.::HarryWorld::.

Εδώ ο Ήλιος της Φαντασίας δεν δύει ποτέ...

Μην το μετακινείτε γιατί δεν φαίνεται η πρώτη είδηση!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ενδιαφέρεστε να γίνετε δημοσιογράφοι?
Αν υπάρχουν θέματα και απουσιάζουμε, στείλτε μήνυμα στο Φατσοβιβλίο

2 απαντήσεις

    Inferno

    Anonymous
    Επισκέπτης
    Επισκέπτης


    Inferno Empty Inferno

    Δημοσίευση από Επισκέπτης Δευ Δεκ 30, 2013 9:00 am

    Inferno, το νέο αριστούργημα του Νταν Μπράουν. Πιστεύετε πως όντως αξίζει τις καλές του φήμες ή έγινε γνωστό κυρίως λόγω του συγγραφέα που έγραψε τον κώδικα;;; Το έχετε διαβάσει;; Αν ναι, πως σας φάνηκε;; Έχετε απορίες; Θέλετε να περιγράψετε τις εμπειρίες σας και την άποψή σας για το βιβλίο;; Κάντε το εδώ! Επίσης, πιστέυετε πως επειδή δεν έχω διαβάσει άλλα βιβλία του συγγραφέα, θα μου είναι δύσκολο να διαβάσω βιβλίο με τον ίδιο ήρωα;;

    edit by Ignotus Peverell: Καλό είναι να μην βάζεις χρώμα στον τίτλο  Laughing 
    Hrw Black Snape
    Hrw Black Snape
    Εβδομοετής στην Σχολή
    Εβδομοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 694
    Ηλικία : 30
    Location : neverland
    Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2011

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: Αnyone who thinks sitting in a church can make you a christian,must also think that sitting in a garage can make you a car

    Inferno Empty Απ: Inferno

    Δημοσίευση από Hrw Black Snape Παρ Φεβ 07, 2014 2:43 pm

    Λοιπόν, εμένα γενικά δε με εκστασιάζει ο Νταν Μπράουν. Ναι, τα βιβλία του είναι πολύ καλογραμμένα, ναι, διαβάζονται αρκετά ευχάριστα και ναι, μπορώ να καταλάβω γιατί θα μπορούσαν να κάνουν κάποιον να κολλήσει, αλλά προσωπικά δε με ταξιδεύουν, δε με συνεπαίρνουν... Ειδικά για το Inferno, είναι πολύ πιο καλογραμμένο από τον Κώδικα και, κατά τη δική μου άποψη, το καλύτερό του γενικά. Είχε αρκετές περιγραφές βέβαια (που εμένα για να με κρατήσουν πρέπει να είναι πολύ ιδιαίτερες και δεν ήταν) η πλοκή όμως είχε αρκετό ενδιαφέρον. Δε θεωρώ ότι θα έχεις κανένα πρόβλημα να το διαβάσεις αφού δεν είναι σε μορφή σίκουελ και οι όποιες αναφορές στα προηγούμενα δικαιολογούνται επαρκώς ώστε να μη σου δημιουργούν κενά. 
    Ξεκίνα το και πες μας εντυπώσεις, είναι αρκετά ευκολοδιάβαστο! Wink
    Σπόιλερ:



    Inferno 222
    home sweet home:
    it all ends here:
    Anonymous
    Επισκέπτης
    Επισκέπτης


    Inferno Empty Απ: Inferno

    Δημοσίευση από Επισκέπτης Παρ Φεβ 07, 2014 2:47 pm

    hrw black-snape έγραψε:Λοιπόν, εμένα γενικά δε με εκστασιάζει ο Νταν Μπράουν. Ναι, τα βιβλία του είναι πολύ καλογραμμένα, ναι, διαβάζονται αρκετά ευχάριστα και ναι, μπορώ να καταλάβω γιατί θα μπορούσαν να κάνουν κάποιον να κολλήσει, αλλά προσωπικά δε με ταξιδεύουν, δε με συνεπαίρνουν... Ειδικά για το Inferno, είναι πολύ πιο καλογραμμένο από τον Κώδικα και, κατά τη δική μου άποψη, το καλύτερό του γενικά. Είχε αρκετές περιγραφές βέβαια (που εμένα για να με κρατήσουν πρέπει να είναι πολύ ιδιαίτερες και δεν ήταν) η πλοκή όμως είχε αρκετό ενδιαφέρον. Δε θεωρώ ότι θα έχεις κανένα πρόβλημα να το διαβάσεις αφού δεν είναι σε μορφή σίκουελ και οι όποιες αναφορές στα προηγούμενα δικαιολογούνται επαρκώς ώστε να μη σου δημιουργούν κενά. 
    Ξεκίνα το και πες μας εντυπώσεις, είναι αρκετά ευκολοδιάβαστο! Wink
    Σπόιλερ:
    Βασικά ναι, με φοβίζει το πόσο μεγάλο βιβλίο είναι και δεν το ξεκινάω, μα το αποφάσισα, απόψε θα το ξεκινήσω! hero 
    Ignotus Peverell
    Ignotus Peverell
    Αστρονόμος
    Αστρονόμος


    Αριθμός μηνυμάτων : 17697
    Ηλικία : 24
    Location : Χογκουαρτς
    Ημερομηνία εγγραφής : 04/01/2012

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought:

    Inferno Empty Απ: Inferno

    Δημοσίευση από Ignotus Peverell Παρ Φεβ 07, 2014 4:44 pm

    Κλειδώνετε καθώς καλύπτεται από αυτό το τοπικ.  lock 2 



    Inferno 2njgcg1

    Durmstrang:

      Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Τρι Οκτ 01, 2024 12:29 pm