.::HarryWorld::.

Εδώ ο Ήλιος της Φαντασίας δεν δύει ποτέ...

Μην το μετακινείτε γιατί δεν φαίνεται η πρώτη είδηση!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ενδιαφέρεστε να γίνετε δημοσιογράφοι?
Αν υπάρχουν θέματα και απουσιάζουμε, στείλτε μήνυμα στο Φατσοβιβλίο

+27
Roland Weasley
Μia Melanie Hawkins
Ariana Lestrange
mjhp4ever
Mirabelle Salvatore
Laverne de Montmorency
potter harry
EleniArmstrong-Potter
anthian9
Hermione Black
Bella Black
Eleanna Lovegood
Roxanne Derwent
Isabelle Lightwood
Cassandra Black
QueenBee
Lily Luna Potter
Hecate
Minerva McGonagall
Berenice
Imperio
Leanan Sidhe
Shana
Arcturus Regulus Black
Eloise Prewett
SaveWaterDrinkBlood
FLEUR258
31 απαντήσεις

    Οι παιδικοί μας ρόλοι.:P

    mjhp4ever
    mjhp4ever
    Αστρονόμος
    Αστρονόμος


    Αριθμός μηνυμάτων : 929
    Ηλικία : 27
    Ημερομηνία εγγραφής : 26/11/2011

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought:

    Οι παιδικοί μας ρόλοι.:P - Σελίδα 2 Empty Απ: Οι παιδικοί μας ρόλοι.:P

    Δημοσίευση από mjhp4ever Σαβ Μαρ 10, 2012 6:32 am

    καλα εγω ειμαι απλως απαισια ηθοποιος γι'αυτο και οι δασκαλοι μου εβαζαν παντα τους μικροτερους ρολους.
    Θυμαμαι οτι στην 1η δημοτικου στη χριστουγεννιατικη παρασταση μας εκανα την κουκλα, στη 2α στη χριστ. παραστ. εκανα ενα παιδι που τραγουδουσε τα καλαντα,στη 3η σ'ενα θεατρικο που δε θυμαμαι πως λεγεται εκανα την κολιτη του πρωταγωνιστη(ο μεγαλυτερος ρολος που ειχα ποτε),στην 4η καναμε την Καλιπατειρα και εγω ημουν απλως στη χορωδια, στην 5η στο θεατρικο μας για την 25η μαρτιου εκανα μια απ'τις σουλιωτησες και στην 6η στο θεατρικο για την 28 οκτωβριου ημουν αφηγητρια(φυσικα ομως ειπα τα λιγοτερα απ'ολους αφου ειμαι επισης απαισια στο να διαβαζω δυνατα και τοτε τα μικροφωνα μας ειχαν χαλασει)
    Ariana Lestrange
    Ariana Lestrange
    Αστρονόμος
    Αστρονόμος


    Αριθμός μηνυμάτων : 17703
    Ηλικία : 24
    Location : Middle Of Nowhere
    Ημερομηνία εγγραφής : 15/08/2011

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: Keep your friends close and your fries closer.

    Οι παιδικοί μας ρόλοι.:P - Σελίδα 2 Empty Απ: Οι παιδικοί μας ρόλοι.:P

    Δημοσίευση από Ariana Lestrange Σαβ Μαρ 10, 2012 10:54 am

    Τι ωραίο τόπικ!
    Εγώ πάντα έπερνα τους πρωταγωνιστικούς ρόλους καθώς και 50 σελίδες να μου έβαζαν να μάθω, θα τις μάθαινα Razz
    Στο προνύπιο θυμάμαι πως είχα παίξει τον Χιονάνθρωπο. Τι γλυκούλα που ήμουν τότε oh! Στην πρώτη Δημοτικού είχαμε μία παράσταση με τα χρώματα. Είχα παίξει το μωβ. In Love Φόραγα μία μωβ μίνι φουστίτσα και ένα μωβ κορμάκι και το ποιήμα μου είχε σχέση με την γιορτή της μητέρας. oh!
    Στην Δευτέρα Δημοτικού αναγνωρίστηκε το ταλέντο μου και πήρα πρωταγωνιστικό ρόλο. Έπαιζα την νεράϊδα των Χριστουγέννων ενώ οι άλλοι απλά τα στολίδια hehe Στην Τετάρτη Δημοτικού έπαιξα τον χειρότερό μου ρόλο. yaya Με έβαλαν να παίξω την Σουλιώτησα, ένα στοιχάκι. ΜΟΝΟ. cry Τώρα στην Πέμπτη Δημοτικού έπρεπε να μάθω 11 σελίδες απέξω γιατί είμουν η Ελλάδα και είχα πάλι πρωταγωνιστικό ρόλο. Ήταν 25η Μαρτίου. oh! Στην Έκτη ήμουν απλά αφηγήτρια, πάλι. Αλλά αυτή τη φορά τα διάβαζα από μέσα. Πέρσι στην πρώτη γυμνασίου ανεβάσαμε ένα θεατρικό και ήμουν συμπρωταγωνίστρια, έπαιζα την Θάλεια και κολλητή μου (δηλ. πρωταγωνίστρια) ήταν η Χαρά και την έπαιζε η αληθινή κολητή μου για καλή μου τύχη awesome Ήταν τόσο τέλεια παράσταση<3 Η καλύτερη. Σαν πραγματικό θέατρο oh!. Η αγαπημένη μου. In Love Μετά 25η Μαρτίου διάβαζα ένα ποίημα από μέσα. Φέτος είμουν αφηγήτρια 28η Οκτωβρίου και 25η Μαρτίου θα διαβάσω ποίημα από μεσα. Razz
    Γενικά, είμαι λάτρις του θεάτρου. Ειδικά όταν είμαι και'γω μέσα hero
    Μia Melanie Hawkins
    Μia Melanie Hawkins
    Μαγικός Προσωπογράφος
    Μαγικός Προσωπογράφος


    Αριθμός μηνυμάτων : 7030
    Ηλικία : 121
    Location : your nightmares
    Ημερομηνία εγγραφής : 09/04/2012

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: Όλοι εσεις που προσπαθείτε καθημερινά να με βυθίστηκε,συνεχίστε,απλά να θυμ'αστε πως στην ιστορία έμεινε ο Τιτανικός και όχι το παγώβουνο.

    Οι παιδικοί μας ρόλοι.:P - Σελίδα 2 Empty Απ: Οι παιδικοί μας ρόλοι.:P

    Δημοσίευση από Μia Melanie Hawkins Δευ Ιουν 04, 2012 4:18 pm

    Πάρα πολύ ωραίο τόπικ. Τώρα αν αρχίσω να λέω απ'το νηπιαγωγίο δεν θα τελειώσω ποτέ Οι παιδικοί μας ρόλοι.:P - Σελίδα 2 641786 Γιαυτό θα παω μετά την 4η δημοτικού.Λοιπόν έχω παίξει:Παναγιά[Χριστούγγενα τετάρτης δημ.].Μαριώ Γκούρα[Αγωνίστρια του '21,λ25η Μαρτίου 6ην δημ.],Ελεάννα Πενέλη[καλοκαιρινή γιορτή πεμτης δημ.],Εκτός αυτών έχω κάνει και άλλους μικρότερους ρόλιυς ,τους οποίους όμως απόλαυσα πολύ. Οι παιδικοί μας ρόλοι.:P - Σελίδα 2 585486 .Μου άρεσαν πάρα πολύ όλοι οι ρόλοι που πήρα γιατί ήταν μέσα στις γραμμές του χαρακτήρα μου και μπορούσα τος ερμινεψω με ελάχιστη δυσκολία.Ποτέ δεν είχα κάποια δυσκολία ή ντροπή όταν πήγαινα για δοκιμαστήρια ή για ερμήνευση κάπου ρόλου.Επειδή πάντα μου άρεζε ηθοπιοία ,κάθε φορά που σηκονόμουν στην σκηνή ,γινόμουν ο χαρακτήρας και μόνο,Το καλύτερο μετά τν παράσταση ήταν οι πρόβες στις οποίες έπεφτε πάρα πολύ γέλια καθώς και παιχνίδια,όταν βέβαια δνε δουλευαμε κάποια σκηνή.Αχ τι ωραία που ήταν! Οι παιδικοί μας ρόλοι.:P - Σελίδα 2 872463 Οι παιδικοί μας ρόλοι.:P - Σελίδα 2 872463 Οι παιδικοί μας ρόλοι.:P - Σελίδα 2 872463
    Roland Weasley
    Roland Weasley
    Δημοσιογράφος
    Δημοσιογράφος


    Αριθμός μηνυμάτων : 4343
    Ηλικία : 21
    Location : Τρίκαλα,Ελλάδα
    Ημερομηνία εγγραφής : 07/08/2014

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: Fuck it all.

    Οι παιδικοί μας ρόλοι.:P - Σελίδα 2 Empty Απ: Οι παιδικοί μας ρόλοι.:P

    Δημοσίευση από Roland Weasley Παρ Ιαν 23, 2015 10:42 am

    Πάντα έπαιρνα το ρόλο του πρωταγωνιστή. Παίζει να πήρα 3 φορές τον ρόλο του Ιωσήφ.
    Louna fw
    Louna fw
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς


    Αριθμός μηνυμάτων : 1378
    Ηλικία : 38
    Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2014

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought:

    Οι παιδικοί μας ρόλοι.:P - Σελίδα 2 Empty Απ: Οι παιδικοί μας ρόλοι.:P

    Δημοσίευση από Louna fw Παρ Ιαν 23, 2015 3:26 pm

    Τι μου θύμισες...!! In Love
    Αν με ρωτούσες μικρή ποιο είναι το αγαπημένο σου μάθημα θα απαντούσα οι σχολικές γιορτές!  roll Laughing !
    Ήμουν σε ένα μικρό τριθέσιο σχολείο και οι γιορτές ήταν πάντα κάτι το ξεχωριστό, το event του χωριού ένα πράγμα! Από το νηπιαγωγείο συμμετείχα πάντα αλλά δεν θυμάμαι και πολλά από ρόλους. Αστεράκι, ευχούλα, παιδάκι από τον πόλεμο... Στην πρώτη δημοτικού 'ανεβάσαμε' τα Χριστούγεννα "τα Καλικατζαράκια" και κάπου εκεί γενήθηκε η μεγάλη μου αγάπη για το θέατρο. Είχα μάθει όλο το έργο απ έξω λέμε και το περίεργο είναι ότι το θυμάμαι όλο ακόμη και τώρα..! Έκανα και τον υποβολέα οn stage ένα πράγμα! Μετά παίξαμε ένα μικρό για τα "παιδιά του χειμώνα" και έκανα το χιόνι. Στην τρίτη δημοτικού είχαμε κάνει ένα "γάμο" τις απόκριες και έκανα το παρανυφάκι. Στην Τετάρτη είχαμε έναν απίστευτο δάσκαλο που μας έκανε πολύ προχωρημένο για την εποχή (1994!) μάθημα με θεατρικό παιχνίδι. Ότι μάθημα κάναμε στη γλώσσα π.χ. το παίζαμε κιόλας. Είχαμε ένα μαγικό κουτί βεστιάριο με ρούχα και αυτοσχεδιάζαμε φουλ. Παίξαμε και τους θεούς του Ολύμπου και έκανα την Άρτεμη. Στην Πέμπτη παίζαμε σχολείο και έκανα τη σπαστικιά μαθήτρια (ποια Ερμιόνη μου λέτε εσείς, πιο σπαστικιά θα πέθαινα νομίζω!!!), κάναμε και αναπαράσταση της θείας γένησης με χορευτικά και μουσικές και ήμουν άγγελος. Στην έκτη μας είχε λείψει τόσο το θεατρικό παιχνίδι του κύριου Δημήτρη (να ναι καλά όπου και αν είναι, τον λατρεύαμε!) που ζητήσαμε από τον καινούριο μας δάσκαλο να μας κάνει και αυτός. Επειδή δεν ήταν και η ειδικότητά του το είχε αφήσει όλο πάνω μας. Τα Χριστούγεννα λοιπόν μας διάβασε τη Χριστουγενιάτικη Ιστορία του Ντίκενς και μας έβαλε να φτιάξουμε μόνοι μας θεατρικό. Διαλόγους, σκηνικά, κοστούμια τα πάντα μόνοι μας. Ανέλαβα να γράψω το κείμενο και φυσικά έκανα το Σκρούτζ! Στο τέλος της χρονιάς συμμετείχαμε σε ένα πρόγραμμα περιβαλλοντικής εκπαίδευσης και έπρεπε να κάνουμε κάτι για να συμμετέχουμε στο διαγωνισμό. Διαλέξαμε φυσικά θεατρικό (τόση πόρωση μας είχε δημιουργήσει ο δάσκαλός μας με αυτό το θέμα) και στρωθήκαμε ξανά. Αυτή τη φορά η ιδέα ήταν αποκλειστικά δική μας. Θα κάνεμε δικαστήριο στη Μόλυνση και θα την καταδικάζαμε σε πλύσιμο. Διάλογοι, σκηνικά, κοστούμια...βοήθαγε όλο το σχολείο μη σας πω και όλο το χωριό...τέλεια ήταν και πάλι!!!Έκανα τη Μόλυνση και με καταδικάσανε rofl crying και τον κερδίσαμε και το διαγωνισμό!! Αυτό το ίδιο θεατρικό, το ξαναέγραψα, γιατί δεν το είχαμε κρατήσει το κείμενο και το ανέβασα μέχρι στιγμής δύο φορές με μαθητές μου...! Μετά ήρθε η δευτεροβάθμια και εκεί δυστυχώς δεν είχε τέτοια...Κρίμα. Το μικρόβιο όμως εγώ το είχα και με την πρώτη ευκαιρία που μου δόθηκε συμμετείχα σε ερασιτεχνική θεατρική ομάδα...
    "Οπερα: Το Τραγούδι του Ουρανού":
    ...όπως καταλάβατε ακόμη "παίζω"...!
    Roland Weasley
    Roland Weasley
    Δημοσιογράφος
    Δημοσιογράφος


    Αριθμός μηνυμάτων : 4343
    Ηλικία : 21
    Location : Τρίκαλα,Ελλάδα
    Ημερομηνία εγγραφής : 07/08/2014

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: Fuck it all.

    Οι παιδικοί μας ρόλοι.:P - Σελίδα 2 Empty Απ: Οι παιδικοί μας ρόλοι.:P

    Δημοσίευση από Roland Weasley Παρ Ιαν 23, 2015 4:40 pm

    Έχεις βίντεο από καμιά γιορτή σου; cry
    Louna fw
    Louna fw
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς


    Αριθμός μηνυμάτων : 1378
    Ηλικία : 38
    Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2014

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought:

    Οι παιδικοί μας ρόλοι.:P - Σελίδα 2 Empty Απ: Οι παιδικοί μας ρόλοι.:P

    Δημοσίευση από Louna fw Παρ Ιαν 23, 2015 5:15 pm

    Από τότε που ήμουν μικρή όχι crying . Υπήρχε η κασέτα (ναι κασέτα!!) που είχαμε στείλει στο διαγωνισμό, αλλά άλλες εποχές.. μια ήταν έμεινε στο σχολείο, πού αντίγραφα τότε!! Από τις δικές μου ως δασκάλα έχω φυσικά αλλά παίζουν ανήλικα οπότε δεν μπορώ να βάλω.. Η περσινή μόνο ανέβηκε στο youtube από το Limnos Report με άδεια γονέων, οπότε αν θέλεις γράψε "Η καταδίκη της Μόλυνσης" και θα στο βγάλει. Από εμένα ως μεγάλη  μόνο μια είναι ανεβασμένη, αυτή  εδώ:
    Roland Weasley
    Roland Weasley
    Δημοσιογράφος
    Δημοσιογράφος


    Αριθμός μηνυμάτων : 4343
    Ηλικία : 21
    Location : Τρίκαλα,Ελλάδα
    Ημερομηνία εγγραφής : 07/08/2014

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: Fuck it all.

    Οι παιδικοί μας ρόλοι.:P - Σελίδα 2 Empty Απ: Οι παιδικοί μας ρόλοι.:P

    Δημοσίευση από Roland Weasley Παρ Ιαν 23, 2015 5:37 pm

    Θα την δω το βράδυ.
    Beatrice Lightwood
    Beatrice Lightwood
    Αστρονόμος
    Αστρονόμος


    Αριθμός μηνυμάτων : 1762
    Ηλικία : 22
    Location : Alicante, The glass City
    Ημερομηνία εγγραφής : 02/12/2015

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: -You're weird. -Sorry. -it was a compliment.

    Οι παιδικοί μας ρόλοι.:P - Σελίδα 2 Empty Απ: Οι παιδικοί μας ρόλοι.:P

    Δημοσίευση από Beatrice Lightwood Κυρ Δεκ 06, 2015 12:01 am

    Το μεγάλο μου θεατρικό ντεμπούτο έγινε παρακαλώ πολύ στον παιδικό σταθμό , όπου έπαιξα το σπουδαίο ρόλο του χριστουγεννιατικου δώρου... Η καριέρα μου συνεχίστηκε για πολλά χρόνια μετ έπειτα, με μερικους απ τους χαρακτηριστικους ρόλους της σουλιωτισας, της νεράιδας των χριστουγεννων και της αλεπούς...
    Romelza Snicket
    Romelza Snicket
    Hogwarts Professor
    Hogwarts Professor


    Αριθμός μηνυμάτων : 1806
    Ηλικία : 26
    Location : μία μικρή σοφίτα
    Ημερομηνία εγγραφής : 07/09/2015

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: You know the Chinese curse: May you live in interesting times.

    Οι παιδικοί μας ρόλοι.:P - Σελίδα 2 Empty Απ: Οι παιδικοί μας ρόλοι.:P

    Δημοσίευση από Romelza Snicket Κυρ Δεκ 06, 2015 1:07 am

    έπαιξα πολλούς ρόλους αλλά αυτούς που θυμάμαι είναι:
    το κοριτσάκι με τα σπίρτα (ήμουν και πρωταγωνίστρια όχι αστεία!) Razz
    την Ψηλή στο "όνειρο του ρο" Razz
    Helena Malfoy
    Helena Malfoy
    Κατασκευαστής/στρια ραβδιών
    Κατασκευαστής/στρια ραβδιών


    Αριθμός μηνυμάτων : 4395
    Ηλικία : 23
    Location : Abroad The Black Pearl
    Ημερομηνία εγγραφής : 06/10/2013

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: “Heaven may be a fantasy for the credulous and the afraid, but I can give you a map reference for hell.”

    Οι παιδικοί μας ρόλοι.:P - Σελίδα 2 Empty Απ: Οι παιδικοί μας ρόλοι.:P

    Δημοσίευση από Helena Malfoy Κυρ Δεκ 06, 2015 1:22 pm

    Λοιποοον το ντεμπουτο μου το εκανα στον παιδικο σταθμο οπου επειδη ημουν παντα ασπρη σαν το γαλα εκανα τη χιονονιφαδα matakia
    Μικρα νηπια εκανα τη σουλιωτισσα (εχω ακομα την μικροσκοπικη στολη αμαλια που φορουσα :P )και την χιονονιφαδα (παλι)
    μεγαλα νηπια θυμαμαι οτι στην γιορτη ληξης εκανα την νεραιδα blas&#233;
    α δημοτικου εκανα το καλικατζαρακι evil
    β δημοτικου το αγγελακι (ναι την μια χρονια ετσι την αλλη γιουβετσι, οτι να'ναι :P )
    γ και δ δημοτικου συνεχεια αφηγητρια
    ε δημοτικου επαιζα κιθαρα (ειχαμε κανει τον καρυοθραυστη In Love )
    στ δημοτικου ανεβηκα παλι στο σανιδι και εκανα (τυμπανα)...την μπουμπουλινα hippie (χορεψα και τσαμικο, οχι παιζουμε blas&#233; )
    μετα στο γυμνασιο σταματησαμε να κανουμε γιορτες cry (γιορτη ηταν αυτη η βλακεια που ανοιγαν το παουερ ποιντ και μας διαβαζουν καθε χρονο το ιδιο facepalm )

      Παρόμοια θέματα

      -

      Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Πεμ Μαρ 28, 2024 5:44 pm