.::HarryWorld::.

Εδώ ο Ήλιος της Φαντασίας δεν δύει ποτέ...

Μην το μετακινείτε γιατί δεν φαίνεται η πρώτη είδηση!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ενδιαφέρεστε να γίνετε δημοσιογράφοι?
Αν υπάρχουν θέματα και απουσιάζουμε, στείλτε μήνυμα στο Φατσοβιβλίο

+22
Hermione Maria Granger
Leon Black
Amycus
DaphneGreengrass
Αlbus Dumbledοre
Antioch Peverell
Bellatrix Wanna-be-Riddle
Cleante Weasley
Narcissa Black
Bellatrix Black
paul potter
Harry Potter Black
naftis
Madame Maxime
Remous Loupin
Marcy Ann Dunkelheit
Cassandra Black
Vagos Black
hermione greinger
Maria Granger
Maria-Mia Granger
Isabelle Lightwood
26 απαντήσεις

    Τhe Malfoy Family: The return to normal life.

    Hermione Maria Granger
    Hermione Maria Granger
    Εκτοετής στην Σχολή
    Εκτοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 316
    Ηλικία : 24
    Ημερομηνία εγγραφής : 10/02/2014

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought:

    Τhe Malfoy Family: The return to normal life. - Σελίδα 2 Empty Απ: Τhe Malfoy Family: The return to normal life.

    Δημοσίευση από Hermione Maria Granger Παρ Μαρ 28, 2014 4:36 pm

    Leon Black έγραψε:Οι Μαλφόι ήταν όντως οι πιο πιστοί του ακόλουθοι αλλά τότε τα πράγματα ήταν διαφορετικά δεν είχαν την ευθύνη ενός παιδιού και μετά την πτώση του Βόλντεμορτ κατά βάθος δεν ήθελαν να γυρίσει γι αυτό και δεν τον έψαξαν. Όταν γύρισε όμως φοβήθηκαν πολύ για το τι θα συνέβαινε με το γιο τους κι έτσι έβαλαν πάνω απ'όλα την οικογένεια και το παιδί τους γι΄αυτό και εγκατέλειψαν τον αφέντη τους

    Σωστό. Πολύ σωστό. Αλλά και ο Ντράκο από την αρχή δεν φαινόταν και τόσο ενθουσιασμένος με την ιδέα να γίνει Θανατοφάγος. Αλλά και εντάξει, ο Λούσιους και η Ναρκίσσα, ως οι γονείς του Ντράκο, εκτός απ' το ότι είχαν την ευθύνη του, δεν θα τον αγαπούσαν, έστω λιγάκι;;; Αλλά ίσως αυτός ήταν ο λόγος που τον είχαν πάντα μη βρέξει και μη στάξει, επειδή ήθελαν να του δείξουν ότι τον αγαπάνε ενώ στην πραγματικότητα δεν τον αγαπάνε... mouble mouble 

    Και στο άλλο θέμα μας... αυτός είναι ο κεντρικός λόγος που μ' αρέσει ο Ντράκο (βασικά ο Tom Felton ως Ντράκο), επειδή είναι επικίνδυνος!!! Γενικά, πάντα μου άρεσαν τα κακά αγόρια (αγαπημένος μου ο Ντράκο) και οι απαγορευμένες αγάπες.
    That's why I ship Dramione!!!



    Τhe Malfoy Family: The return to normal life. - Σελίδα 2 Writers-quotes-story-writing-34823017-400-263
    Τhe Malfoy Family: The return to normal life. - Σελίδα 2 Tumblr_mc5s6vbP9x1qfkdd0o1_500
    teddy potter
    teddy potter
    Χρυσούχος
    Χρυσούχος


    Αριθμός μηνυμάτων : 745
    Ηλικία : 27
    Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2014

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought:

    Τhe Malfoy Family: The return to normal life. - Σελίδα 2 Empty Απ: Τhe Malfoy Family: The return to normal life.

    Δημοσίευση από teddy potter Πεμ Απρ 24, 2014 11:07 pm

    Θα ακολουθουσα την καρδια μου



    Τhe Malfoy Family: The return to normal life. - Σελίδα 2 CHAMPION
    luna1986
    luna1986
    Δευτεροετής στην Σχολή
    Δευτεροετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 21
    Ηλικία : 38
    Location : uk
    Ημερομηνία εγγραφής : 18/11/2014

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status:
    Today's thought:

    Τhe Malfoy Family: The return to normal life. - Σελίδα 2 Empty Απ: Τhe Malfoy Family: The return to normal life.

    Δημοσίευση από luna1986 Παρ Νοε 21, 2014 3:32 am

    εγω πιστευω οτι ο ντρακο και η ναρκισσα μονο οι κακοι της θποθεσεισ δεν ειναι για μενα ειναι θυματα ειδικα ο ντρακο μιλαμε για ενα ταλαιπωριμενο παιδι για μενα με εναν μαλακα πατερα που για μενα αυτοσ τουσ εφερε σε αυτην τιν κατασταση που κακομεταχειριζοταν τον ντρακο θυμαστε σε μερικες σξηνες στο βοβλιο αλλα και τισ ταινιεσ πως του φεροταν απαραδεκτοσ το παιδκαι τι φταιει ετσι το μαθανε και με αυτεσ τισ αντιλιψεισ εγω πιστευω οτι ο πατερασ του δεν τον αγαπουσε δεν αγαπουσε κανεναν και αν αργοτερα πηγε με φοβο στον βολντερμορ οτσν ξαναγυρισε το ηθελε καταβαθοσ για τον εξιταρε να σκοτωνει και να νιωθει οτι εχει εξουια και ευτυχως τουλαχιστον που ο ντρακο ειχε την αγαπη της μητερας του για μενα και ι ναρκισσα την θεωρω ενα ατομο ευαισθιτο ποθ πραγματικα λατρευει την οικογενεια τισ και ειχε την ατυχια να παντρευτη εναν αντε μην πω ισωσ ειναι ακομα πιο ταλαιπςριμενοσ και απο το χαρι γιατι ο χαρι τουλαχιστον δνε λεω περασε οσα περασε αλλα ειχε διπλα του ανθρωπουσ και φιλουσ που τον αγαπουσαν ο ντρακο δεν ειχε κανεναν εγς πραγματικα ειδικα εκει που εκλαιγα στεναχςριθηκα γιατι εβλεπαενα πονεμενο παιδι γιαυτο ζιλευε τον ρον και τον χαρι του ελειπε η φυσιολογικη ζωη να εχει φιλουσ ποθ αν τον αγαπανε



    cookies
    Alice Denebola
    Alice Denebola
    Τεταρτοετής στην Σχολή
    Τεταρτοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 113
    Ηλικία : 32
    Ημερομηνία εγγραφής : 14/06/2015

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought:

    Τhe Malfoy Family: The return to normal life. - Σελίδα 2 Empty Απ: Τhe Malfoy Family: The return to normal life.

    Δημοσίευση από Alice Denebola Τετ Ιουν 17, 2015 5:16 pm

    Νομίζω ότι ειδικά ο Ντράκο αντιμετώπισε μια σκληρή αλήθεια:όσο ωραίες κι αν ακούγονταν οι ιδέες του Βόλντεμορτ σχετικά με τους καθαρόαιμους και τους "λασποαίματους",όταν ήρθε η ώρα να γίνουν πράξη συνειδητοποίησε ότι κανένας δεν είναι ασφαλής απέναντι στον Σκοτεινό Άρχοντα.Βλέποντας τη σκληρότητά του από πρώτο χέρι,μάλλον ευχόταν να γύριζαν να πράγματα στην προηγούμενη κατάσταση.
    Επιπλέον,όσο κι αν υποτιμούσε τους γεννημένους από Μαγκλ,δεν τους μισούσε.Δεν ήθελε να πεθάνουν.Δεν θα τον πείραζε να εξοριστούν από τον μαγικό κόσμο,αλλά σίγουρα δεν ήταν υπέρ του φόνου τους.Νομίζω ότι ειδικά η συμπεριφορά του στο 7ο βιβλίο,όταν έπιασαν το τρίο και τους "ανέλαβε" η Μπέλατριξ,αποδεικνύει το ότι ήταν αδύναμος,αφελής,κακομαθημένος,αλλά όχι κακός.
    Λαμβάνοντας υπόψην και το πόσο ψηλά έχουν το θεσμό της οικεγένειας οι Μαλφόι(πάνω και πρώτα απ'όλους κι όλα),δεν θα είχα κανένα πρόβλημα να ακολουθήσω την καρδιά μου,γνωρίζοντας ότι θα ήμουν με έναν άνθρωπο που έζησε από πρώτο χέρι τις συνέπειες των πράξεών του,έμαθε από τα λάθη του και θα έβαζε εμένα και την οικογένειά μας σε πρώτη προτεραιότητα. Happy

    Σπόιλερ:



    "Stars, hide your fires;
    Let not light see my black and deep desires."
    marilenalove123
    marilenalove123
    Εκτοετής στην Σχολή
    Εκτοετής στην Σχολή


    Αριθμός μηνυμάτων : 346
    Ηλικία : 23
    Location : Κάπου μακριά....
    Ημερομηνία εγγραφής : 24/01/2018

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: i am not a girl i am a storm with skin

    Τhe Malfoy Family: The return to normal life. - Σελίδα 2 Empty Απ: Τhe Malfoy Family: The return to normal life.

    Δημοσίευση από marilenalove123 Παρ Ιαν 26, 2018 2:17 pm

    . Μάλλον θα άκουγα την καρδιά μου.Ειδικά αν είμουν μπροστά την στιγμή που αφήνει την μάχη μαζί με τους γονείς δεν θα ξανασκεφτόμουνα.

      Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Παρ Απρ 19, 2024 5:29 pm