.::HarryWorld::.

Εδώ ο Ήλιος της Φαντασίας δεν δύει ποτέ...

Μην το μετακινείτε γιατί δεν φαίνεται η πρώτη είδηση!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ενδιαφέρεστε να γίνετε δημοσιογράφοι?
Αν υπάρχουν θέματα και απουσιάζουμε, στείλτε μήνυμα στο Φατσοβιβλίο

+35
The Sorting Hat
Noelia di Firenze
Lykke Li
Phineas Nigellus Black
Leonie Vernier
Mrs. Diggory
EscaroN
Claire Delacour
Alicia Spinnet
Immortality Dumbledore
Milady D' Hiver
Minerva McGonagall
Violleta Black
Gellert
ironmaiden2121
Katherine Black
Imperio
FLEUR258
Helena Malfoy
Tom Marvolo Riddle
Merlin the Great
Berenice
elliza
Aurora Sinistra
Q' Anilia
Amycus
Isabelle Lightwood
Nearly Headless Nick
Hecate
Fleur Delacour
Mirabelle Salvatore
Romilda Vane
Eleanna Lovegood
Orion Black
Cassandra Black
39 απαντήσεις

    Ύπνος :Ρ

    Cassandra Black
    Cassandra Black
    Member of Order Of Merlin 2nd
    Member of Order Of Merlin 2nd


    Αριθμός μηνυμάτων : 33695
    Ηλικία : 35
    Location : Cairhien
    Ημερομηνία εγγραφής : 08/04/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: I'd name you Darkfriend as well, but I suspect that the Dark One would perhaps be embarrassed to associate with you.

    Ύπνος :Ρ Empty Ύπνος :Ρ

    Δημοσίευση από Cassandra Black Σαβ Νοε 02, 2013 12:00 am

    Ένα θέμα που μας καίει όλους Razz
    Πώς κοιμάστε? Ελαφρά, βαριά? Πόσες ώρες περίπου? Σε τι στάση? Αποκοιμιέστε με το που ακουμπάτε στο μαξιλάρι ή στριφογυρίζετε για καμιά ώρα μέχρι να κουραστείτε? Γράφετε κι εσείς φάνφικς στο μυαλό σας ώσπου να σας πάρει ο ύπνος? awesome
    Περιγράψτε τα όλα :P



    Ύπνος :Ρ Y2uq2a4e

    We seed the stars:
    Orion Black
    Orion Black
    Εκπαιδευτής Δράκων
    Εκπαιδευτής Δράκων


    Αριθμός μηνυμάτων : 1890
    Ηλικία : 34
    Location : Teppelin
    Ημερομηνία εγγραφής : 13/02/2011

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: This game....Will not have a happy ending....

    Ύπνος :Ρ Empty Απ: Ύπνος :Ρ

    Δημοσίευση από Orion Black Σαβ Νοε 02, 2013 12:21 am

    Ωραιο topic :P 
    Λοιπον! Εγω ειμαι ικανος να στριφογυριζω ολο το βραδυ μεχρι να με παρει ο υπνος! :P 
    Γιαυτο και δεν κοιμαμαι πολλες ωρες :P (Αφηστε που πρεπει να σηκωνομαι και στης 7 λογο δουλειας :P )
    Αλλα τωρα τελευταια εχω ανακαλυψη εναν τροπο που κοιμαμαι αμεσως χωρις να ξυπναω τα βραδια! matakia 



    ---
    Ύπνος :Ρ Wotsig


    Where my loyalties lie:
    Eleanna Lovegood
    Eleanna Lovegood
    Εκπαιδευτής Δράκων
    Εκπαιδευτής Δράκων


    Αριθμός μηνυμάτων : 25823
    Ηλικία : 25
    Location : London's Shadowhunter Institute
    Ημερομηνία εγγραφής : 15/06/2011

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: A mind needs books as a sword needs a whetstone, if it is to keep its edge.

    Ύπνος :Ρ Empty Απ: Ύπνος :Ρ

    Δημοσίευση από Eleanna Lovegood Σαβ Νοε 02, 2013 12:24 am

    Κοιμάμαι σχετικά βαριά, σε φυσιολογική στάση και συνήθως δεν στριφογυρίζω. Τώρα για το εάν θα κοιμηθώ αμέσως παίζουν ρόλο διάφορα, η κούραση, το κρεβάτι, η υπερένταση.
    Cassandra Black έγραψε:Γράφετε κι εσείς φάνφικς στο μυαλό σας ώσπου να σας πάρει ο ύπνος? awesome
    ΝΑΙ. Χαίρομαι που δεν είμαι η μόνη. Razz 



    Ύπνος :Ρ 10dwccy
    Ύπνος :Ρ Wguogg
    Romilda Vane
    Romilda Vane
    Δασοφύλακας
    Δασοφύλακας


    Αριθμός μηνυμάτων : 12879
    Ηλικία : 29
    Location : Neverland
    Ημερομηνία εγγραφής : 17/08/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Μάγεψαν και σένανε τα ξωτικά;

    Ύπνος :Ρ Empty Απ: Ύπνος :Ρ

    Δημοσίευση από Romilda Vane Σαβ Νοε 02, 2013 12:30 am

    Aγαπω τον υπνο. Αληθεια. Μετά τις δύο όμως. :p Mεχρι το μεσημερι.awesome 

    κοιμαμαι πολυ βαρια. Να το πω κοσμια: Δε με ξυπνανε ουτε καμπανες ενα πραγμα.:P 
    αυτα πάνω κάτω.unsure Razz 

    αα, και αυτο με τα φανφικς ισχύει, ειδικα οταν ειμαι νυσταγμενη σκεφτομαι ΤΑ ακυρα. Δεν βγαζουν κανενα νόημα,  λογω νυστας. Μετα τα ξεχναω βεβαια, ή τα βλέπω σε ονειρο, ξυπνάω και προσπαθω να ξανακοιμηθω για να δω τη συνεχεια.

    εκτός αν ειμαι πολυ νυσταγμενη , που πέφτω και ξερενομαι στον υπνο κατευθειαν. Σπανια θα μου τυχει (οταν ειμαι κουρασμενη ή με λιγες ωρες υπνου απο την προηγουμενη μερα πχ), αλλά ειναι ωραιο να πεφτεις για υπνο και να μην περνανε δυωρα μεχρι να κοιμηθεις :p



    ghgh
    hhg
    hy
    Ύπνος :Ρ 2yv6ngk
    Reveal your secrets:
    Cassandra Black
    Cassandra Black
    Member of Order Of Merlin 2nd
    Member of Order Of Merlin 2nd


    Αριθμός μηνυμάτων : 33695
    Ηλικία : 35
    Location : Cairhien
    Ημερομηνία εγγραφής : 08/04/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: I'd name you Darkfriend as well, but I suspect that the Dark One would perhaps be embarrassed to associate with you.

    Ύπνος :Ρ Empty Απ: Ύπνος :Ρ

    Δημοσίευση από Cassandra Black Σαβ Νοε 02, 2013 12:44 am

    Εγώ δεν κοιμάμαι ούτε βαριά ούτε ελαφριά unsureΈχει τύχει να ξυπνάω όλη τη νύχτα με το παραμικρό αλλά και να γίνεται σεισμός κι εγώ τίποτα. Το στάνταρ μου πάντως είναι κάπου στη μέση.
    Η αγαπημένη μου στάση για ύπνο είναι η εμβρυϊκή, ειδικά το χειμώνα, αλλά αυτή που με βολεύει περισσότερο είναι η "μπαλαρίνα". Ναι ξέρω δε βγάζει νόημα Razz Για ύπνο-αγκαλίτσα προτιμώ το spooning I love you
    Ιδανικές ώρες ύπνου είναι 7-8. Με λιγότερες ή με περισσότερες είμαι ζόμπι όταν ξυπνάω. Razz
    Το φυσικό μου είναι να στριφογυρίζω κανά μισάωρο πριν κοιμηθώ αλλά πάει κι ανάλογα με την κούραση της μέρας.
    Αυτό με τα φάνφικς είναι must, κι επίσης έχει τύχει να μου 'ρχονται γαμάτες ιδέες και εμπνεύσεις ακριβώς ένα δευτερόλεπτο πριν αποκοιμηθώ αλλά να μην μπορώ να σηκωθώ για να τις σημειώσω και το πρωί να τις ξεχνάω κι είναι τόσο σπαστικό αυτό το πράγμα giveup



    Ύπνος :Ρ Y2uq2a4e

    We seed the stars:
    Mirabelle Salvatore
    Mirabelle Salvatore
    Βιβλιοθηκάριος
    Βιβλιοθηκάριος


    Αριθμός μηνυμάτων : 14394
    Ηλικία : 34
    Location : Phobos-Deimos Castle
    Ημερομηνία εγγραφής : 06/02/2012

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: 'HAIL HYDRA'

    Ύπνος :Ρ Empty Απ: Ύπνος :Ρ

    Δημοσίευση από Mirabelle Salvatore Σαβ Νοε 02, 2013 12:47 am

    Cassandra Black έγραψε: Γράφετε κι εσείς φάνφικς στο μυαλό σας ώσπου να σας πάρει ο ύπνος? awesome
    ^Ρε κορίτσι μου ήμαρτον, πάρε τις κάμερες σου απ'το σπίτι μου, σταμάτα να με παρακολουθεις επιτέλους. Razz 

    Υπέροχο Θέμα indeed!
    ύπνος , η ωραιότερη διαδικασία, παλαιότερα ίσως κι να έκανα ώρες να κοιμηθώ λόγω άγχους, υπερέντασης, σχολείου δεν ξέρω, στριφογύριζα ή μετρούσα προβατάκια μέχρι να με παραλάβει ο Μορφέας. Razz 
    Τώρα πια έχω βρει την λύση, μουσική μέχρι να αποκοιμηθώ αν κι τώρα με την δουλειά με το που θα ακουμπήσω τα
    μαλλιά μου, όχι το κεφάλι μου, ξεραίνομαι αμέσως. Razz 
    Δεν έχει όνειρα, καθότι δεν θυμάμαι όχι τι είδα αλλά τι έφαγα χθες, αλλά σπάνια ίσως δω κι τότε είναι έντονα πολύ. erimi 



    ♔ THE DARK PRINCE & THE SCAVENGER ♔
     Ύπνος :Ρ Tenor
    “I've never felt so alone.”
    “You're not alone.”
    “Neither are you. It's not too late.”

    "Let the past die."~ K.R. :
    Cassandra Black
    Cassandra Black
    Member of Order Of Merlin 2nd
    Member of Order Of Merlin 2nd


    Αριθμός μηνυμάτων : 33695
    Ηλικία : 35
    Location : Cairhien
    Ημερομηνία εγγραφής : 08/04/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: I'd name you Darkfriend as well, but I suspect that the Dark One would perhaps be embarrassed to associate with you.

    Ύπνος :Ρ Empty Απ: Ύπνος :Ρ

    Δημοσίευση από Cassandra Black Σαβ Νοε 02, 2013 12:54 am

    Α επίσης δεν μπορώ να κοιμηθώ ποτέ σε μεταφορικό μέσο και μερικές φορές δυσκολεύομαι ακόμα και σε άλλο κρεβάτι εκτός απ' το δικό μου erimi



    Ύπνος :Ρ Y2uq2a4e

    We seed the stars:
    Fleur Delacour
    Fleur Delacour
    Member of Order Of Merlin 1st
    Member of Order Of Merlin 1st


    Αριθμός μηνυμάτων : 21971
    Ηλικία : 230
    Location : Όπου νά'ναι, αρκεί να είναι στην Αθήνα
    Ημερομηνία εγγραφής : 12/01/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: Go sell crazy someplace else, we're all stocked up here

    Ύπνος :Ρ Empty Απ: Ύπνος :Ρ

    Δημοσίευση από Fleur Delacour Σαβ Νοε 02, 2013 1:04 am

    Κοιμάμαι από τη δεξιά πλευρά, με το κεφάλι μέσα στα σκεπάσματα. Αν είμαι κουρασμένη ξεραίνομαι απευθείας, διαφορετικά ακούω μουσική. Μέσα στο δωμάτιο υπάρχει μόνο απόλυτο σκοτάδι αλλιώς δεν μπορώ να κοιμηθώ, επίσης δεν μπορώ να κοιμηθώ αν ακούγεται κάποιος δυνατός θόρυβος, ξυπνάω αμέσως.
    Δε με ενοχλεί να αλλάξω κρεβάτι, με ενοχλεί αν το μαξιλάρι είναι φλάπα ή σκληρό και στις δύο περιπτώσεις με πιάνει πονοκέφαλος την άλλη μέρα.
    Κοιμάμαι άνετα σε αμάξι, λεωφορείο και ταξί πάει και το κεφάλι μου πέρα δώθε, μια ομορφιά :P 
    Δεν μπορώ να κοιμηθώ σε αεροπλάνο ή καράβι επειδή φοβάμαι
    Αν δε με πιάνει με τίποτα ο ύπνος δε μετράω προβατάκια, το μέτρημα με αγχώνει confused, σκέφτομαι μια απέραντη ήσυχη θάλασσα κι αυτό με ηρεμεί και κοιμάμαι
    Τέλος δεν μπορώ να κοιμηθώ με τίποτα αν ζεσταίνομαι ή αν κρυώνω :P 




    Ύπνος :Ρ 1p55
    Hecate
    Hecate
    Member of Order of Merlin 3rd
    Member of Order of Merlin 3rd


    Αριθμός μηνυμάτων : 11324
    Ηλικία : 32
    Location : Outer Space
    Ημερομηνία εγγραφής : 01/09/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought:

    Ύπνος :Ρ Empty Απ: Ύπνος :Ρ

    Δημοσίευση από Hecate Σαβ Νοε 02, 2013 2:23 am

    Κοιμάμαι σε εμβρυική στάση ή μπρούμυτα με τα χέρια κάτω από το μαξιλάρι και τα σκεπάσματα απαραιτήτως πάνω από τα αυτιά. 9/10 φορές κοιμάμαι αμέσως, ειδικά αν είμαι αγχωμένη για κάτι. Το αστείο είναι ότι καμιά φορά πριν κοιμηθώ έχω υπερένταση και λύνω σουντόκου στο κινητό αλλά με το που το τελειώσω κοιμάμαι κατευθείαν, δεν είναι λογικό αυτό Razz 
    Δεν θέλω απόλυτο σκοτάδι, μ' αρέσει να βλέπω σκιές στους τοίχους και θέλω να μπορώ να σηκωθώ χωρίς να ανάψω φως και χωρίς να σπάσω τα πάντα μέσα στο δωμάτιο. Κοιμάμαι αρκετά βαριά, με έχω εκπαιδεύσει να ακούω συγκεκριμένους ήχους για να ξυπνάω, έχω τον ίδιο ήχο στο ξυπνητήρι 6-7 χρόνια.
    Ιδανικά κοιμάμαι 7 με 8 ώρες, αντέχω και με λιγότερες αλλά αν κοιμηθώ περισσότερο έχω πονοκέφαλο και είμαι σαν ζόμπι για την υπόλοιπη μέρα, απλώς σέρνομαι και τρώω.
    Δεν έχω πρόβλημα σε τι κρεβάτι/μαξιλάρι θα κοιμηθώ αλλά αν κοιμάμαι σε ξένο σπίτι ή με άλλον άνθρωπο στον ίδιο χώρο μπορώ να βολευτώ μόνο αν είμαι μπρούμυτα με τα χέρια σταυρωμένα κάτω από το σώμα μου και χωρίς να με ακουμπάει τίποτα.
    Μπορώ να κοιμηθώ οπουδήποτε, σε λεωφορείο, τρένο, με γυαλιά ηλίου για να μην φαίνεται, άσχετα που στις στροφές κοπανάω δεξιά αριστερά.
    Επίσης μ'αρέσει να ξυπνάω μέσα στη νύχτα και να βλέπω ότι έχω αρκετή ώρα ακόμα μέχρι να σηκωθώ, μερικές φορές βάζω και ξυπνητήρι :P 



    .
    Θέλεις μπουντρούμια; Πάμε.
    Ύπνος :Ρ Ws1999D
    Nearly Headless Nick
    Nearly Headless Nick
    Ministry's Ambassador
    Ministry's Ambassador


    Αριθμός μηνυμάτων : 39570
    Ηλικία : 26
    Location : Στο στομάχι μιας κατσίκας (ναι είμαι μπέζοαρ)
    Ημερομηνία εγγραφής : 13/09/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: My philosophy is that worrying means you suffer twice

    Ύπνος :Ρ Empty Απ: Ύπνος :Ρ

    Δημοσίευση από Nearly Headless Nick Σαβ Νοε 02, 2013 11:23 am

    Δεν έχω ιδέα πως κοιμάμαι. Κάνω στροφές γύρω από το κρεβάτι αρκετή ώρα, μέχρι να με πάρει ο ύπνος. Κάθομαι σε κάθε σημείο για λίγα δευτερόλεπτα και μετά ξανά μανά.
    Προτιμώ να κοιμάμαι γύρω στις 8 ώρες κι εγώ, γιατί αν κοιμηθώ περισσότερο όλη τη μέρα θα προσπαθώ να βγάλω τον ύπνο απ' τον οργανισμό και δε θα γίνεται. :P
    Έχω την εντύπωση πως παίρνω αγκαλιά μαξιλάρι. Θέλω κι εγώ απόλυτο σκοτάδι για να έχω έναν ήσυχο ύπνο.
    Όταν δε με παίρνει εύκολα ο ύπνος, σκέφτομαι κάτι το οποίο θέλω να το αναλύσω. Και κάθε φορά που αρχίζω να σκέφτομαι κάτι που όταν σταματήσω θα κλείσω τα μάτια μου, με παίρνει ο ύπνος για να μου σπάσει τα νεύρα.
    Δε κοιμάμαι πουθενά σε μεταφορικό μέσο, πλέον.



    Ύπνος :Ρ Receiv13


    Isn't everything we do in life a way to be loved a little more?”
    Isabelle Lightwood
    Isabelle Lightwood
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς


    Αριθμός μηνυμάτων : 36189
    Ηλικία : 124
    Ημερομηνία εγγραφής : 22/04/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: Κι ενώ ο καθείς σκοτώνει ό,τι αγαπάει, όλοι ωστόσο δεν πεθαίνουν.

    Ύπνος :Ρ Empty Απ: Ύπνος :Ρ

    Δημοσίευση από Isabelle Lightwood Σαβ Νοε 02, 2013 12:06 pm

    Τελειο τοπικ.Laughing 
    Εγω δεν κοιμάμαι ουτε ιδιαίτερα βαριά ουτε ιδιαίτερα ελαφριά, κάπου στη μέση. Εξαρτάται και απο το πως ειμαι, αν εχω άγχος ας πουμε ή περιμενω κατι μπορεί να ξυπνήσω πανεύκολα αλλά αν πχ ειμαι κουρασμένη δε χαμπαριάζω εύκολα.
    Δεν εχω στάνταρ ώρες που κοιμάμαι, αλλα εχω στάνταρ ωρα που ξυπνάω, 7 και στις καλύτερες περιπτώσεις 8, εχω δεν εχω κατι την άλλη μερα. Εκνευριστικό.
    Θελω απόλυτο σκοτάδι για να κοιμηθώ, δηλαδή ακομη και το λαμπατέρ που μπορεί να εχει η αδερφη μου στο δωμάτιό της και ρίχνει φως κάτω απο τις χαραμάδες με ενοχλεί και θέλω να το κλείσει.
    ΔΕΝ μπορω καθόλου το πάνω σεντόνι. Καθόλου όμως και μου φαίνεται περίεργο που πολλοί το θέλουν απαραιτήτως και το καλοκαιρι ακομη.
    Δεν μου αρεσει να φοράω ζακέτα πχ οταν κοιμάμαι, μου αρεσει να ειμαι με ελαφριά ρούχα, αλλα αν ξυπνήσω απο το κρύο εκνευρίζονται και δύσκολα ξανακοιμάμαι.
    Οταν πέφτω για υπνο κοιμάμαι μπρουμυτα,με το χέρι κάτω απο το μαξιλάρι και ενα γόνατο λυγισμένο,στάνταρ. Αλλες φορές μπορεί να στριφογυριζω και αλλες να ξυπνήσω ακριβως ετσι. Εξαρτάται αν για παράδειγμα ειναι κάποιος άλλος δίπλα, λεω οτι δε θα κουνηθώ ρούπι και δε κουνιέμαι.-
    Δεν μου αρεσει καθόλου να κοιμάμαι σε αλλα κρεβάτια πέρα απο το δικο, εκτός αν ειναι αφράτο ξενοδοχείου, αλλα και παλι άλλη χάρη εχει το δικο μου. Επίσης δε μπορω τα πλακέ μαξιλάρια. Στο χωριο μου που έχουν τέτοια (και περιέργως όσα φουσκωτά εχω παει εξαφανίζονται) πηγαίνω πλεον με το δικο μου μαξιλάρι-.-
    Δεν εχω θέμα να κοιμηθώ σε αυτοκίνητο ή τρένο, εκτός αν ειμαι με κάποιον γνωστό που δε θέλει. Σε λεωφορείο δε νομιζω και λόγω θορύβου και γιατι αγχώνομαι μη ξεχαστώ. Και στο πλοίο, αρκεί να μην ειναι πολυ άβολα.
    Τωρα το ποσο εύκολα θα κοιμηθώ και παλι εξαρτάται απο τη κούραση της ημέρας, το άγχος ή την ανυπομονησία κλπ. Συνήθως παιρνει λίγη ωρα και σχεδιάζω στο μυαλο μου ολόκληρες ταινίες.
    Α, τελος, μου φαίνεται περίεργο να σηκωθείς μεσα στη μέση της νύχτας να φας, όσο κι αν τρωω σε άκυρες στιγμές της ημέρας αυτο δε το χω κάνει ποτε:Ο
    Ααααυτά.



    Ύπνος :Ρ Ypo
    Amycus
    Amycus
    Member of Order Of Merlin 1st
    Member of Order Of Merlin 1st


    Αριθμός μηνυμάτων : 29775
    Ηλικία : 44
    Location : Κατάληψη σε ζαχαροπλαστείο!
    Ημερομηνία εγγραφής : 26/07/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: Δεν νιώθω ποτέ μοναξιά.Είμαι σχιζοφρενής!

    Ύπνος :Ρ Empty Απ: Ύπνος :Ρ

    Δημοσίευση από Amycus Σαβ Νοε 02, 2013 1:03 pm

    Δεν τα πήγαινα και ποτέ πολύ καλά με τον ύπνο είναι η αλήθεια .Μια περίοδο είχα σοβαρό θέμα με το διάστημα πριν κοιμηθώ και θυμάμαι πως όταν έφτανε το απόγευμα και ερχόταν στο μυαλό μου το ότι έπρεπε να κοιμηθώ και να περάσω πάλι αυτήν την διαδικασία,υπέφερα.Τέλοσπάντων,με τα πολλά το ξεπέρασα αλλά περιοδικά κάνει την εμφανισή του.

    Θέλω φως,όχι προβολέα,αλλά θέλω φως.Και θέλω και την τηλεόραση ανοιχτή.Θέλω να ακούγονται κάποιοι θόρυβοι,όχι τυμπανοκρουσίες,αλλά κάτι σαν ψιλόβροχο,αυτά τα ντεσιμπέλ και με επαναλαμβανόμενο μοτίβο σταθερού tempo.Αυτό δεν ισχύει για το ήχο τικ-τικ που κάνει ο λεπτοδείκτης,ο οποίος σε μια αθόρυβη νύχτα είναι σχεδόν καλοδεχούμενος.


    Αυτά το λεπτά/μισάωρα ακούω στο κεφάλι μου την πιο ωραία μουσική.Ξεκινώ με ένα γνωστό κομμάτι που αρχίζει και παίζει και μετά πλακώνουν οι παραλλαγές.Σε λίγο έχει αλλάξει τελείως και είναι αποκλειστικά δικό μου.Το τι θέματα έχω σκεφτεί και τι ενορχηστώσεις αλλά ποτέ δεν τα σημειώνω πουθενά.Αυτό πλέον το παθαίνω και στο μετρό όταν σκληρίζει ο συρμός πάνω στις ράγες,ξαφνικά ακούω μία σοπράνο στα ψηλά ρετζίστρα με μπάσσα και τσέλα σε κανονικά όγδοα και τέταρτα στακάτο.Μάλλον είναι μι μινόρε.


    Α, θέλω οπωσδήποτε πανωσέντονο,πυτζάμες,κάλτσες τον χειμώνα και τα σεντόνια να είναι βαμβακερά και σε οχι ιδιαίτερα έντονα χρώματα.Απαγορεύονται τα μαύρα,τα κόκκινα,οι συνδυασμοί αυτών,τα μωβ,τα καφέ,τα γκρί και οι συνδυασμοί αυτών μεταξύ τους και με τα προηγούμενα.Τα άσπρα τα χασεδένια είναι τόσο ωραία.



    _
    __
    ____
    ___
    ___
    -----
    -----
    ---------------------------------------
    Ύπνος :Ρ Gg10
    Q' Anilia
    Q' Anilia
    Λύτης Κατάρων
    Λύτης Κατάρων


    Αριθμός μηνυμάτων : 2514
    Ηλικία : 26
    Location : Mystic Falls
    Ημερομηνία εγγραφής : 24/09/2012

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: Everything I Try to Do, Nothing Seems to Turn Out Right

    Ύπνος :Ρ Empty Απ: Ύπνος :Ρ

    Δημοσίευση από Q' Anilia Σαβ Νοε 02, 2013 1:44 pm

    Υπνος?
    Περίεργο πράγμα...
    Κοιμάμαι μόνο στο κρεβάτι μου ή σε μέρη που να μου θυμίζουν το κρεβάτι μου..Γενικότερα μέρη που μου εμπνέουν ασφάλεια είναι κατάλληλα για ύπνο..δν μπορώ με την καμία να κοιμηθώ με απόλυτο σκοτάδι..δν θέλω και λάμπα, αλλά μου αρέσει να μπαίνει το φως από το φεγγάρι ή από της λάμπες του δήμου..
    Τα μαξιλάρια είναι δύο..Ένα αφράτο και ένα λεπτό αλλά μαλακό..προαιρετικά ένα μικρό μαξιλαράκι για το σβέρκο μου γτ όταν κοιμάμαι ανάσκελα πιάνομαι εύκολα..πιο συχνά κοιμάμαι στο πλάι έχοντας αγκαλιά το αφράτο μαξιλάρι..
    είναι όμως και μέρες που κοιμάμαι όπως να'ναι..ούτε ήσυχος είναι ο ύπνος μου ούτε με παίρνει εύκολα..αν δν μπορώ να κοιμηθώ εύκολα βγαίνω στο μπαλκόνι και βλέπω τα φώτα από τα σπίτια και από τα αυτοκίνητα,μετά είναι κάπως καλύτερα και κοιμάμαι..
    απαραίτητη προϋπόθεση για ξυπνήσω καλά και να έχουν οι γύρο μου μία ευχάριστη μέρα χωρίς τα νεύρα μου είναι να ακούσω κατευθείαν μουσική από το κινητό μου..

    ποιο παλιά είχα πρόβλημα με τον ύπνο μου..μιλούσα με την αδερφή μου..σηκωνόμουν και έκοβα βόλτες..(ναι,ναι υπνοβατούσα)
    μία μέρα μάλιστα ήταν καλοκαίρι και είχαμε ανοιχτή την μπαλκονόπορτα σηκώνομαι λοιπόν και πάω να βγω έξω πάλι καλά με κατάλαβε η αδερφή μου και με πρόλαβε...εγώ φυσικά δν θυμόμουνα τπτ την άλλη μέρα..αυτή ήταν και η τελευταία φορά που σηκώθηκα μέσα στον ύπνο μου..



    Ύπνος :Ρ Tumblr_mcyylpY7wK1qmx8nto5_r1_500
    Ύπνος :Ρ Tumblr_mcyylpY7wK1qmx8nto9_r1_500

    Ύπνος :Ρ Fnef7n
    lalala:
     
    Aurora Sinistra
    Aurora Sinistra
    Μαγικός Ζωολόγος
    Μαγικός Ζωολόγος


    Αριθμός μηνυμάτων : 8719
    Ηλικία : 224
    Location : neverland
    Ημερομηνία εγγραφής : 29/02/2012

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought:

    Ύπνος :Ρ Empty Απ: Ύπνος :Ρ

    Δημοσίευση από Aurora Sinistra Σαβ Νοε 02, 2013 1:54 pm

    Αγαπάω τον ύπνοIn Love 
    κοιμάμαι πολλές ώρες.Ειδικά τα καλοκαίρια ή τα σαββατοκύριακα και τώρα που δεν έχω τι να κάνω.Οταν ήμουν μικρή η μαμά μου ερχόταν στο δωμάτιό μου να δει αν ζω επειδή ανυσηχούσε που κοιμόμουν τόσες ώρεςLaughing Τώρα πια έχει συνηθίσει.Αν έχω κάτι που θέλω να κάνω μπορώ να ξυπνήσω, αλλα αυτές οι περιπτώσεις είναι ιδιαίτερα σπάνιες(το σχολείο δεν αποτελούσε ποτέ λόγο για να ξυπνήσω).Υπήρχαν φορές τα καλοκαίρια που ξυπνούσα, συνειδητοποιούσα πως δεν έχω τίποτα να κάνω και πως βαριέμαι και ξανακοιμόμουν.Μπορώ επίσης να ξυπνήσω όταν ακούω συζήτηση που με ενδιαφέρει πάρα πολύ( τέτοιες είναι οι αναφορές σε ταξίδια π.χ ακούω να λένε οι γονείς μου οτι θα πάμε διακοπες στο ταδε μέρος, σηκώνομαι για να διαμαρτυρηθώ που δεν με ρώτησαν και δεν ζήτησαν τη γνώμη μου ή μπορεί αν το κανονιζουν αλλοι να σηκωθώ για να παρακαλέσω να με πάρουν μαζί:P ) ή όταν ακούω να με κουτσομπολεύουν (αυτό έχει πολύ πλάκα,το ακούω ακόμα κι αν η συζήτηση γίνεται στην άλλη άκρη του σπιτιού, μπαίνω στο δωμάτιο που γίνεται η συζήτηση σιγά σιγά και ξεροβήχω αμπριτζ σταιλ .Μετά ζητώ να μάθω τι λέγανε ,με το ανάλογο ύφος πάνταHappy ) .Όσοι όμως αποπειράθηκαν να με ξυπνήσουν ενώ δεν ήθελα απέτυχαν παταγωδώς(για το σχολείο ξυπνάγα επειδή δεν ηθελα να πάρω απουσία).Συνήθως μισοξυπνάω και τους ζητάω να μου πουν το λόγο αν δεν μου φαίνεται ικανοποιητικός λόγος απλά δεν σηκόνομαι (ούτε καν τα ψώνια δεν είναι ικανοποιητικός λόγος, τα μαγαζιά είναι ανοιχτά και απογευμαsnob ).Μπορεί πολλές φορές να έχω πει να με ξυπνήσουν.Δυστυχώς ο μισοξύπνιος εαυτός μου δεν σκέφτεται με τον ίδιο τρόπο που σκέφτεται ο ξυπνιος.Αυτό σημαίνει όμως οτι όοοοταν τελικά ξυπνήσω εντελώς θα θυμηθώ οτι είχα πει στον τάδε να με ξυπνήσει και απέτυχε και θα θυμώσω(πολύ).Οι μεγαλύτεροι καυγάδες που έχω κάνει με τους γονείς μου(που συνηθως είναι οι τυχεροί στους οποίους αναθετω το να με ξυπνήσουν) είναι για αυτό το λόγο.Ούτε με το τηλέφωνο ξυπνάω.Απαντάω κανονικά (μισοξύπνια πάντα) και ξανακοιμάμαι.Πάω και στην εκκλησία μισοξυπνια αν με αναγκάσουν.Μετά γυρνάω και συννεχίζω τον ύπνο μου:P .
    η στάση που προτιμώ είναι η εμβρυακή αλλα στριφογυρίζω πολύ.Αν δεν είμαι κουρασμένη δυσκολεύομι να κοιμηθώ.Καθομαι και σκέφτομαι ένα σωρό ακυρα πράγματα που ναι μπορεί να είναι και φανφικ.Αν δεν με πάρει ο ύπνος καμιά φορά βαριέμαι να περιμένω και διαβάζω κανενα βιβλίο ή βλέπω κανενα επεισόδειο καποιας σειράς.μετά κοιμάμαι πιο εύκολα.Το χειρότερο είναι όταν είμαι αγχωμένη ή ανυπομονώ για κάτι.Κοιμάμαι αλλα με μεγάλη δυσκολία.

    Δεν έχω μαξιλάρι.Δεν με βολεύει. Κοιμάμαι ακόμα και το καλοκαίρι με σεντόνι.Το χειμώνα έχω ένα πουπουλένιο πάπλωμα που είναι υπέροχο.

    Επ'ισης μπορώ να κοιμηθώ παντού.Ακόμα και σε καράβι ενώ έχει τρικυμία(και μάλιστα στο πάτωμα σε sleeping bag).και σε αεροπλάνο κοιμάμαι αλλα πιο δύσκολα.



    Ύπνος :Ρ Untitl10
    Anonymous
    Επισκέπτης
    Επισκέπτης


    Ύπνος :Ρ Empty Απ: Ύπνος :Ρ

    Δημοσίευση από Επισκέπτης Σαβ Νοε 02, 2013 4:26 pm

    Πως κοιμάμαι;  Κλείνω τα μάτια μου και κοιμάμαι .
    elliza
    elliza
    Λύτης Κατάρων
    Λύτης Κατάρων


    Αριθμός μηνυμάτων : 13381
    Ηλικία : 31
    Location : Αυλή των θαυμάτων
    Ημερομηνία εγγραφής : 23/11/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: Α beautiful, healthy baby!

    Ύπνος :Ρ Empty Απ: Ύπνος :Ρ

    Δημοσίευση από elliza Σαβ Νοε 02, 2013 4:43 pm

    Kms έγραψε:Πως κοιμάμαι;  Κλείνω τα μάτια μου και κοιμάμαι .
    Η καλύτερη τοποθέτηση πάνω σε αυτό το φλέγον ζητημα.-



    AΡΝΟΥΜΑΙ
    ΝΑ ΓΙΝΩ
    ΑΥΤΟ
    ΠΟΥ
    ΟΝΟΜΑΖΕΙΣ
    ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ
    head of derp:
    Berenice
    Berenice
    Εβδομοετής στην Σχολή
    Εβδομοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 18387
    Ηλικία : 29
    Location : Αsteroid B612
    Ημερομηνία εγγραφής : 21/11/2007

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: well behaved women rarely make history

    Ύπνος :Ρ Empty Απ: Ύπνος :Ρ

    Δημοσίευση από Berenice Σαβ Νοε 02, 2013 4:43 pm

    Kms έγραψε:Πως κοιμάμαι;  Κλείνω τα μάτια μου και κοιμάμαι .
    obey 

    Χέστηκ'η φοράδα στ'αλώνι σα να λέμε:P 



    Ύπνος :Ρ Tumblr_mffsii6lvX1qcpsedo8_r3_250    Ύπνος :Ρ Tumblr_mffsii6lvX1qcpsedo7_r3_250 

    “You know, Evans, sooner or later youʼre going to have to make up your mind, whether you like me or hate me.”
    “Believe me, Iʼve made up my mind.”
    (x)
    Merlin the Great
    Merlin the Great
    Administrator
    Adviser to Minister
    Administrator Adviser to Minister


    Αριθμός μηνυμάτων : 35470
    Ηλικία : 864
    Location : Elven Kingdom
    Ημερομηνία εγγραφής : 20/03/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Οι στιγμές για να γίνουν αναμνήσεις χρειάζονται αγάπη. Το HarryWorld είναι αγάπη

    Ύπνος :Ρ Empty Απ: Ύπνος :Ρ

    Δημοσίευση από Merlin the Great Σαβ Νοε 02, 2013 4:47 pm

    elliza έγραψε:
    Kms έγραψε:Πως κοιμάμαι;  Κλείνω τα μάτια μου και κοιμάμαι .
    Η καλύτερη τοποθέτηση πάνω σε αυτό το φλέγον ζητημα.-
    jate έγραψε:
    Kms έγραψε:Πως κοιμάμαι;  Κλείνω τα μάτια μου και κοιμάμαι .
    obey 

    Χέστηκ'η φοράδα στ'αλώνι σα να λέμε:P 
    Ξέρω οτι σας ειναι πολύ δύσκολο να το πιστέψετε αλλά υπάρχει η δυνατότητα να μην απαντάτε στα τοπικ που δεν σας ενδιαφέρουν.
    Ετσι δεν σπαμάρετε κιολας.Wink 

    Το επόμενο ποστ να απαντάει στο πρώτο ποστ. Very Happy 






    Ύπνος :Ρ Image10


    Waldorf

    House of Westeros:
    Tom Marvolo Riddle
    Tom Marvolo Riddle
    Member of Order Of Merlin 1st
    Member of Order Of Merlin 1st


    Αριθμός μηνυμάτων : 30733
    Ηλικία : 30
    Ημερομηνία εγγραφής : 11/09/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: Και τότε κατάλαβες γιατί οι απελπισμένοι γίνονται οι πιο καλοί επαναστάτες.

    Ύπνος :Ρ Empty Απ: Ύπνος :Ρ

    Δημοσίευση από Tom Marvolo Riddle Σαβ Νοε 02, 2013 5:09 pm

    Μα ποιος ο λόγος; Τα πιο διασκεδαστικά τόπικ συνήθως είναι αυτά που δεν έχουν κανένα λόγο ύπαρξης, και το σπαμ δεν υφίσταται σε ένα τόπικ όπου κάθε, μη σχετικό με τον ύπνο ποστ, δεν αποπροσανατολίζει τη συζήτηση, απλώς γιατί, λόγω του θέματος, δεν υφίσταται συζήτηση. Δεν κάθεται κανείς να απαντήσει σε κανέναν άλλον:P 




    Statler
    Fleur Delacour
    Fleur Delacour
    Member of Order Of Merlin 1st
    Member of Order Of Merlin 1st


    Αριθμός μηνυμάτων : 21971
    Ηλικία : 230
    Location : Όπου νά'ναι, αρκεί να είναι στην Αθήνα
    Ημερομηνία εγγραφής : 12/01/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: Go sell crazy someplace else, we're all stocked up here

    Ύπνος :Ρ Empty Απ: Ύπνος :Ρ

    Δημοσίευση από Fleur Delacour Σαβ Νοε 02, 2013 6:14 pm

    Εσάς που λέτε πως κλείνετε τα μάτια και κοιμάστε αμέσως σας ζηλεύω στην περίπτωση που: α) δεν είστε αλκοολικοί, β) δεν παίρνετε ναρκωτικά, γιατί αυτό σημαίνει ότι δεν έχετε ανησυχίες ή σκέψεις που να σας απασχολούν. Εγώ ήμουν έτσι μέχρι τα 12, από τότε και έπειτα ποτέ δεν ήταν τόσο εύκολη υπόθεση ο ύπνος




    Ύπνος :Ρ 1p55
    Helena Malfoy
    Helena Malfoy
    Κατασκευαστής/στρια ραβδιών
    Κατασκευαστής/στρια ραβδιών


    Αριθμός μηνυμάτων : 4395
    Ηλικία : 23
    Location : Abroad The Black Pearl
    Ημερομηνία εγγραφής : 06/10/2013

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: “Heaven may be a fantasy for the credulous and the afraid, but I can give you a map reference for hell.”

    Ύπνος :Ρ Empty Απ: Ύπνος :Ρ

    Δημοσίευση από Helena Malfoy Σαβ Νοε 02, 2013 7:57 pm

    Κοιμάμε με λυγισμενα τα πόδια με τα χέρια κάτω από το μαξιλάρι τώρα τελευταία κοιμάμαι αμέσως μόλις ακουμπάω στο μαξιλάρι ενώ παλιότερα έπρεπε να στριφογυρίσω κάνα μισάωρο κοιμάμαι πολύ εκτός κι αν έχω σχολείο γκρρρρ



    “Mrs. Hudson took my skull.”
    Ύπνος :Ρ 5fd88c10
    <3:
    FLEUR258
    FLEUR258
    Κατασκευαστής/στρια ραβδιών
    Κατασκευαστής/στρια ραβδιών


    Αριθμός μηνυμάτων : 30341
    Ηλικία : 30
    Location : Καλαμάκι Κορινθίας <3
    Ημερομηνία εγγραφής : 12/10/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Δεν υπάρχει ευτυχισμένη ζωή.Μόνο ευτυχισμένες στιγμές.

    Ύπνος :Ρ Empty Απ: Ύπνος :Ρ

    Δημοσίευση από FLEUR258 Δευ Νοε 04, 2013 2:04 am

    Hecate έγραψε:
    Επίσης μ'αρέσει να ξυπνάω μέσα στη νύχτα και να βλέπω ότι έχω αρκετή ώρα ακόμα μέχρι να σηκωθώ, μερικές φορές βάζω και ξυπνητήρι :P 
    Αχ τι καλά,νόμιζα πως ήμουν η μόνη που της άρεσε να ξυπνάει το βράδυ,και να βλέπει ότι είναι ακόμα βράδυ και να χαίρεται και να ξανά κοιμάται.Laughing 

    Fleur Delacour έγραψε:Εσάς που λέτε πως κλείνετε τα μάτια και κοιμάστε αμέσως σας ζηλεύω στην περίπτωση που: α) δεν είστε αλκοολικοί, β) δεν παίρνετε ναρκωτικά, γιατί αυτό σημαίνει ότι δεν έχετε ανησυχίες ή σκέψεις που να σας απασχολούν. Εγώ ήμουν έτσι μέχρι τα 12, από τότε και έπειτα ποτέ δεν ήταν τόσο εύκολη υπόθεση ο ύπνος
    Πόσο δίκιο και στο τελευταίο.Razz 
    Όντως μέχρι τα 12 μου νομίζω κοιμόμουν και εγώ κατευθείαν.Αλλά είμαι και εγώ από τους ανθρώπους που άμα με απασχολεί κάτι δεν μπορώ να κοιμηθώ εύκολα.Razz 

    Μου αρέσει να κοιμάμαι στο πλάι,προς μπρούμιτα,δεν μπορώ να σας το εξηγήσω.Τον χειμώνα κουκουλώνομαι με τα σκεπάσματα μέχρι πάνω από τα αυτιά να είμαι ζεστά.oh! Έχω σχεδόν πάντα 2 παπλώματα χοντρά και μια κουβέρτα.Razz 
    Επίσης μου αρέσει να κοιμάμαι 8 με 10 ώρες.:P 
    Άμα κοιμηθώ 5 ή 4 μετά απλά κουτουλάω και δεν μπορώ να συγκεντρωθώ σε τίποτα.:P Ακόμα άμα κοιμηθώ συνεχόμανα 2 μέρες τόσσες λίγες ώρες μετά ζαλίζομαι πάρα πολύ.Και όταν νυστάζω πάρα πολύ έχει τύχει να παραπατάω.
    Επίσης τώρα που έχω συνηθίσει να κοιμάμαι 4 μήνες 10 ώρες,όταν κοιμηθώ 7 μου φαίνονται πολύ λίγες.giveup 
    Θέλω να είναι φουσκωτό το μαξιλάρι,και όχι φλατ,αλλά να μην είναι και κανένα σκληρό.Razz Είναι τόσο τέλειο όταν η μαμά βάζει καθαρά σεντόνια,και μοσχοβολάει το κρεβατάκι μου.Κοιμάμαι υπέροχα τότε.oh! 
    Δυσκολέυομαι να κοιμηθώ όταν:είμαι άρρωστη,έχω υπερένταση,δεν νυστάζω γτ την προηγούμενη κοιμήθηκα 12ωρο,έχω ανησυχίες και άγχος.Αλλά τελικά ακόμα και μετά από ώρα κλείνοντας τα μάτια και με το να σκέφτομαι όμορφα πράγματα κάπως με παίρνει ο ύπνος.Razz 
    Κοιμάμαι πανεύκολα:όταν είμαι πάρα πολύ κουρασμένη,όταν είμαι ξενυχτισμένη,όταν βάζω να δω παρα 5(το έχω δει άπειρες φορές με αποτέλεσμα να μην μου τραβάει την προσοχη και έτσι με κοιμίζει Razz ),διαβάζοντας ένα βιβλίο.(ακόμα και αν ειναι ωραίο σε κάποια φάση νυστάζω κ κουράζομαι να διαβάζω βράδυ.:P 
    Μπορώ άνετα να κοιμηθώ και σ'άλλα σπίτια,αλλά και σε τρένα,αμάξι,πούλμαν κτλ.
    Επίσης θέλω να υπάρχει ένα φωτάκι,για να βλέπω σκιές όπως είπε η Εκάτη,και άμα θέλω να σηκωθώ να βλέπω που πάω.:P Δεν το μπορώ το απόλυτο σκοτάδι.
    Επίσης σπίτι δεν μπορώ να κοιμηθώ άμα υπάρχει θόρυβος,ενώ στο αμάξι,που γενικά έχει θόρυβο δεν με πειράζει,παράξενο.:P 
    Tέλος,απ'ότι μου λένε κοιμάμαι ήσυχα και γλυκά,χωρίς,να παραμιλάω,να ρίχνω κλοτσιές ή τίποτα παρόμοιο.:P 



    Ύπνος :Ρ Tumblr_m6tdjvSrz61rzb9bro1_500
    <3:
    Imperio
    Imperio
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς


    Αριθμός μηνυμάτων : 33323
    Ηλικία : 30
    Location : Greece
    Ημερομηνία εγγραφής : 03/06/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: I'm the one I should love

    Ύπνος :Ρ Empty Απ: Ύπνος :Ρ

    Δημοσίευση από Imperio Δευ Νοε 04, 2013 4:26 am

    Κοιμάμαι 6-8 ώρες. Παραπάνω με πιάνει πονοκέφαλος εκτός αν είναι ύπνος που προκλήθηκε από παυσίπονο που όσες ώρες και να κοιμάμαι δεν με επηρεάζει ή δεν είχα κοιμηθεί το προηγούμενο βράδυ/πρωί σε μια απεγνωσμένη προσπάθεια επαναρρύθμισης του προγράμματος ύπνου μου.
    Κοιμάμαι σε οποιοδήποτε μέσο μεταφοράς αλλά για κρεββάτι είμαι ψιλοϊδιότροπη. Άμα είναι πολύ σκληρό ή πολύ μαλακό το στρώμα και το μαξιλάρι απλά θα στριφογυρνάω όλο το βράδυ και δεν θα κοιμηθώ ή θα ξυπνήσω πιασμένη και με απαίσια διάθεση. Όσο πιο ζέστη τόσο πιο εύκολα θα κοιμηθώ και θα αγνοήσω τον κόσμο. Άμα δεν κοιμηθώ το πρώτο δίωρο που ξαπλώνω εκνευρίζομαι και δεν κοιμάμαι μέχρι να αρχίσω να κουτουλάω. :P 

    Δεν μπορώ να κοιμηθώ αν δεν έχω κάτι να σκεπαστώ.

    Από ότι ξέρω στον ύπνο μου κλωτσάω και καβαλάω τυχόν άνθρωπο που είναι μαζί μου στο κρεββάτι. :P 




    Ύπνος :Ρ 4thvideo5
    _
    _

    Sometimes I'm afraid of myself, thanks to my self-hatred
    And the depression that came to play again
    Min Yoongi is already dead (I killed him)
    It's been a long time since my everyday life became killing my passions and comparing myself with others


    Stuff:
    Romilda Vane
    Romilda Vane
    Δασοφύλακας
    Δασοφύλακας


    Αριθμός μηνυμάτων : 12879
    Ηλικία : 29
    Location : Neverland
    Ημερομηνία εγγραφής : 17/08/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Μάγεψαν και σένανε τα ξωτικά;

    Ύπνος :Ρ Empty Απ: Ύπνος :Ρ

    Δημοσίευση από Romilda Vane Δευ Νοε 04, 2013 5:31 pm

    ποσο σπαστικό να σε παιρνει ο υπνος στον καναπέ με ανοιχτο φως και τηλεοραση και μετά να σηκωνεσαι να πας στο κρεβατι σου που εχει απολυτη ησυχια και σκοτάδι και να σου εχει φυγει η  νυστα;facepalm 


    επίσης, αυτό το πράγμα που στα πλοια δεν μπορώ ποτέ να κοιμηθώ αλλά στα λεωφορεία και στα αμαξια δεν εχω προβλημα, δε μπορω να το καταλάβω.cross 


    οσό για τις στάσεις ύπνου, η στάση-μουμια είναι η καλυτερη. Κάτι ήξερε ο Κατακουζινός.:P



    ghgh
    hhg
    hy
    Ύπνος :Ρ 2yv6ngk
    Reveal your secrets:
    FLEUR258
    FLEUR258
    Κατασκευαστής/στρια ραβδιών
    Κατασκευαστής/στρια ραβδιών


    Αριθμός μηνυμάτων : 30341
    Ηλικία : 30
    Location : Καλαμάκι Κορινθίας <3
    Ημερομηνία εγγραφής : 12/10/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Δεν υπάρχει ευτυχισμένη ζωή.Μόνο ευτυχισμένες στιγμές.

    Ύπνος :Ρ Empty Απ: Ύπνος :Ρ

    Δημοσίευση από FLEUR258 Δευ Νοε 04, 2013 5:38 pm

    Romilda Vane έγραψε:ποσο σπαστικό να σε παιρνει ο υπνος στον καναπέ με ανοιχτο φως και τηλεοραση και μετά να σηκωνεσαι να πας στο κρεβατι σου που εχει απολυτη ησυχια και σκοτάδι και να σου εχει φυγει η  νυστα;facepalm 
    Δεν με έχει πάρει ποτέ ο ύπνος στον καναπέ.:P 
    Μόνο 1 φορά στην 1η Γυμνασίου,που πόναγε η κοιλιά μου,και μου έβαλε η μαμά μου μια κουβερτα και ένα χαμομίλι και κοιμήθηκα εκεί.Razz 
    Και 2 φορές ένα καλοκαίρι,γτ η σκυλίτσα μας μου είχε κατουρήσει το κρεβάτι μου.snob cross 

    Επίσης την αδερφή μου την παίρνει ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ο ύπνος με τα γυαλιά,και εγώ πάντα την ξυπνάω και της λέω βγάλε τα γυαλιά σου.Το κατανοεί μετά την 3η φορά,αλλιώς της τα βγάζω εγώ και τελειώνει το θέμα.:P 


    Και γενικά το έχω άχτι να ξανά γυρήσω τον χρόνο στο δημοτικό που μπορούσε να με πάρει ο ύπνος,χωρίς να έχω το άγχος φοράω γυαλιά,μην τυχόν και τα σπάσω,ή φοράω φακούς δεν κάνει να κοιμάμαι με τους φακούς,μετά θα ξεραθούν και δεν θα βγαίνουν από τα μάτια μου.Razz



    Ύπνος :Ρ Tumblr_m6tdjvSrz61rzb9bro1_500
    <3:

      Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Τρι Μάης 07, 2024 11:11 pm