις του πρώτου κεφαλαίου της κατεύθυνσης με τη σωστή παρουσίαση για τις Πανελλήνιες, δίνει τρομερή έμφαση στη λεπτομέρεια και με κάνει να ψελλίζω το βιβλίο για τη παραμικρή λεπτομέρεια.

    Στη Φυσική, έχουμε τον καλύτερο φυσικό του σχολείου που μας βάζει παλούκια ασκήσεις στα τεστ για να γράψουμε 15, μας βάζει ασκήσεις με 11 ερωτήματα που έχουν όλα τα πιθανά ερωτήματα και εκνευρίζεται όταν ξεχνάμε λεπτομέρειες στη θεωρία. Είναι πάρα πολύ καλός και με έχει βοηθήσει στο να καταλάβω ακόμη καλύτερα την ύλη της φυσικής μέχρι στιγμής.

    Στη Χημεία δεν πήραμε την τοπ καθηγήτρια του σχολείου η οποία είναι απλά απίστευτη αλλά το δεύτερο χημικό που έχει προβλήματα μεταδοτικότητας και τον μισούν όλοι. :P Εγώ δεν έχω πρόβλημα μαζί του γιατί και αυτός ψελλίζει το βιβλίο και αναλύει το κάθε δεδομένο της θεωρίας που έχουμε. Στο διαγώνισμα κόβει μονάδες επειδή μπορεί και ποτέ δεν είναι ευχαριστημένος... πράγματα που μου αρέσουν. :P Κάθεται και σου εξηγεί πως μπορείς να απαντήσεις τα ερωτήματα ακόμη καλύτερα για να ευχαριστήσεις ακόμη και τον πιο απαιτητικό βαθμολογητή. Το κακό μαζί του είναι πως δεν μπορείς να κάνεις ερωτήσεις στο μάθημα. Είναι από αυτούς που θεωρούν αρκετά πράγματα δεδομένα και παίρνει τέτοιο ύφος: ti? στις ερωτήσεις που θεωρεί "γελοίες".


    Γενικά, είμαι ευχαριστημένη.
    Laverne de Montmorency
    Laverne de Montmorency
    Εβδομοετής στην Σχολή
    Εβδομοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 6050
    Ηλικία : 28
    Location : Probably in another world....
    Ημερομηνία εγγραφής : 18/10/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: There was once a small dream. No one knew who had dreamt it. Such a tiny dream it was.

    Καθηγητές - Σελίδα 7 Empty Απ: Καθηγητές

    Δημοσίευση από Laverne de Montmorency Τρι Δεκ 06, 2011 3:31 pm

    Αρχαία: Την αντιπαθούν όλοι αλλά εγώ τη συμπαθώ πάρα πολύ. Είναι λίγο απαιτητική αλλά τέλεια στη δουλειά της και μου έχει λύσει όλες τις απορίες που είχα στο μάθημά της. Το ότι είναι απαιτητική δε μου φαίνεται κακό με κάνει να θέλω συνεχώς να προσπαθώ και να τα πηγαίνω καλύτερα. Και έχει ατάκες.<3
    Ιστορία/Κείμενα/Έκθεση: Πραγματικά δε θέλω να τελειώσει το μάθημά της κάθε φορά, το κάνει ενδιαφέρον και μας βάζει καλές ασκήσεις χωρίς να είναι υπερβολικές.
    Μαθηματικά: Βαριέται που ζει. sweatdrop smiley Τουλάχιστον καταλαβαίνω το μάθημά του. Razz
    Χημεία:Η πιο τέλεια καθηγήτρια έβερ. Φέτος διαβάζω πρώτη φορά χημεία και τη μισώ λιγότερο. Μας δίνει φωτοτυπίες για να τα καταλαβαίνουμε καλύτερα και είναι και καταπληκτικός χαρακτήρας.
    Βιολογία:Είναι καλή κυρία αλλά μας βάζει πάρα πολλά χωρίς να τα έχει εξηγήσει όπως πρέπει και στο σπίτι κάθομαι τρεις ώρες και πάλι δεν καταλαβαίνω. Μας ενθαρύνει να της λέμε ό,τι απορία έχουμε με αποτέλεσμα ένα μάθημα να γίνεται με τον τρόπο που ανέφερα και το επόμενο να της το τρώμε με απορίες. Δηλαδή αν πήγαινε πιο αργά και τα εξηγούσε καλύτερα την ίδια ύλη θα βγάζαμε. Razz
    Φυσική:Δεν κάνει καθόλου ενδιαφέρον μάθημα, δεν ακούει όταν ρωτάμε κάτι και έχει την εντύπωση ότι κάνει το πιο πανεύκολο μάθημα του κόσμου και πρέπει να είμαστε όλοι άριστοι. Χαίρομαι που δε θα πάω θετική γιατί δε θα γλίτωνα το φροντηστήριο με αυτόν που μπλέξαμε. sweatdrop smiley
    Θρησκευτικά:Χαλαρά. Απλά υπογραμμίζουμε κάποια πράγματα όλο το μάθημα συζητάμε και δεν εξετάζει ποτε. Razz
    Γυμναστική:Κάνουμε όλοι ζέσταμα και μετά δεν κοιτάει και πολύ τι κάνουμε οπότε απλά παίζω πινκ πονκ όπως μπορώ και αναφέρω κάποιες λέξεις όπως "επανάληψη" και "σερβίς" όταν μου φανεί ότι ταιριάζουν. Razz Ευτυχώς δεν είναι από αυτούς που σου παίρνουν το κεφάλι αν για κάποιο λόγο δεν μπορείς να κάνει γυμναστική.
    Αγγλικά:Αρκετά καλή, εκτός από το βιβλίο κάνουμε και άλλες δραστηριότητες και κάποιες συζητήσεις στο μάθημά της είναι πολύ ενδιαφέρουσες.
    Project: Είναι αυτός που μας έκανε καλλιτεχνικά στο γυμνάσιο, καταπληκτικός άνθρωπος, αγαπάει πάρα πολύ τη δουλειά του και φέτος που είναι και πιο ήσυχα τα παιδιά χαίρεσαι να τον έχεις στην τάξη.
    Harry Potter Black
    Harry Potter Black
    Θεραπευτής/ρια
    Θεραπευτής/ρια


    Αριθμός μηνυμάτων : 1221
    Ηλικία : 26
    Ημερομηνία εγγραφής : 01/12/2011

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought:

    Καθηγητές - Σελίδα 7 Empty Απ: Καθηγητές

    Δημοσίευση από Harry Potter Black Παρ Φεβ 10, 2012 7:54 pm

    την δασκαλα μου στην 6η δημοτικου!τη καλη.
    mjhp4ever
    mjhp4ever
    Αστρονόμος
    Αστρονόμος


    Αριθμός μηνυμάτων : 929
    Ηλικία : 27
    Ημερομηνία εγγραφής : 26/11/2011

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought:

    Καθηγητές - Σελίδα 7 Empty Απ: Καθηγητές

    Δημοσίευση από mjhp4ever Παρ Φεβ 24, 2012 1:50 pm

    ο καθηγητης βιολογιας !
    μασ κανει συνεχεια πλακες, μας εξηγει παντα τα κεφαλαια με απλα λογια και κανοντας μας συνεχεια ερωτησεις μεσα στο μαθημα(και ετσι δεν χρειαζετε να διαβασουμε σχεδον καθολου στο σπιτι) ,κανουμε τις ασκησεις παντα στο μαθημα (ετσι δεν εχουμε να τις κανουμε στο σπιτι) και συζηταμε πολυ συχνα για ακυρα θεματα σαν να ειμαστε φιλοι bounce
    Alicia Spinnet
    Alicia Spinnet
    Οδηγός στο Λεωφορείο των Ιπποτών
    Οδηγός στο Λεωφορείο των Ιπποτών


    Αριθμός μηνυμάτων : 17870
    Location : no money no family 18 in the middle of miami
    Ημερομηνία εγγραφής : 28/01/2011

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: It's not very punk rock of you to meet society's expectations

    Καθηγητές - Σελίδα 7 Empty Απ: Καθηγητές

    Δημοσίευση από Alicia Spinnet Παρ Φεβ 24, 2012 1:56 pm

    Η Φιλόλογος μου. Είναι θεά και τέλος. Την αγαπώ γιατί κάνει τέλειο μάθημα, και δεν νομίζω να είχα καταλάβει ποτέ τα Αρχαία χωρίς αυτήν. Πέρσι, μας έκανε μόνο Αρχαία και τώρα μας κάνει Όμηρο, Αρχαία και Γλώσσα και είναι και υπεύθυνη της τάξη μας, και μας έχει και αδυναμία. hero
    Επίσης, θέλω ο καθηγητής που κάνει Γεωγραφία/Βιολογία στην πρώτη να έρθει να κάνει και σε μας Γεωγραφία! crying Είναι τόσο καλός και υπέροχος, κι ας μην μου έχει κάνει μάθημα. Είχαμε διαγωνισμό μαγειρικής, και όταν ήρθε να πάρει γλυκό δεν ξέραμε ότι είναι καθηγητής και του μιλούσαμε στον ενικό. Και ούτε τον πείραξε, ούτε είπε τίποτα, ίσα-ίσα μας έλεγε αστεία, γελούσε με τις ατάκες μας, είχε φάει 500 κομμάτια και μας είχε συμπαθήσει παρά πολύ. oh!
    ΑΑΑΑΑΑΑ, θέλω να με κάνει μάθημα. cry
    mjhp4ever
    mjhp4ever
    Αστρονόμος
    Αστρονόμος


    Αριθμός μηνυμάτων : 929
    Ηλικία : 27
    Ημερομηνία εγγραφής : 26/11/2011

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought:

    Καθηγητές - Σελίδα 7 Empty Απ: Καθηγητές

    Δημοσίευση από mjhp4ever Παρ Φεβ 24, 2012 9:50 pm

    η καθηγητρια που μας εκανε αρχαια στη α' και β' γυμν ειναι απλως το πιο κομπλεξικο ατομο εβερ !!!!!! Δεν ξερει να διδασκει, βιαζεται συνεχεια να τελειωσει την υλη χωρις να τη νοιαζει αν οι μαθητες την καταλαβαν, δεν σκαει ουτε ενα γελακι,φωναζει ησυχια οταν επικρατει ακρα του ταφου σιωπη στην ταξη και τα θεωρει ολα τοσο ευκολα που δεν βοηθαει τους μαθητες αν εχουν καποια απορια.Και απο πανω η εξωτερικη της εμφανιση αποδεικνυει την ελειψη μυαλου στον εγκεφαλο της επιδη τα ματια της εχουν διαφορετικο χρωμα, το ενα ειναι καστανο και το αλλο ειναι σκουρο πρασινο wtf2
    Rachel Rivera
    Rachel Rivera
    Αλχημιστής
    Αλχημιστής


    Αριθμός μηνυμάτων : 21694
    Ηλικία : 128
    Location : Dark Side of the Moon
    Ημερομηνία εγγραφής : 06/08/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: Stop insisting clearing your head, clear your fυcking heart instead.

    Καθηγητές - Σελίδα 7 Empty Απ: Καθηγητές

    Δημοσίευση από Rachel Rivera Σαβ Φεβ 25, 2012 2:53 pm

    Νέα/Αρχαία: Έχουμε μια ΚΑ-ΤΑ-ΠΛΗ-ΚΤΙ-ΚΗ φιλόλογο. Άσε που μας συμπαθεί και από πάνω και έχει μάθει όλα τα κουτσομπολιά της τάξης. (wtf, λέει πως είμαστε όλοι ερωτευμένοι και θα μας παντρέψει να ησυχάσει)
    Θρησκευτικά: Έχουμε μια γριά, που πρώτα απόλα τη λένε Καλτσά (και γω στην αρχή νόμιζα πως την έλεγαν Κάλτσα facepalm ), βάφει το νύχι άσπρο/ροζ ανοιχτό/πράσινο σκούρο, φοράει έξαλα σκουλαρίκια (κυρίως κρίκους με σταυρούς να κρέμονται) και κάθε μέρα έρχετε με ένα μπουφάν/ζακέτα/παλτό που μοιάζει με ρόμπα. Φαφντάσου να έχεις αυτό το τέρας πρώτη ώρα....
    Ιστορία: Έχουμε μια στριμμένη (τι περίεργο..) που όλες οι λέξεις που χρησιμοποιεί είναι με κατάληξη ούλις,ούλα, άκις, ίτσα, άκι και γενικώς μας φέρεται λες και είμαστε πεντάχρονα. Όλο πετάει κάτι ατάκες που μας μένουν μετά. (: ξύλινες δαντελίτσες, ο παππούς όμηρος, σαν τα βατραχάκια στη λίμνη).
    Βιολογία: Έχουμε μια τρελή, η οποία δεν μπορεί να μας κάνει μάθημα αν δεν έχει το βιβλίο μπροστά της. Μια φορά, πήγε να μας ανατινάξει: Έκανε ένα πείραμα και είχε αναμένο το μπρίκι. Όσο μας εξηγούσε τι έκανε, κρατούσε το οινόπνευμα και το κουνούσε γύρω γύρω από το αναμμένο μπρίκι! Όλο λέγαμε ότι θα γίνει έκρηξη και κάναμε αντίστροφη μέτρηση hehe Από τότε τη λέμε Φούρκα....
    mjhp4ever
    mjhp4ever
    Αστρονόμος
    Αστρονόμος


    Αριθμός μηνυμάτων : 929
    Ηλικία : 27
    Ημερομηνία εγγραφής : 26/11/2011

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought:

    Καθηγητές - Σελίδα 7 Empty Απ: Καθηγητές

    Δημοσίευση από mjhp4ever Σαβ Φεβ 25, 2012 5:32 pm

    Rachel Rivera έγραψε:
    Θρησκευτικά: Έχουμε μια γριά, που πρώτα απόλα τη λένε Καλτσά (και γω στην αρχή νόμιζα πως την έλεγαν Κάλτσα facepalm ), βάφει το νύχι άσπρο/ροζ ανοιχτό/πράσινο σκούρο, φοράει έξαλα σκουλαρίκια (κυρίως κρίκους με σταυρούς να κρέμονται) και κάθε μέρα έρχετε με ένα μπουφάν/ζακέτα/παλτό που μοιάζει με ρόμπα. Φαφντάσου να έχεις αυτό το τέρας πρώτη ώρα....

    ποπο, καπως ετσι ειναι και η δικια μου καθηγητρια θρησκευτικων και εχει και εκεινη ενα πολυ ωραιο συνηθισμενο επιθετο : Μουντζούρη.Οταν την πρωτογνωρισαμε μπορεις να υποθεσεις το πρωτο πραγμα που μου ηρθε στο μυαλο : μουντζουρα !! wtf2
    Rachel Rivera
    Rachel Rivera
    Αλχημιστής
    Αλχημιστής


    Αριθμός μηνυμάτων : 21694
    Ηλικία : 128
    Location : Dark Side of the Moon
    Ημερομηνία εγγραφής : 06/08/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: Stop insisting clearing your head, clear your fυcking heart instead.

    Καθηγητές - Σελίδα 7 Empty Απ: Καθηγητές

    Δημοσίευση από Rachel Rivera Σαβ Φεβ 25, 2012 9:49 pm

    mjhp4ever έγραψε:
    Rachel Rivera έγραψε:
    Θρησκευτικά: Έχουμε μια γριά, που πρώτα απόλα τη λένε Καλτσά (και γω στην αρχή νόμιζα πως την έλεγαν Κάλτσα facepalm ), βάφει το νύχι άσπρο/ροζ ανοιχτό/πράσινο σκούρο, φοράει έξαλα σκουλαρίκια (κυρίως κρίκους με σταυρούς να κρέμονται) και κάθε μέρα έρχετε με ένα μπουφάν/ζακέτα/παλτό που μοιάζει με ρόμπα. Φαφντάσου να έχεις αυτό το τέρας πρώτη ώρα....

    ποπο, καπως ετσι ειναι και η δικια μου καθηγητρια θρησκευτικων και εχει και εκεινη ενα πολυ ωραιο συνηθισμενο επιθετο : Μουντζούρη.Οταν την πρωτογνωρισαμε μπορεις να υποθεσεις το πρωτο πραγμα που μου ηρθε στο μυαλο : μουντζουρα !! wtf2

    Όλες των Θρησκευτικών έτσι είναι? Και έχουν και χαζά ονόματα?
    Καταπληκτικά erimi
    Αstοria Greengrass
    Αstοria Greengrass
    Θανατοφάγος
    Θανατοφάγος


    Αριθμός μηνυμάτων : 9367
    Ηλικία : 29
    Location : ~Neverland~
    Ημερομηνία εγγραφής : 09/06/2011

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: Close your eyes I'll stay beside you I'm still here I won't let them find you

    Καθηγητές - Σελίδα 7 Empty Απ: Καθηγητές

    Δημοσίευση από Αstοria Greengrass Κυρ Φεβ 26, 2012 11:31 pm

    Καθηγητες..Χμμμ mouble mouble
    Εχουμε και καλους και μετριους και αγαπητους και μισητους καθηγητες στο σχολειο :P
    Θα ξεκινησω απο τους καλους και αγαπητους oh!

    Καθηγητης Ιστοριας: Αυτος ο ανθρωπος ειναι τελειος awesome Τον εχω δυο χρονιες καθηγητη στην Ιστορια και τον λατρευω πραγματικα..Μας εχει ολους σαν παιδια του..Περα απο το μαθημα που κανει και τον τροπο που μας τα μεταδιδει,συζηταμε μαζι του για διαφορα προβληματα σε σχεση με το σχολειο και παντα κανει οτι μπορει για να βοηθησει Very Happy Μερικες φορες μαλιστα τρωμε και κανα 10λεπτο απο την ωρα του μαθηματος και λεμε διαφορες βλακειουλες και εχει πολυ γελιο hehe

    Καθηγητης Βιολογιας: Αλλος φοβερος και καταπληκτικος καθηγητης..Τον εχω καθηγητη απο 1η γυμνασιου,γιατι ηταν στο γυμνασιο μου και μετα πηγε στο λυκειο που ειμαι τωρα Razz
    Κανει πολυ καλο μαθημα,εχει μεταδοτικοτητα και μαλιστα βαζει δυσκολα διαγωνισματα,στα οποια φροντιζει να κανει καλη προετημασια στους μαθητες του πριν απο καθε διαγωνισμα,οποτε για εναν καλα διαβασμενο μαθητη το δυσκολο γινεται ευκολο hoho

    Καθηγητης Αγγλικων: Ειναι ο ανθρωπος που μπορεις να μιλησεις μαζι του για μαθηματα,διαγωνισματα και θεματα του σχολειου αλλα ακομη και για πραγματα οπως ανεκδοτα,γελιες καταστασεις και αλλα τετοια..
    Νταξει απλα ειναι τρομερος..Προσπαθει να κανει οσο πιο ευχαριστο μπορει το μαθημα,επειδη ξερει πως εχουμε πιο υψηλο επιπεδο απο το βιβλιο που κανουμε,οποτε μερικες φορες μας δινει φωτοτυπιες με διαφορα κειμενα που το περιεχομενο τους μας ενδιαφερει στην ηλικια που ειμαστε..Το μονο θεματακι που εχει και μας σπαει λιγο τα νευρα ειναι αυτο με τις τσιχλες,αν πιασει καποιον με τσιχλα στο στομα μπορει να του το χτυπαει για κανενα μηνα wiii

    Καθηγητρια Κοινωνιολογιας: Τι καλη που ειναι αυτη η γυναικα hoho Πραγματικα,εχει τρομερη καλοσυνη μεσα της..Στο μαθημα της ειναι πολυ καλη up Συζηταμε για διαφορα θεματα σχετικα με το μαθημα και παντα εχει μια καλη απαντηση για καθε μας ερωτηση hero
    Επιπλεον μας αφηνει 10 λεπτα στο τελος του μαθηματος να κανουμε οτι θελουμε,αρκει να μη κανουμε φασαρια Very Happy

    Καθηγητης Φυσικης ΓΠ: Πολυ καλος στο μαθημα του,εχει τρομερη μεταδοτικοτητα..Αν και απο την ταξη μου μονο μια κοπελα δινει ΦΓΠ ως μαθημα επιλογης μας εχει κανει με τον τροπο του να συμμετεχουμε ολοι..1 ωρα την εβδομαδα κανουμε,αλλα ειναι μια πολυ ευχαριστη ωρα μπορω να πω up

    Και τωρα θα σας πω για μερικους καθηγητες που απλα δε τους αντεχω yaya

    Καθηγητης Φυσικης Κατ: Ο ανθρωπος εχει μεγαλο προβλημα..Ειμαι σιγουρη για αυτο..Πριν ακομα χτυπησει το κουδουνι,αυτος ειναι στο εργαστηριο και ξεκιναει να λυνει ασκησεις μονος του ti? Πραγματικα,παιζει να εχει καποιο ψυχολογικο τραυμα :P
    Δε σηκωνει κανεναν στον πινακα,τις προαλλες μονο που ζητησα επιτηδες να σηκωθω να λυσω ασκηση με σηκωσε και εμεινα που τελικα σηκωσε καποιον στον πινακα :P
    Τα διαγωνισματα που βαζει στο τελος δε μπορει ουτε αυτος να τα λυσει,κανει διακρισεις με τους μαθητες giveup Γενικα η ωρα του ειναι απελπιστικα βαρετη Razz

    Καθηγητρια Εκθεσης: Την βαριεμαι,την βαριεμαι,την βαριεμαι erimi Δε ξερει να κανει μαθημα erimi
    Δε βαζει βαθμους,ακομη και τελεια να της γραφεις..Πχ σε μια μαθητρια της θεωριτικης που την εχει στην ιστορια κατ,η κοπελα της εγραφε στα τεστ και στα διαγωνισματα 18αρια και 19αρια,της ελεγε μαθημα οπως μου εχουν πει κατι φιλες μου που ειναι θεωριτικη και αυτη της εβαλε στον ελεγχο 15 ti?
    Δε της αρεσει οταν κανουμε φασαρια,αλλα το πιο κουφο..Δε της αρεσει και οταν ειμαστε ησυχοι..
    Δε ξερω με τι θα ηταν ευχαριστημενη giveup
    Το μονο καλο που εχει ειναι οτι ακουει Red Hot Chili Peppers hehe

    Δεν εχω να σχολιασω για αλλους καθηγητες.Οι υπολοιποι ειναι οι κλασικοι καθηγητες που μπορει να εχει καποις μαθητης Razz
    didaki
    didaki
    Τάγμα του Φοίνικα
    Τάγμα του Φοίνικα


    Αριθμός μηνυμάτων : 4236
    Ηλικία : 27
    Location : Hogwarts
    Ημερομηνία εγγραφής : 27/12/2011

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: A volte basta un ricordo, una persona, un bacio, per non dormire più

    Καθηγητές - Σελίδα 7 Empty Απ: Καθηγητές

    Δημοσίευση από didaki Πεμ Μαρ 01, 2012 11:45 pm

    από ποικιλία καθηγητών άλλο τίποτα :P
    Χημικός : απλά τον λατρεύω !! είναι τόσο καλός, τα εξηγεί τόσο καλά και μιλάει πραγματικά όπως μιλάμε κι εμείς!! είναι ο καλύτερος καθηγητής κατά τη γνώμη μου! In Love
    Φυσικός : είναι πολύ καλός καθηγητής αλλά μου σπάει τα νεύρα !! μπορεί να είναι φοβερός στη φυσική, αλλά σε κάνει ρεζίλι με τον τρόπο του αν δεν πεις την απάντηση όπως τη θέλει ακριβώς facepalm
    Μαθηματικός : ΑΧΡΗΣΤΟΣ δεν μπορώ να πω τίποτε παραπάνω γι' αυτόν τον άνθρωπο! καταραμένη η ώρα και η στιγμή που μπήκε στην τάξη μας ο αγράμματος που διορίστηκε γιατί έχει 4 παιδιά! vrisimo
    Βιολόγος : η γυναίκα είναι απλά ΤΟΠ! είναι φοβερή, έχει γράψει και ένα βιβλίο που διδασκόταν παλιά στη γενική 3ης νομίζω και ξέρει τόσο καλά τη δουλειά της που ακόμη και τα πιο δύσκολα στα κάνει τόσο απλά που τα μαθαίνεις με την πρώτη!
    Φιλόλογος : έχουμε μία για τα αρχαία και μία για έκθεση και κείμενα... αυτή για έκθεση και κείμενα είναι πολύ καλή! η άλλη στα αρχαία είναι χτύπα το κεφάλι σου στον τοίχο!! βαρετή όσο τίποτε αλλά πιάνω κάμποσα πράγματα! :P
    τους άλλους θα τους πω περιληπτικά :P
    η καθηγήτρια της ιστορίας είναι γαλλικών που απλά το είχε ως επιλογής στο πανεπιστήμιο και δεν ξέρει την τύφλα της :P
    η θρησκευτικών είναι όπως όλες κλασσικά λίγο βαρετή αλλά καλή! :P
    αυτή στο Πρόζεκτ φοβερή! Laughing
    και της Γυμναστικής σπαστικιά vrisimo γυναίκα του μαθηματικού μας ,βλέπετε! suicide
    Rachel Rivera
    Rachel Rivera
    Αλχημιστής
    Αλχημιστής


    Αριθμός μηνυμάτων : 21694
    Ηλικία : 128
    Location : Dark Side of the Moon
    Ημερομηνία εγγραφής : 06/08/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: Stop insisting clearing your head, clear your fυcking heart instead.

    Καθηγητές - Σελίδα 7 Empty Απ: Καθηγητές

    Δημοσίευση από Rachel Rivera Σαβ Μαρ 03, 2012 10:14 pm

    Γυμναστική: Έχουμε μία νέα σχετικά, με βαμμένο κόκκινο μαλλί και έχει μια πολύ ψιλή φωνή...Σα καρτούν ή σαν να έχει καταπιεί τόνους ήλιον... είναι τόσο σπαστικό να την ακούς να μιλάει facepalm
    Eleanna Lovegood
    Eleanna Lovegood
    Εκπαιδευτής Δράκων
    Εκπαιδευτής Δράκων


    Αριθμός μηνυμάτων : 25823
    Ηλικία : 25
    Location : London's Shadowhunter Institute
    Ημερομηνία εγγραφής : 15/06/2011

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: A mind needs books as a sword needs a whetstone, if it is to keep its edge.

    Καθηγητές - Σελίδα 7 Empty Απ: Καθηγητές

    Δημοσίευση από Eleanna Lovegood Τρι Μαρ 13, 2012 2:41 pm

    Ο θεολογος μας ειναι θεος και τελος.- giveup
    Druella Black
    Druella Black
    Δημοσιογράφος
    Δημοσιογράφος


    Αριθμός μηνυμάτων : 6304
    Ηλικία : 26
    Location : Mystic Falls
    Ημερομηνία εγγραφής : 08/01/2012

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: "Are we really going to do this again? We both know I could rip you to shreds and do my nails at the same time."

    Καθηγητές - Σελίδα 7 Empty Απ: Καθηγητές

    Δημοσίευση από Druella Black Τρι Μαρ 13, 2012 6:30 pm

    Ο γυμναστης μας...
    Druella Black
    Druella Black
    Δημοσιογράφος
    Δημοσιογράφος


    Αριθμός μηνυμάτων : 6304
    Ηλικία : 26
    Location : Mystic Falls
    Ημερομηνία εγγραφής : 08/01/2012

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: "Are we really going to do this again? We both know I could rip you to shreds and do my nails at the same time."

    Καθηγητές - Σελίδα 7 Empty Απ: Καθηγητές

    Δημοσίευση από Druella Black Τρι Μαρ 13, 2012 6:36 pm

    Καθηγητές - Σελίδα 7 10775 Μισω την καθηγητρια των αγγλικων!

    Ειναι ψηλη,χοντρη,με κοκκινα μαλλια,γυαλια,και φοραει κατι φουστες που ειναι σαν κουρτινες!
    Leonie Vernier
    Leonie Vernier
    Member of Order of Merlin 3rd
    Member of Order of Merlin 3rd


    Αριθμός μηνυμάτων : 70128
    Ηλικία : 28
    Location : Rennes les Bains, Domaine de la Cade.
    Ημερομηνία εγγραφής : 27/06/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: I have to fest it up!

    Καθηγητές - Σελίδα 7 Empty Απ: Καθηγητές

    Δημοσίευση από Leonie Vernier Τρι Μαρ 13, 2012 8:44 pm

    Για τη Β' λυκείου (ναι, κάθε χρόνο θα κάνω νέο ποστ! tongue ) :

    Σχολείο :
    Ο αγαπημένος καθηγητής είναι ο μαθηματικός. Ο άνθρωπος είναι στο τοπ 5 των καθηγητών μου. Κάνει καλό μάθημα, με πλάκες, με έξυπνες ασκήσεις και έχει καταφέρει να φτάσει το τμήμα σε ένα πολύ καλό επίπεδο (από εκεί που σχεδόν καμία δεν ήθελε τα μαθηματικά). Μακάρι να τον έχω και του χρόνου, άμα δε φύγει. :P
    Άλλη μια καθηγήτρια που λατρεύω είναι η φιλόλογος που στο πρώτο τετράμηνο μου έκανε αρχαία κατεύθυνσης και ιστορία. Η γυναίκα είναι κινητή εγκυκλοπαίδεια, ξέρει τα π-ά-ν-τ-α . Επιπλέον, δεν είναι κομπλεξική και δεν το παίζει κάποια με τις γνώσεις της, αλλά φροντίζει να μας λέει όσα περισσότερα μπορεί, ακόμα και τώρα που δεν την έχουμε. Επίσης, μας πηγαίνει θέατρο ορισμένα Σαββατοκύριακα, μας δίνει υλικό για διαγωνισμούς επιχειρηματολογίας και όλα τα σχετικά και πάαααρα πολλά άλλα πράγματα.
    Τέλος, η καθηγήτρια των αγγλικών. Πολύ ψαγμένος άνθρωπος, ευχάριστη, με άποψη, χιούμορ και ιδέες. Συνεχώς στο πόδι για το σχολείο και είναι εκείνη που φροντίζει για Euroscola, MUN (όταν πηγαίνει το σχολείο),UNESCO, EYP και όλα τα σχετικά, εννοείται με την κατάλληλη προετοιμασία.
    Νομίζω πως είμαι τυχερή που έχω τέτοιους καθηγητές.

    Στο φροντιστήριο η αγαπημένη μου καθηγήτρια είναι εκείνη που μου κάνει γραμματική και άγνωστο. Τη λατρεύω. Razz Έχω βελτιωθεί πάρα πολύ στα αρχαία με αυτήν, το μάθημα που κάνει είναι πάααρα πολύ καλό, δεν είναι υπερβολική και δείχνει κατανόηση με τα νεύρα μου, πράγμα πολύ σημαντικό για να καταφέρω να συνεννοηθώ με κάποιον. :P Οι δε ατάκες πάνε κι έρχονται στο μάθημα...Razz Ελπίζω του χρόνου να την έχω σε περισσότερα μαθήματα και να μην έχω καθόλου αυτή που μου κάνει γνωστό. >__<
    Αυτά! Razz
    Aurora Sinistra
    Aurora Sinistra
    Μαγικός Ζωολόγος
    Μαγικός Ζωολόγος


    Αριθμός μηνυμάτων : 8719
    Ηλικία : 224
    Location : neverland
    Ημερομηνία εγγραφής : 29/02/2012

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought:

    Καθηγητές - Σελίδα 7 Empty Απ: Καθηγητές

    Δημοσίευση από Aurora Sinistra Δευ Μάης 07, 2012 1:36 am

    λοιπον εγώ εχω πολλους αγαπημενους καθηγητες.Πρωτα πρωτα στο γυμνάσιο είχα μια φιλολογο απλά ΘΕΑ.Παρα πολύ αστεία με απλετο χιουμορ που επειδη ήμαραν μικρά πολλα παιδιά δεν το καταλάβαιναν και ψάρωναν και ζουσαμε επικές στιγμες.Αυτη η καθηγητρια ειχε τις πιο θεικες ατακες αλλα ηταν αυστηρη οπου επρεπε και οσο επρεπε(ισως και λιγακι παραπανω με τα παιδια που δεν συμπαθουσε).Μας εβαζε να γραφουμε συνέχεια αλλα την είχαμε στην τρίτη γυμνασιου και μας εβαλε στο κλίμα για αυτά που θα συναντούσαμε στο λύκειο.Χαρη σε εκείνη αγαπησα τα αρχαια που καποτε μισουσα και απο εκεινη απεκτησα σωστες βασεις ειδικα στο συντακτικο.Μετα μια αλλη καθηγητρια που συμπαθουσα πολύ ήταν η περσινή μου φιλολογος η οποια ηταν και εκεινη αρκετα αυστηρή και ειχε χιουμορ.Απο εκεινη εμαθα να να γραφω σωστες περιληψεις(25 περιληψεις για εργασια στη λογοτεχνια μας ειχε βαλει) και αγαπησα ακομα περισσοτερο την λογοτεχνια.Μας εδινε τα καλυτερα σχεδιαγραμματα και φαινοταν ο,τι ηθελε να μας βοηθησει να πετυχουμε.Αλλος αγαπημενος μου καθηγητης ήταν και ο περσινος μαθηματικος ο οποιος αν και ηταν αρκετα ιδιοτροπος και αποτομος και σχεδον ολοι τον μισουσαν εκανε σωστο μαθημαΤον συγκεκριμενο και εγω απορω πως τον συμπαθουσα αφου ειχε μια ταση να κρινει ,να κατηγοριοποιει σε καλους και κακους τα παιδια και μας ελεγε αυνεχεια τεμπελοσκυλα και τετοια.Μαλλον τον συμπαθουσα επειδη με ειχα για καλη μαθητρια και πιστευε μαλιστα ο,τι θα πηγαινα θεττικη.Μετα έχω αδυναμια και στην τωρινη φιλολογο επειδη πρωτον ειναι θεα και δευτερον επειδη μου εχεει και εκεινη μεγαλη αδυναμια.
    Μia Melanie Hawkins
    Μia Melanie Hawkins
    Μαγικός Προσωπογράφος
    Μαγικός Προσωπογράφος


    Αριθμός μηνυμάτων : 7030
    Ηλικία : 121
    Location : your nightmares
    Ημερομηνία εγγραφής : 09/04/2012

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: Όλοι εσεις που προσπαθείτε καθημερινά να με βυθίστηκε,συνεχίστε,απλά να θυμ'αστε πως στην ιστορία έμεινε ο Τιτανικός και όχι το παγώβουνο.

    Καθηγητές - Σελίδα 7 Empty Απ: Καθηγητές

    Δημοσίευση από Μia Melanie Hawkins Σαβ Ιουν 30, 2012 11:42 pm

    Λοιπόν..τώρα θα αναφέρω τους πιο σημαντικούς που είχα μεχρι τώρα και τους θυμάμαι. Καθηγητές - Σελίδα 7 663161
    Στη τετάρτη δημοτικού λατρευα την δασκαλα που μας είχε.Με είχε βοθηθήσει πολλύ με προσωπικά προβλήματα και μου έδειξε καινούργια πράγματα.Ήταν συμπονετική και έβλεπε βαθύτερα τα παιδιά . Καθηγητές - Σελίδα 7 585486
    Στην πέμπτη δημοτικού είχαμε ένα δάσκαλο ο οποίος για πρώτη φορά στα χρονικά είδα αυτό που έβλεπα σε κάποιους ανθρωπους και με υπερσπίστικε σε άτομα που με φαιροταν άσχημα. Καθηγητές - Σελίδα 7 2109348208
    Άλλη αγαπημένη αυτη που είχαμε στην έκτη δημοτικού η οποία με είδε να κλαίω πρώτη φορά στο σχολείο και μου έδειξε πως να μην αφηνω κανέναν να με πατάει. Καθηγητές - Σελίδα 7 3042415199
    Μια άλλη δασκάλα που αγαπούσα πολύ ήταν η αγγλικου.Στην αρχή είχαμε απαίσιες σχέσεις γιατί ήταν υπερ των κοριτσιών που την ''έγλιφαν''.Αργότερα το προβληματάκι αυτό λύθηκε και άρχισε να εκτιμά την προσπάθεια που κατέβαλα ,ώστε να είμαι καλή μαθήτρια στο μάθημα της. Καθηγητές - Σελίδα 7 3760418601
    Άλλη δάσκαλοι που μπήκαν στην καρδιά μου και τη ζέσταναν ήταν ο μουσικός μας στο δημοτικό και η κυρία της Κ.Π.Α.[κοινωνικής-πολιτικής αγωγγής] καθως και της Θεατρικής αγωγής Καθηγητές - Σελίδα 7 31756
    Τελευταία και κορυφαία η διευθύντρια που είχα απ'την τετάρτη δημοτικού μέχρι πυο έφυγα..Απ'τος πιο άξιες εκπαιδευτικούς.. Καθηγητές - Σελίδα 7 776878
    όλοι οι παραπάνω είναι άνθρωποι,που μπήκαν στην καρδιά μου και με έκαναν να δω τον κόσμο διαφορετικά.Άτομα που με βοήθησαν πολύ ,σε πολύ σύδκολες στιγμές.Όταν δεν έβλεπε κανένας ,κάποιον τρόπο να με βοηθήσει... Καθηγητές - Σελίδα 7 30226

    Χρωστάω πάρα πολλά σε όλους τους. Καθηγητές - Σελίδα 7 872463
    Μia Melanie Hawkins
    Μia Melanie Hawkins
    Μαγικός Προσωπογράφος
    Μαγικός Προσωπογράφος


    Αριθμός μηνυμάτων : 7030
    Ηλικία : 121
    Location : your nightmares
    Ημερομηνία εγγραφής : 09/04/2012

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: Όλοι εσεις που προσπαθείτε καθημερινά να με βυθίστηκε,συνεχίστε,απλά να θυμ'αστε πως στην ιστορία έμεινε ο Τιτανικός και όχι το παγώβουνο.

    Καθηγητές - Σελίδα 7 Empty Απ: Καθηγητές

    Δημοσίευση από Μia Melanie Hawkins Σαβ Ιουν 30, 2012 11:51 pm

    Ο γυμναστής μας...Τελείως άχρηστος Καθηγητές - Σελίδα 7 324742
    anthian9
    anthian9
    Member of Order Of Merlin 1st
    Member of Order Of Merlin 1st


    Αριθμός μηνυμάτων : 20262
    Ηλικία : 28
    Location : Thessaloniki
    Ημερομηνία εγγραφής : 02/07/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought:

    Καθηγητές - Σελίδα 7 Empty Απ: Καθηγητές

    Δημοσίευση από anthian9 Κυρ Ιουλ 01, 2012 4:42 pm

    Για τη Β' Λυκείου:
    Αγορίνα μου, φυσικέ μου, είσαι ΘΕΟΣ, ΣΕ ΠΑΝΤΡΕΥΟΜΑΙ ΚΙΟΛΑΣ! Ο τύπος δεν παίζεται, κάνει μαθηματάρα, κάνει κάτι γαμάτες σημειώσεις που πραγματικά βοηθούν τόσο πολύ, μας βάζει και σκεφτόμαστε και ανοίγει το μυαλό μας. Μας έβαλε και κάτι ΤΕΛΕΙΕΣ θεματάρες στα διαγωνίσματα των τετραμήνων, που φάνηκε ποιανού πραγματικά του κόβει και ποιου όχι. Πιο υπέροχα θέματα δεν έχω δει! Επίσης, τον είχα και γενικής παιδείας και ειλικρινά, εκεί τον σεβάστηκα ακόμη περισσότερο. Κάθισε και ασχολήθηκε με όλους τους μαθητές, χωρίς καμία διάκριση κατευθύνσεων, απλοποίησε κατά πολύ την μέθοδο επίλυσης σος ασκήσεων ώστε να εξυπηρετήσει τα παιδιά της θεωρητικής, έδωσε ευκαιρία στο κάθε παιδί να μιλήσει και να ρωτήσει και και και. Μου έλεγαν ότι ήταν καλός, αλλά τόσο καλός στο μάθημά του και τόσο συμπαθητικός στον χαρακτήρα (και μια την μία τον συμπάθησα μάλιστα!πράγμα σπάνιο) δεν περίμενα να είναι.
    Η Φιλόλογος μας, η κυρία Αλεξανδρή, ήταν υπέροχη. Κάθισε και έβγαλε ένα εκατομμύριο σημειώσεις, φωτοτυπίες, από βοηθήματα, από άλλα βιβλία, από δικά της, από το ίντερνετ και ό,τι μπορεί να φανταστεί κανείς και κάναμε πάρα πολύ καλά και αναλυτικά το μάθημα της έκθεσης και των αρχαίων. Έκθεση έχω έναν πάκο φωτοτυπίες και άλλες τόσες ασκήσεις στο τετράδιο και σημειώσεις στο βιβλίο. Αρχαία ήθελες δεν ήθελες, καταλάβαινες. Τα έλεγε τόσο απλά και όμορφα. Κείμενα, ΟΥΑΟ, έβρισκε τα πιο τέλεια παράλληλα και παραθέματα. In Love
    Μεγάλη αγάπη και ο καθηγητής της Γεωμετρίας. Ο άνθρωπος έχει όρεξη και τρελή μεταδοτικότητα. Είναι και πολύ έξυπνος, πράγμα που καμιά φορά σε ψαρώνει, αλλά δεν έχει σημασία αυτό. Είναι τόσο οργανωτικός και πάει βήμα-βήμα, έχω το πιο καθαρό κ χρήσιμο τετράδιο γεωμετρίας που είχα ποτέ μου φέτος και λέω με περηφάνια πως μπόρεσα και αντεπεξήλθα στις προσδοκίες του και στα πολύ έξυπνα διαγωνίσματά του. Μακάρι να τον έχω και του χρόνου crossfingers
    xaroula-sp1999
    xaroula-sp1999
    Εκτοετής στην Σχολή
    Εκτοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 309
    Ηλικία : 27
    Location : Westeros
    Ημερομηνία εγγραφής : 28/06/2012

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: Everybody's got a dark side! Can you love mine? Delena with all the ways. Damon makes her happy, protects her and surprises her. He loves her! Passion and Love Team Delena

    Καθηγητές - Σελίδα 7 Empty Απ: Καθηγητές

    Δημοσίευση από xaroula-sp1999 Δευ Ιουλ 02, 2012 4:36 pm

    γυμνάσιο : Ιστορικού, Θρησκευτικός, δασκάλα Γλώσσας
    Lena Duchannes
    Lena Duchannes
    Λύτης Κατάρων
    Λύτης Κατάρων


    Αριθμός μηνυμάτων : 8003
    Ηλικία : 25
    Location : Wonderland
    Ημερομηνία εγγραφής : 31/05/2012

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: Imperfection is underrated!

    Καθηγητές - Σελίδα 7 Empty Απ: Καθηγητές

    Δημοσίευση από Lena Duchannes Δευ Ιουλ 30, 2012 11:30 pm

    η φετινη φιλολογος που ειχαμε στα αρχαια και στην γλωσσα. Ηταν τοσο καλη και σε εκανε να νιω8εις πολυ ανετα. Ασε που ξεφευγαμε απο το μα8ημα. Μια φορα ενω καναμε αρχαια καταληξαμε να μιλαμε για ονειρα. Ειληκρινα ειναι η αγαπημενη μου (:
    Alicia Spinnet
    Alicia Spinnet
    Οδηγός στο Λεωφορείο των Ιπποτών
    Οδηγός στο Λεωφορείο των Ιπποτών


    Αριθμός μηνυμάτων : 17870
    Location : no money no family 18 in the middle of miami
    Ημερομηνία εγγραφής : 28/01/2011

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: It's not very punk rock of you to meet society's expectations

    Καθηγητές - Σελίδα 7 Empty Απ: Καθηγητές

    Δημοσίευση από Alicia Spinnet Τρι Σεπ 18, 2012 3:18 pm

    Μας έχουν έρθει δύο παπάδες. Ο ένας είναι Φιλόλογος και μας κάνει Ιστορία και ο άλλος Θεολόγος. Τον Θεόλογο τον αγαπώ. Κάνει πλάκα, είναι αστείος και καλούλης και ευτυχώς δεν φοράει ράσα. Razz
    Αντίθετα ο Φιλόλογος είναι τόσο βαρετός και φοράει ράσα! Σήμερα είχε κοιμηθεί η τάξη στο μάθημα του. Μιλάει μόνος του και κανείς δεν τον προσέχει. Ήθελα να μας πιάσει η κυρία Σ. στην ιστορία, γιατί ήρθε αυτός; crying

    Για τους υπόλοιπους θα έρθω να πω πιο μετά. Είναι νωρίς ακόμα. Razz
    Leonie Vernier
    Leonie Vernier
    Member of Order of Merlin 3rd
    Member of Order of Merlin 3rd


    Αριθμός μηνυμάτων : 70128
    Ηλικία : 28
    Location : Rennes les Bains, Domaine de la Cade.
    Ημερομηνία εγγραφής : 27/06/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: I have to fest it up!

    Καθηγητές - Σελίδα 7 Empty Απ: Καθηγητές

    Δημοσίευση από Leonie Vernier Τετ Σεπ 19, 2012 4:44 pm

    Ιστορία Κατ & ΓΠ : Μπορεί να φαίνεται καλούλα, να χαμογελάει, να λύνει απορίες, αλλά είναι μια σκύλ@ και μισή. Και χαντακώνει στους βαθμούς.

    Βιολογία : Ο ίδιος με πέρυσι, καλά θα περάσουμε.

    Θρησκευτικά :
    Κι αυτήν την είχα πέρυσι, θεούσα μεν, αντέχεται δε.

    Αρχαία Κατ & Λατινικά : ΑΡΝΟΥΜΑΙ να κάνω μάθημα με αυτήν τη γυναίκα όλη τη χρονιά. Ευτυχώς είπε πως πιθανότατα θα μας αφήσει. Η γυναίκα έχει ψυχολογικά, ουρλιάζει με το παραμικρό.

    Λογοτεχνία Κατ : Ας μου πει κάποιος γιατί πήρε Γ λυκείου. Είναι καλή για Β' για να 'ναι κάποιος χαλαρός. Στη Γ' πρέπει να την προσέξω και απλά αρνούμαι γιατί όσο ΟΚ και να φαίνεται στην πραγματικότητα είναι πολύ στενόμυαλη.

    Έκθεση και Λογοτεχνία ΓΠ : Καλός καθηγητής, δε λέω. Αρκεί να μάθει πως δεν ακολουθούν όλοι οι συλλογισμοί παραγωγική πορεία και να πάει να κάνει κάνα μπάνιο. Razz

    ΑΟΘ & Κοινωνιολογία :
    Πολύ καλός! Κρίμα που δε θα μας κάνει ΑΟΘ όλη τη χρονιά, τα λέει τόσο καλά και φροντίζει να τα καταλαβαίνουμε όλα. Και κάνει και πλάκα.


    Δεν έχουμε καθηγητή για : Αγγλικά, Φυσική ΓΠ, Μαθηματικά ΓΠ (!!!!), Γυμναστική (αν και ο γυμναστής που έχουμε στο σχολείο είναι ο υπεύθυνος του τμήματος δε μας κάνει μάθημα ο_Ο) και Αρχαία ΓΠ. Ας ελπίσουμε πως αυτός/ή που θα 'ρθει για αρχαία γενικής θα μας πάρει (άμα είναι καλός/ή) αρχαία κατεύθυνσης, έκθεση, λατινικά, λογοτεχνία γενικής. Ή πως θα μας πάρει η καθηγήτρια που μας έκανε πέρυσι αρχαία γενικής. Γιατί βλέπω να δολοφονώ καθηγητές φέτος.


    Όσο για το φροντ :

    Μαθηματικά : Μέτρια. Μεταδοτικότητα 6/10, απλά δεν. Είναι καλή κοπέλα, αλλά τι να το κάνω, Πανελλήνιες δίνω, δεν ψάχνω για νέα φίλη. Razz

    ΑΟΘ, Έκθεση & Λογοτεχνία : Η γυναίκα είναι φοβερή (και ΣΥΡΙΖΑ νομίζω) ! ο_Ο Ξέρει πολλά πράγματα, είναι ανοιχτόμυαλος άνθρωπος...

    Λατινικά & Άγνωστο : Άλλες φορές τον συμπαθώ και άλλες θέλω να τον πετάξω απ' το παράθυρο. Κυρίως όταν τον είδα μπροστά μου στα λατινικά (ενώ υποτίθεται πως θα έκανα με την τέλεια κυρία που 'χα και πέρυσι!!!!!) έπαθα τέτοιο σοκ που 'χα μείνει με γουρλωμένα μάτια και δεν πίστευα αυτό που έλεγε. Razz Έχει γνώσεις, αλλά με εκνευρίζει το στυλ του πολλές φορές.

    Γνωστό : Επειδή η αγαπημένη μου καθηγήτρια μας άφησε λόγω εγκυμοσύνης (αφού την έβαλα να υπογράψει πως θα ξανάρθει...Razz) μας ανέλαβε μια άλλη η οποία αν και δεν το περίμενα είναι καλή. ο_Ο Βασικά έχει διδακτορικό, οπότε δεν παίζει συζήτηση περί γνώσεων. Razz Αλλά έχει και μεταδοτικότητα και είναι καλή μαζί μας.


    Ιστορία : Μία λέξη μόνο. Ψόφος.
    Σπόιλερ:

    Όταν έρθουν κι άλλοι καθηγητές θα 'ρθω να τους θάψω κι εκείνους! up
    Phineas Nigellus Black
    Phineas Nigellus Black
    Member of Order Of Merlin 2nd
    Member of Order Of Merlin 2nd


    Αριθμός μηνυμάτων : 63952
    Ηλικία : 28
    Location : Looking-Glass Land
    Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: I am not good, I am not nice, I am just right.

    Καθηγητές - Σελίδα 7 Empty Απ: Καθηγητές

    Δημοσίευση από Phineas Nigellus Black Τετ Σεπ 19, 2012 8:39 pm

    Ήρθε μια βλάχα, καινούργια στο σχολείο και μπήκε σήμερα να μας κάνει κείμενα. Το πρώτο πράγμα που είπε ήταν ησυχία, με ένα υφάκι, δέκα καρδιναλίων (Razz) Σώπα ρε φίλη, ποια νομίζεις πως είσαι να πούμε; Και γενικά είχε ένα υφάκι κατα τη διάρκεια όλου του μαθήματος και αυτών που έλεγε... Και να πεις οτι η εμφάνιση της πληρεί τις προ υποθέσεις της σκύλας, δεν.

    Ντεκαντάνς giveup

    εντιτ: θα επιστρέψω με του φροντιστηρίου Razz

      Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Κυρ Μάης 19, 2024 3:34 pm