.::HarryWorld::.

Εδώ ο Ήλιος της Φαντασίας δεν δύει ποτέ...

Μην το μετακινείτε γιατί δεν φαίνεται η πρώτη είδηση!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ενδιαφέρεστε να γίνετε δημοσιογράφοι?
Αν υπάρχουν θέματα και απουσιάζουμε, στείλτε μήνυμα στο Φατσοβιβλίο

+14
Vesper
Gellert Crowz
Helena Malfoy
lydioula
Helena Bonham Carter
Violleta Black
Katherine Black
Aggeliki Lupin
Elizabeth Swan
Cassandra Black
FLEUR258
Maria Granger
Isabelle Lightwood
Fleur Delacour
18 απαντήσεις

    Χριστουγεννιάτικες σχολικές γιορτές

    Fleur Delacour
    Fleur Delacour
    Member of Order Of Merlin 1st
    Member of Order Of Merlin 1st


    Αριθμός μηνυμάτων : 21971
    Ηλικία : 230
    Location : Όπου νά'ναι, αρκεί να είναι στην Αθήνα
    Ημερομηνία εγγραφής : 12/01/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: Go sell crazy someplace else, we're all stocked up here

    Χριστουγεννιάτικες σχολικές γιορτές Empty Χριστουγεννιάτικες σχολικές γιορτές

    Δημοσίευση από Fleur Delacour Παρ Δεκ 06, 2013 6:15 am

    Χριστουγεννιάτικες σχολικές γιορτές Udrl


    Αγαπημένα σκετς, ρόλοι, ποιήματα, στολές και γενικά ό,τι θυμάστε από τις χριστουγεννιάτικες σχολικές γιορτές :merry: 
    Anonymous
    Επισκέπτης
    Επισκέπτης


    Χριστουγεννιάτικες σχολικές γιορτές Empty Απ: Χριστουγεννιάτικες σχολικές γιορτές

    Δημοσίευση από Επισκέπτης Παρ Δεκ 06, 2013 1:49 pm

    Θυμάμαι στο νήπιο, που έπαιξα τον Βαλτάσαρ σε θεατρικό!hurrah dance!  Κάναμε σκετσάκι!Bravo  Τώρα αυτό θυμάμαι. Τα προηγούμενα δυο χρόνια στο Γυμνασίο δεν συμμετείχα σε τίποτα, ενώ φέτος προβλέπεται να είναι επεισοδιακή η χρονιά! Θα πούμε δυο ποιήματα που έγραψα εγώ
    Σπόιλερ:
    , θα πάμε στο νοσοκομείο και στο σχολείο με ειδικές ανάγκες για να πούμε τα κάλαντα και να τους δώσουμε λίγη χαρά hurrah και θα κάνουμε και θεατρικό, αλλά εκεί δεν θα συμμετέχω γιατί με βάλανε να χειρίζομαι το κομπιούτερ στην γιορτή!=/ 
    Isabelle Lightwood
    Isabelle Lightwood
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς


    Αριθμός μηνυμάτων : 36189
    Ηλικία : 124
    Ημερομηνία εγγραφής : 22/04/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: Κι ενώ ο καθείς σκοτώνει ό,τι αγαπάει, όλοι ωστόσο δεν πεθαίνουν.

    Χριστουγεννιάτικες σχολικές γιορτές Empty Απ: Χριστουγεννιάτικες σχολικές γιορτές

    Δημοσίευση από Isabelle Lightwood Παρ Δεκ 06, 2013 2:23 pm

    Χμ,στο νήπιο ήμουν η αρχηγός των αγγέλων που κάναμε κατι χορευτικά. Στη πρωτη και τη δευτερα δημοτικού ήμουν η μαμα της οικογένειας. Και στη Τετάρτη ήμουν ο νέος χρόνος. Razz
    Maria Granger
    Maria Granger
    Υπάλληλος Μαγικών Τρικ Ουέσλι
    Υπάλληλος Μαγικών Τρικ Ουέσλι


    Αριθμός μηνυμάτων : 6382
    Ηλικία : 26
    Location : Now I'm here...Now I'm there...
    Ημερομηνία εγγραφής : 02/07/2011

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Friends can help each other. A true friend is someone who lets you have total freedom to be yourself - and especially to feel. Or, not feel. Whatever you happen to be feeling at the moment is fine with them. That's what real love amounts to - letting a person be what he really is.

    Χριστουγεννιάτικες σχολικές γιορτές Empty Απ: Χριστουγεννιάτικες σχολικές γιορτές

    Δημοσίευση από Maria Granger Παρ Δεκ 06, 2013 3:35 pm

    Λοιπόν έκανα την Παναγία για 3 χρόνια γιατί μου είχε μείνει η στολή από το νηπιαγωγίο και μου χωρούσε μέχρι και την Δευτέρη δημοτικού.Στην τρίτη θυμάμαι που έκανα μια κοπέλα που μαζί με τις φίλες της πέφτουν θύματα των σκανταλιών των καλικατζάρων...
    FLEUR258
    FLEUR258
    Κατασκευαστής/στρια ραβδιών
    Κατασκευαστής/στρια ραβδιών


    Αριθμός μηνυμάτων : 30341
    Ηλικία : 31
    Location : Καλαμάκι Κορινθίας <3
    Ημερομηνία εγγραφής : 12/10/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Δεν υπάρχει ευτυχισμένη ζωή.Μόνο ευτυχισμένες στιγμές.

    Χριστουγεννιάτικες σχολικές γιορτές Empty Απ: Χριστουγεννιάτικες σχολικές γιορτές

    Δημοσίευση από FLEUR258 Παρ Δεκ 06, 2013 7:25 pm

    ΑΑΑΑ
    έχω πάρει μέρος σε δυο χρισγουγεννιάτικες γιορτες!
    Μια στο νήπιο και αλλη μια στην 2α δημοτικού.:P lighter 
    Αλλά επειδή βαριέμαι να τα ξανά γράφω,τα κάνω copy paste από το θέατρο"οι παιδικοί μας ρόλοι" music 

    Έκανα ένα καφέ αλογάκι σε μια χριστουγεννιάτικη παράσταση. In Love

    Το στόρι ήταν πως είμασταν παιχνίδια και συναντούσαμε ένα καλικατζαράκι που γινόταν φίλος μας. :PΘυμάμαι που το στο τέλος λέγαμε όλοι μαζί κάτι για την φιλία και μου άρεσε πολύ. cryingΤα λόγια μου ήταν"Έλα,έλα αλογάκι να σε πιάσει το παιδάκι,να σε πιάσει το παιδάκι που σε κυνηγά." :P joy
    Φόραγα ένα ωραίο καφέ κορμάκι,είχα καφέ αυτάκια,και μια καφέ ουρίτσα. oh!Θα βρω φωτογραφίες να σας ποστάρω. oh!
    Μετά ο επόμενος ρόλος μου ήταν στην δευτέρα δημοτικού πάλι σ'ενα χριστουγεννίατικο. Laughing

    Για να πω την αλήθεια εγώ και η αδερφή μου είχαμε τους πρωταγωνιστικούς ρόλους. oh!
    Το στόρι ήταν,πως είμαστε δυο διδυμούλες,που χορεύουν στο σπιτι κλ περιμένοντας να αλλάξει η χρονιά.Στο ενδιάμεσο παιχνίδια ζωντάνευαν και χορεύαμε,καλικατζαράκια έμπαιναν στο σπίτι,καπνοκαθαριστές,οι 4 ευχές κλ. :P
    Το κακό ήταν ότι εγώ και η αδερφή μου έπρεπε να είμαστε συνέχεια πάνω στην σκηνή και να κάνουμε πως κοιμόμαστε. RazzΉταν εκνευριστικό να έχεις κλειστά τα μάτια σχεδόν σ'όλη την παράσταση,αλλά σκασίλα μου. tongueΕγώ τα άνοιγα. tongue
    Φόραγα μαζί με την αδερφή μου ροζ πιτζαμούλες,ροζ κάλτσες και στο κεφάλι ροζ κορδελάκι. In Love

    Και ΦΥΣΙΚΑ,δεν θα μπορούσα να μην κάνω ένα fail που να μην με θυμάμαι μετά από αυτό όλο το σχολείο. rofl
    Όταν μπαίναμε στην σκηνή,χορεύαμε και μετά υποτίθεται ότι έπρεπε να φάμε μια μπουκιά κουραμπιέ. Razz Εγώ όμως,ως γνωστή λιχούδα δεν έφαγα απλά μια μπουκιά.Μπουκούσα όλο μου το στόμα με κουραμπιέ. :PΜετά απο αυτό η μουσική τελείωνε και έπρεπε να πούμε να λόγια μας.Η μουσική τελείωσε,πάμε μπροστά στα μικρόφωνα,έρχεται η σειρά μου να πω τα λόγια μου.ΔΕΝ μπορούσα να μιλήσω. rofl Μασούλαγα ακόμα. :P Μην ξέροντας τι κάνω για να ειδοποιήσω το κοινό ότι τρώω,έκανα μια κίνηση με το χέρι ότι είμαι μπουκομένη και άλλη μία κίνηση για να περιμένουν. :PΦυσικά όλοι άρχισαν να γελάνε. :P Αλλά δεν με πείραζε γιατί από κάτω ήταν η κυρία μου που μου έλεγε"Σιγά,σιγά μασούλα μην πνιγείς" :PΤελικά μετά απο δύο λεπτά είπα τα λόγια μου. LaughingΤο τραγικό ήταν ότι μετά απο αυτό για τους επόμενους δυο μήνες,με σταμάταγε ο οποιοδήποτε απο το σχολείο και με ρώταγε"Εσύ ησουν με τον κουραμπιε? Razz" banghead Laughing
    Ακόμα και σήμερα το θυμούνται όλοι.hehe 

    Τέλος στην 5η δημοτικού τραγουδάγαμε με την χορωδια χριστουγεννιάτικα τραγουδάκια.:P 
    Cassandra Black
    Cassandra Black
    Member of Order Of Merlin 2nd
    Member of Order Of Merlin 2nd


    Αριθμός μηνυμάτων : 33695
    Ηλικία : 35
    Location : Cairhien
    Ημερομηνία εγγραφής : 08/04/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: I'd name you Darkfriend as well, but I suspect that the Dark One would perhaps be embarrassed to associate with you.

    Χριστουγεννιάτικες σχολικές γιορτές Empty Απ: Χριστουγεννιάτικες σχολικές γιορτές

    Δημοσίευση από Cassandra Black Παρ Δεκ 06, 2013 7:36 pm

    Την πρώτη χρονιά του νηπιαγωγείου ήμουν αγγελάκι στη Γέννηση :P Όμως ντρεπόμουν υπερβολικά και μου είχαν κόψει τα λόγια οπότε ήμουν βουβός ρόλος ενώ κανονικά θα είχα ένα στιχάκι να πω Laughing

    Τη δεύτερη χρονιά έκανα τη Νύχτα oh! Με ένα υπέροχο ροζ σατέν φόρεμα με κολλημένα χρυσά αστέρια και ασημένια τιάρα (όσοι έχετε έρθει σπίτι μου θα έχετε δει τη φωτό Razz) oh!

    Α' Δημοτικού έκανα την Παναγία σε σκετσάκι κι αυτό ήταν, δεν ξαναμπήκα σε χριστουγεννιάτικη γιορτή Razz
    Elizabeth Swan
    Elizabeth Swan
    Παρασκευαστής/-στρια φίλτρων
    Παρασκευαστής/-στρια φίλτρων


    Αριθμός μηνυμάτων : 1245
    Ηλικία : 25
    Location : Tara
    Ημερομηνία εγγραφής : 09/11/2012

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: I' d rather be a friendless loser , than have a bunch of friends who secretly hate me

    Χριστουγεννιάτικες σχολικές γιορτές Empty Απ: Χριστουγεννιάτικες σχολικές γιορτές

    Δημοσίευση από Elizabeth Swan Παρ Δεκ 06, 2013 7:39 pm

    Θυμάμαι που στην πρώτη δημοτικού η τάξη μας είχε αναλάβει τη γιορτή των Χριστουγέννων και έπαιζα το ρόλο από ένα αγγελάκι Wink Φορούσα ένα χρυσαφένιο φόρεμα και ένα στεφάνι στο κεφάλι.
    Aggeliki Lupin
    Aggeliki Lupin
    Αλχημιστής
    Αλχημιστής


    Αριθμός μηνυμάτων : 803
    Ηλικία : 35
    Location : Νάρνια
    Ημερομηνία εγγραφής : 13/03/2012

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought:

    Χριστουγεννιάτικες σχολικές γιορτές Empty Απ: Χριστουγεννιάτικες σχολικές γιορτές

    Δημοσίευση από Aggeliki Lupin Πεμ Δεκ 12, 2013 12:48 am

    Στο νηπιαγωγειο ειχα ντυθει αγγελακι και ημουν στη σκηνη μαζι με αλλα παιδακια για να πω το ποιημα μου. Καποια δε θυμοντουσαν τα λογια τους και τους τα ψιθηριζε η νηπιαγωγος, αλλα ηξεραν τα μισα, αλλα ντρεπονταν... Εγω ημουν ανετη και ικανοποιημενη που υπηρχε τοσος κοσμος κατω... ειπα το ποιημα μου δυνατα και καθαρα... δεν χρειαζομουν καν μικροφωνο...!!!

    Katherine Black
    Katherine Black
    Αλχημιστής
    Αλχημιστής


    Αριθμός μηνυμάτων : 5614
    Ηλικία : 28
    Location : Mystic Falls...
    Ημερομηνία εγγραφής : 23/09/2013

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: It is important to remember that we all have magic inside us...

    Χριστουγεννιάτικες σχολικές γιορτές Empty Απ: Χριστουγεννιάτικες σχολικές γιορτές

    Δημοσίευση από Katherine Black Πεμ Δεκ 12, 2013 11:52 am

    θυμαμαι που επι 3 χρονια ημουν απο τους νανους του αι βασιλη(λογω στολης) αλλα εμενα δε μου αρσε ο ρολος και ηθελα να ειμαι αγγελακι
    Violleta Black
    Violleta Black
    Εβδομοετής στην Σχολή
    Εβδομοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 2572
    Ηλικία : 26
    Location : Mystic Falls
    Ημερομηνία εγγραφής : 02/06/2013

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: I am nothing special, of this I am sure. I am a common woman with common thoughts and I've led a common life. There are no monuments dedicated to me and my name will soon be forgotten, but I've loved another with all my heart and soul, and to me, this has always been enough..

    Χριστουγεννιάτικες σχολικές γιορτές Empty Απ: Χριστουγεννιάτικες σχολικές γιορτές

    Δημοσίευση από Violleta Black Κυρ Δεκ 15, 2013 9:08 pm

    Εγω στο νηπιαγωγείο ήμουν ένα φούξια χριστουγεννιάτικο δώρο τυλιγμένο με ροζ κορδέλα. Στο νηπιαγωγείο ήμουν η νεράιδα που έφερνε τα Χριστούγεννα. Στην πρώτη ήμουν αγγελάκι και στην δευτέρα ήμουν ένα από τα τρία παιδιά μιας οικογένειας. Από κει και πέρα μόνο έπαιζα πιανο σε χριστουγεννιάτικες συναυλίες και τραγουδαγα με την χορωδια
    Helena Bonham Carter
    Helena Bonham Carter
    Πεμπτοετής στην Σχολή
    Πεμπτοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 208
    Ηλικία : 23
    Location : Hogwarts
    Ημερομηνία εγγραφής : 19/02/2013

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought:

    Χριστουγεννιάτικες σχολικές γιορτές Empty Απ: Χριστουγεννιάτικες σχολικές γιορτές

    Δημοσίευση από Helena Bonham Carter Τρι Δεκ 17, 2013 5:33 pm

    Εγώ θυμάμαι έντονα την Χριστουγεννιάτικη γιορτή που είχαμε κάνει στην Α' δημοτικού.Ήτανε απλά σκετσάκια.Ο δικός μου ρόλος έλεγε:"Πήρα ένα Α(άλφα) και το έκανα άστρο".Μετά έβγαινε ο επόμενος και έλεγε διάφορα για το Β,το Γ κλπ. Μετά από πολλά άλλα μικρά σκετσάκια τραγουδήσαμε χριστουγεννιάτικα τραγούδια.
    Μια ακόμη γιορτή που θυμάμαι είναι στην έκτη τάξη.Είχαμε πάει με την χορωδία να τραγουδήσουμε σε ένα θέατρο.Τραγουδήσαμε διάφορα αγγλικά-ελληνικά.Στην αρχή έδειξε μια μικρή ταινιούλα και μετά έπαιξε θέατρο η τρίτη τάξη.Μετά παίξανε κάποια παιδιά(και εγώ μαζί)όργανα και στο τέλος ήταν η χορωδία.
    lydioula
    lydioula
    Πρωτοετής στην Σχολή
    Πρωτοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 2
    Ηλικία : 24
    Ημερομηνία εγγραφής : 08/10/2013

    Χριστουγεννιάτικες σχολικές γιορτές Empty Απ: Χριστουγεννιάτικες σχολικές γιορτές

    Δημοσίευση από lydioula Τετ Δεκ 25, 2013 5:51 pm

    εγώ θυμάμαι στο νηπιαγωγείο που είχα ντυθεί νανάκι του άγιου Βασίλη και οι αδερφές μου ταραινδακια  hoho 
    Helena Malfoy
    Helena Malfoy
    Κατασκευαστής/στρια ραβδιών
    Κατασκευαστής/στρια ραβδιών


    Αριθμός μηνυμάτων : 4395
    Ηλικία : 23
    Location : Abroad The Black Pearl
    Ημερομηνία εγγραφής : 06/10/2013

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: “Heaven may be a fantasy for the credulous and the afraid, but I can give you a map reference for hell.”

    Χριστουγεννιάτικες σχολικές γιορτές Empty Απ: Χριστουγεννιάτικες σχολικές γιορτές

    Δημοσίευση από Helena Malfoy Κυρ Δεκ 29, 2013 1:04 pm

    στο νηπιο και τις 2 χρονιες ημουν χιονονιφαδα(λογο ξανθου μαλλιου) στη πρωτη ημουν καλικατζαρακι στη δευτερα δε θυμαμε στη τριτη τραγουδουσαμε καλαντα απολη την ελλαδα και εμεις λεγαμε τα καλανα της πελλοπονησου στη τεταρτη καναμε τη φρικαντελα(που τελικα δεν την καναμε γιατι η δασκαλα της μουσικης ηταν αρρωστη χριστουγεννιατικα) και επεζα κιθαρα η ταξη μου τραγουδουσε τα καλαντα της Κρητης νομιζω, στη πεμπτη παααλι καναμε τη φρικαντελα αλλα εκεινη τη φορα στεφτηκε με επιτυχια η ταξη μου τραγουδουσε τα καλαντα της Θρακης και εγω κλασικα επεζα κιθαρα. Στην εκτη λοιπον καναμε την ποιο τελεια παρασταση μακραν Καρυοθραυστης παρακαλωωωω εγω ξανα μανα επεζα κιθαρα ορχηστρα κανονικη ειχαμε κανει με 2 πιανα 7 κιθαρες και κρουστα αλλα ηταν πανδυσκλο γτ επρεπε να μαθουμε το dance of the sugar plum fairy το indian dance το waltz of the flowers και το russian dance σε ενα μηνα περιπου το chinese dance το βαλαμε απο σιντι ευτυχως γιατι θα μας ειχε βγει ο πατος. Αλλα ειχε φοβερη πλακα γιατι ο κολλητος μου εκανε τον Καρυοθραυστη και στο τελος χορευε βαλς με μια φιλη μου και τους κοροιδευαμε συνεχως ειδικα οταν εκαναν προβα στα διαλληματα δεν θα την ξεχασω ποτε αυτη τη παρασταση. Στη πρωτη γυμνασιου δεν εκανα τιποτα βαριομουνα το ιδιο και φετος.
    Gellert Crowz
    Gellert Crowz
    Εκτοετής στην Σχολή
    Εκτοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 336
    Ηλικία : 25
    Ημερομηνία εγγραφής : 06/04/2012

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: Just because you've got the emotional range of a teaspoon doesn't mean we all have

    Χριστουγεννιάτικες σχολικές γιορτές Empty Απ: Χριστουγεννιάτικες σχολικές γιορτές

    Δημοσίευση από Gellert Crowz Κυρ Δεκ 29, 2013 1:45 pm

    όταν ήμουν στα νήπια είχα ντυθεί Χριστουγεννιάτικο δέντρο μια στολή που μου έφτιαξε η μαμά μου. Πραγματικά ήταν η πιο όμορφη... Happy
    Vesper
    Vesper
    Κατασκευαστής/στρια ραβδιών
    Κατασκευαστής/στρια ραβδιών


    Αριθμός μηνυμάτων : 2141
    Ηλικία : 29
    Ημερομηνία εγγραφής : 31/03/2013

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: Light thinks it travels faster than anything, but it is wrong. No matter how fast light travels, it finds the darkness has always gotten there first, and is waiting for it.

    Χριστουγεννιάτικες σχολικές γιορτές Empty Απ: Χριστουγεννιάτικες σχολικές γιορτές

    Δημοσίευση από Vesper Δευ Δεκ 30, 2013 1:56 pm

    Κάναμε μόνο μια φορά,στην δευτέρα δημοτικού.Ήμασταν η χειρότερη τάξη,κανείς δεν μας ήθελε σε όλο το δημοτικό.Εκείνη την μοναδική φορά λοιπόν κάναμε τις εποχές του χρόνου και έκανα το καλοκαίρι.Αυτό oh! 
    Q' Anilia
    Q' Anilia
    Λύτης Κατάρων
    Λύτης Κατάρων


    Αριθμός μηνυμάτων : 2514
    Ηλικία : 26
    Location : Mystic Falls
    Ημερομηνία εγγραφής : 24/09/2012

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: Everything I Try to Do, Nothing Seems to Turn Out Right

    Χριστουγεννιάτικες σχολικές γιορτές Empty Απ: Χριστουγεννιάτικες σχολικές γιορτές

    Δημοσίευση από Q' Anilia Τρι Δεκ 31, 2013 2:21 pm

    Αχ στα νήπια θυμάμαι είχα ντυθεί αγγελάκι..ήμουν όμορφη έχω και φώτο!
    Στη δευτέρα και τρίτη γυμνασίου που ήμουν και το αστέρι της θεατρικής blas&#233; κάναμε από τα καλύτερα θεατρικά στην ιστορία του σχολείου μου..Στην δευτέρα αφιερώσαμε την γιορτή στα παιδιά της τρίτης και είχαμε γράψει μία έκθεση με αυτούς πρωταγωνιστές(και καλά την μέρα των Χριστουγένων) και πίσω από τον αφηγητή εκείνη την ώρα τα παιδιά κάνανε ότι ακούγανε...είχε πολύ γέλιο γτ δεν ξέρανε τι πρέπει να κάνουν, ότι ακούγανε εκείνη την ώρα! rofl 
    Και στην τρίτη κάναμε ένα σκετς που ήταν και καλά ο καινούριος χρόνος που είχε κατέβει μία μέρα νωρίτερα και με αυτά που έβλεπε(πείνα, κακία κτλ) δεν ήθελε να γίνει εκείνος ο χρόνος του κόσμου..στο τέλος όμως (φυσικά του αλλάξαμε γνώμη) hero 
    Αυτά είναι τα σκετς μου ααα και φέτος κάναμε στο σχολείο ένα θεατρικό για όλο τον κόσμο με είσοδο 3 ευρό και τα χρήματα τα δώσαμε σε ένα ειδικό σχολείο.. red face 
    Mysterious Wizard
    Mysterious Wizard
    Αλχημιστής
    Αλχημιστής


    Αριθμός μηνυμάτων : 8962
    Ηλικία : 28
    Location : Gatlin
    Ημερομηνία εγγραφής : 23/02/2011

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: “The best fantasy is written in the language of dreams. It is alive as dreams are alive, more real than real ... for a moment at least ... that long magic moment before we wake. [...] They can keep their heaven. When I die, I'd sooner go to middle Earth.”

    Χριστουγεννιάτικες σχολικές γιορτές Empty Απ: Χριστουγεννιάτικες σχολικές γιορτές

    Δημοσίευση από Mysterious Wizard Τρι Δεκ 31, 2013 3:20 pm

    Δύο θυμάμαι. Ένα που ήταν η κλασσική γέννηση του Ιησού και είχα κάνει το *νταφακ* φωτεινό αστέρι-αφηγητή  [whip] Πρώτη δημοτικού νομίζω.

    Το πιο ωραίο ήταν στα προνήπια που είμασταν καλικάντζαροι και στο τέλος του θεατρικού βουτούσαμε τα κεφάλια μας σε κουραμπιέδες. Laughing Η άχνη σκέτη αποθέωση  hurrah 
    Romilda Vane
    Romilda Vane
    Δασοφύλακας
    Δασοφύλακας


    Αριθμός μηνυμάτων : 12879
    Ηλικία : 29
    Location : Neverland
    Ημερομηνία εγγραφής : 17/08/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Μάγεψαν και σένανε τα ξωτικά;

    Χριστουγεννιάτικες σχολικές γιορτές Empty Απ: Χριστουγεννιάτικες σχολικές γιορτές

    Δημοσίευση από Romilda Vane Τρι Δεκ 31, 2013 3:27 pm

    Ποια αγγελακια, ποιοι βοσκοι και ποια καλικατζαρακια.


    εδω κανανε θεατρικο με μια απορη μανα που το παιδι της βρισκει μια κουτα παπουτσια εξω απο το σπιτι και εκεινη μονολογει την ιστορια της ζωης της στρωνοντας το τραπεζι και ευχαριστωντας την καλη τους τυχη. :P 

    Συναρπαστικο. Razz 

    Roland Weasley
    Roland Weasley
    Δημοσιογράφος
    Δημοσιογράφος


    Αριθμός μηνυμάτων : 4343
    Ηλικία : 21
    Location : Τρίκαλα,Ελλάδα
    Ημερομηνία εγγραφής : 07/08/2014

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: Fuck it all.

    Χριστουγεννιάτικες σχολικές γιορτές Empty Απ: Χριστουγεννιάτικες σχολικές γιορτές

    Δημοσίευση από Roland Weasley Σαβ Ιαν 10, 2015 8:26 pm

    Πάντα έπαιρνα τον πρωταγωνιστικό ρόλο. hehe

      Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Κυρ Μάης 19, 2024 9:04 am