.::HarryWorld::.

Εδώ ο Ήλιος της Φαντασίας δεν δύει ποτέ...

Μην το μετακινείτε γιατί δεν φαίνεται η πρώτη είδηση!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ενδιαφέρεστε να γίνετε δημοσιογράφοι?
Αν υπάρχουν θέματα και απουσιάζουμε, στείλτε μήνυμα στο Φατσοβιβλίο

3 απαντήσεις

    When you want to murder...

    Sauron the Great
    Sauron the Great
    Εκπαιδευτής Δράκων
    Εκπαιδευτής Δράκων


    Αριθμός μηνυμάτων : 4137
    Ηλικία : 926
    Location : Είμαι παντού και πουθενά! Ναι, είμαι το Μαύρο Φάντασμα!
    Ημερομηνία εγγραφής : 11/08/2014

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: never try to teach a pig to sing it wastes your time and it annoys the pig...

    When you want to murder... Empty When you want to murder...

    Δημοσίευση από Sauron the Great Δευ Αυγ 11, 2014 10:00 pm


    Το έχεις πάθει εσύ, το έχω πάθει εγώ, το έχουμε πάθει όλοι μας, πάντα κάποιος θα είναι υπερβολικά εκνευριστικός/σπαστικός/ηλίθιος που θα βαραίνει υπερβολικά την ζωή μας! Πχ αυτός που σου κλέβει την γκόμενα ή αυτός που σου παριστάνει τον φίλο ενώ είναι φίδι(και πχ αποκαλύπτει παντού όλα τα μυστικά σου)ή αυτοί σε χτυπάνε πάντα στις αδυναμίες σου(πχ είσαι ντροπαλός και δεν ανοίγεσαι εύκολα) κλπ! Αναμφίβολα αυτά τα υποκείμενα χρειάζονται μία τιμωρία παραδειγματική(προς τους υπόλοιπους), που να εκτονώσει για τα καλά την οργή σου!!! DEATH!!!

    Και δεν μιλάω φυσικά για την <<φτωχή>> Avada Kedavra, αυτή μόνον θάνατο προκαλούσε μέσα σε μία στιγμή, ούτε πόνος ούτε βασανηστήρια ούτε τίποτα!! Εμείς μιλάμε για πραγματικά μαρτυρικό θάνατο, να σε παρακαλά ο άλλος να τον στείλεις στον άλλον κόσμο!!
    Ποιός είναι για εσάς ο πιό φριχτός θάνατος που μπορεί να συμβεί σε κάποιον?? Αν θέλετε μπορείτε να σκεφτείτε και σκοτεινά ξόρκια που να μπορούν επάξια να χρησιμοποιηθούν ως μέσο βάναυσου θανάτου, εμπρός ας ξεπεράσουμε τον Βόλντι!!! viking 
    Milady D' Hiver
    Milady D' Hiver
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς


    Αριθμός μηνυμάτων : 40685
    Ηλικία : 28
    Location : Sydney, Australia
    Ημερομηνία εγγραφής : 06/01/2013

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: If someoneʼs lying about something small, you donʼt know what else theyʼre lying about.

    When you want to murder... Empty Απ: When you want to murder...

    Δημοσίευση από Milady D' Hiver Τρι Αυγ 12, 2014 7:21 am

    Μεταφέρθηκε στα Τρια Σκουπόξυλα καθώς κρίθηκε πως ταιριάζει περισσότερο σε αυτην την ενότητα



    .
    .
    .
    When you want to murder... Elsa_u12
    .
    .
    .:
    Sauron the Great
    Sauron the Great
    Εκπαιδευτής Δράκων
    Εκπαιδευτής Δράκων


    Αριθμός μηνυμάτων : 4137
    Ηλικία : 926
    Location : Είμαι παντού και πουθενά! Ναι, είμαι το Μαύρο Φάντασμα!
    Ημερομηνία εγγραφής : 11/08/2014

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: never try to teach a pig to sing it wastes your time and it annoys the pig...

    When you want to murder... Empty Απ: When you want to murder...

    Δημοσίευση από Sauron the Great Τρι Αυγ 12, 2014 8:24 am

    Πάντως εγώ από ότι έχω ακουστά ο θάνατος από φωτιά είναι ο πιό μαρτυρικός! Αλλά και γενικά όταν ένας θάνατος περιλαμβάνει έναν ακατάσχετο πόνο(σωματικο)είναι πραγματικά φριχτός.
    Μερικά σκοτεινά ξόρκια made by me!!

    Colubrious fumous

    Το καταλληλότερο ξόρκι για την γυναίκα που σου τα "φόρεσε" με τον α γελοίο! Colubra λέγεται το θυληκό φίδι και fumo σημαίνει καπνίζω(εδώ ειρωνικά)! Στην ουσία με αυτήν την κατάρα αρχίζουν να καίγονται τα σωθικά της γυναίκας από μέσα προς τα έξω και αυτό γίνεται φανερό βέβαια με τον καπνό που βγαίνει από τα αυτιά της, την μύτη της κλπ! Δεν υπάρχει γνωστός τρόπος αντιμετωπισης της, χρησιμοποιήται όπως η Avada(δηλαδή πρέπει να την εννοείς, να θέλεις να την δοκιμάσεις)και συνήθως η γυναίκα πεθαίνει αφότου έχει γίνει πλήρες κάρβουνο!

    Furia miseria[/b]

    Γνωστές αυτές οι λατινικές λέξεις με βάση τα αγγλικά, είναι η ελαφρότερη κατάρα που θα μπορούσες να δώσεις σε αυτόν που μισείς! Με αυτήν την κατάρα, το άτομο στην αρχή αποκτά μία ακατίνικητη οργή προς τον ίδιον του τον εαυτό και αρχίζει να καταστρέφει κάθε καθρέφτη ή/και άλλη γυαλιστερή επιφάνεια που βλέπει μπροστά του καθώς μισεί την ίδια του την όψη! Μόλις 7 λεπτά από την εκτέλεση της κατάρας το άτομο γίνεται μίζερο, καταθλιπτικό και απελπισμένο όσο δεν πάει(όσο ανικταθλιπτικά και να τύχει να έχει μαζί του), οπότε στο τέλος καταλήγει να βάλει το ίδιο τέλος στην ζωή του!!

    [b]Virus


    Η λέξη virus στα λατινικά είναι τόσο το "σκουλίκι"(εδώ εννοείται ποιό) όσο και το "δηλητήριο"! Το άτομο αρχίζει να βγάζει αφρούς από το στόμα του και τυφλώνεται! Κατόπιν αρχίζει να κάνει συνέχεια εμετό μέχρις ότου να αποβληθούν όλα τα γαστρικά του υγρά σε σημείο αφυδάτωσης και αν ζει ακόμα θα πάθει αιμοτέμεση(δηλαδή θα ξερνάει αίμα)μέχρις ότου να μας αφήσει χρόνους! Η δράση της κατάρας πρέπει να αναστέλεται με λίγο μπέζοαρ αλλά ελάτε τώρα!! ποιός θα τύχει να ΄χει εκεί κοντά μπέζοαρ μαζί του?? Razz 

    Avis Caminus

    Εξελιγμένη μορφή του ξορκιού Avis(=πουλί), ενώ caminus το γνωστό καμίνι, η φωτιά! Από το ραβδάκι μας αρχίζουν να ξεπετάγονται πύρινα πουλιά τα οποία πέφτουν κατευθείαν επάνω στον στόχο μας! Ο εχθρός τυλίγεται στις κοκκινωπές φλόγες οι οποίες καίνε πολύ περισσότερο από μία κανονική αλλά φροντίζουν να μην καταστρέψουν αμέσως τα ζωτικά του όργανα, οπότε το θύμα πονάει και υποφέρει τυλιγμένο σε φωτιές που είναι άσβηστες, ενώ αργοπεθαίνει! Απαιτείται ένας έμπειρος μάγος για να ελένξει το εν λόγω ξόρκι...



    When you want to murder... 90096-jugra
    _Albus_Dumbledore_
    _Albus_Dumbledore_
    Πεμπτοετής στην Σχολή
    Πεμπτοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 239
    Ηλικία : 30
    Ημερομηνία εγγραφής : 26/03/2013

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Με κατατρέχουν, με εξουσιάζουν φρικιά και δαίμονες πίσω μου τρέχουν και με προστάζουν, τα μυαλά μου έχουν γεμίσει ιδέες έμμονες. Δαίμονες, δαίμονες, δαίμονες...

    When you want to murder... Empty Απ: When you want to murder...

    Δημοσίευση από _Albus_Dumbledore_ Τρι Αυγ 12, 2014 12:28 pm

    Βασικα ακουσα πως δε πεθαινεις απο τη φωτια αλλα απ'το μονοξειδιο του ανθρακα που αναπνεεις.Τεσπα.Ποιο μαρτυρικο θανατο θεωρω οταν ακρωτηριαζουν καποια μερη του σωματος σου και σε αφηνουν να πεθανεις απο αιμορραγια.



    When you want to murder... Tumblr_loebg2ocwe1qi9fce When you want to murder... Tumblr_loebistlu71qi9fce
    When you want to murder... Tumblr_loebjsnozv1qi9fceWhen you want to murder... Tumblr_loebl9kgqz1qi9fce
       
       Together, they make the Deathly Hallows.
        Together, they make one master of death.
    Milady D' Hiver
    Milady D' Hiver
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς


    Αριθμός μηνυμάτων : 40685
    Ηλικία : 28
    Location : Sydney, Australia
    Ημερομηνία εγγραφής : 06/01/2013

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: If someoneʼs lying about something small, you donʼt know what else theyʼre lying about.

    When you want to murder... Empty Απ: When you want to murder...

    Δημοσίευση από Milady D' Hiver Τρι Αυγ 12, 2014 12:47 pm

    Κλειδωμα και κάδος καθως το θέμα καλύπτεται απο αυτο  lock 2 



    .
    .
    .
    When you want to murder... Elsa_u12
    .
    .
    .:

      Παρόμοια θέματα

      -

      Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Τρι Οκτ 01, 2024 10:19 am