.::HarryWorld::.

Εδώ ο Ήλιος της Φαντασίας δεν δύει ποτέ...

Μην το μετακινείτε γιατί δεν φαίνεται η πρώτη είδηση!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ενδιαφέρεστε να γίνετε δημοσιογράφοι?
Αν υπάρχουν θέματα και απουσιάζουμε, στείλτε μήνυμα στο Φατσοβιβλίο

+9
EL.J girl
FLEUR258
Romilda Vane
Sorazal the Erised
Amycus
anthian9
Imperio
Sauron the Great
Nearly Headless Nick
13 απαντήσεις

    7 Αξέχαστες Στιγμές

    Nearly Headless Nick
    Nearly Headless Nick
    Ministry's Ambassador
    Ministry's Ambassador


    Αριθμός μηνυμάτων : 39569
    Ηλικία : 26
    Location : Στο στομάχι μιας κατσίκας (ναι είμαι μπέζοαρ)
    Ημερομηνία εγγραφής : 13/09/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: My philosophy is that worrying means you suffer twice

    7 Αξέχαστες Στιγμές Empty 7 Αξέχαστες Στιγμές

    Δημοσίευση από Nearly Headless Nick Σαβ Αυγ 30, 2014 1:03 pm

    Ποιες στιγμές από αυτά το 7 χρόνια λειτουργία του HarryWorld ξεχωρίζετε; Θυμηθείτε, αναπολήστε, δακρύστε! Γιατί αυτές οι στιγμές χαράχτηκαν μέσα σας;

    Wizard



    7 Αξέχαστες Στιγμές Receiv13


    Isn't everything we do in life a way to be loved a little more?”
    Sauron the Great
    Sauron the Great
    Εκπαιδευτής Δράκων
    Εκπαιδευτής Δράκων


    Αριθμός μηνυμάτων : 4137
    Ηλικία : 925
    Location : Είμαι παντού και πουθενά! Ναι, είμαι το Μαύρο Φάντασμα!
    Ημερομηνία εγγραφής : 11/08/2014

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: never try to teach a pig to sing it wastes your time and it annoys the pig...

    7 Αξέχαστες Στιγμές Empty Απ: 7 Αξέχαστες Στιγμές

    Δημοσίευση από Sauron the Great Σαβ Αυγ 30, 2014 1:26 pm

    Πρώτο post, τυχερέ, θα σου κάνω το ποδαρικό!! cookies

     Παρότι ο καλός μου ο λογαριασμός δεν έχει και καμία τρομερή ηλικία στο φόρουμ(7 χρόνια?? ti? )ξεχώρισα οπωσδήποτε μέχρις στιγμής δύο αναντικατάστατες στιγμές, οι χαρούμενες και γοητευτικές!!
     Η πρώτη ήταν φυσικά η ημέρα εγγραφής μου, τότε που μόλις πρόσφατα είχα ανακαλύψει αυτό το φόρουμ και όλα φάνταζαν τελείως άγνωστα σε εμένα, και όταν έστειλα το πρώτο μου post στο <<ας γνωριστούμε>>, ήταν τόσο ωραίο να βλέπεις άλλα μέλη να σε καλωσορίζουν και να μαθαίνουν ποιός είσαι, πολύτιμη στιγμή από κάθε άποψη! Μα και όταν πρωτομπήκα στο Σλιθ ήταν πάνω κάτω το ίδιο, κοιτώνας, νέα τόπικς, συνδέθηκα  περισσότερο με κάποια μέλη κλπ!!

     Η δεύτερη κορυφαία στιγμή ήταν νομίζω μόλις την δεύτερη ημερα εγγραφής μου όταν κατα λάθος ανακάλυψα το chat και εκεί γνωρίστηκα με τα πρώτα μου μέλη(Άννα, NatyΈμιλυ), αχχ οι πρώτες φορουμονικές φιλίες μα και όποτε δέχομαι μία απάντηση στο common ή στα Τρία Σκουπόξυλα από άλλο μέλος είναι ωραία στιγμή :P

     Το αποκορύφωμα φυσικά των συγκοινητικών στιγμών θα γίνει αύριο με τον γάμο μου στο τσατ, εκεί  να δεις πόσο θα χαρακτεί αυτή ημέρα στο μυαλό μου!! awesome



    7 Αξέχαστες Στιγμές 90096-jugra
    Imperio
    Imperio
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς
    Απόφοιτος Χόγκουαρτς


    Αριθμός μηνυμάτων : 33323
    Ηλικία : 30
    Location : Greece
    Ημερομηνία εγγραφής : 03/06/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: I'm the one I should love

    7 Αξέχαστες Στιγμές Empty Απ: 7 Αξέχαστες Στιγμές

    Δημοσίευση από Imperio Σαβ Αυγ 30, 2014 2:20 pm

    Η μέρα που πρωτομπήκα Νταρμ.
    Η μέρα που ξαναμπήκα στο Νταρμ πριν ανοίξει επίσημα.
    Η μέρα που ξανάνοιξε επίσημα το Νταρμ.
    Η μέρα που έμαθα οτι είμαι η Πρωταθλήτρια του Νταρμ.
    Η περίοδος που καιγομουν τσατ με Νεθ Χάρη και Χρή.
    Τα Χριστούγεννα στο φόρουμ.
    Τα μυτινγκς.




    7 Αξέχαστες Στιγμές 4thvideo5
    _
    _

    Sometimes I'm afraid of myself, thanks to my self-hatred
    And the depression that came to play again
    Min Yoongi is already dead (I killed him)
    It's been a long time since my everyday life became killing my passions and comparing myself with others


    Stuff:
    Anonymous
    Επισκέπτης
    Επισκέπτης


    7 Αξέχαστες Στιγμές Empty Απ: 7 Αξέχαστες Στιγμές

    Δημοσίευση από Επισκέπτης Σαβ Αυγ 30, 2014 2:41 pm

    Οι πρώτες μέρες εγγραφής μου. Τότε που δεν ήξερα τίποτα, είχα χάσει τον μπούσουλα και είχα πάρει σβάρνα τα χαριποτερικά τόπικς.

    Όταν έφτασα επιτέλους τα 500 ποστς, αλλάζοντας νικ, βάζοντας επάγγελμα και στέλνοντας τεστ στις σχολές.

    Όταν έγινα δεκτός στο Μπομπατόν <3 πριν κλείσουν οι σχολές, γιατί μετά έμελλε να μου βγει ξινό. Razz

    Το μπαν το προηγούμενο καλοκαίρι. Ακόμα χτυπιέμαι που από μ@λακία έχασα τα 6α γενέθλια του φόρουμ και δεν μπορούσα να μπω έναν ολόκληρο μήνα, πως να ξεχαστεί αυτό, κόντεψα να τρελαθώ, αλλά το καλό είναι πως έμαθα από το λάθος αυτό.

    Ο Σεπτέμβριος του '13, τότε που έγινε το μπαμ στα παράπονα, γιου νόου.... Δεν είναι και ό, τι πιο χαρούμενο, αλλά δεν ξεχνιέται, οπότε το ανέφερα.

    Η μέρα που έγινα καθηγητής Άμυνας Εναντίον των Σκοτεινών τεχνών.

    Ο Ιούνιος που πέρασε, όταν είδα 14 εργασίες στην Άμυνα και 6 ΜΒ στο σλύθεριν, κόντεψα να χ3στώ απ' την χαρά μου! Razz

    anthian9
    anthian9
    Member of Order Of Merlin 1st
    Member of Order Of Merlin 1st


    Αριθμός μηνυμάτων : 20262
    Ηλικία : 28
    Location : Thessaloniki
    Ημερομηνία εγγραφής : 02/07/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought:

    7 Αξέχαστες Στιγμές Empty Απ: 7 Αξέχαστες Στιγμές

    Δημοσίευση από anthian9 Σαβ Αυγ 30, 2014 6:52 pm

    1. Η πρώτη φορά που έγινα μοντ. Αξέχαστη περίοδος και ομάδα.
    2. Το καλοκαίρι που πέρασα με τον Sorazal the Erised κυνηγώντας- απαντώντας τις άπειρες ερωτήσεις του Κόλιν εντός και εκτός Σλύθεριν, μιας και μόνο οι 3 μας προφανώς δεν κάναμε διακοπές και γενικά περιφέραμε το σαρκίο μας awesome
    3. Το μεγάλο μύτινγκ για την τελευταία ταινία. Από τις πιο όμορφες εμπειρίες μου γενικά.
    4. Τα λίγα λεπτά διαγραφής του φόρουμ από την Narcissa (αν είναι ποτέ δυνατόν να διαγραφεί το ΧΓ)
    5. Η εποχή που ήταν πολύ ενεργό το τόπικ με τα Ζευγαράκια του φόρουμ. Το τι ατάκα έχει ειπωθεί εκεί πέρα...
    6. Το μύτινγκ Τομ-Σοραζάλ-Μαριλένα-me στην Θεσσαλονίκη από τα ωραιότερα έβερ. Μου λείψατε cry
    7. Χριστούγεννα στο Γκρίφιντορ! Και στις εξομολογήσεις με το Ρεάκι όλη μέρα oh!



    ♩ - ♫


    Warriors don't show their heart
    until the axe reveals it.
    Amycus
    Amycus
    Member of Order Of Merlin 1st
    Member of Order Of Merlin 1st


    Αριθμός μηνυμάτων : 29773
    Ηλικία : 44
    Location : Κατάληψη σε ζαχαροπλαστείο!
    Ημερομηνία εγγραφής : 26/07/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: Δεν νιώθω ποτέ μοναξιά.Είμαι σχιζοφρενής!

    7 Αξέχαστες Στιγμές Empty Απ: 7 Αξέχαστες Στιγμές

    Δημοσίευση από Amycus Σαβ Αυγ 30, 2014 7:06 pm

    Νο.1 Το μεγάλο meeting για την τελευταία ταινία του Χάρι Πότερ.Φορουμίτες απο όλη την Ελλάδα μαζεύτηκαν για να την δούμε παρέα!!oh!

    Νο.2 Το μεγάλο Χριστουγεννιάτικο meeting στο σπίτι της Μαρίας.Ήταν τόσο μαγικά! oh!

    Νο.3 Το χριστουγεννιάτικο τραπέζι στο Cap Cap τον Δεκέμβριο του 2012. Ήταν αξέχαστες μαγικές στιγμές. oh!

    Νο.4 Οι κόντρες μου στα χαριποτερικά θέματα με τους πάντες αλλά ειδικότερα με την Μαριλένα στο θέμα του Σνέιπ και του Σάλαζαρ.:P

    Νο.5 Η αναβάθμισή μου στο Order of Merlin,κάτι που δεν το ήξερα και δεν το περίμενα αλλά και οι ευχές των μελών που με είχαν συγκινήσει πραγματικά.oh!

    Νο.6 Το επιμελητιλίκη του 2011 με την Μυρτώ και την Όλγα στο common των επιμελητών και την Μαριλένα σε ρόλο μπαλαντέρ και οι απίστευτες συζητήσεις μας που συνήθως κατέληγαν σε ανταλλαγή πυρών.:P

    Νο.7 Η πρώτη φορά που βγήκα ΜτΜ τον Φεβρουάριο του 2011.Ήταν τόσο ωραία στιγμή.oh!



    _
    __
    ____
    ___
    ___
    -----
    -----
    ---------------------------------------
    7 Αξέχαστες Στιγμές Gg10
    Sorazal the Erised
    Sorazal the Erised
    Member of Order Of Merlin 2nd
    Member of Order Of Merlin 2nd


    Αριθμός μηνυμάτων : 29991
    Ηλικία : 232
    Location : Room of Requirement
    Ημερομηνία εγγραφής : 05/05/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: How can I protect something so perfect without Evil?

    7 Αξέχαστες Στιγμές Empty Απ: 7 Αξέχαστες Στιγμές

    Δημοσίευση από Sorazal the Erised Σαβ Αυγ 30, 2014 8:34 pm

    anthian9 έγραψε:1. Η πρώτη φορά που έγινα μοντ. Αξέχαστη περίοδος και ομάδα.
    2. Το καλοκαίρι που πέρασα με τον Sorazal the Erised κυνηγώντας- απαντώντας τις άπειρες ερωτήσεις του Κόλιν εντός και εκτός Σλύθεριν, μιας και μόνο οι 3 μας προφανώς δεν κάναμε διακοπές και γενικά περιφέραμε το σαρκίο μας awesome

    1) Αυτό πλας, όλο το κλίμα εκείνου του ανυπέρβλητου τημ. Τι καλοκαίρι Χριστέ μου, Επιμελητιλίκια, Συντονιστιλίκια και γω ζέστη να νιώθω σέξυ. {faint}

    anthian9 έγραψε:3. Το μεγάλο μύτινγκ για την τελευταία ταινία. Από τις πιο όμορφες εμπειρίες μου γενικά.

    2) Καταπληκτική συνάντηση.- Ανυπέρβλητο ύφος Μαριλένα όταν κατάλαβε ποιος έιμαι γιατί είναι και γκαβή. giveup

    anthian9 έγραψε:6. Το μύτινγκ Τομ-Σοραζάλ-Μαριλένα-me στην Θεσσαλονίκη από τα ωραιότερα έβερ. Μου λείψατε cry

    3) Και γενικότερα τα επικά μίτινγκ Θεσσ και Αθήνας με όλα τα ξεκατινιάσματα, τους καυγάδες, τις αγκαλιές και τις συγκινήσεις τους.

    4) Το απίστευτο γιουλ μπολ του 1ου Τριάθλου και η συζητήσεις με @Φονικό21 και @ΑμέλιαΜαυροπόδαρη

    5) Η συζητήσεις με Ρέα στο Σλύθεριν που κατέστρεψαν κόσμο

    6) Ο @Τομαρβόλοριντλ και οι 27468456 προσωπικότητες και παραιτήσεις του

    7) Η Εκάτη και η συνάντηση στη Λάρισα. Έπος.- In Love
    Romilda Vane
    Romilda Vane
    Δασοφύλακας
    Δασοφύλακας


    Αριθμός μηνυμάτων : 12879
    Ηλικία : 29
    Location : Neverland
    Ημερομηνία εγγραφής : 17/08/2010

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Μάγεψαν και σένανε τα ξωτικά;

    7 Αξέχαστες Στιγμές Empty Απ: 7 Αξέχαστες Στιγμές

    Δημοσίευση από Romilda Vane Δευ Σεπ 01, 2014 9:01 pm

    αν και παραμενουν οι ιδιες καθε χρονο, ας προσθεσω καποια εξτρα απο τον τελευταιο χρονο

    Το μυτινγκ 15 ατομων + στο μοναστηρακι, το περασμενο καλοκαιρι. Πραγματικα σε αφηνε με ενα χαμογελο στα χειλη καθε φορα που σκεφτοσουνα τις ατακες και ολο το κλιμα. Kαι γνωρισα και τη Φλερ διακοσια πενηντα οκτώ απο κοντα. Laughing  blowkiss

    Ο καινουριος θεσμος με τις ιστοριες και το διαγωνισμο των κοιτωνων. Οι ανυπερβλητες ιστοριες του Σλυθεριν βασικα. :p

    Το Χριστουγενιατικο μυτινγκ στο σπιτι της Ιμπέριο.

    Ενα μυτινγκ με Ιμορταλιτι- Ωρορα- Ιζαμπελ οπου, δεν θυμαμαι πως και γιατι , καταληξαμε να καθομαστε εξω απο το Συνταγμα και να βγαζουμε τον πονο μας για το φορουμ. Εκτονωτικη στιγμη.  Razz  Laughing

    Οι εξαψαλμοι-μυνηματα που εστελνα σε Γιωργο και Αθανασια οταν ημουν συντονιστρια, οποτε ηθελα να τους πω κατi (ή οποτε ηθεα να τους δουλεψω βασικα. :p) .  hehe  evil
    Kαλα, ε, μαμω τις γραμματοσειρες και τα φοντα εχει το Υπουργειο. :P

    Η απαντηση της γλυκιας Ιμορταλιτι σε παρομοιο στυλ οταν εγινε συντονιστρια. Κατι σε στυλ "παρακαλειστε να μαζεψετε την αφανα σας που δρα ανεξελεγκτη στο φορουμ, αλλιως θα παρουμε δρακοντια μετρα, γιατι μπορουμε. Και καλα να παθετε που μας στελνατε εξαψαλμους οποτε βαριοσασταν." rofl


    Kαι τελος... η επικη στιγμη που ο ανωνυμιαγιαπαντα πατησε το ποδι του στο φορουμ μας, και η αποκορυφωση με το τοπικ "η παρακμη της εκκλησιας".. και η επικες απαντησεις- γειωση του Αmycus που μας εκαναν -οσους ειμασταν ονλάιν- να γελαμε στις 3 (; ) η ώρα τη μαυρη νυχτα... Razz


    Αυτα. firma



    ghgh
    hhg
    hy
    7 Αξέχαστες Στιγμές 2yv6ngk
    Reveal your secrets:
    FLEUR258
    FLEUR258
    Κατασκευαστής/στρια ραβδιών
    Κατασκευαστής/στρια ραβδιών


    Αριθμός μηνυμάτων : 30341
    Ηλικία : 30
    Location : Καλαμάκι Κορινθίας <3
    Ημερομηνία εγγραφής : 12/10/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Δεν υπάρχει ευτυχισμένη ζωή.Μόνο ευτυχισμένες στιγμές.

    7 Αξέχαστες Στιγμές Empty Απ: 7 Αξέχαστες Στιγμές

    Δημοσίευση από FLEUR258 Τετ Σεπ 03, 2014 1:57 am

    1.Όταν βγήκα μάγισσα του μήνα.Οκτώβριος 2009.Δεν ξέρω,είχα χαρεί τόσο πολύ!Ήταν πολύ ξεχωριστή στιγμή για εμένα.
    2.Στο καπάκι νομίζω κάπου Νοέμβριο του '09,όταν έγινα επιμελήτρια του Γκρίφιντορ.Ω ναι τότε λάτρευα τόσο πολύ τον κοιτώνα και ήθελα να τον πάω ψηλά. In Love
    3.Μάρτιος του '13 που έγινα μοντ.Ήθελα πολύ να δοκιμάσω τις ικανοτητές μου σαν μοντ και επιτέλους μου είχε δοθεί η ευκαιρία.Μου άρεσε πολύ ειδικότερα όταν δούλευα με την Μαρίνα,την Πόπη,και τον Γιώργο-τζεο. oh!
    4.Το χριστουγεννιάτικο τραπέζι τον Δεκέμβριο του '12.Αγάπες,χαρές,δώρα,συζητήσεις.Τόσο χριστούγεννα. I love you
    5.Το Κυριακάτικο Χαριποτερικό μυτινγκ στο καπ καπ.ΜΑΓΕΙΑ ΜΑΓΕΙΑ ΜΑΓΕΙΑΑΑΑ. [shug]
    6.Χμ...Το κάψιμο στον κοιτώνα το '09 με όλα τα αγαπημένα Γκριφιντοράκια. Laughing
    7.Το παράλληλα κάψιμο το '09 στην Γενική Κουβεντούλα. Laughing



    7 Αξέχαστες Στιγμές Tumblr_m6tdjvSrz61rzb9bro1_500
    <3:
    EL.J girl
    EL.J girl
    Θανατοφάγος
    Θανατοφάγος


    Αριθμός μηνυμάτων : 7702
    Ηλικία : 32
    Location : Σε έναν κόσμο δίχως έλεος!!!
    Ημερομηνία εγγραφής : 10/02/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: L.O.V.E. is just another word I never learned to pronounce...

    7 Αξέχαστες Στιγμές Empty Απ: 7 Αξέχαστες Στιγμές

    Δημοσίευση από EL.J girl Τετ Σεπ 10, 2014 2:48 pm

    1. Η μέρα που μπήκα στο Χαφλπαφλ και ανακάλυψα πως υπήρχε μόνο ο επιμελητής ως μέλος.
    2. Την ίδια μέρα πλάκωσαν οι αντμινς και οι μοντς και βγάλαμε το θεϊκό " cama sutra: Hogwarts Edition" tongue
    3. H μέρα που έγινα επιμελήτρια στο Hufflepuf
    4. H μέρα που έγινα συντονίστρια στο φόρουμ ( ναι τότε που ήμασταν τρεις κι ο κούκος. )
    5. Η επεισοδιακή μέρα που ο p.faliro νομίζαμε πως έσβησε το φόρουμ και όλοι τα ειχαν βάλει με την Ναρκισσα ( εκτος απο 2 - 3 ατομα ).
    6. Η επιμονή μου να αποκαλώ τον Sev mod, ενώ συνέχεια μου επισήμαινε πως πλέον είναι admin. whistling
    7. Οι καυγάδες μου με τον Tommy. Αξέχαστες στιγμές!!!


    Θα μπορούσα να συνεχίσω μέχρι το 356 και βάλε, αλλά θα σεβαστώ το τόπικ! :P



    7 Αξέχαστες Στιγμές Untitled-2


    Always...:
    Drussila Diggory
    Drussila Diggory
    Δασοφύλακας
    Δασοφύλακας


    Αριθμός μηνυμάτων : 1510
    Ηλικία : 23
    Location : Χόγκουαρτς
    Ημερομηνία εγγραφής : 15/06/2014

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought: Κακό σκυλί ψόφο δεν έχει.

    7 Αξέχαστες Στιγμές Empty Απ: 7 Αξέχαστες Στιγμές

    Δημοσίευση από Drussila Diggory Τετ Σεπ 10, 2014 3:54 pm

    1 Η εγγραφή μου στο φόρουμ
    2 Η είσοδος μου στο Χαφλ
    3 Όταν έφτασα στα 500 ποστ και άλλαξα ρανκ και νικ
    4 Όταν τα έφτιαξα με τον Ανδρέα
    5 Όταν παντρεύτηκα τον Ανδρέα
    6 Η πανφορουμιακή ημέρα αλλαγής νικ
    7 Η γνωριμία μου με την κουμπάρα



    7 Αξέχαστες Στιγμές A314pl
    7 Αξέχαστες Στιγμές B9eha8
    7 Αξέχαστες Στιγμές 1er05
    7 Αξέχαστες Στιγμές Dptls7


    H.P.♥:
    Hecate
    Hecate
    Member of Order of Merlin 3rd
    Member of Order of Merlin 3rd


    Αριθμός μηνυμάτων : 11324
    Ηλικία : 32
    Location : Outer Space
    Ημερομηνία εγγραφής : 01/09/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought:

    7 Αξέχαστες Στιγμές Empty Απ: 7 Αξέχαστες Στιγμές

    Δημοσίευση από Hecate Τετ Σεπ 10, 2014 5:13 pm

    EL.J girl έγραψε:5. Η επεισοδιακή μέρα που ο p.faliro νομίζαμε πως έσβησε το φόρουμ και όλοι τα ειχαν βάλει με την Ναρκισσα ( εκτος απο 2 - 3 ατομα ).

    Ή όπως το θυμόμαστε οι υπόλοιποι: Η επεισοδιακή μέρα που ο Παλιοφάληρος έσβησε όντως το φόρουμ υπό την παρότρυνση της Ξαφνικά-Αντμίν-Ναρκίσσας και όλοι τα είχαν βάλει μαζί της εκτός από την παρέα της oh!



    .
    Θέλεις μπουντρούμια; Πάμε.
    7 Αξέχαστες Στιγμές Ws1999D
    Fleur Delacour
    Fleur Delacour
    Member of Order Of Merlin 1st
    Member of Order Of Merlin 1st


    Αριθμός μηνυμάτων : 21971
    Ηλικία : 230
    Location : Όπου νά'ναι, αρκεί να είναι στην Αθήνα
    Ημερομηνία εγγραφής : 12/01/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: Go sell crazy someplace else, we're all stocked up here

    7 Αξέχαστες Στιγμές Empty Απ: 7 Αξέχαστες Στιγμές

    Δημοσίευση από Fleur Delacour Τετ Σεπ 10, 2014 6:34 pm

    1. Το βράδυ, προς ξημέρωμα, που γράφτηκα στο φόρουμ. Όλα φαίνονταν πολύ μαγικά και μαύρα. Μου φαινόταν τόσο πολύ κουραστικό το μαύρο φόντο. Μετά όμως το λάτρεψα
    2. Η συνδιαχείριση με Merlin The Great και Bellatrix Lestrange. Δεν υπήρχαν κόντρες, μόνο συνεργασία και ατέλειωτες πλάκες. Πραγματικά αξέχαστη στιγμή για μένα.
    3. Το καλοκαίρι του 2009, από Ιούλιο και μετά δηλαδή. Σπαμ παντού, μόνο ο κάδος, μας είχε γλιτώσει
    4. Η ιστορία του φόρουμ vol.2 που γράψαμε μαζί με τον Δημήτρη. Δύσκολη προσπάθεια αλλά άξιζε τον κόπο γιατί έλυσε πολλά ερωτήματα
    5. Η ιστορία που γράψαμε με τον Λευτέρη. Πάθη, ίντριγκες, χαμός. Αυτή την έρμη τη Ρενάτα μόνο να πλύνει σκάλες δεν τη βάλαμε, για να γίνει συμπαθής
    6. Χριστούγεννα στο φόρουμ. Κάθε χρονιά. Νομίζω είναι η πιο ωραία εποχή για το ΧΓ τα Χριστούγεννα. Του ταιριάζουν
    7. Όσους γνώρισα από το φόρουμ. Το έχω ξαναπεί, εγώ στο φόρουμ δεν είχα μπει για να μείνω, για να δω τι παίζει με την 6η ταινία είχα μπει. Δεν περίμενα ότι θα μείνω τόσα χρόνια εδώ πολύ λιγότερο δε, ότι θα κάνω παρέα με μέλη του φόρουμ. Ο Δημήτρης και ο Λευτέρης επέμεναν να συναντηθούμε, εγώ συνεχώς το ανέβαλα αλλά τελικά συμφώνησα και καλώς έκανα. Με εκείνους που γνωρίστηκα με άλλους δεν πολυκολλήσαμε και χαθήκαμε και με άλλους είμαστε παρέα και μιλάμε σχεδόν καθημερινά. Και αυτό, για μένα, είναι το μεγαλύτερο κέρδος μου από την ενασχόλησή μου με το Harryworld.




    7 Αξέχαστες Στιγμές 1p55
    EL.J girl
    EL.J girl
    Θανατοφάγος
    Θανατοφάγος


    Αριθμός μηνυμάτων : 7702
    Ηλικία : 32
    Location : Σε έναν κόσμο δίχως έλεος!!!
    Ημερομηνία εγγραφής : 10/02/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: L.O.V.E. is just another word I never learned to pronounce...

    7 Αξέχαστες Στιγμές Empty Απ: 7 Αξέχαστες Στιγμές

    Δημοσίευση από EL.J girl Πεμ Σεπ 11, 2014 1:06 pm

    Hecate έγραψε:
    EL.J girl έγραψε:5. Η επεισοδιακή μέρα που ο p.faliro νομίζαμε πως έσβησε το φόρουμ και όλοι τα ειχαν βάλει με την Ναρκισσα ( εκτος απο 2 - 3 ατομα ).

    Ή όπως το θυμόμαστε οι υπόλοιποι: Η επεισοδιακή μέρα που ο Παλιοφάληρος έσβησε όντως το φόρουμ υπό την παρότρυνση της Ξαφνικά-Αντμίν-Ναρκίσσας και όλοι τα είχαν βάλει μαζί της εκτός από την παρέα της oh!

    Το φόρουμ δεν σβήστηκε, απλά "κατέβηκε" για λίγο, αν ειχε σβηστει δεν θα ημασταν σήμερα εδώ. Η "Ξαφνικά-Αντμίν-Ναρκίσσα" ήταν αντμιν ούτως ή άλλως επιτυχημένα για πολύ καιρό και αποχωρώντας έκανε αντμιν άξια μέλη πριν την μπανάρουν. Και " η παρέα της " ειναι περήφανη για οτι ειχε καταφέρει όταν η ομάδα διαχείρησης ΤΟΤΕ την είχε αφήσει ολομόναχη σε ενα φόρουμ που κατέρρεε.



    7 Αξέχαστες Στιγμές Untitled-2


    Always...:
    anthian9
    anthian9
    Member of Order Of Merlin 1st
    Member of Order Of Merlin 1st


    Αριθμός μηνυμάτων : 20262
    Ηλικία : 28
    Location : Thessaloniki
    Ημερομηνία εγγραφής : 02/07/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought:

    7 Αξέχαστες Στιγμές Empty Απ: 7 Αξέχαστες Στιγμές

    Δημοσίευση από anthian9 Πεμ Σεπ 11, 2014 4:17 pm

    Νομίζω δεν υπάρχει λόγος να διαστραβλώνουμε γεγονότα που συνέβησαν. Θυμάμαι πολύ καλά πως ένιωσα όταν το φόρουμ ''δεν υπήρχε'' και κρίμα που δεν έχω ακόμη το print screen. Θυμάμαι επίσης πολύ καλά την παρότρυνση της Narcissa στα Παράπονα να γράφει ''Νίκο κάντο επιτέλους...''(εννοώντας την διαγραφή). Θυμάμαι επίσης πως είχε μπει 5 λεπτά πριν την διαγραφή. Ευτυχώς κάποιος (και αυτός δεν ήταν η Narcissa) φρόντισε να το επαναφέρει με back up. Κάποιοι επίσης μεριμνήσαμε να καταγράψουμε όλα αυτά τα περιστατικά στην Ιστορία της Μαγείας για να μην ξεχαστούν ή διαστρεβλωθούν, μιας και τα ποστ είχαν χαθεί λόγω back up.

    Και ευτυχώς όλες αυτές οι δυσάρεστες στιγμές ανήκουν στο παρελθόν



    ♩ - ♫


    Warriors don't show their heart
    until the axe reveals it.
    EL.J girl
    EL.J girl
    Θανατοφάγος
    Θανατοφάγος


    Αριθμός μηνυμάτων : 7702
    Ηλικία : 32
    Location : Σε έναν κόσμο δίχως έλεος!!!
    Ημερομηνία εγγραφής : 10/02/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: L.O.V.E. is just another word I never learned to pronounce...

    7 Αξέχαστες Στιγμές Empty Απ: 7 Αξέχαστες Στιγμές

    Δημοσίευση από EL.J girl Παρ Σεπ 12, 2014 2:54 am

    Βλέπω οτι η παιδική άποψη δεν εχει εκλειψει από το φόρουμ. Το οτι του το είπε δεν σημαίνει οτι ο φάληρο το έκανε επειδή του το είπε. Τέλος πάντωςν, προφανώς δεν τα θυμάμαι καλά, έχουν περάσει και 6 χρόνια από τότε. Τ ομόνο μου παραπονο σε αυτό το φόρουμ είναι οτι όλοι θυμάστε τα ασχημα κομμάτια, κι έχω περάσει πολύ όμορφα εδώ ακόμα και με αυτά.

    Να ζήσουμε λοιπόν και περασμένα ξεχασμένα.



    7 Αξέχαστες Στιγμές Untitled-2


    Always...:
    Hecate
    Hecate
    Member of Order of Merlin 3rd
    Member of Order of Merlin 3rd


    Αριθμός μηνυμάτων : 11324
    Ηλικία : 32
    Location : Outer Space
    Ημερομηνία εγγραφής : 01/09/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought:

    7 Αξέχαστες Στιγμές Empty Απ: 7 Αξέχαστες Στιγμές

    Δημοσίευση από Hecate Παρ Σεπ 12, 2014 6:15 am

    Από τη μία "περασμένα ξεχασμένα" και από την άλλη γράφεις τη δική σου εκδοχή των γεγονότων στο τόπικ "7 Αξέχαστες Στιγμές;"
    Η Ναρκίσσα δεν χρειάζεται υπερασπιστές 4 ολόκληρα χρόνια μετά το συμβάν. Το μπαν της έχει βγει, μπορεί αν θέλει να επιστρέψει και θα είναι καλοδεχούμενη, τα μισά μέλη εδώ μέσα δεν την έχουν γνωρίσει καν. Κακία μπορεί να μην κρατάμε αλλά αμνησία δεν έχουμε σίγουρα.



    .
    Θέλεις μπουντρούμια; Πάμε.
    7 Αξέχαστες Στιγμές Ws1999D
    Merlin the Great
    Merlin the Great
    Administrator
    Adviser to Minister
    Administrator Adviser to Minister


    Αριθμός μηνυμάτων : 35470
    Ηλικία : 864
    Location : Elven Kingdom
    Ημερομηνία εγγραφής : 20/03/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Οι στιγμές για να γίνουν αναμνήσεις χρειάζονται αγάπη. Το HarryWorld είναι αγάπη

    7 Αξέχαστες Στιγμές Empty Απ: 7 Αξέχαστες Στιγμές

    Δημοσίευση από Merlin the Great Παρ Σεπ 12, 2014 1:31 pm

    1. Ο πρώτος διαγωνισμός που πρότεινα λίγες μερες μετά την εγγραφή μου. Spell and Potion Contest!
    2. To τρέξιμο που ειχα ριξει για να κινητοποιησω το Χαφλπαφλ και απο 4ο να το φέρουμε πρώτο στην δεύτερη φάση του πρωταθλήματος. Η Yvein/Lilith ανυπαρκτη τοτε ως επιμελητρια και να πιανω πμ πμ το καθε μελος για να στειλει συμμετοχες. Η αρχή μιας καταπληκτικης πορειας για τον κοιτωνα.
    3. Η στιγμή που έγινε συντονιστής και αποκαλυψα το λογο που βρεθηκα εδω
    4. Το team του καλοκαιριου το 2009 και ο προβιβασμος των επιμελητων. Ισως το καλύτερο team ever! Κεφι για δουλειά, γέλια, κους κους και το περιβοητο τάγμα του Ουράνιου Τόξου.
    5. Η συνδιαχείριση του 2010 με την Fleur Delacour & Bellatrix Lestrange. Η πρωτη φορά που αλλαξαν τοσα πολλά σε τοσο λιγο διαστημα και το πιο ενωμενο διαχειριστικο team που εχω ζήσει.
    6. Η αναβαθμιση του φορουμ που καναμε μαζι με τον Τom Marvolo Riddle. Επισης την ιδια περιοδο η συζητησεις στο msn της αγιας τετραδας (Fleur, Bellatrix, Tom κι εγω) που περασανε μεν δεν ξεχαστηκανε δε.
    7. Το Χαριποτερικό δείπνο στο Cap Cap. <3






    7 Αξέχαστες Στιγμές Image10


    Waldorf

    House of Westeros:
    EL.J girl
    EL.J girl
    Θανατοφάγος
    Θανατοφάγος


    Αριθμός μηνυμάτων : 7702
    Ηλικία : 32
    Location : Σε έναν κόσμο δίχως έλεος!!!
    Ημερομηνία εγγραφής : 10/02/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: L.O.V.E. is just another word I never learned to pronounce...

    7 Αξέχαστες Στιγμές Empty Απ: 7 Αξέχαστες Στιγμές

    Δημοσίευση από EL.J girl Παρ Σεπ 12, 2014 5:19 pm

    Hecate έγραψε:Από τη μία "περασμένα ξεχασμένα" και από την άλλη γράφεις τη δική σου εκδοχή των γεγονότων στο τόπικ "7 Αξέχαστες Στιγμές;"
    Η Ναρκίσσα δεν χρειάζεται υπερασπιστές 4 ολόκληρα χρόνια μετά το συμβάν. Το μπαν της έχει βγει, μπορεί αν θέλει να επιστρέψει και θα είναι καλοδεχούμενη, τα μισά μέλη εδώ μέσα δεν την έχουν γνωρίσει καν. Κακία μπορεί να μην κρατάμε αλλά αμνησία δεν έχουμε σίγουρα.

    Χαλάρωσε καλή μου, όλα καλά θα πάνε. Οπως είπες αυτή ήταν η εκδοχή μου και ετσι το θυμωμουν, οπως ειπες εχουν περάσει 4 ολόκληρα χρόνια. Δεν υπαρχει λόγος να επιτείθεσαι έτσι... χαλάρωσε λοιπόν λιγάκι αφού δεν κρατάς κακία για να συνεχιστεί η ροή του τόπικ.

    Merlin the Great έγραψε:
    2. To τρέξιμο που ειχα ριξει για να κινητοποιησω το Χαφλπαφλ και απο 4ο να το φέρουμε πρώτο στην δεύτερη φάση του πρωταθλήματος. Η Yvein/Lilith ανυπαρκτη τοτε ως επιμελητρια και να πιανω πμ πμ το καθε μελος για να στειλει συμμετοχες. Η αρχή μιας καταπληκτικης πορειας για τον κοιτωνα.

    Θυμάμαι ήταν μολις ειχες μπει, και έλεγες τι φοβερή επιμελήτρια που ήταν κλπ, μόλις μπήκες λίγο στα πράγματα θυμάμαι ένα μηνυμα στο μσν ΤΟΤΕ " ελευθερία η επιμελήτρια δεν υπάρχει στον κοιτώνα μας". :P



    7 Αξέχαστες Στιγμές Untitled-2


    Always...:
    Merlin the Great
    Merlin the Great
    Administrator
    Adviser to Minister
    Administrator Adviser to Minister


    Αριθμός μηνυμάτων : 35470
    Ηλικία : 864
    Location : Elven Kingdom
    Ημερομηνία εγγραφής : 20/03/2009

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Half-Blood
    Today's thought: Οι στιγμές για να γίνουν αναμνήσεις χρειάζονται αγάπη. Το HarryWorld είναι αγάπη

    7 Αξέχαστες Στιγμές Empty Απ: 7 Αξέχαστες Στιγμές

    Δημοσίευση από Merlin the Great Παρ Σεπ 12, 2014 5:42 pm

    EL.J girl έγραψε:

    Merlin the Great έγραψε:
    2. To τρέξιμο που ειχα ριξει για να κινητοποιησω το Χαφλπαφλ και απο 4ο να το φέρουμε πρώτο στην δεύτερη φάση του πρωταθλήματος. Η Yvein/Lilith ανυπαρκτη τοτε ως επιμελητρια και να πιανω πμ πμ το καθε μελος για να στειλει συμμετοχες. Η αρχή μιας καταπληκτικης πορειας για τον κοιτωνα.

    Θυμάμαι ήταν μολις ειχες μπει, και έλεγες τι φοβερή επιμελήτρια που ήταν κλπ, μόλις μπήκες λίγο στα πράγματα θυμάμαι ένα μηνυμα στο μσν ΤΟΤΕ " ελευθερία η επιμελήτρια δεν υπάρχει στον κοιτώνα μας". :P


    Mα πραγματικά τις πρωτες μερες που γραφτηκα τουλαχιστον εμπαινε! Μετα απο 15-20 μέρες ειχε ριξει τετοιο εξαφανιζολ. Καλο κοριτσι αλλά για επιμελητρια εκεινη την περιοδο δεν εκανε.






    7 Αξέχαστες Στιγμές Image10


    Waldorf

    House of Westeros:
    Hecate
    Hecate
    Member of Order of Merlin 3rd
    Member of Order of Merlin 3rd


    Αριθμός μηνυμάτων : 11324
    Ηλικία : 32
    Location : Outer Space
    Ημερομηνία εγγραφής : 01/09/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
    Blood Status: Muggle born
    Today's thought:

    7 Αξέχαστες Στιγμές Empty Απ: 7 Αξέχαστες Στιγμές

    Δημοσίευση από Hecate Παρ Σεπ 12, 2014 6:43 pm

    Ελευθερία, αν το πατρονιστικό υφάκι, τα "καλή μου" και οι κατηγορίες περί "επίθεσης" (???) σε κάνουν να αισθάνεσαι καλά, από μένα έχεις το ελεύθερο.



    .
    Θέλεις μπουντρούμια; Πάμε.
    7 Αξέχαστες Στιγμές Ws1999D
    EL.J girl
    EL.J girl
    Θανατοφάγος
    Θανατοφάγος


    Αριθμός μηνυμάτων : 7702
    Ηλικία : 32
    Location : Σε έναν κόσμο δίχως έλεος!!!
    Ημερομηνία εγγραφής : 10/02/2008

    Magical Identity
    Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
    Blood Status: Pureblood
    Today's thought: L.O.V.E. is just another word I never learned to pronounce...

    7 Αξέχαστες Στιγμές Empty Απ: 7 Αξέχαστες Στιγμές

    Δημοσίευση από EL.J girl Σαβ Σεπ 13, 2014 2:17 pm

    Εγινες εξαλλη hecate δεν ειναι θεμα αν αισθάνομαι καλά, το θέμα είναι οτι συνέχισες κάτι το οποίο εξήγησα και προσπάθησα να δώσω τέλος, και αντ' αυτού έπρεπε πάλι να σχολιάσεις για να δώσεις συνέχεια. Δεν ειμαι εδώ ούτε για κόντρες, ούτε για διαφωνίες, ούτε για τίποτα τέτοιο, αυτά τα χρόνια πέρασαν ενεπιστρεπτί κι εμείς μεγαλώσαμε πια. Είμαι εδώ μια φορα στον ένα χρόνο γιατί μόνο εδώ ιντερνετικά είχα καλές στιγμές αν το νούμερο 5 σου χαλάει την αισθητική μπορώ να το αλλάξω, έχω πολλά να θυμηθώ.

    Στην ζωή μου έχω πολλές κόντρες να αντιμετωπίσω. Δεν χρειάζομαι άλλη μια εδω μέσα. Μπορείς να γράψεις λοιπόν ότι άλλο θέλεις, εγω εξηγήθηκα και δεν εχω κατι άλλο να προσθέσω. Καλή συνέχεια και μπραβο για το τόπικ.



    7 Αξέχαστες Στιγμές Untitled-2


    Always...:

      Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Παρ Απρ 19, 2024 3:39 pm