.::HarryWorld::.

Εδώ ο Ήλιος της Φαντασίας δεν δύει ποτέ...

Μην το μετακινείτε γιατί δεν φαίνεται η πρώτη είδηση!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ενδιαφέρεστε να γίνετε δημοσιογράφοι?
Αν υπάρχουν θέματα και απουσιάζουμε, στείλτε μήνυμα στο Φατσοβιβλίο

+16
Τρια πουλακια καθονταν...
SnakesLions
Anguis Demorte
Isabelle Lightwood
anna.annoyla.73
greekwizards
FelicisDream21587
Merlin the Great
Jim Weasley
Amycus
elliza
FLEUR258
Amelia Blackfoot
@RtVaVa
Nearly Headless Nick
Berenice
20 απαντήσεις

    Ποιοι χαρακτήρες ήταν "άξιοι" θανατικής ποινής;

    Berenice
    Berenice
    Εβδομοετής στην Σχολή
    Εβδομοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 18387
    Ηλικία : 29
    Location : Αsteroid B612
    Ημερομηνία εγγραφής : 21/11/2007

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: well behaved women rarely make history

    Ποιοι χαρακτήρες ήταν "άξιοι" θανατικής ποινής; Empty Ποιοι χαρακτήρες ήταν "άξιοι" θανατικής ποινής;

    Δημοσίευση από Berenice Σαβ Νοε 09, 2013 1:16 pm

    Αν έπρεπε να επιλέξετε κάποιους χαρακτήρες για να καταδικαστούν με το φιλί του Παράφρονα ή την Αβάντα Κεντάβρα,ποιοι θα ήταν αυτοί;
    Ποια εγκλήματα και πράξεις τους θα καταδικάζατε;

    Σε περίπτωση μάχης,θα τους σκοτώνατε οι ίδιοι;



    Ποιοι χαρακτήρες ήταν "άξιοι" θανατικής ποινής; Tumblr_mffsii6lvX1qcpsedo8_r3_250    Ποιοι χαρακτήρες ήταν "άξιοι" θανατικής ποινής; Tumblr_mffsii6lvX1qcpsedo7_r3_250 

    “You know, Evans, sooner or later youʼre going to have to make up your mind, whether you like me or hate me.”
    “Believe me, Iʼve made up my mind.”
    (x)
    Nearly Headless Nick
    Nearly Headless Nick
    Ministry's Ambassador
    Ministry's Ambassador


    Αριθμός μηνυμάτων : 39570
    Ηλικία : 26
    Location : Στο στομάχι μιας κατσίκας (ναι είμαι μπέζοαρ)
    Ημερομηνία εγγραφής : 13/09/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: My philosophy is that worrying means you suffer twice

    Ποιοι χαρακτήρες ήταν "άξιοι" θανατικής ποινής; Empty Απ: Ποιοι χαρακτήρες ήταν "άξιοι" θανατικής ποινής;

    Δημοσίευση από Nearly Headless Nick Σαβ Νοε 09, 2013 1:20 pm

    Αμφιβάλλω αν ο οποιοσδήποτε αξίζει κάτι τέτοιο.
    Βλακείες λέω.
    Η Άμπριτζ. Happy
    Δεν υπάρχει γιατί, πως και τι. Είναι η Άμπριτζ.



    Ποιοι χαρακτήρες ήταν "άξιοι" θανατικής ποινής; Receiv13


    Isn't everything we do in life a way to be loved a little more?”
    Berenice
    Berenice
    Εβδομοετής στην Σχολή
    Εβδομοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 18387
    Ηλικία : 29
    Location : Αsteroid B612
    Ημερομηνία εγγραφής : 21/11/2007

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: well behaved women rarely make history

    Ποιοι χαρακτήρες ήταν "άξιοι" θανατικής ποινής; Empty Απ: Ποιοι χαρακτήρες ήταν "άξιοι" θανατικής ποινής;

    Δημοσίευση από Berenice Σαβ Νοε 09, 2013 1:35 pm

    Δεν συμφωνώ.Η Άμπριτζ ήταν κακός άνθρωπος,πεινασμένη για εξουσία και θα έκανε οτιδήποτε για να αποκτήσει αυτό που ήθελε και να εξασφαλίσει ότι βρίσκεται εκεί που θέλει.
    Ωστόσο πιστεύω πως είχε όρια.Μπορεί να σιχαινόταν να βάψει τα χέρια της με αίμα ή κάτι παρόμοιο,αλλά νομίζω είχε όρια ακόμη κι αν δεν στηρίζονταν στην ηθική της.

    Προσωπικά,ίσως και να βασάνιζα αν μου δινόταν η ευκαιρία τον Φένριρ Γκρέιμπακ,ένα τέρας με προσωπικότητα τέρατος.Ζωώδης,απάνθρωπος και άθλιος.Σχεδίαζε τις επιθέσεις του-ειδικότητα του τα παιδιά- και μάλιστα κάποια από τα θύματα του πέθαιναν.Δεν θα ξεχάσω στο έκτο βιβλίο την αναφορά σε ένα πεντάχρονο αγόρι που το δάγκωσε για να εκδικηθεί τη μητέρα του που αρνήθηκε τον Βόλντεμορτ και το αγόρι πέθανε από τα τραύματα του.



    Ποιοι χαρακτήρες ήταν "άξιοι" θανατικής ποινής; Tumblr_mffsii6lvX1qcpsedo8_r3_250    Ποιοι χαρακτήρες ήταν "άξιοι" θανατικής ποινής; Tumblr_mffsii6lvX1qcpsedo7_r3_250 

    “You know, Evans, sooner or later youʼre going to have to make up your mind, whether you like me or hate me.”
    “Believe me, Iʼve made up my mind.”
    (x)
    @RtVaVa
    @RtVaVa
    Εβδομοετής στην Σχολή
    Εβδομοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 10225
    Ηλικία : 29
    Location : Utero
    Ημερομηνία εγγραφής : 20/04/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: lalala

    Ποιοι χαρακτήρες ήταν "άξιοι" θανατικής ποινής; Empty Απ: Ποιοι χαρακτήρες ήταν "άξιοι" θανατικής ποινής;

    Δημοσίευση από @RtVaVa Σαβ Νοε 09, 2013 1:55 pm

    Γενικώς δεν έχω ιδέα αν πιστεύω στην θανατική ποινή. Δεν θα μπορούσα να πάρω τέτοια τελεσίδικη απόφαση για κανέναν, σε πλαίσια τιμωρίας από την κοινωνία και το σύστημα δικαιοσύνης. Εδώ δεν έχω ιδέα κατά πόσο λειτουργεί το σύστημα σωφρωνισμού εν γένει, αλλά δεν μπορώ να επεκταθώ με τις γνώσεις που έχω... roll Σε μάχη όμως, δεν το αρνούμαι, αν μου δινόταν η ευκαιρία να σκοτώσω κάποιον ο οποίος είχε βλάψει δικούς μου ανθρώπους ή άλλους, θα το έκανα. Αν πρέπει να πω ονόματα, τον Βόλντεμορτ (άπιαστος βέβαια στόχος για την πλειοψηφία των μάγων) επειδή είναι επικίνδυνος από πολλές απόψεις, και ως πανίσχυρος μάγος και ως "ηγέτης", τον Γκρέιμπακ, για τους λόγους που ανέφερε η Νικολέτα, ίσως την Μπέλλατριξ (με βρίζω μέσα μου,Razz  γοητευτικότατη σαν χαρακτήρας, αλλά νομίζω ότι θα ήταν δύσκολο να περιοριστεί αλλιώς).



    We will always be so much more human than we wished to be.
    Ποιοι χαρακτήρες ήταν "άξιοι" θανατικής ποινής; A66886f5f2317df58aaa293295815e55

    They're taking the Hobbits to Isengard!:

    Κάνε μια παύση.
    Amelia Blackfoot
    Amelia Blackfoot
    Λύτης Κατάρων
    Λύτης Κατάρων


    Αριθμός μηνυμάτων : 20437
    Ηλικία : 571
    Location : 12, Grimmauld Place, 4th floor
    Ημερομηνία εγγραφής : 29/07/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: And Iʼve been looking at the stars for a long, long time, Iʼve been putting out fires all my life. Everybody wants a flame, they donʼt want to get burnt and today is our turn.

    Ποιοι χαρακτήρες ήταν "άξιοι" θανατικής ποινής; Empty Απ: Ποιοι χαρακτήρες ήταν "άξιοι" θανατικής ποινής;

    Δημοσίευση από Amelia Blackfoot Σαβ Νοε 09, 2013 11:27 pm

    Γενικά, για 'μένα η τιμωρία αυτή είναι απόλυτη και ακραία και δεν μπορώ να πω με σιγουριά ότι κάποιος το αξίζει. Σίγουρα, ο σωφρονισμός δεν επιτυγχάνεται με την μέθοδο αυτή και η πλειονότητα των χαρακτήρων δεν ήταν φύσει "κακοί" άρα το επιχείρημα ότι δεν σώζονταν δεν στέκει. Συμφωνώ εν μέρει για την περίπτωση του Γκρέιμπακ αλλά δεν είμαι απόλυτη σε αυτό γιατί η θανατική ποινή σαν τιμωρία δεν με βρίσκει σύμφωνη. Επομένως, η φυλάκιση στο Άζκαμπαν για μένα θα ήταν αρκετή παρά κάτι ακραίο σαν το φιλί των Παραφρόνων.
    FLEUR258
    FLEUR258
    Κατασκευαστής/στρια ραβδιών
    Κατασκευαστής/στρια ραβδιών


    Αριθμός μηνυμάτων : 30341
    Ηλικία : 30
    Location : Καλαμάκι Κορινθίας <3
    Ημερομηνία εγγραφής : 12/10/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Δεν υπάρχει ευτυχισμένη ζωή.Μόνο ευτυχισμένες στιγμές.

    Ποιοι χαρακτήρες ήταν "άξιοι" θανατικής ποινής; Empty Απ: Ποιοι χαρακτήρες ήταν "άξιοι" θανατικής ποινής;

    Δημοσίευση από FLEUR258 Σαβ Νοε 09, 2013 11:59 pm

    Bασικά κανένας.
    Είμαι γενικότερα κατά της θανατικής ποινής,ακόμα και αν αφορά τον πιο κακό άνθρωπο του κόσμου.

    Τώρα σε περίπτωση μάχης,δεν ξέρω αν θα σκώτωνα.Θα μου ήτανε μεγάλος βάρος αυτό.Να τραυμάτιζα σοβαρά ναι,να σκώτωνα δεν νομίζω.Razz 



    Ποιοι χαρακτήρες ήταν "άξιοι" θανατικής ποινής; Tumblr_m6tdjvSrz61rzb9bro1_500
    <3:
    elliza
    elliza
    Λύτης Κατάρων
    Λύτης Κατάρων


    Αριθμός μηνυμάτων : 13381
    Ηλικία : 31
    Location : Αυλή των θαυμάτων
    Ημερομηνία εγγραφής : 23/11/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: Α beautiful, healthy baby!

    Ποιοι χαρακτήρες ήταν "άξιοι" θανατικής ποινής; Empty Απ: Ποιοι χαρακτήρες ήταν "άξιοι" θανατικής ποινής;

    Δημοσίευση από elliza Κυρ Νοε 10, 2013 5:18 am

    Amelia Blackfoot έγραψε:Γενικά, για 'μένα η τιμωρία αυτή είναι απόλυτη και ακραία και δεν μπορώ να πω με σιγουριά ότι κάποιος το αξίζει. Σίγουρα, ο σωφρονισμός δεν επιτυγχάνεται με την μέθοδο αυτή και η πλειονότητα των χαρακτήρων δεν ήταν φύσει "κακοί" άρα το επιχείρημα ότι δεν σώζονταν δεν στέκει. Συμφωνώ εν μέρει για την περίπτωση του Γκρέιμπακ αλλά δεν είμαι απόλυτη σε αυτό γιατί η θανατική ποινή σαν τιμωρία δεν με βρίσκει σύμφωνη. Επομένως, η φυλάκιση στο Άζκαμπαν για μένα θα ήταν αρκετή παρά κάτι ακραίο σαν το φιλί των Παραφρόνων.

    Δε νομίζω ότι το Αζκαμπάν έτσι όπως περιγράφεται στα βιβλία έχει σκοπό να σωφρονήσει τους φυλακισμένους, ακόμα και όσοι δεν παραπέπονται στους παράφρονες ουσιαστικά ζουν έναν αργό θάνατο ψυχικό και σωματικό.

    Όσο για την θανατική ποινή και το φιλί, πολλοί χαρακτήρες τα αξίζουν και ναι αν ήμουν σε μία μάχη θα τους σκότωνα. Πιο συγκεκριμένα για μένα το μεγαλύτερο σκουλήκι της κόλασης σε όλη την σειρά είναι ο Ποντικοουράς και εκέι θα ξεσπούσα όοοολη την οργη μου αν είχα την ευκαιρία. Very Happy  Παρόλα αυτά αν πάρω ως παράδειγμα την υπόθεση του Σείριου τότε είναι ξεκάθαρο ότι ούτε η θανατική ποινή ούτε ο εγκλεισμός στο Αζκαμπάν είναι στραγάλια να τα μοιράζεις από δω κι απο κει, καταλαβαίνω την σκληρότητα με την οποία επέβαλλαν δικαιοσύνη οι μάγοι ειδικά σε περιόδους πολέμου αλλά δε συμφωνώ.



    AΡΝΟΥΜΑΙ
    ΝΑ ΓΙΝΩ
    ΑΥΤΟ
    ΠΟΥ
    ΟΝΟΜΑΖΕΙΣ
    ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ
    head of derp:
    Amycus
    Amycus
    Member of Order Of Merlin 1st
    Member of Order Of Merlin 1st


    Αριθμός μηνυμάτων : 29773
    Ηλικία : 44
    Location : Κατάληψη σε ζαχαροπλαστείο!
    Ημερομηνία εγγραφής : 26/07/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: Δεν νιώθω ποτέ μοναξιά.Είμαι σχιζοφρενής!

    Ποιοι χαρακτήρες ήταν "άξιοι" θανατικής ποινής; Empty Απ: Ποιοι χαρακτήρες ήταν "άξιοι" θανατικής ποινής;

    Δημοσίευση από Amycus Δευ Νοε 11, 2013 10:47 am

    Τώρα,υπάρχει το δίλημμα αν είμαι υπέρ ή κατά της θανατικής ποινής αλλά θα το παρακάμψω και θα πάω στο ψητό.

    Η πρώτη που μου έρχεται στο μυαλό είναι η Μπέλλατριξ Λεστρέιντζ.Νομίζω ότι είναι ο χαρακτήρας που μισώ περισσότερο στα βιβλία.Βασάνισε τους Λονγκμπότομ,την Ερμιόνη,σκότωσε τον Σείριο,σκτότωσε τόσους ανθρώπους,διέλυσε οικογένειες και τα λοιπά.Στο 6ο βιβλίο,στο κεφάλαιο με τον Σέβερους,σκοτώνει μια αλεπού γιατί νόμισε ότι ήταν μεταμορφωμένο μέλος τους Τάγματος.Αφού λοιπόν έχει εύκολη την κατάρα,ας πάρει μια δόση απο το φάρμακό της.

    Αμέσως μετά ο Μπάρτι Κρουτς ο νεότερος.Η περίπτωσή του ήταν ανίατη.Και αν μιλάμε για μετάνοια,ε του κερατά,είχε δέκα και πλέον χρόνια.Λοιπόν,στον παράφρονα και με συνοπτικές.Αφού πρώτα επιβεβαίωνε την επιστροφή του Βόλντεμορτ.

    Στην Άμπριτζ όχι θανατική αλλά τρεις-τέσσερις ξεγυρισμένες βασανιστικές ευχαρίστως θα της χάριζα.



    _
    __
    ____
    ___
    ___
    -----
    -----
    ---------------------------------------
    Ποιοι χαρακτήρες ήταν "άξιοι" θανατικής ποινής; Gg10
    Jim Weasley
    Jim Weasley
    Δημοσιογράφος
    Δημοσιογράφος


    Αριθμός μηνυμάτων : 828
    Ηλικία : 21
    Ημερομηνία εγγραφής : 21/04/2013

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought:

    Ποιοι χαρακτήρες ήταν "άξιοι" θανατικής ποινής; Empty Απ: Ποιοι χαρακτήρες ήταν "άξιοι" θανατικής ποινής;

    Δημοσίευση από Jim Weasley Δευ Νοε 11, 2013 9:03 pm

    Θα σκωτωνα την Μπελατριξ γιατι ειχε σκωτωσει κοσμο και κοσμακι εεε τον Βολντεμορτ φυσικα παλι για τον ιδιο λογο αυτα.



    Ποιοι χαρακτήρες ήταν "άξιοι" θανατικής ποινής; Covernss_v2

    Hufflepuff:
    Merlin the Great
    Merlin the Great
    Administrator
    Adviser to Minister
    Administrator Adviser to Minister


    Αριθμός μηνυμάτων : 35470
    Ηλικία : 864
    Location : Elven Kingdom
    Ημερομηνία εγγραφής : 20/03/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Οι στιγμές για να γίνουν αναμνήσεις χρειάζονται αγάπη. Το HarryWorld είναι αγάπη

    Ποιοι χαρακτήρες ήταν "άξιοι" θανατικής ποινής; Empty Απ: Ποιοι χαρακτήρες ήταν "άξιοι" θανατικής ποινής;

    Δημοσίευση από Merlin the Great Δευ Νοε 11, 2013 10:35 pm

    Νομίζω οτι θα ξεκινούσα με τον Ποντικοουρά. Πραγματικά οτι πιο σιχαμένο υπήρξε στον κόσμο του Ποτερ. Διπροσωπος, χωρις αρχες, η πιο τρανη αποδειξη του ποσο καταστροφικος μπορεί να γινει ενας δειλος.


    Επειτα ευχαριστως εδινα στους Παράφρωνες για γλωσσόφιλο την Μπελλατριξ. Ψυχοπαθής, κακιασμένη όσο δεν παίρνει και μανιακή δολοφόνος. Ευτυχως πέθανε όπως της άξιζε.

    Ο Βολντεμορτ νομιζω οτι εξαιρείται απο τη λίστα. Σε περίπτωση που θα έπεφτε φάση με παράφρωνα μάλλον ο παράφρωνας θα είχε το πρόβλημα. :P 






    Ποιοι χαρακτήρες ήταν "άξιοι" θανατικής ποινής; Image10


    Waldorf

    House of Westeros:
    FelicisDream21587
    FelicisDream21587
    Τριτοετής στην Σχολή
    Τριτοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 75
    Ηλικία : 31
    Ημερομηνία εγγραφής : 16/11/2013

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts:
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought:

    Ποιοι χαρακτήρες ήταν "άξιοι" θανατικής ποινής; Empty Απ: Ποιοι χαρακτήρες ήταν "άξιοι" θανατικής ποινής;

    Δημοσίευση από FelicisDream21587 Κυρ Νοε 17, 2013 12:17 am

    Πιστεύω θα άξιζαν τη θανατική ποινή:

    O Βόλντεμορτ -Η λίστα με ό,τι έχει κάνει ποτέ θα ήταν μακροσκελέστατη-
    Ο Ποντικοουράς -Γιατί είναι ένα γλοιώδες, δειλό υπανθρωπάριο που πρόδωσε τους φίλους του-
    Η Μπέλατριξ -Για τον βασανισμό των Longbottom, της Ερμιόνης, και τον θάνατο του Σείριου-
    Ο Γκρέιμπακ -Για τα παιδάκια που σκότωσε ή μόλυνε-
    Ο Ντολόχοβ -Γιατί σκότωσε τους αδερφούς της Molly και δεν ξέρω πόσους άλλους-
    Η Άμπριτζ -Γιατί πήγε να δολοφονήσει έναν μαθητή στέλνοντας τους Παράφρονες σπίτι του-

    Ναι, θα έβαζα τα δυνατά μου να τους σκοτώσω σε περίπτωση μάχης.
    greekwizards
    greekwizards
    Εβδομοετής στην Σχολή
    Εβδομοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 450
    Ηλικία : 34
    Location : στο άπειρο και ακόμα πάρα πέρα
    Ημερομηνία εγγραφής : 28/10/2013

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought:

    Ποιοι χαρακτήρες ήταν "άξιοι" θανατικής ποινής; Empty Απ: Ποιοι χαρακτήρες ήταν "άξιοι" θανατικής ποινής;

    Δημοσίευση από greekwizards Κυρ Νοε 24, 2013 8:04 pm

    Η Άμπριτζ



    griffindor griffindor griffindor grifn2 grifn2 grifn2 
    anna.annoyla.73
    anna.annoyla.73
    Δευτεροετής στην Σχολή
    Δευτεροετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 40
    Ηλικία : 29
    Ημερομηνία εγγραφής : 25/11/2013

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: Happiness is like jam, you can't spread even a little without getting some on yourself

    Ποιοι χαρακτήρες ήταν "άξιοι" θανατικής ποινής; Empty Απ: Ποιοι χαρακτήρες ήταν "άξιοι" θανατικής ποινής;

    Δημοσίευση από anna.annoyla.73 Σαβ Νοε 30, 2013 9:44 pm

    Προσωπικά πιστεύω ότι ο καθένας λαμβάνει αργά, ή γρήγορα την τιμωρία που του αξίζει και κατανοεί ταυτόχρονα τα λάθη του. Οπότε, δεν νομίζω ότι θα άξιζε σε κάποιον τέτοιου είδους ποινής. Θα γινόμουν όμοιά τους αν επιθυμούσα κάτι τέτοιο γι' αυτούς.



    happiness can be found even in the darkest of times
    if one only remembers to turn on the light
    Anonymous
    Επισκέπτης
    Επισκέπτης


    Ποιοι χαρακτήρες ήταν "άξιοι" θανατικής ποινής; Empty Απ: Ποιοι χαρακτήρες ήταν "άξιοι" θανατικής ποινής;

    Δημοσίευση από Επισκέπτης Κυρ Δεκ 01, 2013 11:49 am

    Και τον Μαλφόι,ένα δειλό-κακομαθημένο αγόρι που παίρνει τις διαταγές και κινείται wizard 
    Την Μπέλλατριξ Λεστρέιντζ,μανιακή δολοφόνος.Βασάνισε τους Λονγκμπότομ,την Ερμιόνη,σκότωσε τον Σείριο,σκτότωσε τόσους ανθρώπους.Πάλι καλά που πέθανε. wizard 
    Στην Άμπριτζ avada kedavra 
    Isabelle Lightwood
    Isabelle Lightwood
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς


    Αριθμός μηνυμάτων : 36189
    Ηλικία : 123
    Ημερομηνία εγγραφής : 22/04/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: Κι ενώ ο καθείς σκοτώνει ό,τι αγαπάει, όλοι ωστόσο δεν πεθαίνουν.

    Ποιοι χαρακτήρες ήταν "άξιοι" θανατικής ποινής; Empty Απ: Ποιοι χαρακτήρες ήταν "άξιοι" θανατικής ποινής;

    Δημοσίευση από Isabelle Lightwood Κυρ Δεκ 01, 2013 11:57 am

    Elizabeth Burke έγραψε:Και τον Μαλφόι,ένα δειλό-κακομαθημένο αγόρι που παίρνει τις διαταγές και κινείται wizard  
    huh?
    Ναι δεν ήταν ψυχάρα, αλλά δεν νομίζω πως ήταν φύσει κακός, όπως φαίνεται και από τη βραδιά που δίσταζε να σκοτώσει τον Ντάμπλντορ. Ήταν άβουλος και πειθήνιος αλλά σίγουρα ήταν και ανθρώπινος. Από πού κι ως πού, όταν υπάρχουν χαρακτήρες σαν τον Γκρέιμπακ, αυτός που αξίζει τη θανατική ποινή είναι ο Ντράκο;



    Ποιοι χαρακτήρες ήταν "άξιοι" θανατικής ποινής; Ypo
    Anguis Demorte
    Anguis Demorte
    Παράφρων
    Παράφρων


    Αριθμός μηνυμάτων : 2547
    Ηλικία : 207
    Location : Dalek Asylum
    Ημερομηνία εγγραφής : 30/11/2013

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: Exterminate!

    Ποιοι χαρακτήρες ήταν "άξιοι" θανατικής ποινής; Empty Απ: Ποιοι χαρακτήρες ήταν "άξιοι" θανατικής ποινής;

    Δημοσίευση από Anguis Demorte Κυρ Δεκ 01, 2013 3:29 pm

    Κανενας μαγος κατα τη γνωμη μου ολοι εχουν τη χαρη τους, ομως πιστευω πως οι Νταρσλι αξιζουν κατι τετοιο...



    Ποιοι χαρακτήρες ήταν "άξιοι" θανατικής ποινής; 2e4z02f

    Loyalities:
    SnakesLions
    SnakesLions
    Πρωτοετής στην Σχολή
    Πρωτοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 1
    Ηλικία : 23
    Ημερομηνία εγγραφής : 01/12/2013

    Ποιοι χαρακτήρες ήταν "άξιοι" θανατικής ποινής; Empty Απ: Ποιοι χαρακτήρες ήταν "άξιοι" θανατικής ποινής;

    Δημοσίευση από SnakesLions Κυρ Δεκ 01, 2013 6:55 pm

    Piter Pettigrew προδωσε τον καλυτερο του φιλο για να μην τον σκωτισει ο Βολντεμορτ...
    Τρια πουλακια καθονταν...
    Τρια πουλακια καθονταν...
    Τεταρτοετής στην Σχολή
    Τεταρτοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 117
    Ηλικία : 25
    Ημερομηνία εγγραφής : 09/09/2013

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status:
    Today's thought:

    Ποιοι χαρακτήρες ήταν "άξιοι" θανατικής ποινής; Empty Απ: Ποιοι χαρακτήρες ήταν "άξιοι" θανατικής ποινής;

    Δημοσίευση από Τρια πουλακια καθονταν... Δευ Δεκ 23, 2013 1:36 am


    Κατά την γνώμη μου,ναι υπήρξαν μάγοι στον κόσμο του ΧΠ οι οποίοι θα έπρεπε να τιμωρηθούν παραδειγματικά με την θανατική ποινή ή καλύτερα με το φιλί των παραφρόνων(διότι είναι μιά κατάσταση χειρότερη από αυτή των νεκρών,ένα δίχως ψυχή ανθρώπινο κουφάρι που όμως δεν απαλλάχθηκε ακόμη από την ζωή)και μόνο εφόσον βασανιστεί μέχρι το σημείο έλεους(διότι και οι ίδιοι δρούσαν με ανάλογο τρόπο)...Θα μου πείτε,ναι αλλά έτσι γινόμαστε και εμείς <<σαδιστές>> και <<φονιάδες>>,όπως και οι ίδιοι,ας μην ξεχνάμε όμως ότι και η Μόλυ Ουέσλυ,ως μέλος του Τάγματος του Φοίνικα,σκότωσε την Μπέλατριξ Λεσρέιτζ όταν εκείνη προσπαθούσε να σκοτώσει την ίδια και τα παιδιά της...Θέλω να πω,πρέπει να υπάρχουν κάποια λεπτά όρια ως προς το πότε επιτρέπονται τα αντίποινα σε ένα άτομο για τις άδικες-προς τους άλλους-πράξεις του!

    Θα μου πείτε επίσης,η ισόβια κάθηρξη στο Αζκαμπάν είναι έτσι και αλλιώς αυστηρότατη τιμωρία για έναν οποιονδήποτε μάγο,για ποιόν λόγο να επιβαρύνουμε την ποινή και με τον θάνατο,κατά την γνώμη μου έχουν υπάρξει πολλοί άνθρωποι(και στην απτή πραγματικότητα)οι οποίοι έπρεπε να τιμωρηθούν με θανατική ποινή,όχι μόνο για τα απάνθρωπα εγκλήματα που είχαν διαπράξει και που σίγουρα ο δικός τους θάνατος θα ήταν οπωσδήποτε μιά λύτρωση για τα πολυάριθμα θύματα τους αλλά και επειδή ήταν εκ γεννετής κάκιστοι χαρακτήρες!Εδώ δεν μιλάμε για μάγους που απλά έκαναν λάθος επιλογές και φέρονταν με μιά κάποια σκληρότητα,όπως ο Σέβερους,απλά επειδή είχαν άσχημα παιδικά βιώματα,αλλά για μάγους που από πολύ μικρή παιδική ηλικία σχεδίαζαν την επικράτηση τους επί του κόσμου των μάγων και των μαγκλ και που ήτανε διαθετημένοι και να σκοτώσουν,προκειμένου να περάσει το δικό τους...Θεωρείται εσείς ότι μπορεί να ξεπεραστεί μιά τέτοια κατάσταση;Θεωρείται ότι υπάρχει έστω και μιά πιθανότητα να νιώσει ποτέ τύψεις ένα τέτοιο άτομο;Διότι μιά φυλακή έχει ακριβώς αυτόν τον σκοπό,να σωφρονήσει,να κάνει τον εγκρατούμενο της να μετανοήσει για τα λάθη του,να τον παρεκλίσει στον σωστό δρόμο βλέπωντας την κατάντια του(πίσω από τα κάγκελα),από την στιγμή που δεν υπάρχει μετανόηση σε έναν χαρακτήρα,θεωρώ ότι η φυλάκιση είναι μιά γελοία υπόθεση!

    Και για του λόγου το αληθές,πάρ'τε παράδειγμα την Μπέλατριξ Λεσρέιτζ!όλοι μας την είδαμε στο τέταρτο βιβλίο-μέσα από τις αναμνήσεις του Μπάρτι Κράουτς-την ώρα της δίκης της όχι μόνο να μην έχει συναίσθηση του ότι θα καταδικάζονταν σε ισόβια αλλά ίσα ίσα ένιωθε και υπερήφανη για τα <<κατορθώματα>> της με το διαβολικό της γέλιο και ανυπομονούσε για πάνω από δέκα χρόνια να επιστρέψει ο Αφέντης της!Είχε άραγε το παραμικρό νόημα η κάθειρξη της στο Αζκαμπάν,πέραν του ότι ασφαλίστηκε προσωρινά η μαγική κοινότητα;Τα ίδια και με τον Μπάρτι Κράουτς,τα ίδια και με όλους σχεδόν τους Θανατοφάγους,οι οποίοι με το που βγήκαν από το Αζκαμπάν επέστρεψαν και πάλι στο Λόρδο Βόλντεμορτ και στις δολοφονίες του στον μαγικό κόσμο(αν εξαιρέσουμε βέβαια αυτούς που επέστρεψαν λόγο δειλίας,όπως οι Μαλφόι).

    Οι άξιοι θανατικής ποινής ήταν αναμφίσβητητα ο Βόλντεμορτ,διότι ήδη από τα 16 του τον βλέπουμε να σκοτώνει μαζικά ανθρώπους δίχως το παραμικρό αίσθημα λύπης ή έστω σοκ,η Μπέλατριξ γιατί δεν δίστασε να σκοτώσει ακόμη και το ίδιο της το αίμα και μάλιστα δίχως να παραλείψει το υστερικό της γέλιο ακόμη και σε μιά τέτοια στιγμή(λες και ο φόνος είναι ένα παιχνίδι για αυτήν),ο Γκρέιμπακ διότι δεν δίσταζε να σκοτώσει ακόμη και παιδιά έχοντας την συνεχή μορφή λυκάνθρωπου,ο Μπάρτι Κράουτς ο Νεότερος διότι σκότωσε ακόμη και τον πατέρα του για να αποδείξει την πίστη του απέναντι στον Σκοτεινό Άρχοντα,ο Ντολόχοβ που σκότωσε τα αδέρφια της Μόλυ Ουέσλυ και ένα σωρό άλλα άτομα κλπ κλπ!Ήταν άτομα καταδικασμένα να ακολουθούν για ολόκληρη την ζωή τους τον δρόμο του αίματος,να σκοτώνουν και να βασανίζουν τον οποιονδήποτε τους πήγαινε κόντρα στα σχέδια τους και δίχως το παραμικρό δάκρυ τύψεων!
    Violleta Black
    Violleta Black
    Εβδομοετής στην Σχολή
    Εβδομοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 2572
    Ηλικία : 26
    Location : Mystic Falls
    Ημερομηνία εγγραφής : 02/06/2013

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: I am nothing special, of this I am sure. I am a common woman with common thoughts and I've led a common life. There are no monuments dedicated to me and my name will soon be forgotten, but I've loved another with all my heart and soul, and to me, this has always been enough..

    Ποιοι χαρακτήρες ήταν "άξιοι" θανατικής ποινής; Empty Απ: Ποιοι χαρακτήρες ήταν "άξιοι" θανατικής ποινής;

    Δημοσίευση από Violleta Black Τρι Ιαν 21, 2014 3:41 pm

    Ποντικοουρας ofc.



    Ποιοι χαρακτήρες ήταν "άξιοι" θανατικής ποινής; 24wr2it
    Mon cote artistique♥ :

    Ποιοι χαρακτήρες ήταν "άξιοι" θανατικής ποινής; 24fb8t0
    Ποιοι χαρακτήρες ήταν "άξιοι" θανατικής ποινής; Ravenclaw_scarf_by_tamystock
    Magic Is Might
    Magic Is Might
    Οδηγός στο Λεωφορείο των Ιπποτών
    Οδηγός στο Λεωφορείο των Ιπποτών


    Αριθμός μηνυμάτων : 10420
    Ηλικία : 24
    Location : 12 Grimmauld Place
    Ημερομηνία εγγραφής : 04/10/2013

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought:

    Ποιοι χαρακτήρες ήταν "άξιοι" θανατικής ποινής; Empty Απ: Ποιοι χαρακτήρες ήταν "άξιοι" θανατικής ποινής;

    Δημοσίευση από Magic Is Might Τρι Ιαν 21, 2014 5:31 pm

    Dolores Jean Umbridge (ορισμενοι χαρακτηρες τελειωμενοι αναπτηρες? αυτο Razz )



    Ποιοι χαρακτήρες ήταν "άξιοι" θανατικής ποινής; Oaca_a11

    feeling nosy?:
    teddy potter
    teddy potter
    Χρυσούχος
    Χρυσούχος


    Αριθμός μηνυμάτων : 745
    Ηλικία : 27
    Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2014

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought:

    Ποιοι χαρακτήρες ήταν "άξιοι" θανατικής ποινής; Empty Απ: Ποιοι χαρακτήρες ήταν "άξιοι" θανατικής ποινής;

    Δημοσίευση από teddy potter Σαβ Απρ 12, 2014 2:02 pm

    Η Άμπριτζ.



    Ποιοι χαρακτήρες ήταν "άξιοι" θανατικής ποινής; CHAMPION
    rodolphus lestange
    rodolphus lestange
    Τεταρτοετής στην Σχολή
    Τεταρτοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 143
    Ηλικία : 23
    Ημερομηνία εγγραφής : 19/04/2014

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought:

    Ποιοι χαρακτήρες ήταν "άξιοι" θανατικής ποινής; Empty Απ: Ποιοι χαρακτήρες ήταν "άξιοι" θανατικής ποινής;

    Δημοσίευση από rodolphus lestange Δευ Απρ 21, 2014 10:41 pm

    Η Αμπριτζ

      Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Παρ Απρ 26, 2024 4:59 pm