.::HarryWorld::.

Εδώ ο Ήλιος της Φαντασίας δεν δύει ποτέ...

Μην το μετακινείτε γιατί δεν φαίνεται η πρώτη είδηση!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ενδιαφέρεστε να γίνετε δημοσιογράφοι?
Αν υπάρχουν θέματα και απουσιάζουμε, στείλτε μήνυμα στο Φατσοβιβλίο

+93
Denrean
alex snape
Alakeil
Romelza Snicket
Magorian Greyback
Evie Frye
Mysterious Wizard
Dragon The Grey
Luna Scamander
Serena Veronite
Claire Delacour
Calista
Roland Weasley
Helena Malfoy
Severus John Snape
Romilda Vane
Minister for Magic
Walburga Black
Alison Sheridan
Sorazal the Erised
Sauron the Great
Half Blood Princess
Mr. Ollivander
geowizard
Nathaniel
Magic Is Might
Louna fw
Valia Gilbert
Άγνωστος Χ
Ignazya
Ignotus Peverell
Leon Black
Milady D' Hiver
Amelia Blackfoot
@RtVaVa
The Sorting Hat
Isabelle Lightwood
Katherine Black
Nethiel
Eva D'Arta
GeorgePotter
_Albus_Dumbledore_
sthnanonymiagiapanta
FLEUR258
Gellert Crowz
SiMoS
Violleta Black
anthian9
Μia Melanie Hawkins
Aurora Sinistra
Fleur Delacour
Merlin the Great
Lisette de Lapin
Αlbus Dumbledοre
aimilia potter
Msmaroulaki
Leanan Sidhe
Immortality Dumbledore
Leonie Vernier
jeaney_weasley
Cassiopeia Black
Antioch Peverell
Jade De LaFleur
Alicia Spinnet
the dark lord
Madame Maxime
Gellert
Maria Lovegood
Arcturus Regulus Black
Ariana Lestrange
Roxanne Black
Berenice
Rachel Rivera
Penellope Clearwater
Hecate
Eleanna Lovegood
Lucy Weasley
elliza
Nicolas Flamel
harrypotter626
Nearly Headless Nick
Bellatrix Black
Roxanne Derwent
Harry Potter Black
Tom Marvolo Riddle
Amycus
Minerva McGonagall
FoNikos21
Morgan le Fay
Imperio
Alviva Black
Phineas Nigellus Black
Mirabelle Salvatore
97 απαντήσεις

    Παράπονα

    Severus John Snape
    Severus John Snape
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς


    Αριθμός μηνυμάτων : 6401
    Ηλικία : 1506
    Location : St. Petersburg
    Ημερομηνία εγγραφής : 10/06/2013

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: The question is... Stay or leave... because at the end nobody cares...

    Παράπονα - Σελίδα 34 Empty Απ: Παράπονα

    Δημοσίευση από Severus John Snape Δευ Ιουλ 24, 2017 11:37 pm

    Καταγγέλλω δημόσια πλέον ότι εκτός από την ξαφνική απομάκρυνσή μου από ΌΛΕΣ τις θέσεις ευθύνης που κατείχα μου απαγορεύετε να πάρω και το προσωπικό μου Αρχείο. Εσείς που επί μήνες καταφέρατε να βάλετε 2 άτομα στους κοιτώνες και σας δώσανε και θέση ευθύνης....

    Ζητώ λοιπόν να μαζέψω τα μπογαλάκια μου από τον προφήτη και την βιβλιοθήκη και να σας αδειάσω την γωνιά και μείνω ένα απλό μέλος.




    Παράπονα - Σελίδα 34 Sign10
    Claire Delacour
    Claire Delacour
    Administrator
    Head of D.I.M.C.
    AdministratorHead of D.I.M.C.


    Αριθμός μηνυμάτων : 10301
    Ηλικία : 30
    Location : στο κρεβατι μου
    Ημερομηνία εγγραφής : 29/04/2015

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: give more, expect less

    Παράπονα - Σελίδα 34 Empty Απ: Παράπονα

    Δημοσίευση από Claire Delacour Τρι Ιουλ 25, 2017 12:13 am

    Γιάννη μου, νομίζω είσαι λίγο υπερβολικός. Ίσως να μην παρατήρησες ότι μαζί με εσένα έφυγαν και όλοι οι υπόλοιποι, που είχαν αντίστοιχες θέσεις. Οι επιμελητές, οι καθηγητές, και όλοι οι πάρτνερς εκτός από τον ambassador που όντως κάνει κάτι. 
    Οι καθηγητές θα επανέλθουν και αν θες να συμμετέχεις, φυσικά θα είμαστε παραπάνω από πρόθυμοι, ίσως να είδες και σχετική ανακοίνωση, αλλά δεν γίνεται να έχεις θέσεις στις οποίες δεν κάνεις κάτι- πχ προφητής. 
    Για το προσωπικό σου αρχείο, δεν είμαι σίγουρη πως καταλαβαίνω τι εννοείς. Αν θες να μπεις στο γραφείο συντονισμού του κοιτώνα, ευχαρίστως να σου δώσω πρόσβαση να κατεβάσεις ότι έχεις φτιάξει και δεν θες να έχουμε. Αν και αν θες την άποψη μου, όταν κάνεις κάτι για το φόρουμ το κάνεις γιατί το αγαπάς και όχι για να το πάρεις φεύγοντας από τη θέση. Αλλά ο καθένας κάνει τις επιλογές του. 
    Θα παρακαλούσα για λιγότερους μελοδραματισμούς γενικά.



    Παράπονα - Σελίδα 34 Stormy10
    my stuff... :
    Severus John Snape
    Severus John Snape
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς


    Αριθμός μηνυμάτων : 6401
    Ηλικία : 1506
    Location : St. Petersburg
    Ημερομηνία εγγραφής : 10/06/2013

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: The question is... Stay or leave... because at the end nobody cares...

    Παράπονα - Σελίδα 34 Empty Απ: Παράπονα

    Δημοσίευση από Severus John Snape Τρι Ιουλ 25, 2017 12:28 am

    Claire Delacour έγραψε:Γιάννη μου, νομίζω είσαι λίγο υπερβολικός. Ίσως να μην παρατήρησες ότι μαζί με εσένα έφυγαν και όλοι οι υπόλοιποι, που είχαν αντίστοιχες θέσεις. Οι επιμελητές, οι καθηγητές, και όλοι οι πάρτνερς εκτός από τον ambassador που όντως κάνει κάτι. 
    Οι καθηγητές θα επανέλθουν και αν θες να συμμετέχεις, φυσικά θα είμαστε παραπάνω από πρόθυμοι, ίσως να είδες και σχετική ανακοίνωση, αλλά δεν γίνεται να έχεις θέσεις στις οποίες δεν κάνεις κάτι- πχ προφητής. 
    Για το προσωπικό σου αρχείο, δεν είμαι σίγουρη πως καταλαβαίνω τι εννοείς. Αν θες να μπεις στο γραφείο συντονισμού του κοιτώνα, ευχαρίστως να σου δώσω πρόσβαση να κατεβάσεις ότι έχεις φτιάξει και δεν θες να έχουμε. Αν και αν θες την άποψη μου, όταν κάνεις κάτι για το φόρουμ το κάνεις γιατί το αγαπάς και όχι για να το πάρεις φεύγοντας από τη θέση. Αλλά ο καθένας κάνει τις επιλογές του. 
    Θα παρακαλούσα για λιγότερους μελοδραματισμούς γενικά.

    Δυστυχώς Καλλιρόη μου μου δείξατε ξεκάθαρα το πόσο ενδιέφερε τον οποιοδήποτε το τι έκανα για το φόρουμ, το οποίο πάντα έκανα με πολύ αγάπη. Και είπα εδώ και καιρό ότι δεν θέλω καμία θέση. Θα ήθελα όμως έστω ένας από εσάς να είχε πει ότι ξέρετε αυτό και εκείνο και όχι να μπω σήμέρα και να δω τι έχει γίνει... αλλά οκ επιλογές είναι αυτές. Πράξατε όπως πιστεύατε. Όσο για το αρχείο μου απλά νατο μαζέψω ήθελα για μένα όπως στον προφήτη που μάζεψα σε ένα το HWT!




    Παράπονα - Σελίδα 34 Sign10
    Evie Frye
    Evie Frye
    Administrator
    Head of D.M.L.E.
    Administrator Head of D.M.L.E.


    Αριθμός μηνυμάτων : 5570
    Ηλικία : 25
    Location : Grand Budapest Hotel
    Ημερομηνία εγγραφής : 30/08/2015

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Mathematics is not about numbers, equations, computations, or algorithms; it is about understanding.

    Παράπονα - Σελίδα 34 Empty Απ: Παράπονα

    Δημοσίευση από Evie Frye Τρι Ιουλ 25, 2017 12:36 am

    Γιαννη,Γιαννη,Γιαννη....Όταν μεγαλώσεις θα καταλάβεις πως οι πράξεις μας δεν θα έχουν πάντα τον αντίκτυπο που θέλουμε,οι κόποι μας δεν θα ανταμοιβονται....Και στο κάτω κάτω της γραφής,εσύ βοήθησες,όπως και αν βοήθησες το φόρουμ,για τους άλλους ή για εσένα?Ήθελες να λέμε μπράβο Γιαννη,πολύ καλή δουλειά,σαν να είσαι ένα κουτάβι που μαθαίνει τις πρώτες του εντολές ή σαν ένα μικρό παιδί που μαθαίνει ποδήλατο?



    Παράπονα - Σελίδα 34 Wixyzk10

    Stuff and Thangs:
    Luna Scamander
    Luna Scamander
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς


    Αριθμός μηνυμάτων : 15186
    Ηλικία : 27
    Location : Memories
    Ημερομηνία εγγραφής : 02/06/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Fake friends are like shadows: always near you at your brightest moments, but nowhere to be seen at your darkest hour... True friends are like stars, you don't always see them but they are always there...

    Παράπονα - Σελίδα 34 Empty Απ: Παράπονα

    Δημοσίευση από Luna Scamander Τρι Ιουλ 25, 2017 12:38 am

    Νομίζω το να αγαπάς το φόρουμ δεν σου δίνει την αίσθηση της ευθύνης να πάρεις ότι σου ανήκει δικαιωματικά. 
    Γιατί συνήθως ότι αγαπάμε, κάνουμε πράγματα που αγαπάμε (ναι το τονίζω) και όχι επειδή θα έχουμε κάποιο κέρδος από αυτό.
    Συγγνώμη Γιάννη δεν σε ξέρω καλά, αλλά δεν νομίζω ότι πραγματικά το αγαπάς απαιτώντας πίσω σου κάποια αρχεία. Δεν θέλω να σε θίξω αν πω αυτό (αλλά λίγο πολύ με την πρακτική μου σαν Νηπιαγωγός) η συμπεριφορά σου θυμίζει ενός πεντάχρονου. 
    Αγαπάμε και δίνουμε χωρίς επιστροφή.
    Αυτά από μένα  hoho



    Παράπονα - Σελίδα 34 Ginw10


    μπλομ:
    Claire Delacour
    Claire Delacour
    Administrator
    Head of D.I.M.C.
    AdministratorHead of D.I.M.C.


    Αριθμός μηνυμάτων : 10301
    Ηλικία : 30
    Location : στο κρεβατι μου
    Ημερομηνία εγγραφής : 29/04/2015

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: give more, expect less

    Παράπονα - Σελίδα 34 Empty Απ: Παράπονα

    Δημοσίευση από Claire Delacour Τρι Ιουλ 25, 2017 12:41 am

    Οι αλλαγή των επιμελητών έγινε πολύ απότομα, δεν σε έχω και στο φβ για να σε ενημέρωνα εκεί. Δεν σου λέω πως ήταν σωστό, ήταν όμως αυτό που έγινε. Ήταν κοινό συναίσθημα το ότι οι επιμελητές πλέον στο χγ δεν είχαν νόημα, και δεν ενημερώθηκε κανείς, δεν ήταν κάτι προσωπικό εναντίον σου.
    Όπως σου είπα, εγώ σου δίνω πρόσβαση, απλά αν θέλεις δεν χρειάζεται να το κάνεις τόπικ πάλι, καθώς υπάρχουν αυτά ήδη και δεν έχει ιδιαίτερο νόημα.
    Επίσης θα επαναλάβω ότι οι θέσεις των καθηγητών υπάρχουν διαθέσιμες και αν θέλεις να συνεχίσεις, χαρά μας θα είναι, αν πάλι όχι θα το καταλάβουμε.
    Τέλος, καθώς δεν το σχολίασα πριν, όπως γνωρίζεις πολύ καλά η Μαρίνα δεν έμπαινε για κάποιο διάστημα -για δικούς της λόγους όπως είμαι σίγουρη πως κατανοείς- και τα τεστ του καπέλου τα 2 που έφτασαν τα τοποθέτησα εγώ. Οι υπόλοιποι απλά δεν έστειλαν σε εμένα και μόλις μπήκε η Μαρίνα τους έβαλε. Δεν φαντάζομαι να πιστεύεις ότι θα έπρεπε να προβλέψω ότι δεν έστειλαν σε εμένα αλλά στη Μαρίνα. Ότι μπορούσα να κάνω το έκανα, καθώς ήμουν μόλις 1 μήνα στη διαχείριση και δεν είχα προλάβει να μάθω βασικά πράγματα, πχ αλλαγή εμφάνισης.
    Είναι πολύ εύκολο να κατηγορούμε, πράγματι, αλλά ας σκεφτόμαστε λιγάκι και τους άλλους πριν το κάνουμε!
    Αν δεν υπάρχει κάτι άλλο που να θες να καταγγείλεις δημόσια, και ελπίζοντας πως έχω καλύψει τα θέματα στα οποία αναφέρθηκες, μπορείς να μου στείλεις πμ για την πρόσβαση, κλπ, ή αν πιστεύεις πως υπάρχει κάτι να συζητήσουμε σε προσωπικό επίπεδο.



    Παράπονα - Σελίδα 34 Stormy10
    my stuff... :
    Severus John Snape
    Severus John Snape
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς


    Αριθμός μηνυμάτων : 6401
    Ηλικία : 1506
    Location : St. Petersburg
    Ημερομηνία εγγραφής : 10/06/2013

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: The question is... Stay or leave... because at the end nobody cares...

    Παράπονα - Σελίδα 34 Empty Απ: Παράπονα

    Δημοσίευση από Severus John Snape Τρι Ιουλ 25, 2017 12:47 am

    paramu8enia έγραψε:Νομίζω το να αγαπάς το φόρουμ δεν σου δίνει την αίσθηση της ευθύνης να πάρεις ότι σου ανήκει δικαιωματικά. 
    Γιατί συνήθως ότι αγαπάμε, κάνουμε πράγματα που αγαπάμε (ναι το τονίζω) και όχι επειδή θα έχουμε κάποιο κέρδος από αυτό.
    Συγγνώμη Γιάννη δεν σε ξέρω καλά, αλλά δεν νομίζω ότι πραγματικά το αγαπάς απαιτώντας πίσω σου κάποια αρχεία. Δεν θέλω να σε θίξω αν πω αυτό (αλλά λίγο πολύ με την πρακτική μου σαν Νηπιαγωγός) η συμπεριφορά σου θυμίζει ενός πεντάχρονου. 
    Αγαπάμε και δίνουμε χωρίς επιστροφή.
    Αυτά από μένα  hoho


    Στην ζωή ποτέ μα ποτέ δεν δίνουμε, χωρίς να λάβουμε κάτι. Αυτό το μάθημα το πήρα από πολύ μικρός και είμαι ευγνώμων για αυτό. Τίποτα στον κόσμο δεν χαρίζεται σε κανέναν.Και ναι και σε μια εταιρία όταν φύγεις, με έναν τέτοιο τρόπο, τότε ναι ότι έχεις κάνει το μαζεύεις και φεύγεις. Αυτό είπα να κάνω και εγώ.

    Καλλιρρόη, δεν χρειάζομαι κάποια επιπλέον πρόσβαση. Ότι είχα να πω το είπα και εδώ για εμένα τελειώνει το θέμα.




    Παράπονα - Σελίδα 34 Sign10
    Milady D' Hiver
    Milady D' Hiver
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς


    Αριθμός μηνυμάτων : 40685
    Ηλικία : 28
    Location : Sydney, Australia
    Ημερομηνία εγγραφής : 06/01/2013

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: If someoneʼs lying about something small, you donʼt know what else theyʼre lying about.

    Παράπονα - Σελίδα 34 Empty Απ: Παράπονα

    Δημοσίευση από Milady D' Hiver Τρι Ιουλ 25, 2017 1:12 am

    Χαιρομαι που ανεφερες βασικα για δουλεια. Γιατι εφοσον κανεις απο εμας δεν παιρνει καμια αμοιβη (χρηματικη ή οτιδηποτε αλλο) ειναι αποδειξη οτι η δουλεια που κανουμε εδω στο φορουμ ειναι ΕΘΕΛΟΝΤΙΚΗ. Οταν δουλευεις σε μια αφιλοκερδη εταιρεια και αποχωρεις γιατι η θεση σου δεν χρειαζεται πλεον, δεν στεκει να απαιτησεις να παρεις πισω ολα οσα εχεις προσφερει.

    Βεβαια δεν θα επιμεινουμε. Αν απαιτεις τα παρεις πισω εικονες, αρθρα και οτι αλλο εχεις φτιαξει θα σου δωσουμε την προσβαση που τοσο θες.

    Αν καναμε καποιο λαθος ηταν το οτι δεν ενημερωθηκε κανεις πριν τις αλλαγες οι οποιες εγιναν πολυ ξαφνικα. Καταλαβαινω οτι σου ηρθε αποτομο αλλα κανεις αλλος δεν ενημερωθηκε. Δεν ηταν επιθεση εναντιον σου. Το ιδιο ακριβως ειδε η Μαρια (παραμυθενια) και η Σοφια.



    .
    .
    .
    Παράπονα - Σελίδα 34 Elsa_u12
    .
    .
    .:
    Severus John Snape
    Severus John Snape
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς


    Αριθμός μηνυμάτων : 6401
    Ηλικία : 1506
    Location : St. Petersburg
    Ημερομηνία εγγραφής : 10/06/2013

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: The question is... Stay or leave... because at the end nobody cares...

    Παράπονα - Σελίδα 34 Empty Απ: Παράπονα

    Δημοσίευση από Severus John Snape Τρι Ιουλ 25, 2017 1:21 am

    Milady D' Hiver έγραψε:Χαιρομαι που ανεφερες βασικα για δουλεια. Γιατι εφοσον κανεις απο εμας δεν παιρνει καμια αμοιβη (χρηματικη ή οτιδηποτε αλλο) ειναι αποδειξη οτι η δουλεια που κανουμε εδω στο φορουμ ειναι ΕΘΕΛΟΝΤΙΚΗ. Οταν δουλευεις σε μια αφιλοκερδη εταιρεια και αποχωρεις γιατι η θεση σου δεν χρειαζεται πλεον, δεν στεκει να απαιτησεις να παρεις πισω ολα οσα εχεις προσφερει.

    Βεβαια δεν θα επιμεινουμε. Αν απαιτεις τα παρεις πισω εικονες, αρθρα και οτι αλλο εχεις φτιαξει θα σου δωσουμε την προσβαση που τοσο θες.

    Αν καναμε καποιο λαθος ηταν το οτι δεν ενημερωθηκε κανεις πριν τις αλλαγες οι οποιες εγιναν πολυ ξαφνικα. Καταλαβαινω οτι σου ηρθε αποτομο αλλα κανεις αλλος δεν ενημερωθηκε. Δεν ηταν επιθεση εναντιον σου. Το ιδιο ακριβως ειδε η Μαρια (παραμυθενια) και η Σοφια.

    Ευχαριστώ πάρα πολύ που με επιβεβαιώνεις. Αυτό μου αρκεί. Όπως είπα, δεν θα πάρω κάτι μαζί μου, όπως δεν πήρα και την τελευταία φορά. Είπα τι με ενόχλησε και αυτό είναι αρκετό για εμένα. Πραγματικά εύχομαι ο χρόνος να δείξει ότι οι όποιες επιλογές έγιναν έχουν θετικό αποτέλεσμα!




    Παράπονα - Σελίδα 34 Sign10
    Denrean
    Denrean
    Moderator
    Ministry's Officer of DMLE
    ModeratorMinistry's Officer of DMLE


    Αριθμός μηνυμάτων : 2057
    Ηλικία : 31
    Location : London, UK
    Ημερομηνία εγγραφής : 14/01/2016

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: The only verdict is vengeance

    Παράπονα - Σελίδα 34 Empty Απ: Παράπονα

    Δημοσίευση από Denrean Τρι Ιουλ 25, 2017 1:58 am

    Severus John Snape έγραψε:
    Στην ζωή ποτέ μα ποτέ δεν δίνουμε, χωρίς να λάβουμε κάτι.  

    Το να μην δινεις στη ζωη τιποτα χωρις την προϋποθεση να λαβεις κατι πισω ειναι η εγωιστικη, σημερινη, καπιταλιστικη κοινωνια. Η επιβιωση του ισχυρου κλπ κλπ. Στη ζωη σου καλα εκανες και το πηρες αυτο το μαθημα καθως με τον τροπο που λειτουργει ο ανθρωπος αυτη τη στιγμη αν δεν το παρεις δεν θα πας μπροστα.

    Εδω ομως δεν κανουμε αυτο. Εδω ειμαστε για να περναμε καλα και οι θεσεις ευθυνης ειναι γιατι παντα για να περνανε οι πολλοι καλα πρεπει καποιοι λιγοι να αφιερωνουν χρονο περνωντας οχι τοσο καλα. Αυτοι ειναι οι λιγοι που νοιαζονται για τους πολλους. Που δεν περιμενουν ουτε ανταλλαγμα ουτε επιβραβευση και που τα εργα που κανουν τα κανουν με μονο ανταλλαγμα την ευχαριστη θεση να κοιταχτουν στον καθρεπτη και να πουν "Μεγαλε/η εκανες κατι καλο σημερα! Βοηθησες καποιον αλλο!"
    Η αντιμετωπιση του ρανκ σαν να ειναι θεση ισχυος ειναι εν γενει λανθασμενη κατα την αποψη μου και δεν εχει θεση σε ενα μερος που εχει στοχο την διασκεδαση. Ουτε το κοινωνικο μου στατους ανεβηκε σημερα που εγινα "κοκκινος", ουτε λεφτα θα παρω, ουτε τιποτα. Η μονη μου επιβραβευση ειναι η φραση "και τωρα δουλεια".-

    Θες να σου δωσω προσωπικο παραδειγμα; Οσο ημουν ακομα προπτυχιακος φοιτητης ημουν επι 2 χρονια αντιπροεδρος του φοιτητικου συλλογου (απο ανεξαρτητη παραταξη και βγαιναμε παμψηφει. Για να μην αρχισετε τα περι ΔΑΠ το λεω). Δεν ειχα τη θεση ομως για να λεω "ξερεις ποιος ειμαι εγω". Αντ'αυτου ιδρυσα θεατρικη ομαδα και κυνηγησα δωρεαν σιτηση για 120 ατομα και δωρεαν στεγαση για 21 ατομα. Πραγματα που στα πιο κεντρικα πανεπιστημια υπηρχαν αλλα στο τμημα που εγω ημουν οχι γιατι ηταν καινουριο. Ξερεις τι πηρα για ανταλλαγμα; Να τρεχω μεχρι τελευταια στιγμη εχοντας 2 μερες για να διαβασω για το πρωτο μαθημα της εξεταστικης επειδη μεχρι 3 μερες πριν ειχα να οργανωσω θεατρικη παρασταση, μπουφε, εκθεση φωτογραφιας και συναντησεις με κατοχους εστιατοριων και ξενοδοχειων. Εστειλα 9 απο τα 15 μαθηματα του πρωτου ετους για Σεπτεμβρη και ειχα και τη γκρινια των γονιων μου. Αλλα δε με ενοιαζε. Και πτυχιο στα 4+0.5 χρονια πηρα. Και ακομα εκει εχουν στεγαση και σιτιση. Και οι πολιτισμικες και αθλητικες ομαδες ακομα υπαρχουν. Οσο για το ονομα μου ειναι σε κατι ξεχασμενα βιβλια πρακτικων και τα θυμουνται μονο οι παλιοτεροι φοιτητες πλεον καθως οταν εφυγα απο το νησι οι τοτε πρωτοετεις τωρα ειναι τριτοετεις.
    Υπηρχαν φιλοι που με ρωτησαν "Γιατι το κανεις ολο αυτο; Αφου θα φυγεις και δεν θα εχει σημασια".
    "Γιατι νιωθω καλα. Γιατι μ'αρεσει να βοηθαω. Γιατι αν οχι εγω, ποιος;"
    Η ιστορια μου ειναι ασχετη με το ολο θεμα και το καταλαβαινω. Αλλα δεν μπορεσα να αντισταθω....
    Το "ποτε δεν δινω χωρις να λαβω κατι" ειναι, κατα την αποψη μου, οτι παει λαθος με αυτον τον κοσμο!



    Παράπονα - Σελίδα 34 Party_mask_v_for_v_stelmos_upo_by_marinacullen-dbn53ea
    Severus John Snape
    Severus John Snape
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς


    Αριθμός μηνυμάτων : 6401
    Ηλικία : 1506
    Location : St. Petersburg
    Ημερομηνία εγγραφής : 10/06/2013

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: The question is... Stay or leave... because at the end nobody cares...

    Παράπονα - Σελίδα 34 Empty Απ: Παράπονα

    Δημοσίευση από Severus John Snape Τρι Ιουλ 25, 2017 2:17 am

    Denrean έγραψε:
    Severus John Snape έγραψε:
    Στην ζωή ποτέ μα ποτέ δεν δίνουμε, χωρίς να λάβουμε κάτι.  

    Το να μην δινεις στη ζωη τιποτα χωρις την προϋποθεση να λαβεις κατι πισω ειναι η εγωιστικη, σημερινη, καπιταλιστικη κοινωνια. Η επιβιωση του ισχυρου κλπ κλπ. Στη ζωη σου καλα εκανες και το πηρες αυτο το μαθημα καθως με τον τροπο που λειτουργει ο ανθρωπος αυτη τη στιγμη αν δεν το παρεις δεν θα πας μπροστα.

    Εδω ομως δεν κανουμε αυτο. Εδω ειμαστε για να περναμε καλα και οι θεσεις ευθυνης ειναι γιατι παντα για να περνανε οι πολλοι καλα πρεπει καποιοι λιγοι να αφιερωνουν χρονο περνωντας οχι τοσο καλα. Αυτοι ειναι οι λιγοι που νοιαζονται για τους πολλους. Που δεν περιμενουν ουτε ανταλλαγμα ουτε επιβραβευση και που τα εργα που κανουν τα κανουν με μονο ανταλλαγμα την ευχαριστη θεση να κοιταχτουν στον καθρεπτη και να πουν "Μεγαλε/η εκανες κατι καλο σημερα! Βοηθησες καποιον αλλο!"
    Η αντιμετωπιση του ρανκ σαν να ειναι θεση ισχυος ειναι εν γενει λανθασμενη κατα την αποψη μου και δεν εχει θεση σε ενα μερος που εχει στοχο την διασκεδαση. Ουτε το κοινωνικο μου στατους ανεβηκε σημερα που εγινα "κοκκινος", ουτε λεφτα θα παρω, ουτε τιποτα. Η μονη μου επιβραβευση ειναι η φραση "και τωρα δουλεια".-

    Θες να σου δωσω προσωπικο παραδειγμα; Οσο ημουν ακομα προπτυχιακος φοιτητης ημουν επι 2 χρονια αντιπροεδρος του φοιτητικου συλλογου (απο ανεξαρτητη παραταξη και βγαιναμε παμψηφει. Για να μην αρχισετε τα περι ΔΑΠ το λεω). Δεν ειχα τη θεση ομως για να λεω "ξερεις ποιος ειμαι εγω". Αντ'αυτου ιδρυσα θεατρικη ομαδα και κυνηγησα δωρεαν σιτηση για 120 ατομα και δωρεαν στεγαση για 21 ατομα. Πραγματα που στα πιο κεντρικα πανεπιστημια υπηρχαν αλλα στο τμημα που εγω ημουν οχι γιατι ηταν καινουριο. Ξερεις τι πηρα για ανταλλαγμα; Να τρεχω μεχρι τελευταια στιγμη εχοντας 2 μερες για να διαβασω για το πρωτο μαθημα της εξεταστικης επειδη μεχρι 3 μερες πριν ειχα να οργανωσω θεατρικη παρασταση, μπουφε, εκθεση φωτογραφιας και συναντησεις με κατοχους εστιατοριων και ξενοδοχειων. Εστειλα 9 απο τα 15 μαθηματα του πρωτου ετους για Σεπτεμβρη και ειχα και τη γκρινια των γονιων μου. Αλλα δε με ενοιαζε. Και πτυχιο στα 4+0.5 χρονια πηρα. Και ακομα εκει εχουν στεγαση και σιτιση. Και οι πολιτισμικες και αθλητικες ομαδες ακομα υπαρχουν. Οσο για το ονομα μου ειναι σε κατι ξεχασμενα βιβλια πρακτικων και τα θυμουνται μονο οι παλιοτεροι φοιτητες πλεον καθως οταν εφυγα απο το νησι οι τοτε πρωτοετεις τωρα ειναι τριτοετεις.
    Υπηρχαν φιλοι που με ρωτησαν "Γιατι το κανεις ολο αυτο; Αφου θα φυγεις και δεν θα εχει σημασια".
    "Γιατι νιωθω καλα. Γιατι μ'αρεσει να βοηθαω. Γιατι αν οχι εγω, ποιος;"
    Η ιστορια μου ειναι ασχετη με το ολο θεμα και το καταλαβαινω. Αλλα δεν μπορεσα να αντισταθω....
    Το "ποτε δεν δινω χωρις να λαβω κατι" ειναι, κατα την αποψη μου, οτι παει λαθος με αυτον τον κοσμο!

    Στέλμο έχεις δίκιο σε πολλά σημεία, δυστυχώς όμως θα έρθει και για εσένα κάποια στιγμή, εύχομαι όχι τόσο νωρίς, όσο την έζησα εγώ και θα σου πουν πως η οποιαδήποτε προσφορά σου, αξίζει όσο μια στημένη λεμονόκουπα (Αυτό δεν έχει να κάνει με εδώ, να το τονίσω) και τότε ίσως καταλάβεις ότι εκεί που προσφέρεις μπορεί να μην περιμένεις να σου δώσουν τον ουρανό με τ' άστρα, αλλά να σου πουν έστω και 5 λεπτά πριν ανακοινώσουν κάτι που σε αφορά, πρώτα σε εσένα την απόφασή που έχουν πάρει για εσένα. Αυτό ήταν πάντα αυτό που ζητούσα από τους ανθρώπους, απλά να μην κάνουν κάτι πίσω από την πλάτη μου. Ξέρω πως αυτό είναι ουτοπικό, αλλά πίστευα ότι τουλάχιστον στο HarryWorld οι σχέσεις μεταξύ των μελών ήταν κάπως διαφορετικές. Μάλλον όμως μπορώ και αυτό να το τοποθετήσω στην λίστα με τα λάθη που έχω κάνει…




    Παράπονα - Σελίδα 34 Sign10
    Luna Scamander
    Luna Scamander
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς


    Αριθμός μηνυμάτων : 15186
    Ηλικία : 27
    Location : Memories
    Ημερομηνία εγγραφής : 02/06/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Fake friends are like shadows: always near you at your brightest moments, but nowhere to be seen at your darkest hour... True friends are like stars, you don't always see them but they are always there...

    Παράπονα - Σελίδα 34 Empty Απ: Παράπονα

    Δημοσίευση από Luna Scamander Τρι Ιουλ 25, 2017 2:29 am

    Ξέχασαμε να αναφέρουμε όμως ότι το φορουμ είναι μια ιστοσελίδα και όχι ο πραγματικός κόσμος. Ποτέ να μην περιμένεις ότι γνωρίζεις τον άλλο καλά.


    Και επίσης όπως προείπα πιο πάνω και επειμένω σε αυτό γιατί και εγώ σαν άτομο έχω χάσει αρκετά. Την αγάπη δεν την πληρώνεις για ν την έχεις και ούτε ζεις έχοντας στο νου πως να την πληρώσεις.



    Παράπονα - Σελίδα 34 Ginw10


    μπλομ:
    Milady D' Hiver
    Milady D' Hiver
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς


    Αριθμός μηνυμάτων : 40685
    Ηλικία : 28
    Location : Sydney, Australia
    Ημερομηνία εγγραφής : 06/01/2013

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: If someoneʼs lying about something small, you donʼt know what else theyʼre lying about.

    Παράπονα - Σελίδα 34 Empty Απ: Παράπονα

    Δημοσίευση από Milady D' Hiver Τρι Ιουλ 25, 2017 2:31 am

    Πισω απο την πλατη σου;

    Παράπονα - Σελίδα 34 D6f


    Αυτο ειναι το παραπονο που εχεις απο εμας; Οτι το γεγονος οτι δεν σε ειδοποιησε κανεις σημαινει οτι το καναμε πισω απο την πλατη σου; Οτι καναμε κατι επιτηδες εναντιον του Γιαννη, στα κρυφα; Οπως πισωπλατα μαχαιροματα και "δηθεν" φιλες απο τις εποχες γυμνασιου που μαθαινες οτι μιλανε για σενα.... "πισω απο την πλατη σου";



    .
    .
    .
    Παράπονα - Σελίδα 34 Elsa_u12
    .
    .
    .:
    Severus John Snape
    Severus John Snape
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς


    Αριθμός μηνυμάτων : 6401
    Ηλικία : 1506
    Location : St. Petersburg
    Ημερομηνία εγγραφής : 10/06/2013

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: The question is... Stay or leave... because at the end nobody cares...

    Παράπονα - Σελίδα 34 Empty Απ: Παράπονα

    Δημοσίευση από Severus John Snape Τρι Ιουλ 25, 2017 2:45 am

    Milady D' Hiver έγραψε:Πισω απο την πλατη σου;

    Παράπονα - Σελίδα 34 D6f


    Αυτο ειναι το παραπονο που εχεις απο εμας; Οτι το γεγονος οτι δεν σε ειδοποιησε κανεις σημαινει οτι το καναμε πισω απο την πλατη σου; Οτι καναμε κατι επιτηδες εναντιον του Γιαννη, στα κρυφα; Οπως πισωπλατα μαχαιροματα και "δηθεν" φιλες απο τις εποχες γυμνασιου που μαθαινες οτι μιλανε για σενα.... "πισω απο την πλατη σου";

    Αυτό κατάλαβες; Πραγματικά πίστευα ότι εσύ είσαι η φωνή της λογικής εδώ μέσα και δεν θα παιδιάριζες κατά αυτόν τον τρόπο. Κάτι ακόμα για την λίστα παραπάνω. Το να ζητάει κάποιος να μαθαίνει για τις αποφάσεις που τον αφορούν, από αυτούς που λαμβάνουν τις αποφάσεις πριν γίνουν δημόσιες ανακοινώσεις το θεωρείς δηλαδή όχι μόνο παράλογο αλλά και μεμπτό.




    Παράπονα - Σελίδα 34 Sign10
    Isabelle Lightwood
    Isabelle Lightwood
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς


    Αριθμός μηνυμάτων : 36189
    Ηλικία : 123
    Ημερομηνία εγγραφής : 22/04/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: Κι ενώ ο καθείς σκοτώνει ό,τι αγαπάει, όλοι ωστόσο δεν πεθαίνουν.

    Παράπονα - Σελίδα 34 Empty Απ: Παράπονα

    Δημοσίευση από Isabelle Lightwood Τρι Ιουλ 25, 2017 3:19 am

    Γιάννη δεν σε διώξαν από Πρόεδρο της Δημοκρατίας, ούτε καν σε διώξανε, έκριναν το "αξίωμα" των επιμελητών άχρηστο και αποδέσμευσαν όσους το έφεραν (όχι εσένα προσωπικά, οι άλλοι δεν βλέπω να θίγονται). Σταμάτα να το εκλαμβάνεις σαν προσωπική επίθεση και σταμάτα να μοιράζεις συμβουλές λες και έχεις φάει τη ζωή με το κουτάλι.
    Έχω αφιερώσει πολλές (μα πολλές) ώρες σε εθελοντική εργασία και αν πρέπει να κρατήσεις κάτι από αυτό είναι πως το γεγονός πως πράττεις αφιλοκερδώς δεν σημαίνει ότι δεν λαμβάνεις οδηγίες από "ανώτερους" ή πως εν γένει δεν εντάσσεσαι στα πλαίσια επιρρής κάποιου άλλου.
    Στην τελική, ούτε εργάζεσαι εδώ, ούτε περι εθελοντικής εργασίας πρόκειται, ούτε τίποτα. Για διαδικτυακό ιστότοπο πρόκειται και κανείς δεν χρωστάει τίποτα σε κανέναν. Αν δεν σου αρέσει μπορείς να αποχωρήσεις χωρίς συμπεριφορές γυμνασίου.



    Παράπονα - Σελίδα 34 Ypo
    Dragon The Grey
    Dragon The Grey
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς


    Αριθμός μηνυμάτων : 832
    Ηλικία : 25
    Location : Dragonstone
    Ημερομηνία εγγραφής : 07/06/2015

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Squib
    Today's thought: Ours is the Fury

    Παράπονα - Σελίδα 34 Empty Απ: Παράπονα

    Δημοσίευση από Dragon The Grey Τρι Ιουλ 25, 2017 11:07 am

    Παιδιά παιδιά, σίγουρα δν ανήκω σε αυτούς που επηρεάστηκαν από την χθεσινή απόφαση, αλλά νομίζω ότι έχετε πέσει όλοι πάνω στον Γιάννη να τον φάτε, και θέλω απλά να προσπαθήσω να καταλάβω αυτό ακριβώς που εννοεί και να το διευκρινήσω. Προφανώς και πρόκειται για μια ιστοσελίδα, ούτε για δουλειά με πληρωμή ούτε τέτοια σχετικά, και η αλήθεια είναι ότι κι εγώ μπαίνοντας σε κάποια πόστα στο παρελθόν, δν σκεφτόμουνα κάποια ανταμοιβή, απλά όντως να κάνεις κάτι καλό για το χγ, και πιστεύω αυτό είναι και το νόημα, εδώ δουλεύουμε εθελοντικά και οποιανού αρέσει, δεκτό απόλυτα δν αντιλέγω. Αυτό που πιστεύω ότι προσπαθεί να εξηγήσει ο Γιάννης, είναι πως με αυτές τις θέσεις ευθύνης που είχε, και την δουλειά που αναμφίβολα είχε ρίξει στην επιμέλεια και τον προφήτη, δν ζήτησε ούτε λεφτά ούτε κάποιο αντάλλαγμα, πιστεύω ότι ζήτησε απλά μια αξιοπρεπή μεταχείριση σε αντάλλαγμα, δλδ να ειδοποιούσατε τους επιμελητές για αυτήν την απόφαση λίγο πριν την δημοσιοποιήση της. Είναι άσχημο να μαθαίνεις την παραίτηση σου μαζί με όλον τον υπόλοιπο κόσμο. Κανείς δν ζητάει ανταλλαγή, απλά να αναγνωρίζεται η δουλειά του, και να μην του συμπεριφέρονται σαν να μην τον υπολογίζουν. Και προτού κάποιοι τρέξουν να προδικάσουν την παρέμβαση μου αυτή, απλά βλέπω σκηνές επί 2014, και οποιοσδήποτε ήτανε μονάχος του απέναντι σε τόσα άτομα, δν θα προσπαθούσα να τον δικαιολογήσω, απλά να έρθω στην θέση του και να δω τι θέλει να πει, πράματα που ίσως πάνω στα νεύρα τα λες αλλιώς και χάνεις το δίκιο σου και το νόημα, μου χει συμβεί άπειρες φορές για να ξέρω.

    Είμαι σίγουρος λοιπόν, πως αυτό που θέλει να πει ο Γιάννης, απλά είναι ότι με αυτήν την κίνηση, να μην τον ενημερώσετε καν, είναι σαν να μην αναγνωρίσατε καθόλου την οικειοθελή εργασία του, σαν να μην τον ανταμείψατε, και πιστεύω πως αυτό που εννοεί με την ανταμοιβή, είναι ότι δικαιούνταν μια αξιοπρεπή κατ εκείνον αποχώρηση, και όχι να το μάθει ξαφνικά. Η αλήθεια είναι ότι όντως το σώμα των επιμελητών με την κινητικότητα του χγ ηταν άχρηστο, απλά ξέρω γω αν τους το λέγατε μία ώρα ή μέρα πριν ξέρεις αύριο βγαίνεις από επιμελητής, κάνε μια τελευταία βόλτα στην ενότητα των επιμελητών του υπουργείου κ.λπ., πιστεύω τότε όλο αυτό δν θα γινόταν, βέβαια δν μπορώ να ξέρω αν όντως σκέφτεται έτσι ο Γιάννης, απλά προσπαθώ να ρθω στην θέση του.

    Επίσης κάπου αναφέρθηκε ότι οι άλλοι επιμελητές δν πειράχτηκαν από αυτό, άρα είναι οκ. Το θέμα είναι ότι η Sofia Snow απ ότι έχω δει έχει να μπει καιρό, άρα προφανώς ότι έγινε εδώ θα το δει μετά από κάμποσο και αυτή τη στιγμή είναι απούσα για να πει όντως αν πειράχτηκε από την ξαφνική απόλυση. Η paramu8enia όντως δν πειράχτηκε, και ο Denrean πως να πειραχτεί αφού το ήξερε, μιας και πήρε προαγωγή. Όμως μιλάμε για δύο λοιπόν ξεχωριστούς χαρακτήρες, και δν μπορούμε να ξέρουμε πως θα συμπεριφερθεί ο ένας σε μία κατάσταση και πως ο άλλος. Το γεγονός ότι λοιπόν κάποιοι δν πειράχτηκαν από την ξαφνική αυτή ανακοίνωση, δν καθιστά την πράξη σωστή, όπως και το ότι άλλοι πειράχτηκαν δν την καθιστά λάθος. Το λάθος είναι να πούμε ότι αα, αφού αυτοί δν έκαναν παράπονα αλλά έκανε μόνο ο Γιάννης, άρα πήραμε μια σωστή απόφαση και ο Γιάννης αφού μιλάει μόνος του είναι παιδί και είναι λάθος. Όπως επίσης πρέπει να σκεφτούμε πως νιώθει αυτό το άτομο, όταν αυτός για τον α ή β λόγο νιώθει προδομένος, με το δίκιο του ή όχι, πάντως νιώθει έτσι, ότι δλδ δεν τον ενημέρωσαν για κάτι που τον αφορούσε, και μετά όλοι του ρίχνονται, και του λένε ξέρεις εδώ δν ανταμείβουμε επειδή είναι σάιτ, άρα άμα δν σ αρέσει σήκω και φύγε. Δεν λέω να του κάνουμε και εικόνισμα σιγά, αλλά ακόμα και για το λίγο που έκανε, δν αξίζει τέτοια αντιμετώπιση από κανένα. Και αυτά τα λέω επειδή τον νιώθω λιγάκι, γτ παλιά τα χω φάει με το κουτάλι, τις περισσότερες φορές μπορεί να μην είχα δίκιο δν ξέρω, όμως δν μου πάει να μην υπερασπιστώ αυτόν που όλοι του ρίχνονται χωρίς να μπουν στην θέση του, και να προσπαθήσουν να δουν τι νιώθει και αντιδρά με αυτόν τον τρόπο, σωστό ή όχι.

    Εγώ προτείνω να ηρεμήσουμε όλοι, γιατί είναι κρίμα τώρα που πρέπει να κάνουμε πράγματα, να τσακωνόμαστε. Προσωπικά θεωρώ κίνηση ματ αυτό που έκανε η ΟΔΣ, δλδ τις νέες προαγωγές και αποφάσεις, απλά έγινε λίγο βιαστικά και λάθος, ξαφνικά χωρίς να ενημερωθούν οι επιμελητές για να αποχωρήσουν αξιοπρεπώς. Αυτό πιστεύω ότι ισχύει αντικειμενικά. Το πως αντέδρασε ο καθένας είναι ανάλογα με τον χαρακτήρα του. Ακόμα και αν η αντίδραση του Γιάννη είναι υπερβολική και εσφαλμένη, πρέπει να δούμε το γιατί αντιδρά έτσι, για ποιον λόγο, γτ μπορεί αυτός ο λόγος να μην είναι αβάσιμος και εσφαλμένος. Δεν θα μπω στο τρυπάκι να μπω σε μια "μεριά", απλά ειλικρινά κάτω από αυτήν την συμπεριφορά του Γιάννη που είπατε ότι είναι υπερβολική και ανώριμη, ένιωθα μία αδικία και ένα παράπονο από μέρους του, κάποιους λόγους που δν μου φάνηκαν υπερβολικοί ή εσφαλμένοι. Το ίδιο θα έκανα και με οποιονδήποτε άλλο βρισκόταν σε αυτή τη θέση να στε σίγουροι. Wizard
    The Sorting Hat
    The Sorting Hat
    Αλχημιστής
    Αλχημιστής


    Αριθμός μηνυμάτων : 36341
    Ηλικία : 26
    Location : Wrong side of Heaven
    Ημερομηνία εγγραφής : 27/06/2011

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: Life is like a box of chocolates. Except it's not.

    Παράπονα - Σελίδα 34 Empty Απ: Παράπονα

    Δημοσίευση από The Sorting Hat Τρι Ιουλ 25, 2017 12:05 pm

    So.. το γεγονός ότι τα topic των προτάσεων και των παραπόνων δεν προτείνονται για εκθέσεις ιδεών πιστεύω είναι γνωστό. Αυτό δεν σημαίνει όμως πως αν κάποιος έχει άποψη επί του θέματος συζήτησης δεν μπορεί να την εκφράσει μένοντας πάντα εντός θέματος. Βλέπω την Ιωάννα εδώ και δύο μέρες να κατηγορεί τους πάντες ότι σπαμάρουν στα topic ενώ το μόνο που κάνουν είναι να εξηγήσουν κάτι ή πράγματι να προτείνουν ή να παραπονεθούν για κάτι. Ο Γιάννης από πάνω για παράδειγμα παραπονέθηκε για την αντιμετώπιση που έτυχε ο έτερος Γιάννης και καλά έκανε. Έπρεπε να ενημερωθεί για την επερχόμενη αλλαγή ειδικά από την στιγμή που ήταν μέρος της. Ακόμα και αν η αλλαγή ήταν επιβεβλημένη και έπρεπε για οποιονδήποτε λόγο να γίνει άμεσα έπρεπε να ενημερωθεί έστω λίγα λεπτά πριν αυτή γίνει, ή έστω με ένα μήνυμα, ΠΜ, ποστ, οτιδήποτε. Το "δεν σε έχω στο ΦΒ και βιαζόμασταν" δεν είναι δικαιολογία και η ειρωνεία περί προέδρου της δημοκρατίας κτλ δεν είναι σωστή αντιμετώπιση ακόμα και αν πράγματι γράφτηκαν υπερβολές ("Καταγγέλλω δημοσίως" λολ Razz)

    Απλά, chill  Cool . Κανείς δεν έκανε επίθεση σε κανέναν. Κανείς δεν έχει θέμα με τις προτάσεις σου Γιάννη (Severus John) ώστε να τις απορρίπτει a priori και χωρίς όπως γράφτηκε. Κανείς δεν θέλει το κακό του Hw.



    Παράπονα - Σελίδα 34 Screen24
    Παράπονα - Σελίδα 34 Tumblr11
    Claire Delacour
    Claire Delacour
    Administrator
    Head of D.I.M.C.
    AdministratorHead of D.I.M.C.


    Αριθμός μηνυμάτων : 10301
    Ηλικία : 30
    Location : στο κρεβατι μου
    Ημερομηνία εγγραφής : 29/04/2015

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: give more, expect less

    Παράπονα - Σελίδα 34 Empty Απ: Παράπονα

    Δημοσίευση από Claire Delacour Τρι Ιουλ 25, 2017 12:10 pm

    Ναι βρε πουλάκι μου το είπαμε, Ήταν λάθος μας αυτό, Δεν είπαμε πως ήταν σωστό, Ούτε κατηγορησαμε που έγραψε κάποιος το παράπονο του. Απαντήσαμε φυσιολογικά νομίζω.. 
    Γενικά αυτό το τσιλ μ'άρεσε σαν πρόταση :P



    Παράπονα - Σελίδα 34 Stormy10
    my stuff... :
    Luna Scamander
    Luna Scamander
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς


    Αριθμός μηνυμάτων : 15186
    Ηλικία : 27
    Location : Memories
    Ημερομηνία εγγραφής : 02/06/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Fake friends are like shadows: always near you at your brightest moments, but nowhere to be seen at your darkest hour... True friends are like stars, you don't always see them but they are always there...

    Παράπονα - Σελίδα 34 Empty Απ: Παράπονα

    Δημοσίευση από Luna Scamander Τρι Αυγ 29, 2017 4:34 pm

    ΝΑΙ ΓΚΕΙΑ ΣΑΣ! ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ ΠΟΥ ΝΑ ΠΑΡΑΠΟΝΕΘΩ.... ΑΛΛΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΑΣ ΚΑΝΩ ΕΝΑ ΠΑΡΑΠΟΝΟ!!!

    Αλλάξτε σας παρακαλώ το επάγγελμα του Κους. Για πόσο ακόμα θα ανεχόμαστε τον fanboy του; Ο Κους με την Κούση. Εεεεεε αρκετά πιστεύω!  giveup



    Παράπονα - Σελίδα 34 Ginw10


    μπλομ:
    Claire Delacour
    Claire Delacour
    Administrator
    Head of D.I.M.C.
    AdministratorHead of D.I.M.C.


    Αριθμός μηνυμάτων : 10301
    Ηλικία : 30
    Location : στο κρεβατι μου
    Ημερομηνία εγγραφής : 29/04/2015

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: give more, expect less

    Παράπονα - Σελίδα 34 Empty Απ: Παράπονα

    Δημοσίευση από Claire Delacour Τρι Αυγ 29, 2017 7:08 pm

    θα σου στείλω εξάψαλμο για το άχρηστο παράπονο της ημέρας να ξέρεις :P



    Παράπονα - Σελίδα 34 Stormy10
    my stuff... :
    Luna Scamander
    Luna Scamander
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς


    Αριθμός μηνυμάτων : 15186
    Ηλικία : 27
    Location : Memories
    Ημερομηνία εγγραφής : 02/06/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Fake friends are like shadows: always near you at your brightest moments, but nowhere to be seen at your darkest hour... True friends are like stars, you don't always see them but they are always there...

    Παράπονα - Σελίδα 34 Empty Απ: Παράπονα

    Δημοσίευση από Luna Scamander Τρι Αυγ 29, 2017 8:00 pm

    Καλλ δεν είναι άχρηστο και θα έπρεπε να καταλαβαίνεις περισσότερο. Δε το περίμενα αυτό από εσένα cry snob



    Παράπονα - Σελίδα 34 Ginw10


    μπλομ:
    Claire Delacour
    Claire Delacour
    Administrator
    Head of D.I.M.C.
    AdministratorHead of D.I.M.C.


    Αριθμός μηνυμάτων : 10301
    Ηλικία : 30
    Location : στο κρεβατι μου
    Ημερομηνία εγγραφής : 29/04/2015

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: give more, expect less

    Παράπονα - Σελίδα 34 Empty Απ: Παράπονα

    Δημοσίευση από Claire Delacour Τρι Αυγ 29, 2017 10:16 pm

    αν θες να τον κάνουμε ροζ ας πούμε, γράψτο στις προτάσεις και άσε το σπαμ! Θα γίνει δεκτή η πρότασή σου :P



    Παράπονα - Σελίδα 34 Stormy10
    my stuff... :
    Higgs Boson
    Higgs Boson
    Αστρονόμος
    Αστρονόμος


    Αριθμός μηνυμάτων : 646
    Ηλικία : 23
    Ημερομηνία εγγραφής : 19/04/2017

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: ❝ 𝔱𝔥𝔞𝔱 𝔦𝔰 𝔫𝔬𝔱 𝔡𝔢𝔞𝔡 𝔴𝔥𝔦𝔠𝔥 𝔠𝔞𝔫 𝔢𝔱𝔢𝔯𝔫𝔞𝔩 𝔩𝔦𝔢 𝔞𝔫𝔡, 𝔴𝔦𝔱𝔥 𝔰𝔱𝔯𝔞𝔫𝔤𝔢 𝔞𝔢𝔬𝔫𝔰, 𝔢𝔳𝔢𝔫 𝔡𝔢𝔞𝔱𝔥 𝔪𝔞𝔶 𝔡𝔦𝔢. ❞

    Παράπονα - Σελίδα 34 Empty Απ: Παράπονα

    Δημοσίευση από Higgs Boson Τρι Αυγ 29, 2017 10:21 pm

    Εμένα μπορείτε να με κάνετε ένα neon green ή μαύρο να περνάω απαρατήρητη; oh!



    Παράπονα - Σελίδα 34 Backgr13
    Evie Frye
    Evie Frye
    Administrator
    Head of D.M.L.E.
    Administrator Head of D.M.L.E.


    Αριθμός μηνυμάτων : 5570
    Ηλικία : 25
    Location : Grand Budapest Hotel
    Ημερομηνία εγγραφής : 30/08/2015

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Mathematics is not about numbers, equations, computations, or algorithms; it is about understanding.

    Παράπονα - Σελίδα 34 Empty Απ: Παράπονα

    Δημοσίευση από Evie Frye Τρι Αυγ 29, 2017 10:28 pm

    Όχι Happy
    Και όχι άλλο σπαμ Happy



    Παράπονα - Σελίδα 34 Wixyzk10

    Stuff and Thangs:
    Amycus
    Amycus
    Member of Order Of Merlin 1st
    Member of Order Of Merlin 1st


    Αριθμός μηνυμάτων : 29773
    Ηλικία : 44
    Location : Κατάληψη σε ζαχαροπλαστείο!
    Ημερομηνία εγγραφής : 26/07/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: Δεν νιώθω ποτέ μοναξιά.Είμαι σχιζοφρενής!

    Παράπονα - Σελίδα 34 Empty Απ: Παράπονα

    Δημοσίευση από Amycus Τετ Αυγ 30, 2017 6:35 pm

    Luna Scamander έγραψε:ΝΑΙ ΓΚΕΙΑ ΣΑΣ! ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ ΠΟΥ ΝΑ ΠΑΡΑΠΟΝΕΘΩ.... ΑΛΛΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΑΣ ΚΑΝΩ ΕΝΑ ΠΑΡΑΠΟΝΟ!!!

    Αλλάξτε σας παρακαλώ το επάγγελμα του Κους. Για πόσο ακόμα θα ανεχόμαστε τον fanboy του; Ο Κους με την Κούση. Εεεεεε αρκετά πιστεύω!  giveup
    Άσε ρε Παραξένια που δεν μπορείς. Δηλαδή, εσύ και ο Κατακουζηνός μεγαλώσατε ακούγοντας βυζαντινή κοσμική μουσική και μαδριγάλια. Εγώ μαθαίνω όμως ότι στο κοσμικό κέντρο "Τα Τρία Παλούκια" ακόμα ψάχνουν την γόβα που εξακόντισες χορεύοντας το "Καλύτερα Οι Δυό Μας". :P



    _
    __
    ____
    ___
    ___
    -----
    -----
    ---------------------------------------
    Παράπονα - Σελίδα 34 Gg10

      Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Παρ Απρ 19, 2024 6:03 pm