.::HarryWorld::.

Εδώ ο Ήλιος της Φαντασίας δεν δύει ποτέ...

Μην το μετακινείτε γιατί δεν φαίνεται η πρώτη είδηση!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ενδιαφέρεστε να γίνετε δημοσιογράφοι?
Αν υπάρχουν θέματα και απουσιάζουμε, στείλτε μήνυμα στο Φατσοβιβλίο

3 απαντήσεις

    Μια διευκρίνιση!!1

    sthnanonymiagiapanta
    sthnanonymiagiapanta
    Τεταρτοετής στην Σχολή
    Τεταρτοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 179
    Ηλικία : 134
    Ημερομηνία εγγραφής : 29/06/2013

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status:
    Today's thought:

    Μια διευκρίνιση!!1 Empty Μια διευκρίνιση!!1

    Δημοσίευση από sthnanonymiagiapanta Πεμ Δεκ 19, 2013 12:18 am

    Αγαπητά μου μέλη,ο λόγος που έστειλα σε πολλούς από εσάς το μύνημα με τα 3 βίντεο κατά του χριστιανισμού ήταν προκειμένου να σας ανοίξω τα μάτια!!
    Ξέρω πολύ καλά ότι ο χριστιανισμός έχει εξαπατήσει και κοροϊδέψει χιλιάδες-ίσως και εκατομμύρια-ανθρώπους,και μάλιστα με τον χειρότερο τρόπο...
    Ο Χριστιανισμός είναι ψέμα,μιά άθλια θρησκεία που προάγει την αλαζονεία και το μίσος,προάγει την δήθεν ιδέα ότι ότι ο άνθρωπος είναι το ανώτατο Ων του Σύμπαντος,προάγει το μίσος απέναντι στα ζώα,στις γυναίκες,στους αρχαίους Έλληνες...
    Ήρθε νομίζω η ώρα,με την άφιξη και του νέου έτους,να αρχίσουν να ξυπνάνε μερικοί από τους πιστούς της Εκκλησίας,να συνηδητοποιήσουν ότι η Εκκλησία στηρίζεται επί 20 ολάκερους αιώνες στο ψέμα,στον φόβο και στην δημιουργία πάσης φύσεως εχθρών στα μυαλά των πιστών,καθαρά για πολιτικά συμφέροντα...Ήρθε η ώρα σιγά σιγά οι Έλληνες να γλυτώσουν από την μίζερη σκλαβιά του χριστιανισμού και να μπορέσουν να διώξουν την στάχτη από τα μάτια τους,να γλυτώσουν από τα δεσμά και τις αλυσίδες τους,όπως και ο αιχμάλωτος το Σπηλαίου του Πλάτωνα!!Διότι όπως έλεγαν οι αρχαίοι <<γηράσκω άει διδασκόμενος>>!!
    Διότι όπως είπε ο Γεννάδιος Σχολάριος <<Είμαι Χριστιανός ως εκ τούτου δεν δυνάμαι να είμαι Έλληνας>>,άρα συνεπώς <<Είμαι Έλληνας ως εκ τούτου δεν δυνάμαι να είμαι Χριστιανός>>...Και δεν υπάρχει μεγαλύτερη ατήμοση από το να εγκαταλείπεις το έθνος και τον πολιτισμό σου για αυτήν την εβραϊκή θρησκεία,που ήταν ανέκαθεν εχθρική με τον Ελληνισμό!!!
    Isabelle Lightwood
    Isabelle Lightwood
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς


    Αριθμός μηνυμάτων : 36189
    Ηλικία : 124
    Ημερομηνία εγγραφής : 22/04/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: Κι ενώ ο καθείς σκοτώνει ό,τι αγαπάει, όλοι ωστόσο δεν πεθαίνουν.

    Μια διευκρίνιση!!1 Empty Απ: Μια διευκρίνιση!!1

    Δημοσίευση από Isabelle Lightwood Πεμ Δεκ 19, 2013 12:25 am

    Εγώ πάντως πείστηκα να πάω εκκλησία μεσα στη βδομάδα.



    Μια διευκρίνιση!!1 Ypo
    Amelia Blackfoot
    Amelia Blackfoot
    Λύτης Κατάρων
    Λύτης Κατάρων


    Αριθμός μηνυμάτων : 20437
    Ηλικία : 571
    Location : 12, Grimmauld Place, 4th floor
    Ημερομηνία εγγραφής : 29/07/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: And Iʼve been looking at the stars for a long, long time, Iʼve been putting out fires all my life. Everybody wants a flame, they donʼt want to get burnt and today is our turn.

    Μια διευκρίνιση!!1 Empty Απ: Μια διευκρίνιση!!1

    Δημοσίευση από Amelia Blackfoot Πεμ Δεκ 19, 2013 12:33 am

    Είναι άλλο θέμα να ανοίγει κάποιος ένα τόπικ, στο οποίο δίνει την ελευθερία στον άλλον να διαλέξει αν θα το δει ή όχι από το να στέλνεις προσωπικό μήνυμα, στοχευμένα, στα μέλη του φόρουμ. Αν πιστεύεις τις απόψεις σου, μπορείς πολύ εύκολα να τις εκθέσεις σε αντίστοιχα τόπικ που συνάδουν με τους κανόνες της μαγικής μας κοινότητας και όχι με τον τρόπο που επέλεξες. Οι απόψεις του καθενός διαφέρουν και δεν μπορούμε να αφήσουμε να ληφθεί η κίνηση αυτή σαν μια προσπάθεια να επέμβει ο οποιοσδήποτε στα πιστεύω του άλλου.

    Το τόπικ αυτό θα κλειδωθεί, αν έχεις κάποια παρατήρηση επ' αυτού, μπορείς να απευθυνθείς στο τμήμα των Παραπόνων.  Wink 

      Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Τρι Οκτ 01, 2024 12:19 pm