.::HarryWorld::.

Εδώ ο Ήλιος της Φαντασίας δεν δύει ποτέ...

Μην το μετακινείτε γιατί δεν φαίνεται η πρώτη είδηση!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ενδιαφέρεστε να γίνετε δημοσιογράφοι?
Αν υπάρχουν θέματα και απουσιάζουμε, στείλτε μήνυμα στο Φατσοβιβλίο

+4
Morgan le Fay
@RtVaVa
Amycus
Walburga Black
8 απαντήσεις

    Βγάζοντας τον σκύλο βόλτα αφού......

    Walburga Black
    Walburga Black
    Παράφρων
    Παράφρων


    Αριθμός μηνυμάτων : 4956
    Ηλικία : 36
    Location : Salonica
    Ημερομηνία εγγραφής : 14/03/2014

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: i choose violence.....

    Βγάζοντας τον σκύλο βόλτα αφού...... Empty Βγάζοντας τον σκύλο βόλτα αφού......

    Δημοσίευση από Walburga Black Τρι Σεπ 02, 2014 7:03 pm

    Όλοι όσοι έχουμε συντροφιά τους τετράποδους φίλους μας ξέρουμε πόσο απαιτητική είναι η φροντίδα τους και ιδικά η καθημερινή τους βόλτα. Εκεί ολα μπορούν να συμβούν μα υπάρχουν και και παράγοντες που μπορεί να επηρεάζουν και απο πριν.

    Το πιο αστείο που έχω να θυμάμαι είναι σε μια έξοδο μας που ήπιαμε , και τι δεν ήπιαμε, αλλά στις 2 το βράδυ που επέστρεψα έπρεπε να πάει βόλτα το αγαπάκι. Βασικά εκείνο το βράδυ αυτός με πήγε βόλτα και οχι εγω και με πολλά οκταράκια rofl rofl

    Τι ευτράπελα σας έχουν συμβεί από πριν αλλά και κατά τη διάρκεια της βόλτας;
    Amycus
    Amycus
    Member of Order Of Merlin 1st
    Member of Order Of Merlin 1st


    Αριθμός μηνυμάτων : 29775
    Ηλικία : 44
    Location : Κατάληψη σε ζαχαροπλαστείο!
    Ημερομηνία εγγραφής : 26/07/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: Δεν νιώθω ποτέ μοναξιά.Είμαι σχιζοφρενής!

    Βγάζοντας τον σκύλο βόλτα αφού...... Empty Απ: Βγάζοντας τον σκύλο βόλτα αφού......

    Δημοσίευση από Amycus Τρι Σεπ 02, 2014 7:22 pm

    Ευτράπελα; Η Φρίντα κουράζεται απο την βόλτα,κάθεται σαν τον Βούδα κάτω και θέλει να την πάω σηκωτή στο σπίτι. Καλά,δεν παίζει το σενάριο. :P

    Γενικά,δεν παίζουν πολλά. Πιο πολλά είναι τα εκνευριστικά απο τους γείτονες που νομίζουν ότι θα τους λερώσει το πεζοδρόμιο. Ούτε και αυτό παίζει. Πάντα έχω ειδική σακούλα για τις ακαθαρσίες. Γίνονται όμως αγενείς και πετάνε ατάκες του τύπου: "Θα φωνάξω το εκατό", "πάρε τον σκύλο σου απο'δω", "θα ρίξω καμιά φόλα". Στην τελευταία φράση έχω πλακωθεί στα βρισίδια. Την άλλη μέρα, είχε ρίξει χλωρίνη και κάτι σαν θειάφι η η γειτόνισσα η ρουφιάνα! Την διαολόστειλα αρκετά φωναχτά. Γενικά,σε κάτι τέτοια γίνομαι αρκετά αγενής.

    Βέβαια,το τελευταίο αστείο περιστατικό ήταν με την Φρίντα να γαβγίζει έναν πάνω σε μηχανάκι (συνήθεια που την κόλλησε απο την μάνα μου που την αφήνει να κάνει ό,τι θέλει). Ο τύπος είχε χιούμορ και γυρίζει και μου λέει: "Για μάζεψε το ντόπερμαν!" Εντάξει,έλιωσα στο γέλιο. Laughing
    @RtVaVa
    @RtVaVa
    Εβδομοετής στην Σχολή
    Εβδομοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 10225
    Ηλικία : 29
    Location : Utero
    Ημερομηνία εγγραφής : 20/04/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: lalala

    Βγάζοντας τον σκύλο βόλτα αφού...... Empty Απ: Βγάζοντας τον σκύλο βόλτα αφού......

    Δημοσίευση από @RtVaVa Τρι Σεπ 02, 2014 8:18 pm

    Ο δικός μου (ο σκύλος της μάνας μου δηλαδή :P) είναι καλομαθημένος. Μπορεί να περπατάει για χιλιόμετρα και χιλιόμετρα χωρίς να κουράζεται, εκτός αν έχει πολλή ζέστη. Η μητέρα μου λατρεύει το περπάτημα και φρόντιζε από μικρό να τον παίρνει μαζί της όπου μπορούσε. Πλέον αν δεν βγει ένα μισάωρο το βράδυ και κανα σαρανταπεντάλεπτο το πρωί παθαίνει κατάθλιψη. Razz Επίσης παθαίνει κατάθλιψη αν δεν τον βγάλει η μάνα μου και τον αναλάβει οποιοσδήποτε άλλος. Με εμένα ευτυχώς έχει μάθει και, ενώ δεν είναι η καλύτερή του, του αρκεί η βόλτα μου. Razz
    Φυσικά πάντα μαζεύουμε τις ακαθαρσίες, ακόμη και όταν έχω ξεχάσει να πάρω χαρτί ζητάω από κάποια καφετέρια (κανένα πρόβλημα στην περιοχή που ζω).
    Έχω ακούσει και γω αντίστοιχα με τον Θάνο, κόμπλαρα όμως και απλά δεν ξαναπέρασα από το επίμαχο στενάκι. Ευτράπελα... Χμμ τίποτα τραγικό. Razz Μόνο μια φορά στην Κόρινθο που τον είχε αρπάξει μια γάτα από τον κορμό σαν κεφαλοκλείδωμα και κόντεψε να τον σπάσει στο ξύλο. ti?
    Morgan le Fay
    Morgan le Fay
    Βάρδος
    Βάρδος


    Αριθμός μηνυμάτων : 33254
    Ηλικία : 30
    Ημερομηνία εγγραφής : 29/06/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Many times since, I have called to Marius. But there was no answer. Just the endless procession of days, months...years. My teacher left me to my darkest lesson. That in the end, we are alone. And there is nothing but the cold, dark wasteland of eternity.

    Βγάζοντας τον σκύλο βόλτα αφού...... Empty Απ: Βγάζοντας τον σκύλο βόλτα αφού......

    Δημοσίευση από Morgan le Fay Τρι Σεπ 02, 2014 8:21 pm

    γαμάτο τόπικ, έπεται απάντηση!
    Walburga Black
    Walburga Black
    Παράφρων
    Παράφρων


    Αριθμός μηνυμάτων : 4956
    Ηλικία : 36
    Location : Salonica
    Ημερομηνία εγγραφής : 14/03/2014

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: i choose violence.....

    Βγάζοντας τον σκύλο βόλτα αφού...... Empty Απ: Βγάζοντας τον σκύλο βόλτα αφού......

    Δημοσίευση από Walburga Black Τρι Σεπ 02, 2014 8:27 pm

    Το ακούω πολύ συχνά αυτό ρε παιδιά αλλά ευτυχώς δεν έχουμε τέτοια στη γειτονιά μας. Ίσως η ράτσα του που σου βγάζει να τον ζούμπιξεις και να του κάνεις ζουζουνιές; ίσως οτι στη γειτονιά υπάρχουν αρκετοί με σκυλιά; και ευτυχώς ούτε φόλες!!!!! Αλλά όλοι προσέχουμε κι όλας. μαζεύουμε ακαθαρσίες. Δεν γαβγίζουν χωρίς λόγο ιδικά το βράδυ.
    Amycus
    Amycus
    Member of Order Of Merlin 1st
    Member of Order Of Merlin 1st


    Αριθμός μηνυμάτων : 29775
    Ηλικία : 44
    Location : Κατάληψη σε ζαχαροπλαστείο!
    Ημερομηνία εγγραφής : 26/07/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: Δεν νιώθω ποτέ μοναξιά.Είμαι σχιζοφρενής!

    Βγάζοντας τον σκύλο βόλτα αφού...... Empty Απ: Βγάζοντας τον σκύλο βόλτα αφού......

    Δημοσίευση από Amycus Πεμ Σεπ 04, 2014 2:37 pm

    Και σε'μας έχουν πολλοί σκυλιά αλλά έχουμε και πέντε τύπους οι οποίοι δημιουργούν μόνιμο πρόβλημα στους άλλους. Απλά,δεν έχουν τι να κάνουν στις 8:30 το πρωΐ και αρχίζουν να βρίζονται με όποιον περάσει με τον σκύλο του. Δεν θα πω πως είναι ό,τι καλύτερο να έχεις στην μούρη σου τις ακαθαρσίες του σκύλου του καθενός αλλά το 90% μαζεύει και φροντίζει να μην δημιουργείτε θέμα καθαριότητας. Λοιπόν,δεν μπορείς να τους τσουβαλιάζεις όλους και να αρχίσεις να βρίζεις γιατί θέλεις να ξεκινήσει ευχάριστα η 'μέρα σου. Και δεν είμαι και διατεθειμένος να σε ακούω να με βρίζεις γιατί απλά, δεν γνωριζόμαστε και απο χθες. Στην τελευταία μάλιστα που ανέφερε για φόλες, της απάντησα πως σε οποιαδήποτε περίπτωση ακούσω για θάνατο σκύλου απο δηλητηρίαση στην γειτονιά ή την περιοχή, θα είναι η πρώτη που θα καταγγείλω σε φιλοζωϊκές.

    Κατά τα άλλα,έχουμε και κάτι μαμάδες-σούργελα που μόλις βλέπουν σκύλο,αρχίζουν και ουρλιάζουν: "Πάρε τον σκύλο σου απο'δώ!" μπας και πάθει κάτι το βλαστάρι τους. Σε αυτές απαντάω το απλό: "Τράβα άλλαξε πεζοδρόμιο."
    Nearly Headless Nick
    Nearly Headless Nick
    Ministry's Ambassador
    Ministry's Ambassador


    Αριθμός μηνυμάτων : 39570
    Ηλικία : 26
    Location : Στο στομάχι μιας κατσίκας (ναι είμαι μπέζοαρ)
    Ημερομηνία εγγραφής : 13/09/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: My philosophy is that worrying means you suffer twice

    Βγάζοντας τον σκύλο βόλτα αφού...... Empty Απ: Βγάζοντας τον σκύλο βόλτα αφού......

    Δημοσίευση από Nearly Headless Nick Πεμ Σεπ 04, 2014 2:44 pm

    Κάθε έξοδος είναι ευτράπελο. Ειδικά αν είναι κι η μήτηρ μαζί μας. Εκεί να δεις...
    Εγώ θέλω να κρατάω τον Άρη από το λουρί, γιατί είναι ανεκπαίδευτος και η μάνα μου δεν ενδιαφέρεται να τον μάθει ορισμένα πράγματα. Εκείνη, τέλος πάντων, μου λέει να τον αφήνω λιτό και της λέω ότι το σκυλί είναι βλαμμένο και θα μπει μπροστά από κανένα δρόμο, αλλά δε νιώθει.
    Τα καλά τα σημείο, που βοηθάνε κι εμένα στη γυμναστική, είναι ότι μου φεύγει το λουρί. Δε ξέρω πως τα καταφέρνει ο άτιμος, το καταλαβαίνει κι αρχίζει να τρέχει. Κι εγώ να τρέχω να τον πιάσω. Άντε τώρα να τρέξω. Μετά από ώρες αποφασίζει να έρθει σε μένα κι αυτό με το ζόρι.
    Πολλές φορές άτομα τον φοβούνται, κυρίως γριούλες, μικρά παιδάκια κλπ... Μια μέρα, εκεί που ο Άρης ήταν έτοιμος να ανοίξει τις βρύσες σε ένα δέντρο περνάει από δίπλα ένα παλικάρι (καμια 20ρια χρονών) και κοιτάει τον Άρη. Κι εκεί που περιμένω ότι θα έρθει να τον χαϊδέψει, αρχίζει να τρέχει. Κι έτρεξε μέχρι να είναι σίγουρος ότι είναι πολύ χαμηλά στη Φιλολάου. :P
    Romilda Vane
    Romilda Vane
    Δασοφύλακας
    Δασοφύλακας


    Αριθμός μηνυμάτων : 12879
    Ηλικία : 29
    Location : Neverland
    Ημερομηνία εγγραφής : 17/08/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Μάγεψαν και σένανε τα ξωτικά;

    Βγάζοντας τον σκύλο βόλτα αφού...... Empty Απ: Βγάζοντας τον σκύλο βόλτα αφού......

    Δημοσίευση από Romilda Vane Πεμ Σεπ 04, 2014 3:46 pm

    Το μονο που μου εχει συμβει ηταν με τον σκυλο της ξαδερφης μου (εναν απο τους πολλους που εχουν περασει απο τα χερια της τελοσπάντων) τον Βικτωρα. Φοβερη προσωπικοτητα ο Βικτωρας. Πιο ησυχο σκυλι δεν υπηρξε ποτε. Δεν ακουγες να γαβγιζει σχεδον ποτε. Κυριος με τα ολα του. Razz
    Ερχεται που λετε η ξαδερφη μου Αθηνα, και αποφασιζουμε να κανουμε δημοσιες σχεσεις με τα σκυλια της γειτονιαααας. Συγκεκριμενα, με τον σκυλο της κολλητης μου δηλαδη. Razz Που ειναι και εκεινο αρσενικο. Σημειωτέον. Razz
    Παίρνω που λετε τον Βικτωρα, τον κατεβαζω δυο στενα πιο κατω και εκει συναντω την κολλητη με το σκυλο. Συναντηση κορυφης. Τρομαξαμε δυο περαστικους, ενα παιδακι, και ισως καμια γριουλα σε κανενα μπαλκονι, σιγουρα και τον τυπο που ειχε το αμαξι που αρχισε να βαραει ο συναγερμος, οταν επεσαν ο Βικτωρας και ο Πλουτο πάνω του, καθως ξεσηκωναν τη γειτονια με τα γαβγίσματα.

    Αυτα τα ευτράπελα.


    Εκτος βολτας τωρα, εχετε δει σκυλο να σωριαζεται φαρδυς-πλατυς στο πατωμα; Κυριολεκτικα ομως, να παιρνει σταση Χ με τα ποδια πανω και κατω, οπως ο Θηον εκει που τον βασανιζε ο Ράμσει; Ε, εγω το ειδα χτες. Και ειχε πολλη πλάκα. :P

    Walburga Black
    Walburga Black
    Παράφρων
    Παράφρων


    Αριθμός μηνυμάτων : 4956
    Ηλικία : 36
    Location : Salonica
    Ημερομηνία εγγραφής : 14/03/2014

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: i choose violence.....

    Βγάζοντας τον σκύλο βόλτα αφού...... Empty Απ: Βγάζοντας τον σκύλο βόλτα αφού......

    Δημοσίευση από Walburga Black Πεμ Σεπ 04, 2014 4:23 pm

    Ναι το κάνουν πολλά σκυλιά αυτό που κάνει σαν Χ όταν ξαπλώνουν. έχουν πολύ φάση. rofl rofl
    Romilda Vane
    Romilda Vane
    Δασοφύλακας
    Δασοφύλακας


    Αριθμός μηνυμάτων : 12879
    Ηλικία : 29
    Location : Neverland
    Ημερομηνία εγγραφής : 17/08/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Μάγεψαν και σένανε τα ξωτικά;

    Βγάζοντας τον σκύλο βόλτα αφού...... Empty Απ: Βγάζοντας τον σκύλο βόλτα αφού......

    Δημοσίευση από Romilda Vane Πεμ Σεπ 04, 2014 4:25 pm

    Πραγματικα. Laughing πρωτη φορα το ειδα, και εσκασα στα γελια.
    FLEUR258
    FLEUR258
    Κατασκευαστής/στρια ραβδιών
    Κατασκευαστής/στρια ραβδιών


    Αριθμός μηνυμάτων : 30341
    Ηλικία : 31
    Location : Καλαμάκι Κορινθίας <3
    Ημερομηνία εγγραφής : 12/10/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Δεν υπάρχει ευτυχισμένη ζωή.Μόνο ευτυχισμένες στιγμές.

    Βγάζοντας τον σκύλο βόλτα αφού...... Empty Απ: Βγάζοντας τον σκύλο βόλτα αφού......

    Δημοσίευση από FLEUR258 Κυρ Οκτ 12, 2014 1:44 pm

    H Έμμυ μας είναι ήσυχη.Δεν την πάω πολύ συχνά βόλτα εγώ.Κυριώς η μαμά μου.
    Όταν δεν είμαι καλά την βγάζω συνήθως εγώ βόλτα.Μια μέρα την είχα πάρει και περπατάγαμε για καμία ώρα σ'όλη την Παιανία.Γύρησε η Έμμυ σπίτι με την γλώσσα έξω.Razz Σ'εκείνη την βόλτα θυμάμαι είχα περάσει από ένα στενό που είχαν όλοι σκυλιά στις αυλές.Αλλά μιλάμε για σκυλιά...αρκούδες.Δεν ξανά περνάω από εκεί.:P
    Η μαμά μου,μου έχει πει ότι πολλές φορές τυχαίνει να της φωνάξει κανένας γείτονας σε στυλ ότι τους λερώνει το πεζοδρόμιο και κάτι τέτοιες βλακείες.Razz
    Leonie Vernier
    Leonie Vernier
    Member of Order of Merlin 3rd
    Member of Order of Merlin 3rd


    Αριθμός μηνυμάτων : 70128
    Ηλικία : 28
    Location : Rennes les Bains, Domaine de la Cade.
    Ημερομηνία εγγραφής : 27/06/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: I have to fest it up!

    Βγάζοντας τον σκύλο βόλτα αφού...... Empty Απ: Βγάζοντας τον σκύλο βόλτα αφού......

    Δημοσίευση από Leonie Vernier Κυρ Νοε 02, 2014 2:26 am

    Η αλήθεια είναι ότι την Έλσα δε τη βγάζουμε συχνά βόλτα, αλλά ευτυχώς έχουμε την αυλή και τρέχει/παίζει/ τα κάνει στην πάνα της.
    Και περπατάει για ώρες, δεν έχει θέμα. Εκτός κι αν δεν έχω μαζί μου νερό να της δώσω. Χωρίς νερό στο μισάωρο έχει κάτσει κάτω και δεν πάει πουθενά. Μια φορά την είχα πάρει αγκαλιά για να γυρίσουμε σπίτι προκαλώντας το γέλιο όλων στη γειτονιά. Και εννοείται ότι θα βγούμε βόλτα αφού παίξουμε κάνα μισάωρο στην αυλή. Αλλιώς τραβάει πάρα πολύ (δεν καταφέρνω να της το κόψω) και καταλήγει να περπατάει στα δύο πόδια.
    Πάντως είναι ήσυχη. Δεν πλησιάζει ιδιαίτερα άλλα σκυλιά/γατιά, τα παιδάκια τη λατρεύουν, οι μαμάδες το ίδιο! Πρόβλημα με γείτονες δεν έχω. Μόνο ένας με στραβοκοίταξε μια φορά, αλλά αφού είδε ότι τα μάζεψα αμέσως δεν το ξαναέκανε.Αλλά ρε παιδιά άσχημο πράγμα να μη μαζευει ο άλλος! Είναι μια και φέρνει ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ το σκυλί έξω απ' το παράθυρό μου (ισόγειο) και δε μαζευει. Γιατί να βγαίνω στο πεζοδρόμιο και να καθαρίζω κάθε μέρα; Ας κουνήσει το κουλό της πριν βγει απ' το σπίτι να πάρει μια σακούλα.

      Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Δευ Μάης 20, 2024 4:27 am