.::HarryWorld::.

Εδώ ο Ήλιος της Φαντασίας δεν δύει ποτέ...

Μην το μετακινείτε γιατί δεν φαίνεται η πρώτη είδηση!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ενδιαφέρεστε να γίνετε δημοσιογράφοι?
Αν υπάρχουν θέματα και απουσιάζουμε, στείλτε μήνυμα στο Φατσοβιβλίο

+18
rozali87
EL.J girl
Nathaniel
Christy
Berenice
Sev
Witch-King
Seven
Novaenir
Darkness
s0fia
The Guardian Angel
Ms Padfoot
aiswp0s
DUMBLEDORE26
RemousLoupin
Tom Marvolo Riddle
ellinida-1-
22 απαντήσεις

    Τι λένε τα αγόρια για τον τρόπο των κοριτσιών;

    avatar
    ellinida-1-
    Δημοσιογράφος
    Δημοσιογράφος


    Αριθμός μηνυμάτων : 568
    Ημερομηνία εγγραφής : 02/04/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status:
    Today's thought:

    Τι λένε τα αγόρια για τον τρόπο των κοριτσιών; Empty Τι λένε τα αγόρια για τον τρόπο των κοριτσιών;

    Δημοσίευση από ellinida-1- Τετ Οκτ 29, 2008 7:22 pm

    Τι λένε τα αγόρια για την μόδα και τα κοριτσίστικες ασχολίες; Νομίζουν πως όλα τα κορίτσια είναι ψώνια που μιλάνε για ολα τα κοριτσιστικα; Και που παιρνούν ώρες μπροστά από τον καθρέφτη, γιατί πραγματικά αυτό κανουν πολλά κοριτσια. Βέβαια εγώ παρουσιάζω την υπερβολική πλευρά των κοριτσιών που δεν είναι ψώνια. Ομως αναζητώ την αγορίστικη γνώμη για όλα αυτα.Μην απαντήσετε με εξαιρεση κάποια φίλη που ίσως είναι αγοροκόριτσο ή την συμπαθείτε ιδιαίτερα και δεν την περνάτε για ψώνιο. mouble mouble mouble mouble mouble mouble

    Tom Marvolo Riddle
    Tom Marvolo Riddle
    Member of Order Of Merlin 1st
    Member of Order Of Merlin 1st


    Αριθμός μηνυμάτων : 30733
    Ηλικία : 31
    Ημερομηνία εγγραφής : 11/09/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: Και τότε κατάλαβες γιατί οι απελπισμένοι γίνονται οι πιο καλοί επαναστάτες.

    Τι λένε τα αγόρια για τον τρόπο των κοριτσιών; Empty Απ: Τι λένε τα αγόρια για τον τρόπο των κοριτσιών;

    Δημοσίευση από Tom Marvolo Riddle Παρ Οκτ 31, 2008 6:10 pm

    Νταξει,υπαρχουν και ολες αυτες που πορωνονται με την εμφανιση και δεν νοιαζονται για τον εσωτερικο κοσμο...
    υπαρχουν ομως και οι αλλες που τις ενδιαφερει να μην πληγωσουν και ετσι.Σε καμια περιπτωση εγω τουλαχιστον δεν εχω σκοπο να κρινω ετσι γενικα τα κοριτσια..
    Ισως θα επρεπε να διευκρινισεις για ποια κατηγορια κοριτσιων μιλας,γιατι η γνωμη μεταβαλλεται..




    Statler
    RemousLoupin
    RemousLoupin
    Μαγικός Προσωπογράφος
    Μαγικός Προσωπογράφος


    Αριθμός μηνυμάτων : 7909
    Ηλικία : 31
    Location : Εκεί που δεν πιάνουν οι κατάρες και δεν πιάνουν οι ευχές.
    Ημερομηνία εγγραφής : 01/12/2007

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: Αν δεν καούμε όλοι μας, πως θα ρίξουμε φως στα σκοτάδια;

    Τι λένε τα αγόρια για τον τρόπο των κοριτσιών; Empty Απ: Τι λένε τα αγόρια για τον τρόπο των κοριτσιών;

    Δημοσίευση από RemousLoupin Παρ Οκτ 31, 2008 11:48 pm

    Φύσικά δεν μπορούμε να κρίνουμε ένα γενικό σύνολο παίρνοντας υπ' όψην συγκεκριμένες περιστάσεις... Είναι περίεργο γιατί η εικόνα κοριτσιού που περιγράφεις είναι, στις περισσότερες περιπτώσεις, αυτή που αρέσει, όμως όχι και αυτή που εκτιμάται... Δεν ξέρω αν έγινα κατανοητός, αλλά, ειδικά στην εφηβεία, λίγοι είναι αυτοί που ενδιαφέρονται για την ουσία και όχι για την εικόνα. Εάν τους αρέσει αυτο που βλέπουν τα μάτια τους, τότε το καλοδέχονται, αν όχι το προσπερνάν και ψάχνουν κάτι άλλο...

    Χρησιμοποίησα τρίτο πληθυντικό γιατί δεν ανήκω σε αυτήν την 'κατηγορία', μιλούσα γενικά.
    Έχω διαπιστώσει ότι μ'ενδιαφέρουν κοπέλες που δεν είναι αυτό που λέμε "πρότυπο-μοντέλο", αλλά με μια απλή εμφάνιση όμως ιδιαίτερο στυλ... Και φυσικά υπολογίζω πάντα τον χαρακτήρα.

    Γι' αυτό δεν μπορούμε να πούμε με ακρίβεια ποια είναι η στάση των αγοριών, γιατί όπως έιδες δεν υπάρχει μόνο μια αντιμετώπιση...





    Τι λένε τα αγόρια για τον τρόπο των κοριτσιών; Rick-morty-mourn


    Wubalubadubdub!:
    DUMBLEDORE26
    DUMBLEDORE26
    Τριτοετής στην Σχολή
    Τριτοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 54
    Ηλικία : 31
    Location : thessaloniki
    Ημερομηνία εγγραφής : 12/11/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status:
    Today's thought:

    Τι λένε τα αγόρια για τον τρόπο των κοριτσιών; Empty Απ: Τι λένε τα αγόρια για τον τρόπο των κοριτσιών;

    Δημοσίευση από DUMBLEDORE26 Πεμ Νοε 13, 2008 10:19 pm

    εγω νομιζω οτι δεν ειναι ολα τα κοριτσια ψωνια..υπαρχουν κοριιτσια πολυ προσγειωμενα..που μπορεις να κανεις ανετα σοβαρες συζητησεις μαζι τους..
    aiswp0s
    aiswp0s
    Θανατοφάγος
    Θανατοφάγος


    Αριθμός μηνυμάτων : 1819
    Ηλικία : 33
    Ημερομηνία εγγραφής : 13/11/2007

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought:

    Τι λένε τα αγόρια για τον τρόπο των κοριτσιών; Empty Απ: Τι λένε τα αγόρια για τον τρόπο των κοριτσιών;

    Δημοσίευση από aiswp0s Πεμ Νοε 13, 2008 10:27 pm

    θα συμφωνησω με τον remus και θα προσθεσω το εξης:
    τα περισσοτερα κοριτσια εχουν μια ταση να παθαινουν κριση πανικου οταν βρεις καποια ατελεια πανω τους, κι αυτο ειναι που δε μ'αρεσει. θελουν να ακουσουν οπως και να χει το ρπαμα οτι ειναι κουκλες, τελειες... δε λεω, ενταξει, γουστα ειναι αυτα, μιαμισι ωρα στον καθρεφτη? μιαμισι ωρα στον καθρεφτη, γιατι οχι... αλλα δεν ειμαι τετοιος τυπος. θα ξυπνησω 8, θα σηκωθω 8 και πεντε και 8 και τεταρτο/ και εικοσι θα μαι σχολειο. δεν ξερω...
    τελος παντων, δεν ειναι κακο καποιος να ασχολειται μα τη μοδα... απλα, θελω να πω "οχι υπερβολες" και φιλε dumbledore απο πανω, εννοειται πως υπαρχουν και σοβαρα κοριτσια. αλλες το κρυβουν, αλλες οχι. το θεμα ειναι τι ζητας, απο εναν ανθρωπο και τι παιρνεις. και οχι, η ομορφια δεν ειναι το make up. ειναι η ψυχη και το χρωμα της.
    Ms Padfoot
    Ms Padfoot
    Member of Order Of Merlin 1st
    Member of Order Of Merlin 1st


    Αριθμός μηνυμάτων : 5951
    Ηλικία : 33
    Location : Grimmauld Place, number 12
    Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2007

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof...

    Τι λένε τα αγόρια για τον τρόπο των κοριτσιών; Empty Απ: Τι λένε τα αγόρια για τον τρόπο των κοριτσιών;

    Δημοσίευση από Ms Padfoot Παρ Νοε 14, 2008 3:41 pm

    RemousLoupin έγραψε:Φύσικά δεν μπορούμε να κρίνουμε ένα γενικό σύνολο παίρνοντας υπ' όψην συγκεκριμένες περιστάσεις... Είναι περίεργο γιατί η εικόνα κοριτσιού που περιγράφεις είναι, στις περισσότερες περιπτώσεις, αυτή που αρέσει, όμως όχι και αυτή που εκτιμάται... Δεν ξέρω αν έγινα κατανοητός, αλλά, ειδικά στην εφηβεία, λίγοι είναι αυτοί που ενδιαφέρονται για την ουσία και όχι για την εικόνα. Εάν τους αρέσει αυτο που βλέπουν τα μάτια τους, τότε το καλοδέχονται, αν όχι το προσπερνάν και ψάχνουν κάτι άλλο...



    Ουφ!Παντα ηθελα να ρωτισω ενα αγορι γι αυτο το θεμα...να παρω την πραγματικη αντρικη αποψη κι οχι τις ικασιες και τα αυθαιρετα συμπερασματα οπου βγαζουμε εμεις τα κοριτσια....
    Γιατι τα αγορια τι βλεπουν παντα ετσι Ρεμους μου?Γιατι σας ενδιαφερει τοσο πολυ η εξωτερικη ομορφια...Για να υπερηφανευεστε στους φιλους σας?Για να μην σας επικρινουν οι αλλοι για την επιλογη σας?Αντλειτε καποια ικανοποιηση απο αυτο?Δεν νιωθετε οτι καταπιεζεστε...?

    Εγω οσες φορες εχω κανει κατι με καποιον ο οποιος δεν μου εχει κανει το ''κλικ'' νιωθω οτι καταπιεζομαι...
    Δεν το αντεχω αυτο νιωθω οτι φθειρομαι συναισθηματικα...

    Κι απορω που τα αγορια εχουν τοσο πολυ αναγκη την επαφη...την επαφη με οποιαδηποτε ομορφη...και μετα τελος.



    I Solemnly Swear That I Am Up To No Good




    What do you think when you spit in my face?
    How does it feel to accuse and to haze?
    Now look at me, I'm not one of your kind,
    And I prefer to stay behind.

    And walk the wicked way!

    We don't wanna be like you,
    Don't you get that King Of Fools?
    We don't mind your life is trite,
    You are the King Of Fools.

    We are never gonna be like you,
    We don't follow - King of Fools,
    You're the blind who lead the blind.

    ...and I walk the wicked way!



    Mischief Managed

    The Guardian Angel
    The Guardian Angel
    παίκτης/ρια Quidditch
    παίκτης/ρια Quidditch


    Αριθμός μηνυμάτων : 3113
    Ηλικία : 31
    Location : στον κόσμο των ονείρων μου...εκεί που όλα είναι ιδανικά...
    Ημερομηνία εγγραφής : 13/10/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: 8α εκτιμήσεις κάτι μόνο όταν το χάσεις... και 8α το χάσεις γιατί ποτέ δεν το εκτιμήσεις όπως του άξιζε...

    Τι λένε τα αγόρια για τον τρόπο των κοριτσιών; Empty Απ: Τι λένε τα αγόρια για τον τρόπο των κοριτσιών;

    Δημοσίευση από The Guardian Angel Παρ Νοε 14, 2008 3:53 pm

    ms_padfoot συμφωνω απολυτα!!! κ εγω παντα η8ελα να κανω τετοιες ερωτησεις σε αγορια.. κ στον αδερφο μ, αλλα εκεινος σκεφτεται αλλιως, ειναι μεγαλος..
    δεν καταλαβαινω! τι ψαχνουν τα αγορια της ηλικιας μ σε ενα κοριτσι??? εσεις παιδια, τι ακριβως 8ελετε απο το κοριτσι των ονειρων σας??? answer me, plz



    Pay attention to your dreams - God's angels often speak directly to our hearts when we are asleep.

    Τι λένε τα αγόρια για τον τρόπο των κοριτσιών; Angelbyunkn0wns

    No, you'll never be alone
    When darkness comes I'll light the night with stars
    Hear the whispers in the dark
    No, you'll never be alone
    When darkness comes you know I'm never far
    Hear the whispers in the dark
    Whispers in the dark
    Slytherin Fiction Team
    s0fia
    s0fia
    Βοτανολόγος
    Βοτανολόγος


    Αριθμός μηνυμάτων : 2683
    Ηλικία : 29
    Location : everywhere
    Ημερομηνία εγγραφής : 24/04/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: το κάθετι είναι διαφορετικό γιατί ο καθενάς είναι μοναδικός και το αντιμετωπίζει με δικό του τρόπο

    Τι λένε τα αγόρια για τον τρόπο των κοριτσιών; Empty Απ: Τι λένε τα αγόρια για τον τρόπο των κοριτσιών;

    Δημοσίευση από s0fia Παρ Νοε 14, 2008 5:50 pm

    εγω δεν ασχολουμαι πολυ με την εμφανιση μου,η αδερφη μου απο την αλλη που ειναι δυο χρονια μεγαλυτερη απο μενα ισιωνει σχεδον καθε μερα το μαλλι της και βαφεται αν τα αρχισει απο τωρα στα 25 λεμε τωρα δεν θα εχει ουτε μαλλι ουτε τιποτα..........
    ολα τα αγορια στο σχολειο μου κοιτανε στα κοριτσια την εξωτερικη εμφανιση και ειναι σπαστικο,γιατι οσες ειναι πολυ ομορφες ειναι σκαρτες στο χαρακτηρα........



    ΑΝ ΚΑΠΟΤΕ ΤΣΑΚΩΘΟΥΜΕ ΜΗΝ ΜΕ ΜΙΣΗΣΕΙΣ.....

    ΑΓΑΠΗΣΕ ΜΕ ΠΙΟ ΠΟΛΥ.....

    ΜΗΝ ΦΥΓΕΙΣ....

    ΜΗΝ ΧΑΘΕΙΣ ΠΡΙΝ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΟ ΠΟΣΟ Σ'ΑΓΑΠΩ....

    ΜΕΙΝΕ ΚΟΝΤΑ ΜΟΥ....ΜΑΖΙ ΜΟΥ....

    Τι λένε τα αγόρια για τον τρόπο των κοριτσιών; Happyfaces
    Darkness
    Darkness
    Εβδομοετής στην Σχολή
    Εβδομοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 2187
    Ηλικία : 32
    Location : Λίγο εδώ, λίγο εκεί, λίγο παραπέρα...
    Ημερομηνία εγγραφής : 22/05/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status:
    Today's thought:

    Τι λένε τα αγόρια για τον τρόπο των κοριτσιών; Empty Απ: Τι λένε τα αγόρια για τον τρόπο των κοριτσιών;

    Δημοσίευση από Darkness Παρ Νοε 14, 2008 8:39 pm

    HeRmiOnE_09 έγραψε:ms_padfoot συμφωνω απολυτα!!! κ εγω παντα η8ελα να κανω τετοιες ερωτησεις σε αγορια.. κ στον αδερφο μ, αλλα εκεινος σκεφτεται αλλιως, ειναι μεγαλος..
    δεν καταλαβαινω! τι ψαχνουν τα αγορια της ηλικιας μ σε ενα κοριτσι???

    Κάνεις το ίδιο λάθος με την Ελληνίδα-1, Κατερίνα. Η ίδια ρωτάει την απόψη των αγοριών για τα κορίτσια γενικώς. Όπως εξήγησαν και τα παιδιά πιο πάνω, δεν είμαστε όλες κάτι μονοκόμματο. Υπάρχουν κορίτσια που είναι να τους δώσεις μια σφαλιάρα να συνέλθουν γιατί ζουν στην κοσμάρα τους με μόνη έγνοια να τα φτιάξουν με τον δημοφιλή του σχολείου, να μην βγάινουν απεριποίητες ή να συμβαδίζουν με τη μόδα, υπάρχουν και κορίτσια που δεν είναι της επιφάνειας, με άλλα λόγια πιο σοβαρά. Το ίδιο συμβαίνει και με τα αγόρια. Εμείς τα κορίτσια πολλές φορές θεωρούμε τα αγόρια εγωιστές, γουρούνια, επιφανειακούς, ψώνια κτλ. Σκέψου μόνο αυτό: είναι δυνατόν να δώσεις τέτοιους χαρακτηρισμούς στον RemousLoupin ή τον Αίσωπο, για παράδειγμα?



    Κάθε νύχτα η νεράιδα της βλακείας χτυπά κάποιους με το ραβδάκι της...

    Εσένα, σε έχει σαπίσει στο ξύλο!!!

    Τι λένε τα αγόρια για τον τρόπο των κοριτσιών; Blisarg6
    Novaenir
    Novaenir
    Εκπαιδευτής Δράκων
    Εκπαιδευτής Δράκων


    Αριθμός μηνυμάτων : 3544
    Ηλικία : 35
    Location : New York!!!
    Ημερομηνία εγγραφής : 22/10/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought:

    Τι λένε τα αγόρια για τον τρόπο των κοριτσιών; Empty Απ: Τι λένε τα αγόρια για τον τρόπο των κοριτσιών;

    Δημοσίευση από Novaenir Παρ Νοε 14, 2008 9:08 pm

    Εγω ρε κουκλες μου εχω μια απορια (παντα την ειχα)
    Για ποιο λογο οι περισσοτερες απο εσας (οχι ολες μην με παρεξηγησετε) κανετε σαν τρελες αν βγητε απο το σπιτι αβαφες???

    Ρε κοριτσια οκ γινεστε κουκλαρες οταν βαφεστε κανεις δεν το αμφισβητησε ποτε αυτο (οταν βαφεστε φυσιολογικα οχι οταν γινεστε κλοουν!!) αλλα δωστε μας την ευκερια να σας δουμε αβαφες, να εκτιμησουμε αυτο που πραγματικα ειστε...δεν ειναι ρε παιδια ολα οτι φαινονται!!
    Δεν προκειτε να σας πει κανεις τπτ αν ερθετε στο σχολιο, τη σχολη ή δεν ξερω και γω που αλλου αβαφες...
    Δυστυχως ακομα και οι ποιο σοβαρες και ποιο προσγιωμενες απο σας κολατε σε κατι τετοια...
    Ειλικρινα ειδικα με αυτο το θεμα νευριαζω πολυ.....

    Και επειδη κανω παρεα με κοπελες με καποιες κοπιασα πολυ να καταφερω να τις δω αβαφες!!
    Δεν ειναι κακο να δειχνουμε τον πραγματικο μας εαυτο!

    Γιατι δεν νοιαζονται ολοι μονο γι αυτο που φαινεται...
    Υπαρχουν και καποιοι απο εμας (και ναι ειμαστε αρκετοι!!) που δεν κοιταμε μονο την εμφανισει...
    Και για να μην νομιζετε οτι λεω μ******ς εχω ερωτευτει κοπελα μονο και μονο επειδη μιλουσα μαζι της ενω ειχα να την δω απο κοντα πολυ καιρο...παρα πολυ!!

    Γιατι πιστευω οτι αυτο που πραγματικα μετραει ειναι ο χαρακτηρας και η καρδια του αλλου!!

    Απλα σιγουρα η εμφανισει παιζει το ρολο της...απλα καποια στιγμη η εμφανιση θα χαθει και τοτε θα μεινουν ολα τα αλλα!!

    Και οπως ειπε καποιος η εμφανιση ειναι ενα κλειδη που ανοιγει πορτες...για να τις περασεις τις πορτες χρειαζονται αλλα προσοντα!! Και για να μεινεις μεσα ακομα περισσοτερα!



    When love beckons to you, follow him, though his ways are hard and steep.
    And when his wings enfold you yield to him, though the sword hidden among his pinions may wound you.
    And when he speaks to you believe in him, though his voice may shatter your dream as the north wind lays waste the garden.

    Τι λένε τα αγόρια για τον τρόπο των κοριτσιών; 2vrxrtz
    Seven
    Seven
    Member of Order Of Merlin 1st
    Member of Order Of Merlin 1st


    Αριθμός μηνυμάτων : 968
    Ηλικία : 31
    Ημερομηνία εγγραφής : 21/02/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status:
    Today's thought:

    Τι λένε τα αγόρια για τον τρόπο των κοριτσιών; Empty Απ: Τι λένε τα αγόρια για τον τρόπο των κοριτσιών;

    Δημοσίευση από Seven Παρ Νοε 14, 2008 9:58 pm

    ermioni_13 έγραψε:εγω δεν ασχολουμαι πολυ με την εμφανιση μου,η αδερφη μου απο την αλλη που ειναι δυο χρονια μεγαλυτερη απο μενα ισιωνει σχεδον καθε μερα το μαλλι της και βαφεται αν τα αρχισει απο τωρα στα 25 λεμε τωρα δεν θα εχει ουτε μαλλι ουτε τιποτα..........
    ολα τα αγορια στο σχολειο μου κοιτανε στα κοριτσια την εξωτερικη εμφανιση και ειναι σπαστικο,γιατι οσες ειναι πολυ ομορφες ειναι σκαρτες στο χαρακτηρα........

    Μας αρέσουν οι κοπέλες που περιποιούνται τον εαυτό τους..Δεν μπορεί να παει η καθεμιά απεριποιητη στον αλλο και να του πει γ*** με..Και οσο για το γυναικείο μαλλί, ασε την αδερφη σου να του αλλάξει τα φώτα..δεν πρόκειται να της πέσουν..



    '' I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.''


    Witch-King
    Witch-King
    Εκπαιδευτής Δράκων
    Εκπαιδευτής Δράκων


    Αριθμός μηνυμάτων : 1320
    Ηλικία : 32
    Location : Minas Morgul
    Ημερομηνία εγγραφής : 02/09/2007

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Squib
    Today's thought: Gia na dume..pff

    Τι λένε τα αγόρια για τον τρόπο των κοριτσιών; Empty Απ: Τι λένε τα αγόρια για τον τρόπο των κοριτσιών;

    Δημοσίευση από Witch-King Παρ Νοε 14, 2008 10:02 pm

    Καλα λεει ο Σεβεν ρε παιδια στις μερες μας ολοι 8ελουν να βλεπουν τα ατομα του αντι8ετου φυλου περιποιημενα..εσεις εδω περα αντι να κα8ησετε να φτιαχτητε λιγο κοιτατε να κατσετε και να καγεστε στο ιντερνετ,,δεν ειναι κατασταση αυτη.ΑΑΑ και πολλα συγχαρητιρια στην αδερφη σου



    Τι λένε τα αγόρια για τον τρόπο των κοριτσιών; Purple_Dragon_by_deligaris

    Τι λένε τα αγόρια για τον τρόπο των κοριτσιών; King

    Darkness
    Darkness
    Εβδομοετής στην Σχολή
    Εβδομοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 2187
    Ηλικία : 32
    Location : Λίγο εδώ, λίγο εκεί, λίγο παραπέρα...
    Ημερομηνία εγγραφής : 22/05/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status:
    Today's thought:

    Τι λένε τα αγόρια για τον τρόπο των κοριτσιών; Empty Απ: Τι λένε τα αγόρια για τον τρόπο των κοριτσιών;

    Δημοσίευση από Darkness Σαβ Νοε 15, 2008 9:57 am

    Δηλαδή, ρε Witch King εσύ θα προτιμούσες μια κοπέλα με κόμπλεξ που δεν τολμάει ούτε μέχρι το περίπτερο να πάει χωρίς lipstic, σκιά, μολύβι, μάσκαρα και make up? Γιατί μπορεί να μην είναι φυσιολογικό μια κοπέλα στην εφηβεία να μην θέλει να βάφεται, αλλά ούτε και αυτό που περιγράφω πιο πάνω είναι φυσιολογικό.

    Ποιος σου λέει εσένα ότι η Ερμιόνη 13 ή η Ερμιόνη 09 ή εγώ ή οποιαδήποτε άλλη κοπέλα του φόρουμ δεν περιποιείται τον εαυτό της? Η καθεμιά φροντίζει να κάνει αυτό που πιστεύει ότι της χρειάζεται ή αυτό που θέλει. Άλλες δεν θέλουν να βάφονται καν. Ξέρω μια κοπέλα 22 χρονών που η μοναδική φορά που βάφτηκε ελαφρά ήταν όταν αρραβωνιάστηκε. Και σε πληροφορώ ότι είναι πολύ όμορφη.

    Είναι δυνατόν να φαίνονται άσχημα κορίτσια από 12 μέχρι 15 ετών όταν είναι άβαφα?

    Είναι φυσιολογικό για την αδερφή της Ερμιόνης_13 που είναι 15 χρονών να ισιώνει κάθε μέρα το μαλλί της? Όταν θα φτάσει το μισό μαλλι να είναι καμμένο, τι θα κάνει? Γιατί, πέρα απ' όσα λέτε εσείς οι δύο, εγώ έχω δει περίπτωση που τα 2/3 του μαλλιού ενός κοριτσιού είναι καμμένα από το πιστολάκι, τη μασιά κι εγώ δεν ξέρω τι άλλο. Η κοπέλα έχει καστανό μαλλί και το μισό φαίνεται κοκκινο.



    Κάθε νύχτα η νεράιδα της βλακείας χτυπά κάποιους με το ραβδάκι της...

    Εσένα, σε έχει σαπίσει στο ξύλο!!!

    Τι λένε τα αγόρια για τον τρόπο των κοριτσιών; Blisarg6
    Sev
    Sev
    Member of Order Of Merlin 1st
    Member of Order Of Merlin 1st


    Αριθμός μηνυμάτων : 1501
    Ηλικία : 31
    Location : Athens
    Ημερομηνία εγγραφής : 21/09/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: Η τύχη μοιάζει να είναι εχθρική μαζί μου, έτσι που συχνά αυτό που σχεδιάζω ανατρέπεται και αυτό που επιθυμώ δεν το αποκτώ...

    Τι λένε τα αγόρια για τον τρόπο των κοριτσιών; Empty Απ: Τι λένε τα αγόρια για τον τρόπο των κοριτσιών;

    Δημοσίευση από Sev Σαβ Νοε 15, 2008 11:02 am

    Η κάθε κοπέλα ας κάνει ό,τι θέλει με την εμφάνισή της. Ας μακιγιάρεται όλη τη μέρα. Δεν σας πέφτει λόγος. Είναι δικιά της επιλογή. Το κάνει είτε επειδή θέλει να δείχνει όμορφη, είτε επειδή της αρέσει. Τόσο κακό είναι αυτό δηλαδή?

    Κοιτάξτε τους εαυτούς σας πρώτα. Αν θεωρείται πως είστε ωραίοι όπως είστε τότε δεν έχετε λόγο να ποστάρετε εδώ και να κρίνετε τους πάντες και τα πάντα...

    Μην κρίνετε για να μην κριθείτε...



    Fear is in the eye of the beholder

    Τι λένε τα αγόρια για τον τρόπο των κοριτσιών; Motorcycle
    Novaenir
    Novaenir
    Εκπαιδευτής Δράκων
    Εκπαιδευτής Δράκων


    Αριθμός μηνυμάτων : 3544
    Ηλικία : 35
    Location : New York!!!
    Ημερομηνία εγγραφής : 22/10/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought:

    Τι λένε τα αγόρια για τον τρόπο των κοριτσιών; Empty Απ: Τι λένε τα αγόρια για τον τρόπο των κοριτσιών;

    Δημοσίευση από Novaenir Σαβ Νοε 15, 2008 11:17 am

    Συγνωμη ρε Sev σου φαινεται λογικο να μην μπορει μια κοπελα να παει μεχρι το περιπτερο αβαφη οπως λεει και η Darkness???
    Αν ναι τοτε οκ γνωμη σου ειναι και ειναι αποδεκτη...αλλα δεν μπορεις να κατακρινεις τις γνωμες των υπολοιπων!!

    Αν και σε κατι εχεις απολυτο δικιο...
    Οτι καθε κοπελα (και καθε αγορι) κανει αυτο που θελει. Δεν μπορουμε να της
    επιβαλουμε να κανει κατι που δεν θελει...

    Απλα λεμε τη γνωμη μας...οπως αλλωστε ζηταει και το τοπικ....



    When love beckons to you, follow him, though his ways are hard and steep.
    And when his wings enfold you yield to him, though the sword hidden among his pinions may wound you.
    And when he speaks to you believe in him, though his voice may shatter your dream as the north wind lays waste the garden.

    Τι λένε τα αγόρια για τον τρόπο των κοριτσιών; 2vrxrtz
    Sev
    Sev
    Member of Order Of Merlin 1st
    Member of Order Of Merlin 1st


    Αριθμός μηνυμάτων : 1501
    Ηλικία : 31
    Location : Athens
    Ημερομηνία εγγραφής : 21/09/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: Η τύχη μοιάζει να είναι εχθρική μαζί μου, έτσι που συχνά αυτό που σχεδιάζω ανατρέπεται και αυτό που επιθυμώ δεν το αποκτώ...

    Τι λένε τα αγόρια για τον τρόπο των κοριτσιών; Empty Απ: Τι λένε τα αγόρια για τον τρόπο των κοριτσιών;

    Δημοσίευση από Sev Σαβ Νοε 15, 2008 11:31 am

    Novaenir έγραψε:Συγνωμη ρε Sev σου φαινεται λογικο να μην μπορει μια κοπελα να παει μεχρι το περιπτερο αβαφη οπως λεει και η Darkness???



    Αυτό το παράδειγμα είναι τραβηγμένο από τα μαλλιά. Αλλά έστω και να συμβαίνει η κοπέλα δε θα κάτσει να χαλάσει μισή ώρα για να ετοιμαστεί. Πολύ λιγότερος χρόνος απαιτείται. Και μην το βλέπετε έτσι: άμα θεωρεί κάποιος, ο οποιοσδήποτε, ότι αυτό που κάνει του αρέσει, εσείς δεν έχετε το δικαίωμα να του στερήσετε τη χαρά να αισθάνεται όμορφα...



    Fear is in the eye of the beholder

    Τι λένε τα αγόρια για τον τρόπο των κοριτσιών; Motorcycle
    Darkness
    Darkness
    Εβδομοετής στην Σχολή
    Εβδομοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 2187
    Ηλικία : 32
    Location : Λίγο εδώ, λίγο εκεί, λίγο παραπέρα...
    Ημερομηνία εγγραφής : 22/05/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status:
    Today's thought:

    Τι λένε τα αγόρια για τον τρόπο των κοριτσιών; Empty Απ: Τι λένε τα αγόρια για τον τρόπο των κοριτσιών;

    Δημοσίευση από Darkness Σαβ Νοε 15, 2008 12:55 pm

    Για μισό λεπτό ρε Sev, είπε κανείς ότι βγήκε απαγορευση για το μακιγιάζ στο τόπικ? Κουβέντα γίνεται.

    Όντως είναι τραβηγμένο αυτό που λέω, αλλά αυτό δεν σημαίνει πως δεν γίνεται.



    Κάθε νύχτα η νεράιδα της βλακείας χτυπά κάποιους με το ραβδάκι της...

    Εσένα, σε έχει σαπίσει στο ξύλο!!!

    Τι λένε τα αγόρια για τον τρόπο των κοριτσιών; Blisarg6
    Tom Marvolo Riddle
    Tom Marvolo Riddle
    Member of Order Of Merlin 1st
    Member of Order Of Merlin 1st


    Αριθμός μηνυμάτων : 30733
    Ηλικία : 31
    Ημερομηνία εγγραφής : 11/09/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: Και τότε κατάλαβες γιατί οι απελπισμένοι γίνονται οι πιο καλοί επαναστάτες.

    Τι λένε τα αγόρια για τον τρόπο των κοριτσιών; Empty Απ: Τι λένε τα αγόρια για τον τρόπο των κοριτσιών;

    Δημοσίευση από Tom Marvolo Riddle Σαβ Νοε 15, 2008 1:00 pm

    Ε λοιπον αυτο το τοπικ μου φαινεται εντελως ακυρο..Καθε ανθρωπος κρινει διαφορετικα καθε αλλον..Οταν δηλαδη μας ρωταει τι λενε τα αγορια για τον τροπο των κοριτσιων απλα μας ομοιογενοποιει...οπως εχω ηδη ξαναπει καθε αγορι κρινει διαφορετικα καθε κοριτσι,αφου κανενας απο αυτους δεν ειναι ιδιος με τον αλλο..

    Πανω στο θεμα που ανοιχτηκε λιγο παραπανω,συμφωνω με οσους ειπαν οτι τα κοριτσια ειναι καλυτερα αβαφα..στο κατω κατω,ελεος,τι κομπλεξ ειναι αυτα?αντι να εχουμε προβλημα αν ο εσωτερικος μας κοσμος ειναι οτι να'ναι,μας ενδιαφερει να ειναι τα κοριτσια βαμμενα και ενα σωρο βλακειες..




    Statler
    s0fia
    s0fia
    Βοτανολόγος
    Βοτανολόγος


    Αριθμός μηνυμάτων : 2683
    Ηλικία : 29
    Location : everywhere
    Ημερομηνία εγγραφής : 24/04/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: το κάθετι είναι διαφορετικό γιατί ο καθενάς είναι μοναδικός και το αντιμετωπίζει με δικό του τρόπο

    Τι λένε τα αγόρια για τον τρόπο των κοριτσιών; Empty Απ: Τι λένε τα αγόρια για τον τρόπο των κοριτσιών;

    Δημοσίευση από s0fia Σαβ Νοε 15, 2008 1:14 pm

    Seven έγραψε:
    ermioni_13 έγραψε:εγω δεν ασχολουμαι πολυ με την εμφανιση μου,η αδερφη μου απο την αλλη που ειναι δυο χρονια μεγαλυτερη απο μενα ισιωνει σχεδον καθε μερα το μαλλι της και βαφεται αν τα αρχισει απο τωρα στα 25 λεμε τωρα δεν θα εχει ουτε μαλλι ουτε τιποτα..........
    ολα τα αγορια στο σχολειο μου κοιτανε στα κοριτσια την εξωτερικη εμφανιση και ειναι σπαστικο,γιατι οσες ειναι πολυ ομορφες ειναι σκαρτες στο χαρακτηρα........

    Μας αρέσουν οι κοπέλες που περιποιούνται τον εαυτό τους..Δεν μπορεί να παει η καθεμιά απεριποιητη στον αλλο και να του πει γ*** με..Και οσο για το γυναικείο μαλλί, ασε την αδερφη σου να του αλλάξει τα φώτα..δεν πρόκειται να της πέσουν..

    τα μαλλια δεν κανει να τα φτιαχνεις συνεχεια γιατι θα πεσουν...
    μπορει εσενα και οποιανου αλουνου να του αρεσουν ετσι οπως τα κανει τωρα αλλα σε λιγα χρονια δε θα εχει μαλλι να φτιαχνει......δεν ειπα να μην τα φτιαχνει γιατι εμενα μου αρεσουν ετσι οπως τα κανει ακομα και οταν τα φτιαχνω και εγω........και εμενα μου αρεσει να βαφομαι,να φτιαχνω το μαλλι να ντυνομαι ασε να μην πω αλλα οχι για σχολειο μονο και μονο για να τα φτιαξω με καποιον........



    ΑΝ ΚΑΠΟΤΕ ΤΣΑΚΩΘΟΥΜΕ ΜΗΝ ΜΕ ΜΙΣΗΣΕΙΣ.....

    ΑΓΑΠΗΣΕ ΜΕ ΠΙΟ ΠΟΛΥ.....

    ΜΗΝ ΦΥΓΕΙΣ....

    ΜΗΝ ΧΑΘΕΙΣ ΠΡΙΝ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΟ ΠΟΣΟ Σ'ΑΓΑΠΩ....

    ΜΕΙΝΕ ΚΟΝΤΑ ΜΟΥ....ΜΑΖΙ ΜΟΥ....

    Τι λένε τα αγόρια για τον τρόπο των κοριτσιών; Happyfaces
    Sev
    Sev
    Member of Order Of Merlin 1st
    Member of Order Of Merlin 1st


    Αριθμός μηνυμάτων : 1501
    Ηλικία : 31
    Location : Athens
    Ημερομηνία εγγραφής : 21/09/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: Η τύχη μοιάζει να είναι εχθρική μαζί μου, έτσι που συχνά αυτό που σχεδιάζω ανατρέπεται και αυτό που επιθυμώ δεν το αποκτώ...

    Τι λένε τα αγόρια για τον τρόπο των κοριτσιών; Empty Απ: Τι λένε τα αγόρια για τον τρόπο των κοριτσιών;

    Δημοσίευση από Sev Σαβ Νοε 15, 2008 4:22 pm

    Σόρι κιόλας αλλά το τόπικ λέει τι νομίζουν τα αγόρια για τους τρόπους των κοριτσιών, όχι τα ίδια τα κορίτσια...

    Οπότε Darkness και λοιπές λίγα τα λόγια σας...



    Fear is in the eye of the beholder

    Τι λένε τα αγόρια για τον τρόπο των κοριτσιών; Motorcycle
    Berenice
    Berenice
    Εβδομοετής στην Σχολή
    Εβδομοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 18387
    Ηλικία : 29
    Location : Αsteroid B612
    Ημερομηνία εγγραφής : 21/11/2007

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: well behaved women rarely make history

    Τι λένε τα αγόρια για τον τρόπο των κοριτσιών; Empty Απ: Τι λένε τα αγόρια για τον τρόπο των κοριτσιών;

    Δημοσίευση από Berenice Σαβ Νοε 15, 2008 4:25 pm

    Το ερώτημα είναι ρητορικό.. evil



    Τι λένε τα αγόρια για τον τρόπο των κοριτσιών; Tumblr_mffsii6lvX1qcpsedo8_r3_250    Τι λένε τα αγόρια για τον τρόπο των κοριτσιών; Tumblr_mffsii6lvX1qcpsedo7_r3_250 

    “You know, Evans, sooner or later youʼre going to have to make up your mind, whether you like me or hate me.”
    “Believe me, Iʼve made up my mind.”
    (x)
    Sev
    Sev
    Member of Order Of Merlin 1st
    Member of Order Of Merlin 1st


    Αριθμός μηνυμάτων : 1501
    Ηλικία : 31
    Location : Athens
    Ημερομηνία εγγραφής : 21/09/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: Η τύχη μοιάζει να είναι εχθρική μαζί μου, έτσι που συχνά αυτό που σχεδιάζω ανατρέπεται και αυτό που επιθυμώ δεν το αποκτώ...

    Τι λένε τα αγόρια για τον τρόπο των κοριτσιών; Empty Απ: Τι λένε τα αγόρια για τον τρόπο των κοριτσιών;

    Δημοσίευση από Sev Σαβ Νοε 15, 2008 4:26 pm

    Αλήθεια? Γιατί νόμιζα ότι διάβασα και στο αρχικό ποστ ότι εμάς αφορούσε η ερώτηση...



    Fear is in the eye of the beholder

    Τι λένε τα αγόρια για τον τρόπο των κοριτσιών; Motorcycle
    Berenice
    Berenice
    Εβδομοετής στην Σχολή
    Εβδομοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 18387
    Ηλικία : 29
    Location : Αsteroid B612
    Ημερομηνία εγγραφής : 21/11/2007

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: well behaved women rarely make history

    Τι λένε τα αγόρια για τον τρόπο των κοριτσιών; Empty Απ: Τι λένε τα αγόρια για τον τρόπο των κοριτσιών;

    Δημοσίευση από Berenice Σαβ Νοε 15, 2008 4:28 pm

    Τότε δεν ξέρεις απο γυναικεία ψυχολογία γεγονός που εξηγεί πολλά..


    Μάθημα γυναικείας ψυχολογίας Νο 1:

    Εμείς οι γυναίκες ζητώντας την γνώμη των άλλων υποστηρίζουμε τη δικιά μας..



    Τι λένε τα αγόρια για τον τρόπο των κοριτσιών; Tumblr_mffsii6lvX1qcpsedo8_r3_250    Τι λένε τα αγόρια για τον τρόπο των κοριτσιών; Tumblr_mffsii6lvX1qcpsedo7_r3_250 

    “You know, Evans, sooner or later youʼre going to have to make up your mind, whether you like me or hate me.”
    “Believe me, Iʼve made up my mind.”
    (x)
    Sev
    Sev
    Member of Order Of Merlin 1st
    Member of Order Of Merlin 1st


    Αριθμός μηνυμάτων : 1501
    Ηλικία : 31
    Location : Athens
    Ημερομηνία εγγραφής : 21/09/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: Η τύχη μοιάζει να είναι εχθρική μαζί μου, έτσι που συχνά αυτό που σχεδιάζω ανατρέπεται και αυτό που επιθυμώ δεν το αποκτώ...

    Τι λένε τα αγόρια για τον τρόπο των κοριτσιών; Empty Απ: Τι λένε τα αγόρια για τον τρόπο των κοριτσιών;

    Δημοσίευση από Sev Σαβ Νοε 15, 2008 4:35 pm

    ellinida-1- έγραψε:Ομως αναζητώ την αγορίστικη γνώμη για όλα αυτα.


    Εντάξει μετά. Μου ακούγεται άρρωστο να κάνετε ένα τόπικ, ζητώντας τη γνώμη μας με μοναδικό σκοπό να υποστηρίξετε τις δική σας. Μιλαώ γενικά...

    Άμα είναι έτσι λοιπόν, δεν ξαναποστάρω...



    Fear is in the eye of the beholder

    Τι λένε τα αγόρια για τον τρόπο των κοριτσιών; Motorcycle
    Novaenir
    Novaenir
    Εκπαιδευτής Δράκων
    Εκπαιδευτής Δράκων


    Αριθμός μηνυμάτων : 3544
    Ηλικία : 35
    Location : New York!!!
    Ημερομηνία εγγραφής : 22/10/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought:

    Τι λένε τα αγόρια για τον τρόπο των κοριτσιών; Empty Απ: Τι λένε τα αγόρια για τον τρόπο των κοριτσιών;

    Δημοσίευση από Novaenir Σαβ Νοε 15, 2008 4:41 pm

    Ρε Sev προς τι ολη αυτη η κυνικότητα??

    Τι σε πειραζει αν ποσταρουν και τα κοριτσια...?????
    Τι στο καλο συζητηση θα γινει αν ακουμε μονο την μια πλευρα???

    Και η Jate εχει δικιο...οι γθναικες εχουν συνηθως εναν περιεργο τροπο να πουν αυτο που θελουν.....
    Δεν συνηθιζουν να το λενε κατευθειαν...



    When love beckons to you, follow him, though his ways are hard and steep.
    And when his wings enfold you yield to him, though the sword hidden among his pinions may wound you.
    And when he speaks to you believe in him, though his voice may shatter your dream as the north wind lays waste the garden.

    Τι λένε τα αγόρια για τον τρόπο των κοριτσιών; 2vrxrtz

      Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Τρι Σεπ 17, 2024 8:50 pm