.::HarryWorld::.

Εδώ ο Ήλιος της Φαντασίας δεν δύει ποτέ...

Μην το μετακινείτε γιατί δεν φαίνεται η πρώτη είδηση!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ενδιαφέρεστε να γίνετε δημοσιογράφοι?
Αν υπάρχουν θέματα και απουσιάζουμε, στείλτε μήνυμα στο Φατσοβιβλίο

+38
Alison Sheridan
Mirabelle Salvatore
Phineas Nigellus Black
FLEUR258
GinnyHermione
Μia Melanie Hawkins
Nicolas Flamel
Sectumsembra
lefter4
AngieWiz
_LadyGrace_
Mysterious Wizard
Ηarry Potter
Roxanne Derwent
Mud-Blood Prince
Albus P.W.B. Dumbledοre
lily_potter
Romilda Vane
Minerva McGonagall
Elohim Meth
The Guardian Angel
anthian9
Anactaciaa_Rosetta
Clary Fray
just reaper
The Grey Lady
Dimitris el Mago Secreto
Harry Potter
sabinosss
Narcissa
BaGGoS
SiMoS
Madame Maxime
aiswp0s
Oceanborn
Albus_The_Wise
Cassandra Black
multi
42 απαντήσεις

    Ποδήλατο στην πόλη-Αλλάζει κάτι?

    Ψηφοφορία

    Θεωρείτε ότι το ποδήλατο είναι μία επιλογή μετακίνησης στην πόλη?

    [ 52 ]
    Ποδήλατο στην πόλη-Αλλάζει κάτι? - Σελίδα 2 I_vote_lcap96%Ποδήλατο στην πόλη-Αλλάζει κάτι? - Σελίδα 2 I_vote_rcap [96%] 
    [ 2 ]
    Ποδήλατο στην πόλη-Αλλάζει κάτι? - Σελίδα 2 I_vote_lcap4%Ποδήλατο στην πόλη-Αλλάζει κάτι? - Σελίδα 2 I_vote_rcap [4%] 

    Σύνολο Ψήφων: 54
    Elohim Meth
    Elohim Meth
    Βάρδος
    Βάρδος


    Αριθμός μηνυμάτων : 15264
    Ηλικία : 300
    Location : Over the Hills and Far Away
    Ημερομηνία εγγραφής : 24/10/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: I won't ever be the best at anything. Or rather, you might say that I've stop trying to be.

    Ποδήλατο στην πόλη-Αλλάζει κάτι? - Σελίδα 2 Empty Απ: Ποδήλατο στην πόλη-Αλλάζει κάτι?

    Δημοσίευση από Elohim Meth Τρι Μαρ 01, 2011 5:14 pm

    Πιστεώ πως θα ήταν πολύ καλό αν όλοι χρησιμοποιούσαν ποδήλατο, αντί για αυτοκίνητο. Και είναι φιλικό προς το περιβάλλον, αλλά και καλό για την υγεία. Αν όμως δεν υπάρχουν ποδηλατόδρομοι, είναι πολύ δύσκολα.
    Εδώ που μένω γω, στη γειτονιά μου, αποπειράθηκαν να κάνουν ποδηλατόδρομους, και έκαναν (ο Θεός να τους κάνει). Βασικά είναι λίγο χαμηλότεροι απ τα κανονικά πεζοδρόμια. Το ποδήλατο δύσκολα ανεβαίνει. Και μια φορά έπεσα προσπαθόντας να ανέβω και σκοτώθηκα. Στην υπόλοιπη πόλη τίποτα.

    Το ποδήλατο είναι το καλύτερο μεταφορικό μέσο και το χρησιμοποιώ συχνά, εκτός αν έχει πολύ κρύο.



    Ποδήλατο στην πόλη-Αλλάζει κάτι? - Σελίδα 2 H7MD6Zl
    Puri:

    Minerva McGonagall
    Minerva McGonagall
    Member of Order Of Merlin 2nd
    Member of Order Of Merlin 2nd


    Αριθμός μηνυμάτων : 22848
    Ηλικία : 29
    Location : Winterfell
    Ημερομηνία εγγραφής : 03/09/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Και πες στο Χάρο, θα πάω εγώ όταν γουστάρω.

    Ποδήλατο στην πόλη-Αλλάζει κάτι? - Σελίδα 2 Empty Απ: Ποδήλατο στην πόλη-Αλλάζει κάτι?

    Δημοσίευση από Minerva McGonagall Τρι Μαρ 01, 2011 10:44 pm

    Ως τα 12 που έμενα στο χωριό μου το χρησιμοποιούσα για τα πάντα. Κι ακόμα όποτε πάω με ποδήλατο μετακινούμαι. Στην πόλη ομολογώ πως φοβάμαι. Στην Ελευσίνα αν και δεν έχει ποδηλατόδρομους, τα ποδήλατα χρησιμοποιούνται πάρα πολύ, και νομίζω πως αν γίνονταν θα τους σέβονταν σχετικά, γιατί είναι ευρέως διαδεδομένο εκεί :P . Στη Θεσσαλονίκη που πήγα το καλοκαίρι και πάλι είδα να λειτουργεί καλά ο ποδηλατόδρομος, πολύ το χάρηκα. hoho
    Και στην Κύπρο που μένω τώρα, στη Λεμεσό έχει ποδηλατόδρομο (βέβαια μόνο στην παραλιακή), αλλά απλά πρέπει να την κάνεις αυτή τη βόλτα δίπλα στη θάλασσα με το ποδήλατο (ναι, βάλτε το στη λίστα με κείνα τα λίγα που μου αρέσουν εδω :P )
    Πάντως για να χρησιμοποιήσω εδώ ποδήλατο απλά δε παίζει.- Αν φοβόμουνα μια στην Ελλάδα, τώρα που ο δρόμος πάει ανάποδα φοβάμαι 1000 Shocked



    Mischief managed.
    Romilda Vane
    Romilda Vane
    Δασοφύλακας
    Δασοφύλακας


    Αριθμός μηνυμάτων : 12879
    Ηλικία : 29
    Location : Neverland
    Ημερομηνία εγγραφής : 17/08/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Μάγεψαν και σένανε τα ξωτικά;

    Ποδήλατο στην πόλη-Αλλάζει κάτι? - Σελίδα 2 Empty Απ: Ποδήλατο στην πόλη-Αλλάζει κάτι?

    Δημοσίευση από Romilda Vane Πεμ Μαρ 24, 2011 12:04 am

    Το ποδηλατο ειναι ο πιο οικολογικος τροπος μετακινησης και πιστευω θα πρεπε να το χρησιμοποιουμε περισσοτερο! Εχω κασι γω αλλα δυστηχως εχω πολυ καιρο να κανω- φτου μου red face
    Στο εξωτερικο εχουν και δημοσια ποδηλατα αλλα εκει σεβονται τη δημοσια περιουσια! φανταστειτε τι θα γινοτανε στην Ελλαδα αν υπηρχαν! Θα μενανε για πολυ ορθια νομιζετε? Sad



    ghgh
    hhg
    hy
    Ποδήλατο στην πόλη-Αλλάζει κάτι? - Σελίδα 2 2yv6ngk
    Reveal your secrets:
    lily_potter
    lily_potter
    Τεταρτοετής στην Σχολή
    Τεταρτοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 168
    Ηλικία : 28
    Location : Απαγορευμένο δάσος
    Ημερομηνία εγγραφής : 12/04/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought:

    Ποδήλατο στην πόλη-Αλλάζει κάτι? - Σελίδα 2 Empty Απ: Ποδήλατο στην πόλη-Αλλάζει κάτι?

    Δημοσίευση από lily_potter Τετ Μάης 04, 2011 8:25 pm

    Η αλήθεια είναι πως έτσι όπως είναι οι δρόμοι και όπως πηγαίνουν τα αυτοκίνητα, ειδικά στην Αθήνα, κινδυνεύει η ζωή σου. Αν και θα προτιμούσα να έβλεπα περισσότερα ποδήλατα από αυτοκίνητα. άσε που δεν κάνουν και ρύπους! Κάνουν και ωραία γάμπα :P



    Εκεί που είναι ο θησαυρός σου, εκεί είναι και η καρδιά σου...

    Ποδήλατο στην πόλη-Αλλάζει κάτι? - Σελίδα 2 Anazititesthsphlhs
    Albus P.W.B. Dumbledοre
    Albus P.W.B. Dumbledοre
    Τάγμα του Φοίνικα
    Τάγμα του Φοίνικα


    Αριθμός μηνυμάτων : 3488
    Ηλικία : 25
    Location : Αίθουσα 05,σειρά K,Θέση 15,έτοιμος να δω το Part 2 της 7ης ταινίας!!
    Ημερομηνία εγγραφής : 30/01/2011

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Η διαφορά μεταξύ ιδιοφυΐας και βλακείας είναι ότι η ιδιοφυϊα έχει όρια.

    Ποδήλατο στην πόλη-Αλλάζει κάτι? - Σελίδα 2 Empty Απ: Ποδήλατο στην πόλη-Αλλάζει κάτι?

    Δημοσίευση από Albus P.W.B. Dumbledοre Πεμ Μάης 26, 2011 9:47 pm

    Λέω ναι στην μεταφορά με το ποδήλατο.Δεν παράγει ρύπους,μας γυμνάζει κι είναι καλύτερο να βλέπεις ανθρώπους με ποδήλατα και χωρίς τροχαία και άντερα να πετάγονται κτλ..Έχω δει τροχαίο από κοντά κι ήταν φρικτό...Τα αμάξια είναι πολύ επικίνδυνα και για την σωματική μας ακεραιότητα και για την ατμόσφαιρα..



    A red-glow burst suddenly across the enchanted sky above them
    as an edge of dazzling sun appeared over the sill of the nearest window.
    The light hit both of their faces at the same time, so that Voldemort's
    was suddenly a flaming blur. Harry heard the high voice shriek
    as he too yelled his best hope to the heavens, pointing Draco's wand:
    "Avada Kedavra!"
    "Expelliarmus!"
    The bang was like a canon blast, and the golden flames that erupted between them,
    at the dead center of the circle they have been treading, marked the point where the spells collided.
    Harry saw Voldemort's green jet meets his own spell, saw the Elder Wand fly high,
    dark against the sunrise, spinning across the enchanted ceiling
    like the head of Nagini, spinning through the air toward the master it would not kill,
    who had come to take full possession of it at last.
    Ποδήλατο στην πόλη-Αλλάζει κάτι? - Σελίδα 2 4yearsHW
    Mud-Blood Prince
    Mud-Blood Prince
    Εβδομοετής στην Σχολή
    Εβδομοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 444
    Ηλικία : 30
    Location : Diagon Alley
    Ημερομηνία εγγραφής : 22/08/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought:

    Ποδήλατο στην πόλη-Αλλάζει κάτι? - Σελίδα 2 Empty Απ: Ποδήλατο στην πόλη-Αλλάζει κάτι?

    Δημοσίευση από Mud-Blood Prince Παρ Ιουλ 15, 2011 12:28 pm

    Εγώ προσωπικά μετακινούμαι πολύ με το ποδήλατο.Μιά χαρά μετακίνση,οικονομική,ευχάριστη και απο ότι βλέπω λόγο κρίσης πολλοί είναι που αρχίζουν...



    "Iʼm a Mudblood!"
       "Don't call yourself-"
       "Why shouldnʼt I? Mudblood, and proud of it!"



    Roxanne Derwent
    Roxanne Derwent
    Παρασκευαστής/-στρια φίλτρων
    Παρασκευαστής/-στρια φίλτρων


    Αριθμός μηνυμάτων : 15667
    Ηλικία : 25
    Location : Shell Cottage
    Ημερομηνία εγγραφής : 07/12/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought:

    Ποδήλατο στην πόλη-Αλλάζει κάτι? - Σελίδα 2 Empty Απ: Ποδήλατο στην πόλη-Αλλάζει κάτι?

    Δημοσίευση από Roxanne Derwent Πεμ Ιουλ 28, 2011 12:28 pm

    Είμαι τελείως υπέρ του ποδηλάτου και προσπαθώ να το χρησιμοποιώ καθημερινά αλλά σε μια πόλη όπως η Βέροια που είναι χτισμένη σε πρόποδες βουνού και είναι όλο ανηφόρες, δε βολεύει ιδιαίτερα.. =/



    __________
    ________



    Ποδήλατο στην πόλη-Αλλάζει κάτι? - Σελίδα 2 847683c79afbfbb99f62ba329a3c8da5a9b9180f
    Ηarry Potter
    Ηarry Potter
    Οδηγός στο Λεωφορείο των Ιπποτών
    Οδηγός στο Λεωφορείο των Ιπποτών


    Αριθμός μηνυμάτων : 585
    Ηλικία : 27
    Location : Πατρα
    Ημερομηνία εγγραφής : 23/08/2011

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought:

    Ποδήλατο στην πόλη-Αλλάζει κάτι? - Σελίδα 2 Empty Απ: Ποδήλατο στην πόλη-Αλλάζει κάτι?

    Δημοσίευση από Ηarry Potter Σαβ Αυγ 27, 2011 4:13 pm

    ναι ειμαι υπερ γιατι ειναι φιλικο προς το περιβαλλον



    Ποδήλατο στην πόλη-Αλλάζει κάτι? - Σελίδα 2 Tumblr_lkq6h6LDRj1qa70c7o1_500
    Ποδήλατο στην πόλη-Αλλάζει κάτι? - Σελίδα 2 GryffindorChampion
    Mysterious Wizard
    Mysterious Wizard
    Αλχημιστής
    Αλχημιστής


    Αριθμός μηνυμάτων : 8962
    Ηλικία : 27
    Location : Gatlin
    Ημερομηνία εγγραφής : 23/02/2011

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: “The best fantasy is written in the language of dreams. It is alive as dreams are alive, more real than real ... for a moment at least ... that long magic moment before we wake. [...] They can keep their heaven. When I die, I'd sooner go to middle Earth.”

    Ποδήλατο στην πόλη-Αλλάζει κάτι? - Σελίδα 2 Empty Απ: Ποδήλατο στην πόλη-Αλλάζει κάτι?

    Δημοσίευση από Mysterious Wizard Πεμ Σεπ 01, 2011 6:02 pm

    Για μένα το ποδήλατο είναι το πλέον ενναλακτικό μέσο μεταφοράς μέσα στην πόλη. Έχει επίσης και ένα σωρό πλεονεκτήματα. Είναι ελαφρύ, είναι σχετικά φτηνό, εύκολο στο παρκάρισμα, δε χρειάζεσαι δίπλωμα για να το οδηγήσεις και είναι και πολύ οικολογικό. Στην Ελλάδα δεν είναι ιδιαίτερα διαδεδομένο μέσο μεταφοράς ιδίως για τους μεσήλικες. Οι δικές μας ηλικίες το προτιμούν περισσότερο, αν και όχι πάντα. Σε πόλεις του εξωτερικού όμως δεν ισχύει αυτό. Όταν είχα πάει στο Άμστερνταμ, το οποίο στο κέντρο του είχε ελάχιστους δρόμους και το περισσότερο ήταν πεζόδρομος, αλλά και στα ιδιαίτερα τεράστια πεζοδρόμιά του (εμένα τουλάχιστον που είμαι από την Ελλάδα μου φάνηκαν τεράστια σε σχέση με τους δικούς μας ποντικοδρόμια) υπήρχε ένα μέρος με πλάκες διαφορετικού χρώματος ή ακόμα και βαμμένο άλλο χρώμα (συνήθως κάτι έντονο όπως κόκκινο ή κίτρινο) στο οποίο επιτρέπονταν να κυκλοφορούν μόνο ποδήλατα. Αν περπατούσες σε εκείνες τις πλάκες και έπεφτε ένα ποδήλατο που έτρεχε με ιλλιγγιώδη ταχύτητα πάνω σου τότε το φταίξουμο ήταν όλο δικό σου που περπατούσες στον ποδηλατόδρομο. Ποδήλατο στην πόλη-Αλλάζει κάτι? - Σελίδα 2 9983 Για να μη μιλήσω για τις αναρίθμητες μεταλλικές θέσεις ποδηλάτων που υπήρχαν σε όλη την πόλη. Ποδήλατο στην πόλη-Αλλάζει κάτι? - Σελίδα 2 273666 Μια τέτοια κατάσταση ήταν πάνω κάτω και στο Ντύσελντορφ (Γερμανία). Και εκεί ποδηλατόδρομοι και ίσχυε ότι και στο Άμστερνταμ. Γιατί λοιπόν αυτό να μην εφαρμοστεί και στην Ελλάδα; Έτσι θα μειώνονταν κατά πολύ οι ρύποι πάνω από τις πόλεις και θα υπήρχαν λιγότεροι, νευριασμένοι οδηγοί τις ώρες αιχμής. Ποδήλατο στην πόλη-Αλλάζει κάτι? - Σελίδα 2 235444



    .
    .


    Ποδήλατο στην πόλη-Αλλάζει κάτι? - Σελίδα 2 Tumblr_nqa3x5MUWZ1r0ppt5o1_250   Ποδήλατο στην πόλη-Αλλάζει κάτι? - Σελίδα 2 Tumblr_nqa3x5MUWZ1r0ppt5o2_250

    Ποδήλατο στην πόλη-Αλλάζει κάτι? - Σελίδα 2 Tumblr_nqa3x5MUWZ1r0ppt5o3_250   Ποδήλατο στην πόλη-Αλλάζει κάτι? - Σελίδα 2 Tumblr_nqa3x5MUWZ1r0ppt5o4_250



    ...:
    _LadyGrace_
    _LadyGrace_
    Μαγικός Προσωπογράφος
    Μαγικός Προσωπογράφος


    Αριθμός μηνυμάτων : 1095
    Ηλικία : 29
    Ημερομηνία εγγραφής : 22/08/2011

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: some things are worth fighting for, some feelings never change

    Ποδήλατο στην πόλη-Αλλάζει κάτι? - Σελίδα 2 Empty Απ: Ποδήλατο στην πόλη-Αλλάζει κάτι?

    Δημοσίευση από _LadyGrace_ Πεμ Σεπ 08, 2011 11:43 am

    πραγματικα ισχυει αυτο που λες για το εξωτερικο. και στην επαρχεια της γαλλιας το ιδιο.
    η γνωμη μου ειναι οτι πρεπει το ποδηλατο να γινει συνηθεια και εδω.



    Ποδήλατο στην πόλη-Αλλάζει κάτι? - Σελίδα 2 Tumblr_m8bjtiVcFO1rq4p20
    AngieWiz
    AngieWiz
    Εβδομοετής στην Σχολή
    Εβδομοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 422
    Ηλικία : 34
    Location : Hogwarts(always)
    Ημερομηνία εγγραφής : 17/06/2011

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: How much happier a person can be...?! :D

    Ποδήλατο στην πόλη-Αλλάζει κάτι? - Σελίδα 2 Empty Απ: Ποδήλατο στην πόλη-Αλλάζει κάτι?

    Δημοσίευση από AngieWiz Τετ Οκτ 26, 2011 9:35 am

    Προφανώς και αλλάζει!!!!Το ποδήλατο είναι τρόπος ζωής...!



    Life comes without guarantees,except that smiling will brighten your face,laughing will enhance your eyes and falling in love will change your life forever...


    Ποδήλατο στην πόλη-Αλλάζει κάτι? - Σελίδα 2 Tumblr_locaawi7mi1qdwjb5o1_r1_500
    Life isn't about finding yourself...Life is about creating yourself...
    lefter4
    lefter4
    Εκτοετής στην Σχολή
    Εκτοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 311
    Ηλικία : 34
    Ημερομηνία εγγραφής : 12/11/2011

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status:
    Today's thought:

    Ποδήλατο στην πόλη-Αλλάζει κάτι? - Σελίδα 2 Empty Απ: Ποδήλατο στην πόλη-Αλλάζει κάτι?

    Δημοσίευση από lefter4 Σαβ Δεκ 24, 2011 11:54 am

    ναι αλαζει τα παντα καταρχην λιγοτερο καυσαεριο και οικονομια.



    Ποδήλατο στην πόλη-Αλλάζει κάτι? - Σελίδα 2 Tumblr_lvqlukmyC81qdqlhzo1_500Expecto __________________ Patronum
    Romilda Vane
    Romilda Vane
    Δασοφύλακας
    Δασοφύλακας


    Αριθμός μηνυμάτων : 12879
    Ηλικία : 29
    Location : Neverland
    Ημερομηνία εγγραφής : 17/08/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Μάγεψαν και σένανε τα ξωτικά;

    Ποδήλατο στην πόλη-Αλλάζει κάτι? - Σελίδα 2 Empty Απ: Ποδήλατο στην πόλη-Αλλάζει κάτι?

    Δημοσίευση από Romilda Vane Δευ Ιαν 02, 2012 1:04 pm

    lily_potter έγραψε:Η αλήθεια είναι πως έτσι όπως είναι οι δρόμοι και όπως πηγαίνουν τα αυτοκίνητα, ειδικά στην Αθήνα, κινδυνεύει η ζωή σου. Αν και θα προτιμούσα να έβλεπα περισσότερα ποδήλατα από αυτοκίνητα. άσε που δεν κάνουν και ρύπους! Κάνουν και ωραία γάμπα :P

    Αυτό ξαναπες το Very Happy Laughing

    Εδω στη γειτονια μου ειναι ολο ανηφορες heat . Ειδικα αυτη η μεγαλη εξω απ'το σπιτι μου... δε μπορεις να την αποφυγεις με τιποτα. Οποτε καθε φορα που βγενω με το ποδηλατο μετα πρεπει να το σπρωχνω στο γυρισμο =/ Τη γυμναστικη μου παντως την κανω Very Happy



    ghgh
    hhg
    hy
    Ποδήλατο στην πόλη-Αλλάζει κάτι? - Σελίδα 2 2yv6ngk
    Reveal your secrets:
    AngieWiz
    AngieWiz
    Εβδομοετής στην Σχολή
    Εβδομοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 422
    Ηλικία : 34
    Location : Hogwarts(always)
    Ημερομηνία εγγραφής : 17/06/2011

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: How much happier a person can be...?! :D

    Ποδήλατο στην πόλη-Αλλάζει κάτι? - Σελίδα 2 Empty Απ: Ποδήλατο στην πόλη-Αλλάζει κάτι?

    Δημοσίευση από AngieWiz Τετ Ιαν 04, 2012 8:46 pm

    Miss Smeouro έγραψε:
    lily_potter έγραψε:Η αλήθεια είναι πως έτσι όπως είναι οι δρόμοι και όπως πηγαίνουν τα αυτοκίνητα, ειδικά στην Αθήνα, κινδυνεύει η ζωή σου. Αν και θα προτιμούσα να έβλεπα περισσότερα ποδήλατα από αυτοκίνητα. άσε που δεν κάνουν και ρύπους! Κάνουν και ωραία γάμπα :P

    Αυτό ξαναπες το Very Happy Laughing

    Εδω στη γειτονια μου ειναι ολο ανηφορες heat . Ειδικα αυτη η μεγαλη εξω απ'το σπιτι μου... δε μπορεις να την αποφυγεις με τιποτα. Οποτε καθε φορα που βγενω με το ποδηλατο μετα πρεπει να το σπρωχνω στο γυρισμο =/ Τη γυμναστικη μου παντως την κανω Very Happy

    Άσε σε καταλαβίνω απόλυτα!!!Και στη δική μου γειτονιά στην Αθήνα είναι όλο ανηφόρες,γι'αυτό δε μπορώ για κανένα λόγο να πάρω το ποδήλατο...! cross



    Life comes without guarantees,except that smiling will brighten your face,laughing will enhance your eyes and falling in love will change your life forever...


    Ποδήλατο στην πόλη-Αλλάζει κάτι? - Σελίδα 2 Tumblr_locaawi7mi1qdwjb5o1_r1_500
    Life isn't about finding yourself...Life is about creating yourself...
    Sectumsembra
    Sectumsembra
    Εβδομοετής στην Σχολή
    Εβδομοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 5829
    Ηλικία : 549
    Location : Mystic Falls
    Ημερομηνία εγγραφής : 28/05/2011

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Life sucks.Get a helmet!

    Ποδήλατο στην πόλη-Αλλάζει κάτι? - Σελίδα 2 Empty Απ: Ποδήλατο στην πόλη-Αλλάζει κάτι?

    Δημοσίευση από Sectumsembra Τρι Φεβ 07, 2012 9:17 pm

    Αλλάζει αλλά όχι μόνο να το κάνουν το πολύ 100-200 άτομα σε κάθε χώρα αλλά τουλάχιστον οι μισοί.Μπορεί σε μια περιοχή να είναι το πολύ 30 αλλά το πρόβλημα δεν διορθώνεται γιατί οι υπόλοιποι σε ολόκληροι την χώρα και τον κόσμο μολύνουν με αμάξια και άλλα μέσα.



    Ποδήλατο στην πόλη-Αλλάζει κάτι? - Σελίδα 2 Tumblr_ovdiwtlMXU1u034pso1_500
    Slytherin Fiction Team
    Nicolas Flamel
    Nicolas Flamel
    Χρυσούχος
    Χρυσούχος


    Αριθμός μηνυμάτων : 2135
    Location : Deutschland
    Ημερομηνία εγγραφής : 07/01/2012

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Δύο πραγματά είναι άπειρα,το σύμπαν και η βλακεία του ανθρώπου.Αν και για το πρώτο έχω τις επιφυλάξεις μου.

    Ποδήλατο στην πόλη-Αλλάζει κάτι? - Σελίδα 2 Empty Απ: Ποδήλατο στην πόλη-Αλλάζει κάτι?

    Δημοσίευση από Nicolas Flamel Κυρ Φεβ 19, 2012 9:29 pm

    εννοειτε πως αλλαζει αλλα οντως πρεπει να το κανουν πολλα ατομα αυτο και οχι μερικοι.



    Slytherin Fiction Team


    Σπόιλερ:
    Μia Melanie Hawkins
    Μia Melanie Hawkins
    Μαγικός Προσωπογράφος
    Μαγικός Προσωπογράφος


    Αριθμός μηνυμάτων : 7030
    Ηλικία : 121
    Location : your nightmares
    Ημερομηνία εγγραφής : 09/04/2012

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: Όλοι εσεις που προσπαθείτε καθημερινά να με βυθίστηκε,συνεχίστε,απλά να θυμ'αστε πως στην ιστορία έμεινε ο Τιτανικός και όχι το παγώβουνο.

    Ποδήλατο στην πόλη-Αλλάζει κάτι? - Σελίδα 2 Empty Απ: Ποδήλατο στην πόλη-Αλλάζει κάτι?

    Δημοσίευση από Μia Melanie Hawkins Παρ Ιουν 15, 2012 7:40 pm

    Το ποδήλατο είναι ένα πολύ καλό κυκλοφορικό μέσο ,διότι δεν μολύνει και μας βοηθα να γυμναζόμαστε



    Ποδήλατο στην πόλη-Αλλάζει κάτι? - Σελίδα 2 Tumblr_mg0k3wjWFM1r3o83uo1_500Ποδήλατο στην πόλη-Αλλάζει κάτι? - Σελίδα 2 Tumblr_ml74h1hcQT1rljoyfo1_500
    Τaste me,drink my soul,show me things that I shouldn't know..

    Everything looks better when the sun goes down.:
    GinnyHermione
    GinnyHermione
    Πεμπτοετής στην Σχολή
    Πεμπτοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 211
    Ηλικία : 28
    Ημερομηνία εγγραφής : 24/05/2013

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Άλλωστε, το αύριο είναι μια άλλη μέρα...

    Ποδήλατο στην πόλη-Αλλάζει κάτι? - Σελίδα 2 Empty Απ: Ποδήλατο στην πόλη-Αλλάζει κάτι?

    Δημοσίευση από GinnyHermione Κυρ Μάης 26, 2013 2:57 am

    Αν και έχουν γίνει κάποιες προσπάθειες, ακόμα η Ελλάδα δεν είναι και πολύ φιλική προς το θέμα "ποδήλατο". Φυσικά και θα αλλάξουν πολλά αν ο θεσμός υποκινείται από πολλά άτομα.
    Πάντως εγώ λατρεύω το ποδήλατο, καθώς είναι μέσο εκγύμνασης και βεβαίως δεν μολύνει το περιβάλλον. Έχω προμηθευτεί όλα τα απαραίτητα αξεσουάρ ασφαλείας και το χρησιμοποιώ πολύ συχνά ακόμη και σε κάπως μεγαλύτερες αποστάσεις.
    FLEUR258
    FLEUR258
    Κατασκευαστής/στρια ραβδιών
    Κατασκευαστής/στρια ραβδιών


    Αριθμός μηνυμάτων : 30341
    Ηλικία : 30
    Location : Καλαμάκι Κορινθίας <3
    Ημερομηνία εγγραφής : 12/10/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Δεν υπάρχει ευτυχισμένη ζωή.Μόνο ευτυχισμένες στιγμές.

    Ποδήλατο στην πόλη-Αλλάζει κάτι? - Σελίδα 2 Empty Απ: Ποδήλατο στην πόλη-Αλλάζει κάτι?

    Δημοσίευση από FLEUR258 Δευ Μάης 27, 2013 6:31 pm

    Υπερ του υπέροχου αυτού μέσου,του ποδηλάτου.
    Είναι και πολύ καλό που τώρα έχουνε επιτρέψει την μεταφορά του στο μετρό.
    Θα ήθελα να κυκλοφορώ με ποδήλατο αλλά φοβάμαι τα αυτοκίνητα.Πάντως εδώ στην γειτονιά μου παλιότερα έκανα πάρα πολύ συχνά ποδήλατο,και μου άρεσε πάρα πολύ. hoho



    Ποδήλατο στην πόλη-Αλλάζει κάτι? - Σελίδα 2 Tumblr_m6tdjvSrz61rzb9bro1_500
    <3:
    Phineas Nigellus Black
    Phineas Nigellus Black
    Member of Order Of Merlin 2nd
    Member of Order Of Merlin 2nd


    Αριθμός μηνυμάτων : 63952
    Ηλικία : 28
    Location : Looking-Glass Land
    Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: I am not good, I am not nice, I am just right.

    Ποδήλατο στην πόλη-Αλλάζει κάτι? - Σελίδα 2 Empty Απ: Ποδήλατο στην πόλη-Αλλάζει κάτι?

    Δημοσίευση από Phineas Nigellus Black Δευ Μάης 27, 2013 6:49 pm

    Αν πιάσω δουλεια στην πόλη θα φέρω το ποδήλατο μου από την χαλκιδική εδώ και βλακεία που δεν το είχα φέρει νωρίτερα, θα πήγαινα στο φροντιστήριο από την παραλία με το ηλιοβασίλεμα και θα ήταν υπέροχες μέρες <3

    Δεν ξέρω αν αλλάζει κάτι, ίσως την ψυχολογία σου πιο πολύ !





    meet me in montauk


    Carl
    Mirabelle Salvatore
    Mirabelle Salvatore
    Βιβλιοθηκάριος
    Βιβλιοθηκάριος


    Αριθμός μηνυμάτων : 14394
    Ηλικία : 34
    Location : Phobos-Deimos Castle
    Ημερομηνία εγγραφής : 06/02/2012

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: 'HAIL HYDRA'

    Ποδήλατο στην πόλη-Αλλάζει κάτι? - Σελίδα 2 Empty Απ: Ποδήλατο στην πόλη-Αλλάζει κάτι?

    Δημοσίευση από Mirabelle Salvatore Δευ Μάης 27, 2013 7:03 pm

    Φυσικά κι είναι. Ίσως έτσι να μην υποφέραμε απ'το καυσαέριο που προκαλούν τα αυτοκίνητα, την κίνηση, τα ατυχήματα στους δρόμους... Επίσης είναι ένας τρόπος χαλάρωσης, ξεκούρασης, άσκησης, και την ίδια ώρα ασχολείσαι και με τον αθλητισμό κάνοντας ποδήλατο.



    ♔ THE DARK PRINCE & THE SCAVENGER ♔
     Ποδήλατο στην πόλη-Αλλάζει κάτι? - Σελίδα 2 Tenor
    “I've never felt so alone.”
    “You're not alone.”
    “Neither are you. It's not too late.”

    "Let the past die."~ K.R. :
    Alison Sheridan
    Alison Sheridan
    Hogwarts Professor
    Hogwarts Professor


    Αριθμός μηνυμάτων : 10933
    Ηλικία : 22
    Location : Glades
    Ημερομηνία εγγραφής : 22/01/2013

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: Je deviens plus difficile, plus insociable, de plus en plus misanthrope.

    Ποδήλατο στην πόλη-Αλλάζει κάτι? - Σελίδα 2 Empty Απ: Ποδήλατο στην πόλη-Αλλάζει κάτι?

    Δημοσίευση από Alison Sheridan Παρ Αυγ 15, 2014 2:10 pm

    Προφανως και αλλαζει, και καλο θα ηταν να το χρησιμοποιουν περισοτεροι ανθρωποι... Laughing



    ~NEMI4ever♥πολύ με ΛΙ
    .
    Ποδήλατο στην πόλη-Αλλάζει κάτι? - Σελίδα 2 Ac_yia11
    Baby let my blood flow:
    GEONTI
    GEONTI
    Πεμπτοετής στην Σχολή
    Πεμπτοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 228
    Ηλικία : 23
    Ημερομηνία εγγραφής : 07/03/2015

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought:

    Ποδήλατο στην πόλη-Αλλάζει κάτι? - Σελίδα 2 Empty Απ: Ποδήλατο στην πόλη-Αλλάζει κάτι?

    Δημοσίευση από GEONTI Σαβ Μάης 09, 2015 12:49 pm

    φυσικά και είναι



    Ποδήλατο στην πόλη-Αλλάζει κάτι? - Σελίδα 2 Jqrdbo
    Ravenvlaw:
    Lily99
    Lily99
    Τεταρτοετής στην Σχολή
    Τεταρτοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 146
    Ηλικία : 24
    Location : Μυθικό Μέρος
    Ημερομηνία εγγραφής : 21/03/2014

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Love the life you live.Live the life you love.

    Ποδήλατο στην πόλη-Αλλάζει κάτι? - Σελίδα 2 Empty Απ: Ποδήλατο στην πόλη-Αλλάζει κάτι?

    Δημοσίευση από Lily99 Πεμ Ιουν 25, 2015 5:36 pm

    ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ Wink Το ποδήλατο είναι τέλειο!!



    Ravenclaw magician1 wingardium_leviosa_1 ravenn2 patronus Ravenclaw Ravenclaw
    Calista
    Calista
    Παρασκευαστής/-στρια φίλτρων
    Παρασκευαστής/-στρια φίλτρων


    Αριθμός μηνυμάτων : 529
    Ηλικία : 31
    Location : Πέργαμο
    Ημερομηνία εγγραφής : 17/10/2013

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought:

    Ποδήλατο στην πόλη-Αλλάζει κάτι? - Σελίδα 2 Empty Απ: Ποδήλατο στην πόλη-Αλλάζει κάτι?

    Δημοσίευση από Calista Τρι Σεπ 15, 2015 12:11 pm

    Φυσικα κ αλλαζει!Αλλαζει η ατμορφερα γυρω μας



    Μην πλησιαζεις αν δεν θελεις να πονεσεις.

      Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Παρ Μάης 10, 2024 8:35 am